[NL5] TT - R?

• Toncek
      Toncek
      Bronz
      Registrace: 30.12.2012 Příspěvky: 308
      Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

Ahoj.

BTN: $6.77 - VPIP: 20, PFR: 11, 3B: 0, AF: 0,3, Hands: 35
      SB: $6.84 - VPIP: 25, PFR: 23, 3B: 11, AF: 2,8, Hands: 407
      BB: $3.00 - VPIP: 30, PFR: 19, 3B: 4, AF: 2,7, Hands: 54
      Hero (UTG): $4.43 - VPIP: 19, PFR: 15, 3B: 5, AF: 2,7, Hands: 33683
      MP: $11.85 - VPIP: 19, PFR: 14, 3B: 6, AF: 1,0, Hands: 747
      CO: $1.94 - VPIP: 15, PFR: 13, 3B: 0, AF: 3,0, Hands: 40

Pre Flop: ($0.06) Hero is UTG with T :club: T :heart:
      Hero raises to $0.16, 2 folds, BTN calls $0.16, 1 fold, BB calls $0.12

Flop: ($0.50) 7 :club: 3 :heart: 3 :club: (3 players)
      BB checks, Hero bets $0.36, BTN calls $0.36, BB folds

Turn: ($1.22) 6 :spade: (2 players)
      Hero checks, BTN bets $0.58, Hero calls $0.58

Bet... nevím, proč jsem checknul.

River: ($2.38) K :spade: (2 players)
      Hero checks, BTN checks

Jde mi o R. Kdybych betnul F,T tak jak hrát na R? b/f , c/c ? Nevím, jak pokračovat při overkartách, když jsem OOP.

Díky
  • 18 odpovědí
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Asi bych hrál bet-bet-x/uvidíme. Jako on sice pohodlně checkne back pocket páry co by mohly zaplatit, ale zas my máme value jen z 88-99 a proti tomu prohráváme do 7 FH, 6x JJ plus nějaký draw co trefilo kinga. To už je trochu moc na třetí bet.
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Registrace: 02.10.2014 Příspěvky: 364
      Vím, že 35 hand není vůbec vypovídající vzorek, ale jestli je takhle pasivní, tak bych to viděl na riveru na easy x/f.
      Horší i lepší pocket páry podle mě happy checkne behind, nejspíš i kinga (ale handy s kingem má snad jen :Kc: :Qc: , možná :Ac: :Kc: a hódně možná ale spíš ne :Kc: :Jc: ). Nebo jakýho kinga by podle vás mohl mít?
      No a betne si FH.

Otázečka: Neni hero trochu nity? Myslím to 19/15. (tedy pokud jsou to staty ze 6maxu)
    • lukynno
      lukynno
      Bronz
      Registrace: 14.10.2014 Příspěvky: 53
      Ahoj, tady u unknow hráče chodím bet-bet a x/někdy call:f_biggrin: . V tomhle případě jsem spíš pro fold, z důvodů popsané nade mnou.

PS: Nit je taky styl:f_biggrin:
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Registrace: 02.10.2014 Příspěvky: 364
      jo to je :f_biggrin:
    • Toncek
      Toncek
      Bronz
      Registrace: 30.12.2012 Příspěvky: 308
      Otázečka: Neni hero trochu nity? Myslím to 19/15. (tedy pokud jsou to staty ze 6maxu)
      Jo:f_cool: Narážim na spoustu hráčů, který jsou schopný callovat 3 streety s druhým párem a taky se slabým TP. Nebo dorovnat R pot bet s Ahigh po akci ch,ch,b. Proto jsem zvolil užší rang.
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,698
      Není lepší si betnout i R? Když chceme hrát x/call....navíc ten King je dobrá karta.
      Bet,bet,bet?co?
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Registrace: 14.08.2015 Příspěvky: 413
      Kdyz pojedes bbb tak na riveru cilis na strasne malou cast jeho range...
      Me pride nejidealnejsi jit bb x/c ... protoze muze prevratit nejaky svoje handy v bluff .. i treba busted fd...

...spis bych se zabejval tim 4x openem... to mi nepride uz moc jako stndrt :)
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      vinni48 původně napsal
      Není lepší si betnout i R? Když chceme hrát x/call....navíc ten King je dobrá karta.
      Bet,bet,bet?co?
      V jakym smyslu je ten king dobrej? Může posloužit jenom k tomu, abysme někdy vyfoldovali JJ, pak ale tutově nemáme value bet s desítkama a děláme z tý handy bluff.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Primarne se musime koukat na handu jinak, nebylo zahrano bet bet aby se resilo, co zahrat na riveru. Bylo zahrano b/xc/x a to meni dost situaci... :)

Kdybysme brali v potaz, ze bysme hrali bet bet..tak ptat se na to, jak zahrat river je zavisly na tolika faktorech...
      Vypis si treba,co je horsiho,co callne flop turn a river? Nebo vyfoldujes tim neco lepsiho?
      Nebylo by prece jenom lepsi nechat ho zkusit bluffnout/vsadit horsi?

