Blog: Motivace, odhodlání, disciplína

• marty93
      marty93
      Stříbro
      Registrace: 29.12.2012 Příspěvky: 115
      Zdravím všechny. :f_cool:

Rozhodl jsem se založit si svůj pokerový blog, snad mi toto rozhodnutí aspoň trochu pomůže a přinese to, co od toho očekávám,

Momentálně hraju už třetím týdnem NL2 SH zoom na Pokerstars, kde se mi daří pomalu, ale jistě zvyšovat můj počáteční bankroll 45 dolarů. Hraju zatím převážně podle confidantovi série videí z minulého roku, plus se základní znalostí o pokerové matematice a nějakými zkušenostmi s postflop hrou. Tady je můj graf od 16.2. do dneška, tedy za necelé tři týdny.

Moje dosavadní statistiky jsou:

Počet odehraných hand: 10 792
      Celkový profit: $24.13
      Celkový bankroll: $69.20
      Winrate: 10.7 bb/100

O víkendu mám v plánu odehrát kolem 4000 hand a podívat se na další dvě videa s confidantovi série pro začátečníky (konkrétně 5. a 6. díl), takže se nudit určitě nebudu. Mimoto bych chtěl ještě dnes navečer aktualizovat blog se shrnutím dnešní session a zítra zhodnocení celého víkendu a asi nějaký plán či cíle na další týden. Takže tolik k úvodnímu postu a já du hrát a studovat.

Mějte se.
  • 9 odpovědí
    • marty93
      marty93
      Stříbro
      Po shlédnutí aktuální epizody Vikings je čas na krátký update. :f_cool:

Dnes se mi podařilo nahrát pouze něco málo přes tisíc hand, nejsem zatím zvyklej hrát tak dlouho a takový počet hand. Přeci jen většinu dní hraju hodinu až dvě, hrát tři a víc hodin je pro mě dost psychicky náročný, nehledě na to, že kdykoliv hraju takhle větší počet hand, jsem většinou v mínusu. Nevím, jestli je to pouze náhoda nebo se neumím při delším souvislém hraní koncentrovat na hru. Můj víkendový cíl 4000 hand proto nebudu hrotit, ikdyž chtěl bych se k tomu číslu zítra aspoň přiblížit. Záleží taky, jak se mi bude dařit.

Co se týče studia, tak tomu jsem věnoval asi tu hodinku a v tomto směru jsem spokojenej. Mám teď rozkoukaný 5. díl confidantovi série, takže zítra bude mým cílem se na něj dodívat.

Zítřek teda bude vypadat asi následovně: grind, studium, grind, biatlon, grind :f_biggrin:

Statistiky za dnešek: 1192 hand/ - $5.53
    • marty93
      marty93
      Stříbro
      update

V posledních dnech můj elán a nadšení z toho, jak bankroll rychle rostl dostali malou ránu, protože ačkoliv sem odehrál velký počet hand přes víkend, tak výsledkem bylo asi 8 dolarů v mínusu. Včera sem se proto vrhl na analýzu odehraných hand a našel několik důvodů, proč tomu tak je:

:spade: variance se mnou evidentně přestala kamarádit (několik $ pod EV)
      :spade: přestal jsem hrát jednoduchý abc poker a začal víc blafovat a podceňovat soupeře
      :spade: velmi špatná koncentrace během hry

Co si z toho vezmu?

S variancí nic neudělám, vím, že se to dřív nebo později obrátí zase v můj prospěch. Jediný, co můžu dělat je hrát plně koncentrovaný a hlavně hrát úplně obyčejný abc poker podle confidantových videí bez nějakých calling range. Stále znova a znova si uvědomuju, že v pokeru platí to, co psal cornie ve svém blogu:

Cash game není o tom co vyhraju, ale o tom co neprohraju.

Vím, že mám edge na nl2 hráče a vím jak hrát, abych vyhrával. Jenom musím hrát koncentrovaně a jednoduše. Tohle si musím neustále připomínat.

