[NL50] 99 range play na mono BvB

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Party, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $50.25 (100.5 bb)
      BB: $50.75 (101.5 bb)
      UTG: $56.49 (113 bb)
      MP: $85.91 (171.8 bb)
      CO: $50 (100 bb)
      BTN: $50 (100 bb)

Preflop: Hero is SB with 9 9
      4 folds, Hero raises to $1.50, BB calls $1

Flop: ($3) T A 6 (2 players)
      Hero bets $1, BB calls $1

Turn: ($5) J (2 players)
      Hero checks, BB checks

River: ($5) Q (2 players)
      Hero checks, BB checks

Results:
      $5 pot ($0.25 rake)
      Final Board: T A 6 J Q
      Hero showed 9 9 and lost (-$2.50 net)
      BB showed 8 A and won $4.75 ($2.25 net)

Jak hrajete na Flopu?
      sizing - defaultně sizuji mono boardy 1/3 sizingy, jelikož zde mám spostu hand, které chci protektovat před FD.
      1) Platí to i OOP?
      2) Platí to i BvB (jestli je to OOP ok)?
      beting range - betuji i marginální handy pro protekci/thin value.
      3) Platí to i pro A-high (nebo K-high) mono boardy?
      4) je ok betovat i takto loose? (99)
  • 6 odpovědí
    • Arachnus
      Arachnus
      Bronz
      Registrace: 25.01.2014 Příspěvky: 24
      Ale veď keď betuješ 1/3 potu => dávaš mu pot odds 1$/5$ = 20%, čo mu s fd stačí nie? Nie je to náhodou niečo ako 41% potu, aby si mu presne nedal pot odds s fd?

Mne by sa tu nechcelo betovať 1/3p aj s napr. 5c4c. Ja na týchto boardoch obvykle používam 1/2p sizing a betuje mergnute aj všetky Ax a Tx bez clubu. Inak hrávam NL25 ZOOM (aj keď som teraz skúšal shootovať NL50, ale nevyšlo:) ) a nevídam na týchto boardoch často raise a keď už tak to tí hráči vždy majú. Obecne si myslím, že si tí regovia nebalancujú x/r a raising range a skôr to hrajú feelovo. Takže by som sa tu raisov moc neobával a bez infa overfoldoval proti raisu.
      Plus ja cbet s 1/3p sizingom OOP nepoužívam.
    • Darkwshadow
      Darkwshadow
      Bronz
      Registrace: 09.12.2010 Příspěvky: 401
      Tu idem bud na flope rovno x/f nie je vela horsich boardov pre nas ako tento s tym ze sme OOP.. alebo naopak chcem dostat pod tlak jeho 1 pair a weaker fds cize idem bet 2/3-pot a to iste na non fd turne. on bude mat problem odcallovat Ax aj slabsie cluby. do 1/3 cbetu z pohladu BB nikdy nezahodim a ked checknes T ta dokazem z prilis vela hand vyfoldovat (mozno aj zo stronger Ax a urcite nebudes mat profitabilny call hoc aj s KcX in my opinion). + ludia zvyknu na monoboardoch na vacsie sizingy foldovat viac ako usual, napr aj T9o bez clubu moze na tomto boarde na close to pot bete na flope foldnut pretoze vie ze neustoji tlak na T pripadne R a tak to zhodi na flope. Aspon ja to budem mat v mysli ked som BB a dostanem vacsi bet od SB na tomto druhu flopu.
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      jj to je fakt. To s vámi souhlasím, že tady nedává moc smysl betovat 1/3 sizingem. Hlavně tím, že jsme OOP.
      Dokonce i snowie tady má malé frekvence betu (okolo 20%) a asi to bude lepší i explo, jelikož mám takový pocit, že hodně hráčů tady stabne handy, jako 3c3x nebo uplně random ruku se kterou si myslí, že mají dost FEQ a já pak můžu jít často x/r

btw. celkově se v těch monoboardech rangově hodně ztrácím. Divím se, že ještě nikdo nevydal nějakou knížku o GTO nebo aspoň o nějaké základní range play.. (nebo o něčem takovém víte? )
    • Darkwshadow
      Darkwshadow
      Bronz
      Registrace: 09.12.2010 Příspěvky: 401
      Hej, x/r sa mi paci vs reg. Ale je nakladnejsi ako bet + mas iniciativu ale voci regovi by som sa nebal x/r , skor ako voci rybe ktora moze callnut a sme v relativne velkom pote s takmer nulovou sancou na win s vynimkou nejakeho triple barelu. Ake tendencie ma snowie? 20 percent bet, 40 percent x/r, 40 percent x/f?
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      snowie betuje 23% a checkuje 77. Pak vs bet (zkoušel jsem víc sizingů a vychází to vždy cca stejně) většinou x/c. x/r má nějakých 5% :D
      Občas má fakt divné tendence. Zajímavý je, že na místě BB betuje jen ve 23% -> což by pak dávalo smysl mít tak malý x/r, ale spíš se divím, že betuje tak málo, když on sám o sobě jakoby ví, že na míste BB půjde často checkback a BB má hrozně wide range plnou FD. Je to takový zajímavý. V praxi si myslím, že x/r můžeme jít daleko častěji, protože regové budou stabovat 60%+ (můj tip)
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,443
      Marffi97 původně napsal
      ale spíš se divím, že betuje tak málo, když on sám o sobě jakoby ví, že na míste BB půjde často checkback a BB má hrozně wide range plnou FD. Je to takový zajímavý. V praxi si myslím, že x/r můžeme jít daleko častěji, protože regové budou stabovat 60%+ (můj tip)
      On totiž ví, že ví ;) Tudíž když ví, že tam půjde často checkback, tak nemůže zvýšit frekvence cbetu, protože z pozice BB by pak zase věděl, že to cbetování má vyšší frekvenci. Takto se postupně Snowie dostane právě k GTO, kdy ani jedna ze stran nemůže čistě změnou své strategie získat další edge.

Každopádně jako Snowie v těchto spotech na micro a low stakes hraje řekl bych přesně nikdo. Takže to jak hraje Snowie rozhodně nebude nejvíc +EV hra. :f_drink: