Never back down!

• 1hajzlik
      1hajzlik
      Bronz
      Registrace: 17.07.2011 Příspěvky: 207
      Zdravim PS :welcome:

Tento blog si zakladam hlavne kvoli tomu, aby som si svoj progres nepisal len do wordu, textovych dokumentov alebo na papiere. Kvoli skuskovemu som sa k nemu dokopal az teraz.

V skratke: Mam 25 rokov a momentalne som studentom posledneho rocnika na VS v Prešove. Poker hravam cca 5 rokov a vystriedal som viacero variant (MTT, SNG, CG nl5-50,..)
      V polovici roku 2015 som sa vyslovene zameral na ZOOM, no nepristupoval som k tomu tak ako by som chcel.

Od zaciatku tohto roka som si dal challenge : zacat na nl5 s bankrollom 50 ( v pripade downswingu, ktory by nahodou prisiel hned na zaciatku + dalsich 50) a dostat sa takmer z nuly zodpovednym pristupom co najvyssie.
      Zameral som sa hlavne na mentalnu stranku + samozrejme zodpovednym pristupovanim k odstranovaniu leakov z mojej hry to zatial nabera ten spravny smer, kedze k tomu pristupujem uplne inym stylom ako to bolo predtym.

Tolko na uvod, teraz k tomu co sa udialo od noveho roku :s_grin:
      Zacal som si robit poznamky v textovych dokumentoch z kazdej session, respektive z dna kedy sa nieco udialo ( pisal som v tej chvily hned to co som mal na srdci preto tie poznamky tak aj vyzeraju :rolleyes: ) nijak som to neupravoval, ale skopiroval som si to tu vsetko od slova do slova nech sa mam z coho poucit :s_evil: ..kto si nerobieva taketo poznamky tak radim vam spravte to aj vy a uvidite, ze casom prestanete robievat tie veci, ktore ste si tyzden dva dozadu takto hned z fleku zapisali. Cim castejsie som si ich precital, respektive pred session povedal co nemam robit tak ide to hned lahsie :s_cool: .

5.1 -
      s AQo na Axxxx river flush boarde proti villain potbet musim jasne
      foldovat!!! na 90% je to flush ( -1,11€ )

snazil som sa o squeeze z BB s AKo proti UTG,BTN a dostal som
      call z BTN, na boarde T752J som siel 3xbarell a odpalil stack.
      UZ NIKDY VIAC!!! max. cb flop, turn check a 1/3 cb river or fold!
      ( -5€ )
      6.1 –
      ak villain proti mne prejavy aktivitu v podani x/r, raise, all in na turne,rivry na
      90% ma velmi silnu handu proti neznamym hracom hrat opatrne a radsej foldovat a pockat
      si na lepsi spot!!!
      1.QQ na 29647 vs BTN limp, call * na flope call * turn raise * ( 22,99,66,TT? )
      nemyslim si zeby limpoval JJ+, ak ano tak proti (22,99,66,TT+)
      mam iba 38% equity, cize jasny fold!!! -3,72
      2.T9s na 78J76 vs BB call * na flope x/r (JJ+,78,88,77,T9)
      17.1
      Musim si konecne uvedomit, ze WINNING BY FOLDING!!! proti x/r a raise foldovat a uvidim sam ze winrate sa mi zvysi,
      pretoze ak ja foldnem taketo variancne ruky a super mi ich naopak bude dorovnavat, tak z dlhodobeho hladiska musim
      jednoznacne vyhravat. ak sa teda budem nadalej snazit zlepsovat v kazdom smere.
      Idem nato, foldovat vsetko zaradom ak som pozadu v range!!!

zo SB vs BB nestealovat proti neznamym hracom ale rovno fold!
      19.1
      nehrat EGO war, zbytocne necallovat 0,83€ na FD ak som pozadu, radsej si pockat na lepsi spot.
      V 3bet spote radsej x/f ako sa zbytocne odsipat.
      vs 3bet od hraca 14/9 foldovat tight preflop (TT fold) !!!!!
      Dalsia vec ktoru si musim uvedomit je, ze nema zmysel hravat ruky typu ATs a podobne proti 3betu pod 10%,
      radsej to foldovat a pockat si na lepsiu situaciu. V tomto je to vyhravanie v CG, variancne ruky foldovat
      a super nech nam ich calluje, na tom ziskavam profit!! toto si musim uvedomit a dostat to do nevedomej
      schopnosti!
      22.1
      vzdy dookola to iste...znovu som dvakrat nezmyselne calloval marginalne ruky a dostal sa do spotov
      v ktorych som nemal co robit, kedy si konecne uvedomim, ze ak ja budem toto foldovat a pockam si
      na situaciu kedy budem mat ja nuts a supery mi to takto nezmyselne dorovnaju ako ja..
      som CALLING STATION!!! prestat callovat taketo ruky a uvidim ze winrate sa mi zvysi, to ze som teraz
      3k ruk v minuse nevadi, musim minimalizovat co najviac v tejto situacii takychto callov
      WINNING BY FOLDING!!! v downswingu minimalizovat straty a pockat si na dalsi upswing ktory urcite pride.
      27.17
      pozriet si MP 20% a 3bet calling range vs 3bet hero

Graf a par statistik za JANUAR:

V tomto prvom mesiaci som spravil dostatok chyb a mohlo to dopadnut urcite ovela lepsie. Z vela veci som sa poucil a tento mesiac zacal vyzerat uplne inak :s_grin:

Zatial CELKOVO:

Tento mesiac planujem dohrat na nl5, dufam ze s winrate 5bb+/100h a od marca sa presunut z bankrollom 250+ na nl10. Malo by to byt realne ak nadalej budem pracovat zodpovedne na svojej hre.

GL, nech sa Vam dari :s_drink: :s_cool:
  • 3 odpovědí
    • 1hajzlik
      1hajzlik
      Bronz
      Caute :s_grin:

Tento tyzden zacal tak ako som aj predpokladal, preto si tu dovolim vybrat uryvok z perfektne prelozenych clankov z Mental game of poker od Pinny1990 :s_drink: , podla ktorych sa od zaciatku roka snazim riadit. Budem si to tu takto vkladat castejsie, aby som sa mal k comu vraciat a porovnavat urcite obdobia, odohrane mesiace a zistit ci stagnujem alebo budem vidiet zlepsenia. (Verim tomu, ze to bude ta druha moznost :s_tongue: )

:diamond: Proč to píšu? I zde může být zakopán onen pes losing tiltu. Vyhrajeme díky varianci (či upswingu ve smyslu setupů v náš prospěch) větší množství peněz než obvykle, ale druhý den přijde swing opačný a my máme po profitu. Jsme pak strašlivě naštvaní, že jsme prohráli moc peněz, ale dlouhodobě je realita taková, že si poker pouze vzal zpět to, co jsme opravdu ani nevyhráli, variance pouze narovnala realitu a vrátila nás na naše 4 big blindy za 100 hand, což se dá považovat za náš opravdový zisk.
      :diamond: Nebuďte result oriented, nedělejte z extrémně ziskové session svůj standard, neposuzujte se podle ní, nepodlehněte tiltu, až začne další session ukrajovat vaše smyšlené zisky z minulé session!
      :diamond: INJECTING LOGIC I když to tak nemusí vypadat, tak hru porážíte i při mínusové session, pokud začnete tiltovat, tuto edge ztratíte a začnete opravdu prohrávat.

Tento post nizsie som si pisal vtedy, ked som zaciatkom roka (co je vidiet na grafe) zazil najprv jeden, potom druhy mensi vplyv variancie, ktoru presne popisuje vyssie uvedeny uryvok z knihy:

:club: ak mam jasne foldovat tak to aj tak callnem, nechapem preco to stale spravim a velmi ma to vytaca, mam pocit slabosti,
      znervoznim sa a pri snahe dohnat straty odtiltujem dalsi stack!!! ved cg nieje o jednej session ale beh na dlhu trat,
      tak preco som stale result orientovany na kratkodoby stav?? ved to ze v jednej session sa nezadari aj ked to zahram
      dobre a prehram, tak nemozem si z toho robit tazku hlavu ale pokracovat v zodpovednej A game a sustredit sa na kazdu
      novu handu bez ohladu nato ako dopadli predchadzajuce, nema vyznam pozerat na cashier, uz si to konecne uvedom!!!
      Musim hrat kazdu jednu handu nezaujato, akoby bola prvou handou v danej session a zahrat ju co najlepsie. Ved dlhodoby
      profit nieje zalozeny na tom ci danu session vyhram alebo nie, dlhodoby profit je zalozeny na kvalite hry, tak nemozem
      sa vytacat pri par minusovych sessions. Od zajtra sa na cashier pozriem vzdy az po tyzdni!! a pocas session sa musim
      uplne odosobnit jak od vyhratych tak od prehratych ruk.

