[NL25] KQo 3bet

• Ales851
      Ales851
      Bronz
      Registrace: 16.07.2012 Příspěvky: 1,058
      Ahoj,

CO 22/18 za 220
      BTN unknown, zatím vypadal jako reg

Jak byste hráli F (případně i dál) takto sandw.?

Pacific, $0.15/$0.30 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $33.40 (111.3 bb)
      BB: $18 (60 bb)
      UTG: $60.40 (201.3 bb)
      MP: $31.84 (106.1 bb)
      Hero (CO): $30 (100 bb)
      BTN: $30 (100 bb)

Preflop: Hero is CO with Q K
      UTG folds, MP raises to $0.75, Hero raises to $2.25, BTN calls $2.25, 2 folds, MP calls $1.50

Flop: ($7.20) K J 7 (3 players)
      MP checks, Hero checks, BTN bets $4.50, MP folds, Hero calls $4.50

Turn: ($16.20) A (2 players)
      Hero checks, BTN bets $13.20, Hero folds

Results:
      $16.20 pot ($0.81 rake)
      Final Board: K J 7 A
      Hero mucked Q K and lost (-$6.75 net)
      BTN mucked and won $15.39 ($8.64 net)
  • 5 odpovědí
    • balalajka4ever
      balalajka4ever
      Zlato
      Registrace: 06.10.2013 Příspěvky: 157
      hraju nl10, tím bych začal...
      já bych to hrál asi stejně, flop určitě x/c, a na T na esu už neporážím nic z jeho range, takže za mě určitě fold T.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      K té PF akci by se ještě hodilo přidat, jaký má ft3b byť 220 hands není žádný zázračný sample... jestliže je nízký, tak bych KQo zahodil PF, v případě, že je vysoký, tak bych ji použil jako 3bet/fold bluff. Bohužel o hráči na BTN toho taky moc nevíme, takže když si vezmeme nějakou stnd 3bet cc range, tak by to mohly být suited broadways, AKo, možná i AKs, PPs něco jako 88-JJ (možná i QQ), v případě, že je loose, tak věřím, že by mohl mít i nějaké SCs jako 87s-9Ts.

OTF - máme TP se solidním kickerem, ale flop je dost wet + jej hrajeme ve 3, líbí se mi tu jak bet/fold(nebetoval bych víc jak1/2potu, jsme 3[není potřeba velký sizing a v případě raise budeme stejně zahazovat], tak i x/c. Problém s druhou variantou je, že je spousta karet, které nechceme vidět a v případě x/c nás soupeř může jít i vybluffovat. Nicméně kolik lidí zde bude bluffovat v mwp? Pravděpodobně moc ne. Tu bych jeho value betting range viděl na KJs, JJ, 77, QTs, AQs, AKo, AKs.

OTT - tu se mi vůbec nelíbí soupeřův sizing, buď měl použít vyšší sizing OTF a shovnout OTT, nebo to jít 3streetově. Tady ti to strašně ulehčil a je to easy fold IMO.
    • twinn1
      twinn1
      Black Member
      Registrace: 09.03.2009 Příspěvky: 2,268
      Mně, jako starýmu NITovi a weak postflop hráči, nepřijde teda CBet jako rozumné řešení, ale můžeme to prodiskutovat :)

Nedovedu si představit, že je to do calling range hráčů +EV záležitost, pokud to nejsou nějaký loose rybany (pak bych určitě valuebetoval tak, abych na turnu pohodlně mohl shovnout).

Bez readů na BTN bych juknul na jeho národnost, funguje 9x z 10 :f_drink:

LooooN původně napsal
      když si vezmeme nějakou stnd 3bet cc range, tak by to mohly být suited broadways, AKo, možná i AKs, PPs něco jako 88-JJ (možná i QQ), v případě, že je loose, tak věřím, že by mohl mít i nějaké SCs jako 87s-9Ts.
      Tahle range mi přijde u rega rozumná. Když si tedy vezmem, které handy z této range callnou náš CB (JJ, AK, KQs... moc dalších ruk tam nevidím, naopak si dovedu představit, že tam ještě někdo vylepí KJs nebo 77), tak nás villain uplně smashuje... Pokud má FD, tak je to kombodraw, s kterou nás většinou přetočí do allinu. Slabší handy foldne.

Osobně se mi x/c down na blank runoutu vs. BTN libí víc:

- jednak potřebujeme méně equity vs. villainova range pro tento move než pro value bet,
      - za druhé budeme vidět akci obou hráčů,
      - za třetí dáváme buttonu prostor pro nějaký projektík.

KQ mi přijde jako pretty good bluff catch v tomhle spotu.

Kdyby BTN stabnul a MP to lepil, tak si dovedu představit hodně crying fold, jelikož na turnu bude pot hrozně huge a hratelnost handy mi nepřijde moc sexy do range obou hráčů.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Bronz
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,195
      Myslím, že pre default 3bet preflop nájdeš lepšie handy.
    • twinn1
      twinn1
      Black Member
      Registrace: 09.03.2009 Příspěvky: 2,268
      Já bych ten preflop 3-bet vůbec nehejtoval.

Imo bude mít většina lidi v MP vs. CO fold na 3bet 60%+, což po započtení naší equity (a odečtní cold 4betů a cold callů) bude podle mě money make sám o sobě.

Navíc budou overfoldovat nějaký hodně dry struktury.

Takže 3-bet s blockery (AJo, KQo) + hromadou equity + pozicí je podle mě pěkný spotík.