Uvést poker do CV?

• Beatlemanic
      Beatlemanic
      Zlato
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 2,990
      Čau,
      píšu životopis na Erasmus a přemýšlím jestli tam uvést "semi-professional poker player" a "poker lecturer at pokerstrategy.com" jako job experience. Resp. jde mi hlavně o právní stránku, s tím jak je poker atm spíš nelegální než legální tam aby to na mě nepřivolalo finančák nebo tak. (To CV půjde k nějakým random lidem na fakultě co to posuzují, nemám na ně moc ready).
      Any ideas?
  • 12 odpovědí
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Platina
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,300
      Tak pod pojmem poker pro si lidi co to moc neznají stejně představí že hraješ v casínu, což je legální. A tvrdit to taky můžeš, když se v tom bude někdo šťourat.
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,223
      legálně a právně je to v pohodě ;) klidně to tam uveď.

otázka pak je co na to řekne recruiter
      a) podle mojí zkušenosti je professional poker pro v CV na 90% pozic bohužel velmi negativní věc (navzdory tomu co se snaží obhájit Slansky, nebo co si poker pros rádi namlouvají), protože to znamená že jsi velmi velmi deep v něčem co pro job není užitečné a tedy patrně obvykle nemáš rozvinuté ostatní skills (tohle je částečně předsudek, ale funguje to tak u HR lidí proto ti to na rovinu říkám tak jak to je).. logika je taková že když člověk dlouhé hodiny grindil tak neměl čas se učit jazyky, ekonomiku, marketing, coding, nepracoval v týmech, nepiloval prezentační dovednosti atp.
      b) na 10% jobů je poker pro naopak výhodou - věci v pokeru, gamblingu, tradingu, investování, logice, atp. protože to značí že máš "industry experience" a jsi matematicky + logicky dobře vybavený
      c) ale když to dáš v kombinaci s tím lecturingem nebo moderováním tak už je to naopak obvykle výhodou protože to je "normální práce", prezentační skilly, práce v týmu, atd. atd. v očích HR

Tohle není můj osobní názor. Ale názor ze zkušenosti jak je to ve výběrkách vnímané HRisty a recruitery.
      Pokud je ve výběrku "screening CV" jako první fáze přes kterou se chceš dostat a je to nějaký "normální" job, tak spíš riskuješ když to tam uvedeš. Pokud už jseš ve fázi osobního interview tak tam už stejně záleží na celkovým dojmu a tomu co na tebe jako osobnost + skillset celkově řeknou

gl
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Zlato
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 2,990
      @Cornie: Thx za obsáhlou odpověd; je to CV na Erasmus (studijní výjezd na školu v zahraničí, ne job). Vzhledem k tomu že tu přihlášku beru dost gamble stylem (rozhodl jsem se na poslední chvíli že si jí podám) tak to si to tam napíšu.Chci tam studovat hlavně game theory a příbuzné obory, tak se to tam celkem hodí.
    • pLAYERsjsk
      pLAYERsjsk
      Diamant
      Registrace: 20.04.2009 Příspěvky: 3,300
      jj a ked ti pride stipendium, tak davaj vzdy na cervenu..

napis si tam nieco ako ze:
      2014-2016 modelovanie game theory in card games. (35000 tournaments played, 15% roi)
      2014-2015 Strategy coach for online school. (25 hours of paid coaching)
    • lacomelisko
      lacomelisko
      Bronz
      Registrace: 23.03.2011 Příspěvky: 90
      To od kedy sa pise CV na Erasmus? Ved si student, nie? Naco to komu je?Motivacny list pochopim samozrejme, ale toto ani moc nie...
    • JimmkCZ
      JimmkCZ
      Bronz
      Registrace: 10.06.2011 Příspěvky: 271
      já mám poker uvedený dole v zálibách, už se mi stalo, že na pohovoru se personalista zeptal, ale v pohodě vysvětleno. podle mě může být úplně v pohodě.
    • gucky1980
      gucky1980
      Bronz
      Registrace: 10.09.2011 Příspěvky: 1,768
      jsem na tom stejně jako JimmkCZ, mám to uvedeno v koníčkách a i na pohovorech to uvádím jako koníček a zálibu
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,773
      Pokiaľ máte iný zdroj príjmov a prácu tak nemáte dôvod to uvádzať ako nič iné než záľubu, ak vôbec. Toto je skôr concern pre tých, kt. sa full time živili pokerom 3 a viac rokov a buď si tam napíšu poker alebo budú mať 3 roky "blank spot".
    • Příspěvek smazán

• JimmkCZ
      JimmkCZ
      Bronz
      Registrace: 10.06.2011 Příspěvky: 271
      no záleží jak to podat, většinou to v CV lidi mají když se pokeru věnují nějak více, ale když to je jen zábava tak ok, když to už je výdělečná činnost tak nevím :D
    • Pavorcik147
      Pavorcik147
      Bronz
      Registrace: 08.09.2013 Příspěvky: 220
      manzelka je personalistka vo vacsej firme a som jej ukazal toto vlakno tak sa len pousmiala a navrhla nazvat to "manazer variancie v zabavnom priemysle " :fuckyeah:
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,182
      to by som tam skor dal ze manazer variancie pri kratkodobych investiciach :D