[NL50] 23s flush vs fish

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $60.79 (121.6 bb)
      Hero (BB): $56.07 (112.1 bb)
      UTG: $52.64 (105.3 bb)
      MP: $50.93 (101.9 bb)
      CO: $53.13 (106.3 bb)
      BTN: $46.75 (93.5 bb)

Preflop: Hero is BB with 2 3
      3 folds, BTN raises to $1.25, SB folds, Hero calls $0.75

Flop: ($2.75) 5 6 Q (2 players)
      Hero checks, BTN bets $1.40, Hero raises to $4, BTN calls $2.60

Turn: ($10.75) 4 (2 players)
      Hero bets $8.25, BTN calls $8.25

River: ($27.25) 9 (2 players)
      Hero bets $10, BTN raises to $33.25 and is all-in, Hero folds

Results:
      $47.25 pot ($2.13 rake)
      Final Board: 5 6 Q 4 9
      Hero mucked 2 3 and lost (-$23.50 net)
      BTN mucked and won $45.12 ($21.62 net)

BTN - agro fish 46/31
      PF - myslím, že se dá callovat nebo?
      F - podle mě mám dost vysokou FEQ + implited odds atd... Tak snad ok...
      T - std
      R - jak hrajete? Nevím jestli shove není overplay, tak jsem šel raději 1/3 sizing pro větší thin value
  • 14 odpovědí
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Registrace: 14.08.2015 Příspěvky: 413
      preflop - nejhorsi vec co muzes udelat je call... nejhorsi.. klasika fold, 3bet bych pochopil,ale todle?! ..proc? Chces ho prehrat oop s 23? gratz...

dal bych betoval trochu vic otf ... (jak sam vidis, nevyslo by ti to "hezky" na shove river)

turn je super no, bud druhej barel, nebo x/r se mi tu hodne libi, ma tam imo dost floatu...

a river?! mam tu blbou otazku, ale chces na riveru foldovat takle "silny" handy? Proc ses poustel do hry teda s 23? hitnul si i radu, i barvu.. a k cemu to bylo? (todle ma bejt trochu sarkasticka a ironicka otazka - ale snad pochopis, kam tim mirim) ;) :D

Co vubec myslis, ze jako ma? (ma v rangi?) myslis, ze ruzny Axs handy nestackoffne na flopu? myslis, ze horsi FD by calloval na turnu?