Pridavam par ruk:
      (nech sa mam zaco hanbit :f_mad: ) , snad sa takouto verejnou formou konecne z toho poucim :s_rolleyes:

Full Tilt Poker $5.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 2861630
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $26.29 - VPIP: 20, PFR: 15, 3B: 5, AF: 2,2, Hands: 2552
      SB: $9.50 - VPIP: 20, PFR: 17, 3B: 6, AF: 2,6, Hands: 1304
      [b]Hero (BB): $9.61
      UTG: $5.74 - VPIP: 20, PFR: 16, 3B: 7, AF: 3,5, Hands: 1777
      MP: $5.16 - VPIP: 12, PFR: 9, 3B: 8, AF: 5,3, Hands: 577
      CO: $8.16 - VPIP: 28, PFR: 18, 3B: 5, AF: 1,8, Hands: 65

Pre Flop: ($0.07) Hero is BB with 7 :heart: 7 :spade:
      2 folds, CO raises to $0.10, 1 fold, SB calls $0.08, Hero calls $0.05

Flop: ($0.30) 5 :club: 7 :club: 3 :club: (3 players)
      SB checks, Hero checks, CO checks

Turn: ($0.30) K :heart: (3 players)
      SB checks, Hero checks, CO bets $0.30, SB folds, Hero calls $0.30

River: ($0.90) 9 :diamond: (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.90, Hero raises to $1.80, CO raises to $7.76, Hero calls $5.96

zbytocne odhodenych minimalne 5,96$

Full Tilt Poker $5.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 2861634

BTN: $5.13 - VPIP: 25, PFR: 22, 3B: 19, AF: 3,0, Hands: 69
      SB: $5.00 - VPIP: 23, PFR: 17, 3B: 5, AF: 2,3, Hands: 1062
      Hero (BB): $6.11
      UTG: $4.26 - VPIP: 32, PFR: 16, 3B: 5, AF: 1,8, Hands: 184
      MP: $1.19 - VPIP: 30, PFR: 20, 3B: 1, AF: 2,4, Hands: 245
      CO: $3.35 - VPIP: 44, PFR: 18, 3B: 5, AF: 1,4, Hands: 61

Pre Flop: ($0.07) Hero is BB with Q :diamond: Q :spade:
      3 folds, BTN raises to $0.30, 1 fold, Hero calls $0.25

Flop: ($0.62) 5 :spade: J :club: T :spade: (2 players)
      Hero checks, BTN bets $4.83, Hero calls $4.83

Turn: ($10.28) J :diamond: (2 players)

River: ($10.28) 3 :heart: (2 players)

proti TT+, AK mam 40,42% a potrebujem minimalne 47% takze pravdepodobne zly call?! ak by som mu tam nechal TT+,AQs+,KQs,AQo+,KQo tak vychadza to na 48,18% ale to by som musel byt velky optimista. :f_confused:

Full Tilt Poker $5.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 2861635

Hero (BTN): $5.85
      SB: $5.00 - VPIP: 20, PFR: 16, 3B: 9, AF: 4,0, Hands: 1223
      BB: $2.00 - VPIP: 26, PFR: 24, 3B: 10, AF: 4,3, Hands: 121
      UTG: $8.67 - VPIP: 24, PFR: 19, 3B: 8, AF: 2,3, Hands: 4980
      MP: $3.95 - VPIP: 7, PFR: 6, 3B: 1, AF: 1,7, Hands: 194
      CO: $2.02 - VPIP: 47, PFR: 18, 3B: 11, AF: 0,8, Hands: 38

Pre Flop: ($0.07) Hero is BTN with 8 :club: K :heart:
      3 folds, Hero raises to $0.10, SB raises to $0.35, 1 fold, Hero raises to $0.80, SB calls $0.45

Flop: ($1.65) T :spade: 2 :club: T :diamond: (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.82, SB calls $0.82

Turn: ($3.29) 9 :heart: (2 players)
      SB checks, Hero bets $4.11, SB calls $3.38 all in

River: ($10.05) 9 :club: (2 players - 1 is all in)

zbytocne odhodeny dalsi stack nezmyselnym bluffovanim, minimalne turn x/f a usetrenych 3,38. (dovod 4betu preflop pre seba odvodeny mam takze to neriesim)

Full Tilt Poker $5.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 2861636

CO: $14.12 - VPIP: 20, PFR: 17, 3B: 6, AF: 2,6, Hands: 1304
      BTN: $1.71 - VPIP: 11, PFR: 10, 3B: 11, AF: 3,0, Hands: 96
      SB: $9.31 - VPIP: 29, PFR: 22, 3B: 11, AF: 3,5, Hands: 683
      Hero (BB): $5.00
      UTG: $6.54 - VPIP: 46, PFR: 8, 3B: 9, AF: 2,0, Hands: 50
      MP: $5.42 - VPIP: 5, PFR: 0, 3B: 0, AF: 0,0, Hands: 19

Pre Flop: ($0.07) Hero is BB with A :club: A :spade:
      UTG calls $0.05, 3 folds, SB raises to $0.20, Hero raises to $0.60, UTG calls $0.55, SB calls $0.40

Flop: ($1.80) T :club: 2 :heart: Q :heart: (3 players)
      SB checks, Hero bets $1.26, UTG calls $1.26, SB folds

Turn: ($4.32) Q :spade: (2 players)
      Hero bets $2.16, UTG raises to $4.32, Hero calls $0.98 all in

River: ($10.60) T :diamond: (2 players - 1 is all in)

Proti hracovi, ktory sa javi ako fish tak mal by to byt standard? alebo radsej na turne volit sizing trebarz 1/3 a fold na raise? cize b/f?

