[NL10] bottom set OTF overplay?

• japy4
      japy4
      Bronz
      Registrace: 18.03.2013 Příspěvky: 108
      PokerStars - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

MP: 120.7 BB (VPIP: 7.14, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 14)
      CO: 45.4 BB (VPIP: 22.22, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 9)
      Hero (BTN): 100 BB
      SB: 101.7 BB (VPIP: 23.08, PFR: 17.95, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 41)
      BB: 122.5 BB (VPIP: 66.67, PFR: 33.33, 3Bet Preflop: 20.00, Hands: 12)
      UTG: 123 BB (VPIP: 50.00, PFR: 40.00, 3Bet Preflop: 33.33, Hands: 11)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has 5:diamond: 5:spade:

fold, fold, fold, Hero raises to 2.5 BB, SB calls 2 BB, BB calls 1.5 BB

Flop: (7.5 BB, 3 players) T:diamond: 6:heart: 5:heart:
      SB checks, BB checks, Hero bets 5.4 BB, SB raises to 15.8 BB, fold, Hero raises to 46 BB, SB raises to 99.2 BB and is all-in, Hero calls 51.5 BB and is all-in

Turn: (202.5 BB, 2 players) K:club:

River: (202.5 BB, 2 players) 8:club:

F: in game se mi to jevilo jako stnd play, ale když sem si tu handu zanalyzoval, tak už si tak jistý nejsem.
      SB vypadá jako reg, BB je fish, která pár hand předtím točila Ajo PF.
      Nevím, jestli to s mým bottom setem není trochu overplay, tlačit to do all in na F.

Pokud SB netříbetuje lineárně, pak by jeho calling range PF mohla vypadat nějak takhle: 44-TT; ATs-AQs; KJs-KQs; T9s-QJs;AQo;KQo
      Když se podívám na jeho akci na F, tak by mě neměl moc light raisovat kvůli nevyzpytatelné fishce za ním, která podle mě bude schopná tam poslat TP, možná FD, navíc má v range všechny dvoupárové kombinace a sety.

Takže mu přiřadím range: TT;66; T9:heart: - KQ:heart: ; AQ:heart: ; AJ:heart:
      Proti této range mám equity 38,33 %
      Když by hypoteticky na ten můj cbet poslal SB all in, potřebuji alespoň 45% equity, takže call je -EV.
      Chci to tady tedy vůbec tlačit do all in?
  • 18 odpovědí
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      Registrace: 31.03.2010 Příspěvky: 8,323
      in game, mam set, idem bezhlavo do toho. :) pri analyze, by som mozno dodal, ze v nutFD by casto len caloval ak je za nim fishka. v takom spote pozyvam fishku. Pre raise tu vidim viac made handy, bluffy.
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      na 3bet nemas >50%EQ
    • japy4
      japy4
      Bronz
      Ahoj HHHuBi,
      úplně nerozumím, co máš na mysli. Mohl by si to trošku rozvést?
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Ahoj,
      na raise nemáš (podle mě) víc jak 50% equity (nemáš value bet)
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Ahoj, když se nad tím tak zamýšlím, tak jediné, co tě tady beatuje jsou pocket 6, TT by ani jeden z nich mít neměl, takže já bych se taky stacknul, ikdyž SB nevypadá moc agresivně...
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Registrace: 14.08.2015 Příspěvky: 413
      psal si todle : Když by hypoteticky na ten můj cbet poslal SB all in, potřebuji alespoň 45% equity, takže call je -EV.
      ..to mi teda nesedi... imo ve hre,kdyz by do tebe poslal tedle monster allin snapnes to vklidu.. ja bych to alespon udelal..
      je ejdina handa,co te imo porazi,a to jsou 66..a zahral by je x/p??? nemyslim si..

Hrac na sb nevypada uplne marne.,.. kdyz to zahral takle ..skoro bych mu dal ATs ;) ..pro info co mel?:)

Jediny co, tak ten tvuj 3b na flopu bych sajzoval niz! takle ukazujes jednoznacne, ze uz neni FE... kdybys dal treba 35 - vypada to mnohem lip ;)
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Jinak teda jeste, me se ten 3bet na flopu libi!!!! Sb muze udelat ten x/r s velkou skalou hand,a dost karet na turnu muze bejt spatnejch.. takle muzes tahat value z jeho ja nvm 87 65 AT fd (vse co se rozhodlo x/r)
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Jako na tom flopu jde v podstate imho jlavne o to, jestli a jak casto takhle zahraje FD. Mozna 7h8h a AhTx... Jinak vluffy tady imho FAKT NEMA (pokud se zrovna neprastil do hlavy kovadlinou v ten moment) a bude tady raisovat vyssi sety a dva pary (kterejch ma ale jenom 3 comba).

Jinak spousta lidi TT jen calluje. Myslim si, ze v rangi je ma uplne v klidu.
    • japy4
      japy4
      Bronz
      Ahoj,
      mmorron: měl TT. Souhlasím, že ten RR sizing sem měl dát o něco nižší. Na druhou stranu, stejně už bych to in game nefoldnul.

msnek: přesně jak říkáš, jde o to, jak často tady takhle zahraje tu FD. Podle mě 2páry by tu v range vůbec mít neměl, ani to 87s.

hedisaces: in game sem nad tím taky tak přemýšlel. Jenže, pokud je to normální reg, tak tu není moc toho, co by mohl spewnout. OP by tu neměl mít nikdy. Takže něco jako AT:heart:
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      TT může mít uplně v pohodě když je na BB fish
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      japy4: ale proti AhTh to chceš točit :) Jinak semibluffů a draws tu může mít dost v porovnání s value, takže bych to hrál pořád tak, jak jsem říkal. 6c je lepších, ale to není celá jeho range
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      2 hubi, fish ale bude na bb spis callovat nez raisovat ;) ..takze ty TT tam moc normal lidi mit nebude..
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      uznávám, napsal jsem trochu kravinu, spletl jsem si bottom, 100% bych mu je nedával urcite, víc EV to bude 3Betovat, 0% ale taky ne. Zkusím to jeste celý rozebrat.
      Villianův Raise:
      -s obyčejnýma FD imo nemá odds na raise/call, nemá ani nějak slabý FD handy, i kdyby se to udělalo spravedlivě (třeba 50% raise FD 50% ne, tak by to vyšlo cca jen na combodraws)
      -nevidim uplně smysl (ale nesnažim se to dělat podle sebe) raisovat combodraws handy typu: JhTh, QhTh (AhTh mby ano) (pokud by byl predpoklad ze hráči by tu 3betovali jeho raise jen ze setama, tak ani s JhTh etc nemá odds na raise/c)
      -pokud bych mu dal range podle těchto předpokladů, tak mi vyšlo 46% (se scénářem když nemá žádný TT!) (65s je v raise/callu)

Villianův 4Bet:
      -potřebujeme 25% odds jestli si to dobře pamatuju
      -v podstatě tu imo může/bude uvažovat o 4betu jen s 9h8h a 8h7h obojí je valuown, s GS+FD by si to možná po té akci mohl uvědomit, s OESD+FD nevím/nepotřebuje tolik feq jestli by nějakou měl.
      -65s jsem mu tam dal automaticky ad uz to je nebo není optimistický
      -pokud nepushne 8h7h/9h8h tak nemáme odds na call 4betu
      - +připomínám že jsem mu nedal do range žádné TT, který bych mu urcite s nějakou váhou dal.

===============================> jen při optimističtějím pohledu by to fungovalo imo ====> preferuju jen callnout flop ====> uvažoval bych o raisu jen v rámci protekce s jasným plánem co budu dělat na 4bet.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      myslim, ze to beres az moc na tedle level, je to jen nl10 ... Temer kazdej se stackoffne na flopu s Ah fd..

Spis by me zajmalo, co chces delat dal - pises, ze bys callnul flop - ale co dal? Na turn pride tolik hnusnejch karet, kde o n VZDYCKY betne, co budes delat pak? caaldownovat? Foldovat? ...misto toho, abysme to treba tocila otf? kde muze mit jen drawy handy?
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      s Ah FD se stackne na flopu? To si nemyslím, calldownul bych ho prostě na blankách, na no-blankách bych se rozhodoval podle odds a timingu, jinak nevim proc by měl VZDYCKY betovat, kdyz tam má i to 65s (coz ok je 1combo), nebo si může random zaslowplayovat hitlou draw. 66/TT urcite taky není 100% ze si je vzdycky betne na any heart turnu
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      k ty Ah fd,, vetsinou to jsou AH fd a OC... nebo hit..
      Ja osobne prave myslim, ze moc hracu tam ty TT mit nebude,a ze je todle jen vyjimka... nebo ty chces bejt s TT na SB a jen callovat raise od BTN kdyz za sebou mas na 90% callujici rybu na BB?.. ja ne:)

Ja si myslim,ze to proste neni spatne zahrany tak jak to bylo, jen ten sizing bych na konci nedaval toli,ale dal treba o 1/3 min,aby to budilo dojem FE...

Jinak na micru je hodne hracu (vetsina?) co se nebodi otf stackoffnout svoji nuts FD...

jako jinej pripad by to byl, kdyby tedle flop prisel rainbow... to uz by bylo hodne sick.. Jenze tady, kvuli ty fd to muzem chtit tocit uplne v klidu..
      Jinak proste tydle spoty set do setu a tak.. vzdycky se to tezce rozebira..
      Ja uprime bych to zahral dooost podobne :)
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Zbytečně moc se zamerujete na to, že ti hráči to takto do hloubky promysli. Mne přijde, že spoustu strategii co se tady rozebírají neznají ani někteří NL50 regove, natož NL10. Navíc spoty set vs set nejsou moc zajímavé, protože to nenastává moc často a většinou prostě stejně prohrajeme, pokud máme nižší. Daleko víc EV+ by bylo rozebírat spoty, které nastávají za session třeba 40x a zdají se být "lehké" ale spousta lidí v nich dělá chybu a přichází o BB. Klidně i spoty, kde cbetovat, x/foldovat atd.
    • japy4
      japy4
      Bronz
      HHHuBi: děkuju za pěkné rozepsání se :)

hedisaces: máš pravdu, že set over set až tak zajímavý není, ale tento konkrétní případ mi zajímavý přišel. Pokud bych v té samé handě měl 66, tak bych to neřešil.

mmorron: souhlasím s tebou, že na FD boardu je větší šance, že tam něco přehraje. Na úplně dry boardu se mi líbí HHHuBiho postup to jen od callovat.