[NL10] Nízke flush draw

• crank139
      crank139
      Bronz
      Registrace: 29.09.2010 Příspěvky: 427
      Zdravím, čo budete na takomto flope raisovať? určite sety a dve páry no sčím to balancovať? myslím že tento typ kariet budú na to vhodné no nebude to málo? allebo tu volíte inú taktiku? vyhcádzam s toho že na súperov 3bet by som zahodil keďže ma tu poráža asi jeho celá stack of range, a iba callovať mi prríde také nijaké pretože keď súper pôjde line b,b,b tak asi som vždy pozadu keď tu flush chytím. dík

Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $10.77 (107.7 bb)
      BB: $7 (70 bb)
      UTG: $10.09 (100.9 bb)
      MP: $18.03 (180.3 bb)
      CO: $11.66 (116.6 bb)
      Hero (BTN): $17.31 (173.1 bb)

Preflop: Hero is BTN with 7 8
      UTG raises to $0.30, 2 folds, Hero calls $0.30, 2 folds

Flop: ($0.75) Q A 2 (2 players)
      UTG raises to $0.50 Hero ?
  • 27 odpovědí
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      Registrace: 20.06.2011 Příspěvky: 1,895
      staty na villaina nějaké jsou?
    • crank139
      crank139
      Bronz
      nie nemám naňho nič preto ma zaujíma nejaký všeobecný postoj k týmto spotom keď si predstavím že tam máme priemerného rega. ďakujem
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      "iba callovať mi prríde také nijaké pretože keď súper pôjde line b,b,b tak asi som vždy pozadu keď tu flush chytím"

Nemyslim že když zahrajete 3streety tak flush často prohraje. Kromě toho je to argument proti raisu, když nemůžeš nízkou flush callovat tak jí tuplem nemůžeš raisovat.

Tenhle board dobře hituje UTG, mnohem líp než tebe, tak třeba nebude ani vadit když nebudeš mít raising range na flopu. Když jí mít chceš tak třeba KhighFD a nemuselo by být špatný KcQx, jestli teda KQo vůbec calluješ pre.
    • crank139
      crank139
      Bronz
      myslel som ten raise ako taký semibluff, v prípade že to súper stackne tak foldujem lebo idem proti oveľa silnejšej rangi(kde budú asi aj jeho silnejšie fd), ak to bude callovať tak bez fd kde už sa to nebudem báť ďalej betovať, alebo zlá úvaha?
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Tak jasně že je to semibluff. A on ti tam nejspíš neshovne, 3betne nebo callne, foldne. Chtěl sem říct že někdy neni nutný mít raising range, když jí máme je příjemný aby ty handy trefovaly nuts.
      Jako představ si on callne, sláva na turnu je club. S jakou handou chceš velkej pot, s Khigh flush nebo s 8high? Jakou handu teda radši raisneš na flopu?
    • crank139
      crank139
      Bronz
      vymýšľal som z dôvodu že neviem ako sa brániť proti jeho silnejším flush, v prípade že príde ďalší club a súper pôjde line b,b,shove akú slabšiu ruku tam takto vysype? alebo bude v pohode v prípade takejto line river foldovať?
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Proti jeho silnějším flush nemáš obranu, musíš je vycallovat. To je osud. Ale on vždycky bude mít dost setů a dvoupárů aby se ti calldown vyplatil. Určitě se nemůžem jeho lepším FDs bránit tim že budem raisovat.
      Jinak v single raised spotu těžko má sizingy aby mohl shovnout river.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Registrace: 14.08.2015 Příspěvky: 413
      Ta handa je upravena ne? ... UTG nemuze raisovat OTF ale BETUJE...

K tematu - nvm jestli to jde generalizovat jak chces, rozhodne mylsim ze ne, protoze vzdy zalezi i na sestave na flopu.. todle treba tvoji range moc netrefuje.. mozna nejaky 22 ... nebo FD...
      S weak fd bych to zbytecne nehrotil a spise callnul flop a easy foldnul turn, kdyz nehitnes.. Samozrejme obcas muzes zaradit raise . i na flopu i na turnu (ale to je sprostej semibluff:D ) a zkousel bych to spise na turnu, kdyby prisel takovejdle board ;)
    • crank139
      crank139
      Bronz
      keď už tak kedy potom používať IP bluf raise a s akou range? nemyslím teraz tento pripad ale všeobecne, trebars nejaká tretí pár? alebo iné slabšie handy ktoré sa môžu vylepšiť a môžem na 3bet zahadzovať? dík
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Raise smysl nemá, protože na tomhle limitu je minimum fold equity. Dále neřeš balancování. Na to se úplně vyprdni a utvářej svoje range dle populačních tendencí. Já bych calloval. Taky si nemyslim, že když tady hitneme flush, že bude špatná. Naopak, často ze soupeře vyrazíme hodně peněz, protože bude mít taky sety a two pairs.
    • confidant91
      confidant91
      Coach
      Coach
      Registrace: 02.04.2011 Příspěvky: 5,692
      Calluju flop, na tomdle baordu raising range spíš nemám, raiovat AQ je close a 22 ne vždy callnu preflop. I call 87s je close preflop, pokud ho nehodláme nějak exploitovat postflop.

Defaultně raisovat flopy chceme tam, kde máme hodně setů a lepších hand, tak tam pak samozřejmě chceme i bluffovat....tendle flop to ovšem nesplňuje.

Btw
      na tomhle limitu je minimum fold equity
      není pravda. Spousta regů má fold na riase cbetu hodně přes padesát procent. Jen je potřeba hledat vhodný spoty.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Registrace: 14.08.2015 Příspěvky: 413
      To ale ma kazdej clovek jinak - odviji se to od tendenci tvych i souperu, jak hrajes na dalsich streetach atd..
      Jestli ale chces, tak treba Yegon tusim propocitaval, ze u sebe se mu vyplati delat ty (bluff) raisy se tretim parem vetsinou.. vychazi to lip nez call i fold ) ... ale to si musis holt psocitat sam, co je konkretne pro tebe to nejlepsi - kazdej clovek hraje jinak pre i post flop... nektery veci nejdou generalizovat .. vyzkousej si,co je pro tebe to nejlepsi..
    • msnek
      msnek
      Bronz
      confidant91 původně napsalBtw
      na tomhle limitu je minimum fold equity
      není pravda. Spousta regů má fold na riase cbetu hodně přes padesát procent. Jen je potřeba hledat vhodný spoty.
      Ok, mrknu na to. Já to spíš myslel tak, že celkově vzato tý fold equity je spíš míň než víc. Na microlimitech mnohem snáz než jinde neumí reg najít tlačítko fold. Ale díky, že ses ozval, protože mi teď došlo, že to v podstatě nepoužívám vůbec (bluff raise flop) a určitě ty vhodný spoty missuju.

Já mám i podobnej názor na 3bet light preflop. To znamená, že bych k tomu řekl to samé ve smyslu, že tý fold equity není moc. Ale to samozřejmě neznamená, že se nenajde fůra spotů, kde to je dobrý. A sám to hodně používám. Jen bych prostě těch bluffů z default range z celkovýho pohledu spíš trochu ubral. Ale proti celý řadě hráčů to používám jako o život.

Píšu to moc složitě, tak no worry, jestli to nedává smysl :D
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Jo a souhlas s tím, co píše mmorron !
    • Corn3r
      Corn3r
      Bronz
      Registrace: 27.01.2011 Příspěvky: 308
      Ahoj, obv. UTG reg(open 14%), který má 4-5comb lepších FD(0,30% range) mi příjde jednoznačně callF, důvod není jen málo FD v daném spotu, ale extrémní capped naší range.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Corn3r: co vlastně přesně znamená, že máme capped range ? A proč to je další z důvodů pro call ? Dík :)
    • Corn3r
      Corn3r
      Bronz
      Registrace: 27.01.2011 Příspěvky: 308
      Msnek: Zvolime line, která naší range učiní jednoduchou k přečtení. V tomto případě Hero drží QQ, 22 pokud je station a calluje VS. UTG pre(nebo je situace u stolu, která láká agro SB, BB k lose 3-bet atp.). Dale obv. 5 comb FD, AQ pokud call pre. Ostatní comba mi nedávají smysl. Hlavně VS. silnou UTG range, která hituje flop, bych se do žádných větších projektu nepouštěl.

Kdybych slovo capped používal špatně, tak mě opravte. Dík
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Takze kdyz raisneme flop, tak je nase range hodne capped. Tedy jsme citelni, ze mame prevazne zminene sety (22, QQ) a nejaky silnejsi flushdraw (AQs) ? Chapu to dobre? Pokud jo, tak proc je to teda ale argument pro "pouhy" call na flopu s touto nasi malou FD.

Sorry, jsem dost mozna natvrdlej, ale nejak mi to nedochazi :D
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Capnutá range vlastně znamená shora omezená. Nemá některý top handy, např tady topset AA, ale to je kvůli našemu callu preflop.
      Raise na flopu range polarizuje na něco jako 2p+ pro value a blufy. Náš raise na flopu skutečně cappne range, ale naši calling range, kde je teď nejlepší handa AK (když to ne3betujem pre) a zmizí z ní i hodně draws. Takže kdybysme řešili nějak balancování range - což asi neděláme - tak největší problém raise na flopu udělá naší calling range.
    • 1
    • 2