[NL10] Top pair vs. raise on flop

• crank139
      crank139
      Bronz
      Registrace: 29.09.2010 Příspěvky: 427
      Zdravím, staty na hráča po 240 rukách sú 22/19 a mám naňho poznámku že raisuje flush draw na flopoch, akú bude v tomto prípade proti nemu zvoliť line? ísť b/c a na turne x/c? alebo to stacknúť na flope? ďakujem

Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $19.24 (192.4 bb)
      BB: $10.04 (100.4 bb)
      Hero (UTG): $10.10 (101 bb)
      MP: $21.04 (210.4 bb)
      CO: $10.79 (107.9 bb)
      BTN: $12.69 (126.9 bb)

Preflop: Hero is UTG with A K
      Hero raises to $0.30, MP calls $0.30, 4 folds

Flop: ($0.75) Q 4 K (2 players)
      Hero bets $0.45, MP raises to $1.10, Hero ?
  • 8 odpovědí
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      Ahoj,

jestliže máš na soupeře takovouto poznámku, tak jej nechat bluffovat, jelikož když se s ním budeš chtít stackoffnout OTF, tak se v takových situacích ocitneš proti QK/44, málokdy od LEPŠÍCH hráčů uvidíš FD. FIsh je schopná se zde stackoffn out i s FD, byť má pouze nějakých 37% EQ.

OTF - Jelikož nemáš :As: tak zde preferuji bet, před x/c. Tvůj cbet se mi líbí, ale nelíbí se mi tvůj sizing. Ty zde na super wet boardu betuješ s TPTK ani ne 2/3 potu. Určitě na takových boardech přitlač na pilu a betni 3/4potu. Líbil by se mi zde sizing něco jako 60c. Nechceš lidem co pouze callují FD/GS dávat kartu za hubičku. Každopádně, po jeho raise je to easy call.

OTT - na blank turnu bych šel x/c. Na T kde by přišel spade bych to zřejmě foldnul jako největší nit. Jestliže nás raisoval s FD, tak jsme mrtví a jestliže nás raisoval s dvěmi páry/sety jsme taky mrtví, takže na spade fold.
    • crank139
      crank139
      Bronz
      pýtal som sa hlavne preto lebo to bude balancovať zo setmi a dvojpármi čiže range ktorá nás dominuje tak ako si spomenul,tu mi potom ostáva na river asi najväčší problém, čo ak príde aj blank river?hrať x/c aj river alebo to tam foldujem? podľa čoho sa rozhodovať pokiaľ nepoznám hru súpera na riveroch? dík
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Cau,
      myslim že na flopu se to nemá stacknout. Nejspíš by sis naběhnul do stackoff range kde je pár valuehand a nějaký kombodraw a celkově budeš mít proti tomu equity nic moc extra. Určitě ne nad 50% co chceš na valueraise.

Hrál bych to calldown když nedojde spade. A checknout flop neni úplně vyloučený, jestli on nehraje na MP proti UTG nějak divně tak 3 streety bet zřejmě nemáme.
    • borunjan
      borunjan
      Bronz
      Registrace: 25.12.2009 Příspěvky: 30
      Na takovém boardu, pokud soupeř v pozici raisne, tak to bude v drtivé většině monster. Přiradil bych mu range 44,KQ nebo Axs, proti takové range jsme 85:15 underdog! Pokud bys měl na soupeře jistý read, že má flush draw (takový read asi nikdy mít nebudeš :-) ), tak pak bych to shipnul na flopu, jelikož je to v náš prospěch 64:36, ale jinak bych dal soupeři kredit, pokud tě takhle raisne na flopu.

Call je podle mě špatná lajna, moc karet nám na turnu nepomůže, ale naopak nás hodně potopí a i pokud má soupeř draw, tak na turnu by si mohl vzít kartu zadarmo. Je to možná hodně tight lajna, ale za mě fold.
    • Renes1s
      Renes1s
      Bronz
      Registrace: 16.10.2013 Příspěvky: 89
      Tak jelikož máš poznámku, že raisuje flushdraw takže mu tam ty fds klidně nechám v jeho rangi. Stackoff podle mě bude často vs set nebo dva páry no, takže to vypadá na call nejspíš, pokud už se tedy rozhodneme pokračovat. Imo si myslím že se to dá zahodit a ušetřit nějaký ten bb. Na turnu budem mimo pozici vs tagovi v nepříjemném spotu, on si moc dobře uvědomuje že máš tptk či overpár, taky máš v rangi flushdraws. Myslím si že by to hrál spíš callem v pozici tu FD. Nevím co bude víc EV+ jestli call nebo fold, ale myslím si že raise tu bude dost overplay
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      crank139 původně napsal
      pýtal som sa hlavne preto lebo to bude balancovať zo setmi a dvojpármi čiže range ktorá nás dominuje tak ako si spomenul,tu mi potom ostáva na river asi najväčší problém, čo ak príde aj blank river?hrať x/c aj river alebo to tam foldujem? podľa čoho sa rozhodovať pokiaľ nepoznám hru súpera na riveroch? dík
      Na vetsi usudky je pak potreba vetsiho samplu, otazkou pote je, zda-li je schopen jit 3 streetove bluff po tom co te raisne s FD OTF a missne T i R. Hraci maji tedence jejich bluff proste give upnout OTR. Takze po tom co jsi callnul raise OTF, bych callnul blank T a v pripade blanl R bych na pot sizing/shove sel explo fold. Jestlize by ses setkal se souperem, ktery je schopen 3streetoveho bluffu, tak je to call na blank R taky.
    • crank139
      crank139
      Bronz
      každý s iným názorom :D ďakujem za reakcie :D
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Registrace: 14.08.2015 Příspěvky: 413
      musius si uvedomit, jakou range hraje souper... S kterou casi z range te bude raisovat... co chces delat dal..?

Prvotne bych to tady nestackoffnul temer nikdy (otf) ... on sice v rangi nema moc setu.. imo tak 44,(nekdy malokdy qq),ma tam ale ty KQ a ruzny draw.. klidne tam muze mit AJs AQs (to je muj tip) ...

Shamway mel stejnou myslenku jak ja.. check na flopu neni vuubec spatna moznost.. ochrani te pred raisama, po kterych se ti bude hrat dost zle..
      Vubec si ani nemyslim,ze i fold na jeho raise je spatne...