Jeste ktomu Kingovi otr - v jakym ohledu to je dobra karta?...Ta karta je vicemene neutralni... My v rangi moc Kingu, ktery by betly flop turn nemame... jen nejaky AKs KQs - to jsou jediny kone, co mame my v rangi (ktery by neco zmenily) a jeste by to melo podminku, ze betujem flop i turn jen s FD.. a river betnem teda do tretice kdyz nam prisel ten TP.. ale zas nemame z ceho nejak tahat value...

...takze mi pride nejlepsi river x/c .. Imo nemam moc value v betu otr, takze bych spis cilil na sanci,ze souper neco bluffne/prehraje...
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,698
      Teď 22,44,55,88,99 umějí callnout river po našem checku na turnu. Proto jsem si myslel, že bude ten K lepší pro nás, ale my nemusíme v tomto případě nikoho vyfoldovat.....:f_drink:
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      No, jenze kdyz pojedeme bet bet (jak se uvazuje) souper tam nikdy nema 22 44 55 66? (myslim,ze podle statu,ikdyz jich neni moc, je neco poznat,a to, ze by to s temadle parama 2 streety necalloval ;)
      88 99 uz jsou pravdepodobnejsi,ale kde je jistota, ze nas callnou 3 streety kor po riveru (k) ...
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,151
      Já si dokážu představit, že callne 44, 55, 88 a 99. Imho ho docela standard, že se na flopu calluje druhý pár a na turnu má s 44 a 55 GS, což ho může přesvědčit ještě k jednomu callu. Ale je pravda, že na riveru už to to necallne a také souhlasím s lajnou b/b/x/c
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,443
      Brát tu do úvahy vzorek 35 hand a cokoliv z něj vyhodnocovat je dost mimo. Obzvlášť podle něj rozhodovat zda je soupeř nit nebo zda má v rangi ten nebo onen pocket pair.

Za mě bet, bet, check a většinou check-fold asi. Soupeři na těchto stakes nebudou turnovat asi nikdy handy na bluff, když mají showdown value. Navíc z těch FDs blokujeme desítku a došel tam ještě king, kterýho si může valuebetovat a tudíž těch missnutých FD moc nezbývá, pokud necalluje preflop nějak extra loose - navíc do 4bb openu. (edit: konkrétně tam má asi tak AJs, AQs, QJs a tím končíme)

Bet, bet, bet už mi přijde dost thin, nevím jestli tu lidi nějak happy budou proti UTG range callovat třeba osmičky, když tam přijde king.

ad mmorron - proč by necalloval soupeř dvě streety s 55/44, když se mu na turnu otevřel navíc gutshot ještě?
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      35h urcite neni buhvijak velkej vzorek,ale obcas musis pracovat s tim co mas ;) ...a prece jen NECO ti to o nem povedet muze..
      Myslim, ze ja ho snad nekategorizoval, ze je nit.. Jediny co muzeme zatim rict, ze vypada spis jako weak tight pasiv..

Myslel jsem, ze nekdo urcite turne handu na bluff, po nasem checku otr! Nejaky jejich busted fd, ktery tam sou (AJ AQ KQ KJ QJ 98 atd) (samozrejme handy s K budou asi vsazet pro value) ale cast range muze bluffnout..
      Resilo se tady, jestli bet nebo x/c ... uvedl jsem argumenty - a jasne mi vychazi jako lepsi varianta x/C (kde je moznost, sice nee uplne velka, ze to prevrati na bluff - a imo je to mnohem vetsi sance, ze to udela, nez ze nam treti valec callne s 44 55 88 99 .. imo 44 55 jsou naprosto vylouceny... a 88 99 by nam asi nekdo nekdy callnul,ale myslim, ze rozhodne jinej typ soupere,nez je tedle ;)

pinny.. 55/44 nam sou ale jedno ta handa, my ted neresime jestli jit b/b .. na tom sme se tak nejak vsichni shodli..
      Ale tydle dve handy ikdyby callnuly nekdy ott (coz taky neni jistota), temer nikdy nezaplati river..
      Takze betem bysme cilili na 88/99 ktery to NEKDY callnou .. Takze z toho mi jasne pride lepsi varianta X otr.
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      mmorron původně napsal
      Primarne se musime koukat na handu jinak, nebylo zahrano bet bet aby se resilo, co zahrat na riveru. Bylo zahrano b/xc/x a to meni dost situaci... :)
      Toncek původně napsal
      Jde mi o R. Kdybych betnul F,T tak jak hrát na R? b/f , c/c ? Nevím, jak pokračovat při overkartách, když jsem OOP.
      Díky
      Autor handy sám uznává, že měl jít bet na turnu a ptá se, jak zahrát na riveru v situaci, když by betoval flop i turn a dostal dvakrát call. No a já napsal, že zahrát bet flop, bet turn je podle mě v pořádku. A Toncek se ptá na river a tam já doporučuju check-fold a opírám to o názor, že tam soupeř má minimum missnutých draws a handy jako 44/55/88/99 nebude turnovat na bluff.