Full Tilt Poker $5.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 2861637

[b]Hero (BB): $5.59
      UTG: $6.48 - VPIP: 27, PFR: 2, 3B: 0, AF: 4,6, Hands: 191
      MP: $15.34 - VPIP: 23, PFR: 18, 3B: 5, AF: 7,2, Hands: 985
      CO: $2.27 - VPIP: 24, PFR: 16, 3B: 8, AF: 2,2, Hands: 723
      BTN: $4.35 - VPIP: 39, PFR: 23, 3B: 0, AF: 2,4, Hands: 31
      SB: $5.00 - VPIP: 21, PFR: 14, 3B: 5, AF: 2,7, Hands: 617

Pre Flop: ($0.07) Hero is BB with Q :club: Q :spade:
      UTG calls $0.05, 2 folds, BTN raises to $0.10, SB calls $0.08, Hero raises to $0.40, 1 fold, BTN calls $0.30, 1 fold

Flop: ($0.95) 8 :heart: 6 :spade: 9 :club: (2 players)
      Hero bets $0.66, BTN calls $0.66

Turn: ($2.27) K :heart: (2 players)
      Hero checks, BTN bets $0.70, Hero calls $0.70

River: ($3.67) 6 :heart: (2 players)
      Hero checks, BTN bets $2.59, Hero calls $2.59

Ani nekomentujem radsej, villain ukazal K7 v spade. Zbytocnost z mojej strany!

Na zaver moj vcerajsi poznamkovy blok pocas sessions:
      zbytocne callujem 3barell s marginalnou handou
      ak 3betnem fish napr. s AK a nehitnem flop tak x/f, neoplati sa snazit sa
      vyblafovat fish kedze ona väcsinou callne s marginalnou handou az do all inu,
      a preto si radsej pockat na situaciu kedy hitnem a dostat z nej stack

GL all :s_drink:
    • Charlestone
      Charlestone
      Bronz
      Registrace: 08.08.2011 Příspěvky: 3
      Ahoj za me (neber me za nejakyho profika... :D klidne se o tom i pobavim a budu rad, kdyz me nekdo opravi, da jinej pohled na vec)

prvni handa - hrat urcite vic agresivne - donk flop, kdyztak aspon ch/raise na tom turnu, kdyby to poslal, zavrel bych oci a callnul :D

druha handa - jestli to byla ryba (coz byla... kdyz to tam takhle poslal) tak ji proste ulitly nervy a mohl tam poslat uplne cokoliv, takze ma mnohem vetsi range nez popisujes, call je imho OK

treti handa - jestli mas oduvodneni pro 4bet tak sis asi odpovedel

ctvrta - turn vubec nebetovat zbytecne se izolujes do Qx, a value z horsich hand vytahnes i na riveru + inducnes nejaky bluffy
    • 1hajzlik
      1hajzlik
      Bronz
      Februar nakoniec skoncil podobne ako prvy mesiac. Hral som takmer rovnaky styl hry a zameral som sa hlavne na odstranovanie tiltu a chyb ktore som si poznacil pocas prveho mesiaca. Hraval som prevazne 4 stoly a plan bol dosiahnut 50k ruk co sa mi bohuzial pre skolu a prax vo firme kde mam diplomovu pracu nepodarilo.

FEBRUAR :

CELKOVO:

MAREC :

:club: Znizil som pocet stolov na 3 a planujem odohrat min.70 hodin/ 40k ruk a zaznamenavat si kazdy den odohraty pocet ruk, hodin a profit.

:club: Po uspesnom dosiahnuti 30 BI na nl5 som od marca presiel na nl10 a zacal pouzivat prevazne twinove preflop range. Z pozicie button som zatial v minuse co sa mi vobec nepaci. Nasiel som si tam nejake zbytocne chyby no aj napriek tomu by som bol max. break even. Snad to je sposobene malou vzorkou a v dalsich dnoch, tyzdnoch sa to zlepsi.

:club: Planujem minimalne tyzden a mozno aj dokonca marca hrat rovnakym stylom. Pokusit sa skoncit min. 5bb/100 a BTN dostat do zelenych cisel.

:spade: 1.tyzden:

GL all :s_cool: