HM2- hromada čísel

• Jeymont
      Jeymont
      Bronz
      Registrace: 03.01.2016 Příspěvky: 88
      Zdravím, nejspíš to bude blbej a stálej dotaz. Ale co znamenaji v HM2 ta hromada čísel? První je VPiP a tím to u mě končí. Nastavil jsem si HUD na Tournament kde mám až 13 čísel rozdělených do 4 řádků. Předem se omlouvám za link [img][/img] mi nefunguje.. Takže :( http://postimg.org/image/x9s3kxgf9/

Hledal jsem na googlu a žádný tutorial, kde bych se dozvěděl, co čísla znamenají jsem nenašel. :)
  • 9 odpovědí
    • Shamway99
      Shamway99
      Stříbro
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,288
      Neni možný aby nikde nebyl návod na staty, googli pořádně.
      HM určitě má i vlastní help.

Ze začátku než budeš mít vzorek tě stejně asi zajímají základní preflop:
      VPIP znáš, PFR preflop raise říká kolikrát hráč raisnul preflop a bude menší než VPIP. Do VP se počítají všechny preflop akce, do PFR jen openraise a 3bet. Rozdíl VPIP-PFR ti řekne jestli je hráč spíš loose a pasivní (velké VP a malé PFR) = hráč si rád callne nebo limpne. Malej rozdíl vypovídá o aktivnějším hráči, co radši sám zahájí nebo 3betne.
    • mejebne
      mejebne
      Zlato
      Registrace: 07.12.2009 Příspěvky: 260
      Cau, v HUD settings je všechno vysvětlený...
    • Jeymont
      Jeymont
      Bronz
      mejebne původně napsal

Kde tam najdu, které číslo je co? PFR, VPiP a další znám, jen prostě nevím, co je co :(
    • Chebsky
      Chebsky
      Zlato
      Registrace: 07.07.2010 Příspěvky: 61
      HUD slovník
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Zlato
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 991
      Ostatní tě navedli správným směrem, tam (v HUD settings, jak napsal mejebne) hned všechno vidíš. Předpokládám, že když se nad tím trochu zamyslíš, tak to musíš pochopit. Psal jsi, že sis nastavil HUD na Tournament. Předokládám, že to bude ten defaultní, co tam je:

Jméno/počet hand
      VPIP/PFR/Steal/Resteal (3bet vs steal)
      3bet/fold to 3bet/4bet (raise 3bet)
      flop cbet/fold to flop cbet/celkový check-raise
      Tourney M/big blinds/Tourney adj bb

co který stat znamená by sis měl zvládnout vygooglit (já třeba turnaje nehrávám a tak třeba taky netuším, co znamená ten poslední řádek).

K vysvětlení statů ti může pomoci něco z těchto linků:
      Stat definitions
      HUD Popups Stat Descriptions
      Tady na PokerStrategy Fisky již dříve založil HUD slovník //edit: než jsem to dopsal, tak mě předběhnul Chebsky
      A přímo v Holdem Manageru v Reports je malé tlačítko stats

kde když klikneš, tak se ti taky objeví okno, kde u jednotlivých statů najdeš nějaké vysvětlení.
    • Shamway99
      Shamway99
      Stříbro
      Jeymont původně napsal
      mejebne původně napsal

Kde tam najdu, které číslo je co? PFR, VPiP a další znám, jen prostě nevím, co je co :(
      Když na to najedeš myší, neukážou se ti podrobnosti o tom čísle? Já teda používám Tracker, tam mi stačí položit myš a vidim co je to za číslo a z kolika hand je to výsledek.
    • Jeymont
      Jeymont
      Bronz
      NN ukáže se mi nějaká mega tabulka, kde mám záložky preflop, river, turn atp a v ní mám veškerej souhrn informaci o tom hráči, což je takový na kokot furt to hledat kurzorem.
    • marrius1979
      marrius1979
      Stříbro
      Registrace: 13.01.2012 Příspěvky: 747
      Možno by sa stačilo len lepšie porozhliadnuť.
      Neverím tomu,že pri troške vynaloženého úsilia sa to od založenia postu, teda 17:09 nedá nájsť...

• Shamway99
      Shamway99
      Stříbro
      Jeymont původně napsal
      NN ukáže se mi nějaká mega tabulka, kde mám záložky preflop, river, turn atp a v ní mám veškerej souhrn informaci o tom hráči, což je takový na kokot furt to hledat kurzorem.
      To mám stejně v PT, když na to kliknu otevře se pop up s podrobnějšíma statistikama. Zkus na to jen dát myš a neklikat.