[NL10] 99 second set na J98 vs agro MP

• vojta268
      vojta268
      Bronz
      Registrace: 10.01.2014 Příspěvky: 76
      Je vůbec dobré na riveru raisovat a víceméně se izolovat do JJ, 88, já si řekl, že by na turnu takto nesizoval s FH / quads a vzhledem k tomu jeho sizingu už tam nepoloží ani esa, QT. Nicméně pokud by betoval řekněme 2/3 potu tak call nebo shove ?

Poker Stars $0.05/$0.10 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 2877415
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

Hero (BTN): $21.07
      SB: $12.55
      BB: $20.23
      UTG: $13.03
      MP: $10.20
      CO: $10.00

Pre Flop: ($0.15) Hero is BTN with 9 :spade: 9 :club:
      UTG raises to $0.30, 2 folds, Hero calls $0.30, SB calls $0.25, 1 fold

Flop: ($1.00) J :spade: 8 :heart: 9 :diamond: (3 players)
      SB checks, UTG bets $0.60, Hero calls $0.60, SB folds

Turn: ($2.20) 8 :club: (2 players)
      UTG bets $1.60, Hero calls $1.60

River: ($5.40) 4 :heart: (2 players)
      UTG bets $5.16, Hero raises to $10.32, UTG folds
  • 12 odpovědí
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      Registrace: 31.03.2010 Příspěvky: 8,323
      shove. on tu calne aj QQ+, nie len JJ/88.
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      Registrace: 20.06.2011 Příspěvky: 1,895
      nebylo by lepší už raisnout flop a snažit se to tam tlačit už od flopu? UTG sází do dvou, předpokládám, že má handu.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      Fredo, co chces docilit tim raisem OTF? Kdybys byl na miste UTG a mel QQ/KK/AA pokracoval bys po raise na takovem boarde, ktery nas skvele IP hituje? Popravde, ja bych tyhle handy foldoval, neni jedina karta, ktera by nam OTT/OTR pomohla a mohli bychom byt davno mrtvi. I kdybych mel JJ, tak bych ten raise pouze callnul a nesel stack off za kazdou cenu.

Za me well played, urcite se zde dalo raisovat i OTT a jit pro maximum value, nicmene proc jej nenechat bluffovat?Nechapu proc UTG betoval pot OTR a foldoval na raise, byl pot commited...
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      LooooN původně napsal
      Fredo, co chces docilit tim raisem OTF? Kdybys byl na miste UTG a mel QQ/KK/AA pokracoval bys po raise na takovem boarde, ktery nas skvele IP hituje?
      Chci si budovat dynamiku a samozřejmě chci hlavně maximum value ze své handy. Zeptám se jinak. Jak by si hrál, pokud bys měl např. T9s? A jak by si hrál např. s QTs na tomto flopu? Pasivně nebo agresivně? Raisoval by si jenom blafy nebo jenom value handy na flopu, který naši calling range jak správně píšeš extrémně hituje? Nebo hrál pasivně s nut handami nebo i semiblafy?

Já bych určitě nechtěl raisovat jenom blafy, ale i value handy. Kdybych byl na místě UTG např. s AA, tak se rozhoduji podle raise cbet statu. Pokud by byl nějaký vysoký, tak bych asi neměl problém pokračovat, protože set hitneš zhruba v 11% případů. Horší pro AA by byla struktura např. Js9h8h, tam už je to skoro flip a asi by esa letěly proti raisu do mucku i kdyby měl soupeř vysoký raise cbet.

Nevím teda kdo je villain, nejsou žádné staty k dispozici, ale i proti unknown bych určitě neměl problém se s middle setem stacknout i na fullringu. Pokud je villain nějaká ryba, tak ta by nemusela mít problém se stacknout ani s TPTK, čili já bych volil zcela určitě value raise když už ne na flopu, tak nejpozději OTT.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      Priveľmi riešite ako súper bude hrať AA vs raise cbet, pričom by ich mal checkovať na flope. Ja by som calloval flop s 99, pretože to nechcem hrať raise/fold (raise/stackoff je spew, o to viac na FR ako to má v pláne Fredo) a lepší hráč sa bude mať na pozore - jeho cbetting range bude užšia v týchto pozíciach, takže je dosť relevantné, že nás beatujú 4 kombá QTs + 3 kombá JJ. A ak nie je station, OP niekde folduje (ak ho cbetuje), t.j. hrozí tu izolácia do lepších hand.

Na NL10 raise it up, lebo sami by ste dosť cbetovali a hráči asi budú stationovať (vy viete najlepšie či áno/nie), takže screw theory; na vyšších limitoch call flop.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      Fredo107 původně napsal
      Sety a two pairs bych zde hrál passivně. Agressivně bych zde hrál pouze bluffy/semi bluffy a nuts SD. Konkrétně handa jako T9s je skvělá jako semi bluff, otázka je, jaké jsou foldovací frekvence na nl10 a jak moc velkou váhu lidi přiřazují právě raisům na takových boardech.
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      JohnDoe1313 původně napsal
      Na NL10 raise it up, lebo sami by ste dosť cbetovali a hráči asi budú stationovať (vy viete najlepšie či áno/nie), takže screw theory; na vyšších limitoch call flop.
      yep... vycházím z tendencí player poolu, kde není problém vidět i stack off s TPTK na flopu a to i na fullringu. Na reg stolech stačí 1-2 raisy ve třech orbitech a máš ho většinou celého...