Moje cíle na další dny:

:heart: Hodně hrát (každý den bych chtěl odehrát min. 3 hodiny = 1500 hand na dvou stolech zoomu)
      :heart: Hrát jenom když budu plně soustředěný na hru, pokud zjistím, že se nesoustředím, dám si chvíli pauzu (fakt nevím, proč mám s tímto takový problémy, nehraju ani nijak dlouhé session, většinou tak kolem hodiny)
      :heart: Pročíst si důkladně aspoň jeden libovolný článek zde na pokerstrategy a vzít si z něho maximum (hlavně z kategorie mindset a psychologie)
      :heart: Opakovat si již naučené z článků a videí (dívat se na další videa nebo číst nové články pro mě teď nemá význam, mohlo by to být spíš na škodu)
      :heart: a procházet nějak pravidelně nejzajímavější handy, které odehraju např. každý večer aspoň půl hodiny (do teď sem to nedělal s výjimkou včerejška a chtěl bych z toho udělat pravidelnou záležitost)

Takže sepsaný bych to už měl a teď se musím řídit tímto latinským příslovím: Acta non verba (což znamená Činy, ne slova ;) )

Mějte se a GL u stolů... :f_cool:

Bankroll: $67 / Potřebný bankroll na NL5: $100
    • marty93
      marty93
      Stříbro
      update

Po desetidenní pauze se opět hlásím. Byl jsem teď skoro týden nemocnej, takže poker šel úplně stranou. Hrát jsem začal až asi dva dny zpátky a už jsem se do toho opět dostal. Včera jsem odehrál přes tisíc hand. Bohužel můj br stále klesá a já přemýšlím, co s tím udělat. Teď mám za sebou hodinu analyzování hand, zapisování poznámek a přemýšlení nad tím vším. Myslím, že je to klasická varianční záležitost, plus fakt, že kolikrát udělám velkou chybu, která ztrátu jen navýší. Ale věřím, že se to brzy obrátí a bankroll půjde strmě nahoru.

No nic, chci dneska odehrát aspoň 3 hodinový session, takže konec psaní a jde se hrát!

Bankroll: $44 / Potřebný bankroll na NL5: $100
    • marty93
      marty93
      Stříbro
      Ahoj! :f_cool:

Po dvouměsíční pauze se vracím k pokeru a mám chuť se do toho pustit naplno. To znamená, že bych chtěl být aktivní i při psaní tohoto blogu. Hrát budu na Pokerstars, kde mám bankroll, se kterým můžu zanedlouho atakovat NL5. :)

Mimochodem, hledám aktivního parťáka, se kterým bych se vzájemně motivoval, studoval, analyzoval handy a prostě debatoval o pokeru. Nejlíp někdo, kdo hraje stejnou variantu a limit jako já. Takže NL2 SH Zoom. ;)
    • marty93
      marty93
      Stříbro
      V neděli 19.3. jsem si byl v hotelu Courtyard ověřit účet u Pokerstars. Včera mě byla verifikace oficiálně uznána a tak jsem depositnul 150 dolarů a po téměř čtvrt roce jsem se opět dal do hraní. Předtím než přišel nový rok a většina heren se začaly postupně stahovat nebo měli pozastavenou činnost (ps) jsem se konečně dokázal trochu v pokeru posunout. Hrál jsem NL5 a docela slušně se mi dařilo. Takže když se objevila možnost zadarmo a jednoduše si účet ověřit, neváhal jsem. Musím přiznat, že mě poker už docela chyběl a včera jsem si tu letošní premiéru hodně užíval. :)

Takže jak už jsem zmiňoval, včera jsem začal hrát se $150, na rozehrání se jsem zapnul 2 stoly nl2 a odehrál něco málo přes 500 hand. Hodím si sem ještě graf a jdu opět hrát.

Počáteční br: 150
      Současný br: 153,5
      Počet hand: 528

Jinak, pořád platí, že bych rád zkusil s někým spolupracovat, takže pokud hrajete na microstakes full ring, tak klidně napište. Nebránil bych se ani nějakým prop betům na volume, atd.. Cokoliv, co by to hraní udělalo zábavnějším.
    • Axif1
      Axif1
      Bronz
      Registrace: 19.11.2011 Příspěvky: 1,139
      glgl

Tentokrát Ti to dúfam vyjde. Máš to vo svojich rukách :f_cool: :f_drink:
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,682
      Držím palce, kolego 🍺
    • marty93
      marty93
      Stříbro
      Tak je za mnou první týden a mně v hlavě proudí spousta myšlenek, takže se pokusím něco napsat. :)

Výsledkově ten týden probíhal stylem: skvělý začátek, nic moc prostředek a dobrý konec. První dva dny se dařilo a já jsem si říkal, že to bude v pohodě a žádná tříměsíční pauza se na mě vůbec nepodepíše. No, další dny byly trochu frustrující. Hrál jsem sice solidní hru a dařilo se sbírat menší a střední poty, ale vzápětí jsem si to kazil nesmyslnýma chybama, které pramenily jednak z mé chvilkové ztráty koncentrace a taky, nutno si to přiznat, na to měla vliv právě ta dlouhá pauza, při které jsem dost vyšel ze cviku. Přes víkend se to ale už zase zlepšovalo, snažil jsem se být po celou dobu hraní co nejkoncentrovanější a taky trochu ořezal svoje opening ranges, což přineslo pozitivní efekt.

