[NL10] squeeze

• pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 639
      Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (BB): $16.77 (167.7 bb)
      UTG: $10.47 (104.7 bb)
      MP: $23.96 (239.6 bb) 29/24 100 ruk
      CO: $6.35 (63.5 bb)
      BTN: $12.69 (126.9 bb)
      SB: $5.68 (56.8 bb)

Preflop: Hero is BB with K A
      UTG folds, MP raises to $0.25, CO folds, BTN raises to $0.70, SB folds, Hero raises to $1.40, MP calls $1.15, BTN folds

Flop: ($3.55) 2 K T (2 players)
      Hero bets $1.40, MP calls $1.40

Turn: ($6.35) 7 (2 players)
      Hero bets $3.03, MP calls $3.03

River: ($12.41) Q (2 players)
      Hero checks, MP bets $7.89, Hero folds

Results:
      $12.41 pot ($0.56 rake)
      Final Board: 2 K T 7 Q
      Hero mucked K A and lost (-$5.83 net)
      MP mucked and won $11.85 ($6.02 net)

súper cold calluje QQ na 3bet, tak tu môže rovanko zahrať aj KK
      Mal som začať x/c a pokračovať tak až po river?
  • 10 odpovědí
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Souper ma preflop imho velmi uzkou range. Rekneme KK, QQ, JJ, TT, AKs, AQs, mozna AJs, mozna KQs, mozna KJs, mozna KTs. Na flopu z tyhle range callne urcite TT a KK a KTs a AKs. Mohl by mozna callnout (ale spis ne) i KJ. Jeste mene pravdepodobneji by mohl callnout AQ a AJ a QQ. Na tom turnu ma tedy velmi silnou range a jenom par veci, ktery porazime. Ale nejsem si jistej, zda ma smysl na tomhle v podstate bricku dal betovat, protoze tim spis vyzeneme prave tyto handy (ty, co porazime). Co takhle checknout a nechat ho bluffovat. Pripadne co takhle betnout jeste mene ? Napr. 2 dolary ?
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      teraz pozerám snowieho a ten tiež doporučuje x/c na flope aj na turne, a river je tam možnosť betu... ale zasa skôr preferuje x.
      Hráč mal dobrú dynamiku, ukázal v podobnom spote set QQ. Ďalej je z fínska, čo vo mne inklinuje , že nie je moneyscared, ale to je iba môj subjektívny názor. Ak by to bola pravda kľudne môže pokračovať aj s handou ako AJ, ale aj s QJ, takže môže mať nuts aj bluffy na riveri. Mal som nutkanie to callnuť, ale myslím že fold bude vždy lepšia možnosť.
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      Registrace: 31.03.2010 Příspěvky: 8,323
      tu nemame imo 3 strreets value a checkoval by som F alebo T. Asi skor Flop.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Registrace: 14.08.2015 Příspěvky: 413
      1) neni to squeeze, ale klasickej cold 4 bet
      2) za me brutalni chyba je v sizingu! ... Budes hrat oop, a souper nezahodi ani jednu handu s kterou 3betoval..ani jednu.. a to neni moc dobry ne? kdyz nafukujes pot oop proti 100%rangi s kerou 3betoval...
      ..chtelo to vsadit trochu vic!
      ...ikdyz se tady stalo,ze zahodil-nikdy by nemel...potom jaky odds si mu dal, jaky ste mu dali oba..

nejak nesouhlasim s predchozim komentem, ze bude mit KK (to muzem easy vyloucit)... hrac, i diky velikosti stacku,jeho i naseho bude vic playhappy, bude callovat vic nez normalne, vidim to nejaky 88-qq AJs AQs KQs...

Flop imo callne s kazdym hitem nebo GS.. Ten nas sizing na turnu mu dovoli callovat druhou streetu s BD i furt s GS a moznosti,ze to uhraje IP..
      Kdyz do tebe vsadi na riveru, po tvym x,nemyslim si, ze bude nejak extra bluffovat.. myslim, ze si klasicky vsadi KQ AJ TT..nekdy QQ...