LooooN původně napsal
      Fredo107 původně napsal
      Sety a two pairs bych zde hrál passivně. Agressivně bych zde hrál pouze bluffy/semi bluffy a nuts SD.
      Pokud raisuješ jenom blufy, tak ztrácíš hodně moc value.
    • nanoo13
      nanoo13
      Stříbro
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 1,870
      @fredo

Co cakas ze ti na ten tvoj rais bude callovat? Alebo sa s tebou nebodaj stackne?

Overpary a draw ti najskor callnu flop a foldnu turn ,lepsi set a postupku nevyfoldujes,a dva pary ktore by bolo realne stacknut tam v podstate z UTG nema ziadne alebo je to len minimum jeho range,a pises ze s T9 by si to raisoval na flope.... to myslis vazne prevracat handu s ktorou mozes ist do showdovnu a taktiez moze este improvnut prevracat na flope na bluff?
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      nanoo13 původně napsal
      pises ze s T9 by si to raisoval na flope....
      Nevím jestli jsme se nějak špatně pochopili, ale tohle jsem nepsal. Já jsem se pisatele pouze ptal, jak by hrál tento typ handy na stejném boardu. Očekával jsem např. odpověď typu, že tuto handu bych hrál pasivně, protože i když mám OESD tak mám zároveň i nějakou SD value, čili zde nemá smysl bláznit. Ale další handu QT bych např. hrál agresivně, protože bla bla bla..... mám nuts a chci vytěžit maximum value ze své handy. Tím jsem chtěl poukázat na rozdíl v pasivním a agresivním zahrání různých hand.

nanoo13 původně napsal
      Co cakas ze ti na ten tvoj rais bude callovat? Alebo sa s tebou nebodaj stackne?
      Jelikož jsme na nl10, tak očekávám call od overpárů, od TPTK, možná TPGK typu QJ (jede i gutshot) a min jednu (ale často jsou vidět i dvě) streetu od Tx hand typu AT, KT.
      Teď si nejsem jistý UTG range na 6maxu, ale pokud je to něco jako MP na FR, kde budu předpokládat nějakou 14-15% range čili něco takového AA-66,AKo-ATo,KQo-KJo,QJo,AKs-ATs,KQs-KTs,QJs-QTs,JTs,T9s,98s,87s, tak call se dá očekávat v celku dobrých 50% případů, z toho nás poráží cca 16 komb.

e: Dle mýho názoru jak píše JohnD nejen na desině, ale i 25 -> mám value handu, hážu to tam lopatou... villaini prostě nemají problém odcallovat. Viz např. jedna ze včera:

Možná se budeš ptát, jaký smysl má tento ch/r?? Už víš, co jsem chtěl říct?
      Poker Stars $0.05/$0.10 No Limit Hold'em - 9 players - View hand 2883421
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $10.00
      SB: $7.61
      Hero (BB): $10.75
      UTG: $9.74
      UTG+1: $18.22
      UTG+2: $4.98
      MP1: $6.60
      MP2: $12.14
      CO: $4.85

Pre Flop: ($0.15) Hero is BB with T :club: T :diamond:
      UTG raises to $0.30, 4 folds, CO calls $0.30, 2 folds, Hero calls $0.20

Flop: ($0.95) T :spade: 5 :diamond: 3 :spade: (3 players)
      Hero checks, UTG bets $0.55, CO folds, Hero raises to $1.50, UTG raises to $3.45, Hero raises to $10.45 all in, UTG calls $5.99 all in

Turn: ($19.83) K :heart: (2 players - 2 are all in)

River: ($19.83) 6 :heart: (2 players - 2 are all in)

Final Pot: $19.83
      Hero shows T :club: T :diamond: (three of a kind, Tens)
      UTG shows A :club: T :heart: (a pair of Tens)
      Hero wins $18.94
      (Rake: $0.89)
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      Teď jsem si ještě jednou přečetl můj původní post, možná tě zmátla fráze budování nějaké dynamiky. Ta T9 by nebyla moc vhodná, lepší bych asi volil AT, KT jakožto semibluff
      e: samozřejmě otázka je, zda-li očekáváš dostatek foldů viz alespoň těch 50% obr. výše, pokud jsem vyhodil ty TP
    • nanoo13
      nanoo13
      Stříbro
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 1,870
      @fredo
      Ja nemam nic proti raisu na tom flope mne sa len nepaci ten rais voci utg range ktora je uzka a tym raisom len stracame value od jeho barelov s OP alebo bluffov.
      A k tej tvojej hande to UTG je evidentne fish ,,neuplny stack+ TEN SIZING na flope ,tam nie je o com a ten rais je na mieste ,taktiez ak by sme staly v tejto hande proti fiske tak nemam ziadne namietky proti raisu uz na flope kde by som cakal call a mozno aj all in od OP a Tx ,ale proti regovi si stojim za svojim ze raisom na flope sa pripravime len o value.
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      Zrovna jsem viděl, jak reg na CO vs Utg raisnul middle set na small coordinated monoboardu 643 a ship Ott na 3 a dostal snap call od KK vs. asi regfish. Byla to zoom padina. A zrovna jsem si vzpomněl na tuto handu, takže i na vyšším limitu tam pořád value bude.

e: ten samý reg raisoval i na kile na snapu botom set 598ss, kde byl na BU vs. UTG cbet cca 60% potu (vs asi nějaký random reg -> dostal snap fold) takže bude správný gameplan agro postflop play i na vyšších limitech? Je to teda twitch streamer KomodoDJ