Takže co se tento týden podařilo:
      :heart: Vrátit se ke stolům a zvyknout si opět na hru
      :heart: Získat stříbrný status zde na pokerstrategy (aktuálně 101 bodů)
      :heart: Získat chrome status na PS (158vpp) a 340 starscoinů
      :heart: Odehrát přes 8000 hand
      :heart: Být v plusu

Co se týká plánů, tak zítra si chci dát oddech od hraní a dát si takový organizační/studijní den. Chtěl bych si zopakovat určité základy, ať už z mnou zpracovaných poznámek z dřívějška (mám takovou složku, do které jsem si tiskl poznámky z článků, které jsem četl a čas od času si je pročítal pro oživení, na to bych chtěl navázat zároveň se čtením nových článků) nebo z materiálů tady na pokerstrategy. Dále bych si rád opět prošel cornieho blog, příp. další vlákna a vytvořil si nějaký studijní plán na dalších pár týdnů minimálně. A taky bych rád udělal pořádek ve své poker složce a vytvořil si nějaký fungující, účinný systém.

Vzhledem k tomu, že jsem si na blog vyhradil pouze půl hodiny času, tak už přidám jen přehled a graf. :)

Statistiky - 1. týden
      Počet hand: 8188
      Profit: 11
      Bankroll: 161

Graf

Tak gl všem u stolů! :)
    • marty93
      marty93
      Stříbro
      Duben 2017
      Při zpětném pohledu musím uplynulý měsíc označit za jeden z nejlepších za poslední dobu. Celou polovinu dubna jsem strávil ve Skotsku objevováním krás v okolí Fort Williamu a hlavně na Isle of Skye. Ve zkratce - úžasná příroda, úžasná zkušenost. Do Česka jsem se vrátil 20.4. a prvních několik dní po návratu na poker vůbec nesáhl. Neměl jsem na něj náladu, navíc jsem si tak trochu přivezl ze Skotska rýmičku, která se doma ještě zhoršila.. :f_biggrin: Vliv na mou nechuť hrát měla určitě i skutečnost, že před odletem jsem odehrál necelých 20k hand na nl2/5, při kterých jsem byl v podstatě be.

No, rýmička ustoupila a já jsem opět usedl ke stolům a začal hrát. První den jsem ještě prohrál asi 2bi na NL5, ale pak se to začalo ubírat zajímavým směrem. Během pár dní jsem se dostal na bankroll $200 a rozhodl se zkusit shot na NL10. Mixoval jsem stoly nl5 a nl10 a něco málo se mi podařilo vyhrát, ale na čistý přechod pouze na NL10 jsem se ještě necítil. Člověk se prostě zezačátku na vyšším limitu cítí money scared. Pak přišla včerejší session, při které se mi podařilo ztratit 3bi a už jsem se chystal zpět na NL5. Ale večer jsem to ještě zkusil, opět mix obou limitů, ale protože se mi dost dařilo, tak jsem nakonec hrál pouze NL10 a asi ve 3 ráno končil se ziskem 5bi. :f_cool: Nedá se sice říct, že bych byl na NL10 usazen, ale rozhodně tam budu hrát dál, protože se už na tom limitu cítím mnohem lépe než zpočátku a upřímně nepřijde mně, že by úroveň hráčů byla nějak vyšší a ani hra není o moc agresivnější.

Plány a cíle na Květen
      :heart: Odehrát 50k hand
      :heart: Sehnat parťáka/y
      :heart: Nezanedbávat studium
      :heart: Usadit se na NL10 a zlepšovat svoje skills

Bankroll challenge - Duben
      Celkový počet hand: 32751
      Handy za poslední měsíc: 14325
      Měsíční profit: 84
      Celkový bankroll: 233