Zacal bych ale od zacatku, proc vsazis flop a turn? a river x/f? .. neslo to zahrat lip? ...
      Co treba checknout flop, a vsadit T i R? Nebo bxb (bxx/c) ?
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      mmorron máš vo všetkom pravdu, isto to šlo zahrať lepšie!
      Môžem si sypať popol na hlavu keď neviem ani rozoznať 4bet od squeezu...
      takže štandart 4bet aspoň na 2,1 - 2,25$ ?
      S tými kráľmi, úplne by som ich nevylúčil, ale ja si myslím že ich tam môže mať, aj spolu s esami, napriek tomu že blokujeme tieto kombinácie stále je to možné, práve tieto handy sa predsa cold calluje vo 4bet spotoch nie?
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      mmorron původně napsal...ikdyz se tady stalo,ze zahodil-nikdy by nemel...potom jaky odds si mu dal, jaky ste mu dali oba..
      :f_rolleyes: Zahodil hero prece, ne ?
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      Registrace: 31.03.2010 Příspěvky: 8,323
      @msnek: on myslel toho na BTN preflop.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      jj bylo mysleno BTN hrace..

nemusis jit standart 4 bet neco kolem 2,1-2,2 ..ale alespon tak 1,8 bych dal...

Jetse k tem KK.. Dam ti otazku .. otevres KK , dostanes mensi 3bet od BTN hrace (vuci kterymu si 127bb deep) (das mu nejakou range treba AQ+ jj+ ..treba) ... Dostanete takle malej 4 bet z BB... Tak a ted mas KK na mp a hrace, kterej kdyz to callnes tak to na 99,99999% callne taky (pokud neni retard) ... Budes ty KK callovat ve 3 lidech? ..A nebo je budes raisovat dal? ...Myslim, ze vetsina(doufam), ma KK za stejnej monster jako AA..a stackoffujou je kdykoli to jen de.. Alespon tak bych to hral na micru ja!
      Tudis si myslim,ze KK nema, a ma tam nejakou broadway handu nebo stredni par...

PS.: hooodne hracu furt breci, jak prohravaj dycky KK do AA... Neco vam povim.. prohravani kk do aa a obracene v pokeru vubec nic neznamena, zaziva to kazdej,a dlouhodobe NIKDO na tomnetrati penize... nikdo.. Penize z pokeru se berou na jinejch mistech,, na micru je to valuebeting!!! nic jinyho.. To, ze si obcas s KK nabehnem do AA nic neznamena.. ;)
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Takže k 4betu, aby som niekoho nezavádzal, neviem koľko by mal byť štandard. Skôr mám pocit, že ak ide niekto 3x potu 4bet, tak je neskúsený lebo buď reflektuje esa, kingov, alebo zbytočne dáva veľa penazí na stôl s blufmi, takže 2,25x potu bude asi optimálne. Ja väčšinou dávam 2x pot a prídam jeden dva BB hore.

BTN raises to $0.70, to nie až tak menší rais, chýba 5 centov do 3x potu. Máš pravdu s tým pot odds pre BTN to som si v hre neuvedomil.
      Dostal som sa do takej situácie, že naozaj som nevedel určiť mu range, a nebol by som vôbec prekvapený keby mi ukázal set, hocijaký,(samozrejme okrem 22, 77 to by tam nemal mať snád nikdy) možno od TT už ide na setmine.
      Klamal by som keby som teraz na 100 percent vedel povedať čoby som spravil ja na MP s KK.
      Možno by bolo fajn sa nato pozrieť v HEMe či hráči točia KK+ ruky v týchto spotoch, len moja databáza je malá..
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      no,a moje databaze zas tak mala neni ;) :D ...a rikam, ze tocit pre kone se vzdyyycky vyplati ;) :D