[NL10] TP na dry F vs minbet/shove od fish

• japy4
      japy4
      Bronz
      Registrace: 18.03.2013 Příspěvky: 108
      PokerStars - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 4 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BB: 124.6 BB (VPIP: 21.05, PFR: 14.04, 3Bet Preflop: 8.33, Hands: 59)
      Hero (CO): 100 BB
      BTN: 128.7 BB (VPIP: 30.63, PFR: 20.89, 3Bet Preflop: 6.67, Hands: 511)
      SB: 84.1 BB (VPIP: 54.55, PFR: 18.18, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 12)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has A:spade: T:heart:

Hero raises to 2.5 BB, BTN calls 2.5 BB, SB calls 2 BB, fold

Flop: (8.5 BB, 3 players) 4:heart: 7:spade: A:diamond:
      SB bets 1 BB, Hero raises to 7 BB, fold, SB raises to 81.6 BB and is all-in, fold

SB wins 21.5 BB

F: SB je fish, jeho jednoblindový bet napadám se svým TP, ale přichází all in. Nejlepší řešení je fold? Board je úplně dry, ikdyž fish ten set může zahrát i takto. Kdybych měl AK, je to také lepší overfoldnout?
  • 6 odpovědí
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Asi bych flop checknul/callnul minbet s tou handou.
    • japy4
      japy4
      Bronz
      Registrace: 18.03.2013 Příspěvky: 108
      Ahoj,
      mě se právě nechce minbet té fishky jen callnout, protože si myslím, že bych tu ztrácel value. On tu může minbetnout 4x;7x handy + slabé Ax, stejně tak většinu PP, které pak může callnout. Navíc, se zamnou vyjadřuje ještě btn a nechtěl bych ho callem minbetu inducenout k RR.
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Myslim že z nějakejch mizernejch 4x 7x ještě něco málo dostaneš i pozdějc. Neni teda úplně hezký nechávat mu 5 outů tak lacino, ale zas naše handa nechce moc velkej pot a ještě jeden je za náma.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Check-call flop. Nemyslím si, že ztratíš value, protože to, co ti callne na tom flopu, to ti callne i později. Takže si můžeš nejdřív nechat vyložit celej board až na river a když to budou brick karty, tak si tam nějakej menší raise dát můžeš prostě pozdejc a víc safe.

TP bych raisoval kdyby ten board byl víc draw heavy (aspoň trochu) a měl bych lepšího kickera. Možná dokonce jenom AK. Ale v nejsem dobrej v raisování top pairu (= nemám naučenou ani teorii), takže brát s rezervou.
    • Pajod
      Pajod
      Bronz
      Registrace: 05.08.2008 Příspěvky: 326
      japy4 původně napsal
      Ahoj,
      mě se právě nechce minbet té fishky jen callnout, protože si myslím, že bych tu ztrácel value. On tu může minbetnout 4x;7x handy + slabé Ax, stejně tak většinu PP, které pak může callnout. Navíc, se zamnou vyjadřuje ještě btn a nechtěl bych ho callem minbetu inducenout k RR.
      Mně to přijde taky jako ztráta value to neraisnout a i ten point s BTN mi přijde rozumnej. Na ten ship bych bez readů foldoval.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Pajod původně napsal
      japy4 původně napsal
      Ahoj,
      Mně to přijde taky jako ztráta value to neraisnout a i ten point s BTN mi přijde rozumnej. Na ten ship bych bez readů foldoval.
      Takže si myslíš, že když přijde brick na turnu a raisneš ho tam, tak ti to, co by ti callnul na flopu, už tady necallne ?