A TED - budu znit trochu jako station ryba,ale dalsi otazka?! ... neni lepsi na riveru,kdyz hrajes proti agro hraci, lepsi check,a nechat ho vsadit ruzny nesmysly,a vklidu si to callnout? ...Kor s handou,kterou budes foldovat na jeho agresi,a pritom je supr strong? Proti tomudle typu hracu mi pride skoda b/f, s takovymdle typem hand... kdyz muzes vyuzit jejich agro potencial ve svuj prospech..
    • Darkwshadow
      Darkwshadow
      Bronz
      Registrace: 09.12.2010 Příspěvky: 401
      Velmi som sa snazil ale nevidim tam ani jedno kombo bluffu. Akoze sry ale fakt ee. Jedine zeby turnoval Qx /TT/JJ na bluff. Kedze prave tvoja range obsahuje hodne flushi a aby sa ta snazil vyfoldovat zo setov je too ambitious. Myslim ze ak je velmi loose tak by som siel uz call ale nie nejak happy- iba kvoli pot odds. Anyway myslim ze wp aj ked sa mi paci aj x/r OTT (Qx, sety moze betovat pre protect, FD moze semibluffovat). On tam velmi okrem flushe nema co mat. A zeby takto crazy bluffoval do teba kde takto mozes betnut aj flushe a sety... hej imo do standartneho cloveka na nl50 je to good fold myslim
    • Darkwshadow
      Darkwshadow
      Bronz
      Registrace: 09.12.2010 Příspěvky: 401
      btw mmoron, naco ten utocny a vysmesny ton? odpovedas cloveku ktoremu by si mal chciet pomoct. takto to vyznieva dost zle. myslim ze marffi dobre vedel preco to takto zahral a imo je podla mna dost tazke zahodit na takomto R neviem ci by som to dokazal - cize urcite respect. ale ked sa zamyslis na villainovou rangou tak on na flope bet calluje nejake Qx ruky mozno TT-AA, FDs. Na rivri TT-JJ resp Qx ruky mozu byt inducnute nasim sizingom. to je fakt ale urcite underpary na velky barel nebude callovat extra casto mozno nejakych 30 percent max. S tym ze vacsina Qx ruk, overparov a dokonca aj sety, to vsetko iba calluje. Co raisuje je flush. A nakolko tu nie su ludia podla mna casto takto bluffovat, tak by som sa klonil k foldu. Nemyslim si ze check- kde prave od Qx overparov a setov prichadzame o value na ukor nepravdepodobneho bluffu voci strasne silnej nasej vlastnej perceivnutej range. cize takyto bet/fold by mal byt imo na R najlepsia volba.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      Fold PF, ta handy je hrozna. V podstate vse popsal mmorron, sice proti fishi chces hrat hodne hand, ale az tak wide bych to nevidel. Nejlepsi co muzes hitnout je postupka, kdyz hitnes flush nikdy nebudes happy, jestlize souper zacne byt agresivni, v pripade trips souper muze mit lepsiho kickera atd. Do toho zminujes, ze souper je agresivni, kdyz nic nehitnes, jak budes branit 23s na Kxxx Axx?
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Pf - Vs min raise calluji všechny suited ruky i proti regovi. Vs 2,5x bych takhle loose range mít neměl, ale vs fish si myslím, že to je stále ok. (Navíc 23s není moje nejhorší suited combo). Nechci ho nějak super přehrávat... Stačí, když budu mít win rate < -100bb/100
      OTF - jsem mohl dát vyšší sizing. To uznávám, ale není sranda si počítat od flopu sizingy až do riveru :f_ugly: :f_biggrin:
      OTT - x/r je zajímavý. Minimálně teda proti regovi se mi to taky zdá celkem fajn. Reg by si tu FD určitě stabnul a navíc handy, které checkne back by mi asi nedali call OTT i OTR, takže pro tu druhou streetu můžu jít až OTR (snad se tomu dá rozumět). Akorát vs fish nevím... On si checkne back klidně i FD, two pair nebo Qx ze které pak ztratím jednu streetu. Neříkám že vždy, ale ty fishe celkem často tyhle handy hrajou nesmyslně pasivně.

OTR bude teda asi nejdiskutabilnější.
      check - se mi tu teda vůbec nelíbí. Sice je to agro fish preflop, ale postflop o něj téměř žádné tendence nevím. (za to se omlouvám, zapomněl jsem napsat, že na něj mám jen cca 50h) a podle mě si tu většinou checkne back Qx, two pairs i sety, které by mi na 1/3 sizingy nikdy v životě nezahodil :f_biggrin:
      Pak je otázka, jeslti bet small nebo shove. Tím si taky nejsem jistý. (kvůli tomu jsem sem tu handu hlavně dával)

Vs ten shove bych řekl, že jsme spíš behind. Jestli to není nějakej super magor (čehož bych si za 50h snad všiml), tak tu nebude shovovat TP, twoP nebo sety. A čistě bluffcomba tam nejspíš nemá. Navíc od něj to byl úplně snap shove, tak jsem se rozhodl spíš pro fold.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Registrace: 14.08.2015 Příspěvky: 413
      2 Darkwshadow .. zas klidek jo ;) ... to,jakym stylem to napisu,a jak ty to vnimas neznamena, ze to tak je ;) to ze tam neudelam milion smailiku neznamena nejakej vysmesnej ton, takze chill... Kazdej ma nejakej styl jak pise :*

...ale to snad jak marffi vi :)
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Zastavam se mormona v tom smyslu, ze to utocne urcite nemyslel. A i kdyby jo, tak je nejlepsi to stejne neresit :)
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      PF neřešim.
      R: proti agro rybě, máme imo furt Vbet na shove bych to asi taky neviděl, ale možná bych šel ještě větší size než co si dal. Vs shove mi to připadá jako celkem solid fold. (readless ze to nejni az taková agro ryba) :)
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Imo nevhodná handselekce na c/r flop, všechny draws co to trefuje jsou z tý nízký strany. Pak to dělá problémy když hitnem, hůř se získává value a občas si naběhnem za vysokou cenu.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      @ Marffi97 To že máš skvělou price na call ještě neznamená, že je to +EV za každou cenu callovat. Budeš snad defendovat T4o, když hráč z BTN otevře za 2bb? Dost pochybuji, jen pro legraci jsem si dal T4 do EQ vs 23s. 61.79% vs 38.21%. Takže jestliže calluješ 23s tak můžeš začít callovat i T4o, jelikož máš skvělou cenu na call.
    • Arachnus
      Arachnus
      Bronz
      Registrace: 25.01.2014 Příspěvky: 24
      PF - ja voči 2,5bb necallujem 23s (len voči minr). Ak je to fish a je postflop aggro, tak by som tu nedefendoval ten úplny suited trash ani voči minr, akože postflop OOP proti agro hráčovi s handu, ktorá nehituje TPs a každá draw je dominovaná, osobne by som si pomyslel, že to neuhrám profitabilne.
      F - asi to voči fishi nieje chyba ešte voči tomu jeho sizingu, ale ja necheck-raisujem otf nízke fd nikdy, lebo na 3Bet (resp. shove) budem vždy foldovať s dosť EQ. Ak by som tu check-raisoval fd, tak pár nuts fd napr. A9s-A2s s plánom to stackoffnúť na flope (máme dosť EQ + dominujeme nejáke horšie draws) a vďaka tomu si môžem rozšíriť aj svoju bluff check-raising range.
      T- as played hrajem ako ty, asi by šlo dať vačší sizing on tam neuvidí rozdiel, betujem close to pot (asi 9,75). Očakávam, že na to runoute nebude veľmi foldovať, asi callne všetko čo callol na flope: Qx, fd, sd.
      R - as played stále tu môže overplaynuť 2pary ako Q9 (fish má všetky) možno aj nejáke horšie alebo nejáky nezmysel voči tvojmu sizingu, ja by som to nedokázal zahodiť za tie pot odds. Check na rivri vidím ako strátu valeu.
    • lacomelisko
      lacomelisko
      Bronz
      Registrace: 23.03.2011 Příspěvky: 90
      LooooN původně napsal
      @ Marffi97 To že máš skvělou price na call ještě neznamená, že je to +EV za každou cenu callovat. Budeš snad defendovat T4o, když hráč z BTN otevře za 2bb? Dost pochybuji, jen pro legraci jsem si dal T4 do EQ vs 23s. 61.79% vs 38.21%. Takže jestliže calluješ 23s tak můžeš začít callovat i T4o, jelikož máš skvělou cenu na call.
      netreba zas miesat jablka s hruskami :) nas nezaujima aku EQ ma T4o proti 23s, ale aku equity ma dana ruka voci rangei, ktoru otvara btn.

inac voci 2.5x BTN openu to bude asi prilis loose call pf podla mna.

imo, do ryby ja ten river teda nefoldnem nikdy... na to hraju prilis random aby som foldoval flushe :)
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Imo nevhodná handselekce na c/r flop, všechny draws co to trefuje jsou z tý nízký strany. Pak to dělá problémy když hitnem, hůř se získává value a občas si naběhnem za vysokou cenu.
      :f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup:

LooooN: jenomže ty tam nezahrnuješ playabilitu post flop. S T4o toho moc nehitneš a z těch 35% realizuješ např jen 10%, ale s 23s třeba 20%. (Čísla jsou jen odhadem, ale pointu z toho pochopit jde). Nebo ty jsi to dal do toho heatmapu v powerEQlabu?

Abych to nějak uzavřel, tak určitě byla z mé strany velká chyba s tím x/r OTF. Přesně proto, abych se nedostal do takového spotu.
      Díky za názory! :)
    • dawe70
      dawe70
      Stříbro
      Registrace: 11.06.2011 Příspěvky: 13
      proč to teda ne 3betuješ preflop???ten call preflop staví do role slabého hráče tebe!