Kdyby soupeř betnul na tom riveru nějak málo, tak se to asi callnout dá, ale pokud očekávám od něj 3 missnutý FD a 3 Kx handy + 7 komb FH/quads, tak mi to na call nevychází proti nějakýmu standard sizingu. Navíc nikde není psáno, že ty draws bude bluffovat - sám píšeš, že ho podle 35 hand odhaduješ na weak/tight/passive, takže nějakej overbluff od něj asi nečekáš.

mmorron původně napsal
      35h urcite neni buhvijak velkej vzorek,ale obcas musis pracovat s tim co mas ;) ...a prece jen NECO ti to o nem povedet muze..
      Daleko pravděpodobněji tě to dovede k chybným předpokladům, než k nějakýmu solidnímu podkladu pro rozhodnutí. Jestli hraješ normální stoly a používáš session stats u sebe (abys viděl svoji image u stolu), tak schválně koukej jaký staty máš po 35 handách na různých stolech. U mě se to běžně liší někde od 11/7/0 až po 50/30/20. Po 35 handách z toho vzorku usoudím asi jen to, že to není aggro fish. Ale může se z něj vyklubat dobrej reg, nit, calling station nebo cokoliv mezi.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      ...já doporučuju check-fold a opírám to o názor, že tam soupeř má minimum missnutých draws a handy jako 44/55/88/99 nebude turnovat na bluff.

Tak jasne, dty to pisu, jestli vubec na riveru budou handy jako 55 44 NEbude je turnovat na bluff .. 88/99 jsou otr mnohem pravdepodobnejsi, ale taky od nich necekam prevraceni na bluff...

44/55 nam na riveru "urcite" nezaplati.. 88/99 nekdy jo...
      Na druhou stranu neni vylouceny, ze prevrati v bluff 98 ..Qj .. AJ..AQ..

Myslim, ze se urcite shodneme, ze neni nejlepsi bbb ale bbx .. Ty jsi pro x/f me nevadi x/c (!samozrejme! zalezi i na sizingu)

...vim, na co narazis poslednim odstavcem - vim, ze to neni tak dulezity, ale i ty si musis uvedomit, ze je nejakej rozdil kdyz na nej mas 2 handy nebo 40 ... "NECO" z toho uz vycist muzes! Za tim si proste stojim...
      Ja u hera uz nepouzivam vubec hud,ale vim jak se muzou lisit SS..
      Vim, co se z hrace muze vyklubat po vice handach, ale dobrej reg..to mi pride temer unreal (na pp na nl4) ;) ... Muze to treba byt cs, nit nebo cokoli, jen bych vyloucil toho rega a maniaka asi(ten uz by se asi projevil) ;)
      ..vim,ze reknes, ze to jsou domenky - ale poker je o sbirani informaci. Kazdej vidi nejaky jiny,kazdej je hleda jinde... To proto nehrajem nikdo stejne, kazdej je jedinecnej.
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      mmorron původně napsal
      Tak jasne, dty to pisu, jestli vubec na riveru budou handy jako 55 44 NEbude je turnovat na bluff .. 88/99 jsou otr mnohem pravdepodobnejsi, ale taky od nich necekam prevraceni na bluff...
      Proč jsou 88/99 na riveru pravděpodobnější? 55 mi na turnu přijde jako lepší handa na call než 88. A když by ses náhodou rozhodnul na riveru na místě soupeře bluffcatchovat, tak 55/88 má prakticky stejnou sílu.

mmorron původně napsal
      ale i ty si musis uvedomit, ze je nejakej rozdil kdyz na nej mas 2 handy nebo 40 ... "NECO" z toho uz vycist muzes! Za tim si proste stojim...
      Já nenapsal, že nikdy nemůžeš nic vyčíst. V této konkrétní handě ale z dostupných statů nevyčtu nic co by mi pomohlo. Snad kromě toho, že to není giga-fish callující 50% range preflop ani nějaká aggro spew-monkey.

mmorron původně napsal

Vim, co se z hrace muze vyklubat po vice handach, ale dobrej reg..to mi pride temer unreal (na pp na nl4) ;)
      Dobrej reg samozřejmě myšleno pro úroveň daného limitu, ne že tam hraje TLN.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Chtel jsem rict, ze 88/99 maj v ocich toho hrace vetsi value nez 55.. callnul flop..ok.. callnul turn ok (protoze mu prisel gs) ale river uz necallne,,,
      Za to 88/99 mely az do riveru overpair... To ma mnohem vetsi hodnotu:) (pro ne)
      ...snad chapes,jak to myslim...

Nicmene dal bych se v tom nepitval. Na 3 ze 4 akci se shodnem,a to je "asi" uspech :) ...navic ja to tvoje zahrani ani nevyloucil.
      Sel bych bet bet check... Primarne... A river Ty si pro x/f, me nevadi x/c .. samozrejme zalezi na sizingu,t.tellu a nad tim,co predpokladam, ze to je za hrace..