Fish -> Hard Work -> Winning Poker Player

• Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Registrace: 07.11.2011 Příspěvky: 384
      Zdravím všechny pokerstrategisty,
      je mi 27let, na PSgy jsem se nějakou dobu pokoušel patřit mezi aktivnější členy, možná mě tu někdo z vás někdy periferně zahlédl, jsem Pompi3. Z nedostatku času a kvůli pokerovému burnoutu jsem hodil vše za hlavu a rozhodl se s pokerem skoncovat. Nevyšlo to. Něco ve mně mi pořád říká, že mám na víc než na to, co jsem zatím v pokeru (ne)dokázal. Bohužel jsem povaha, kterou hned strašně všechno chytne a vrhne se do toho po hlavě na 100%. Po určité (většinou krátké) době zjistím, že jsem se dostal do bodu, kdy už není tak jednoduché něco zlepšovat, nebo nevím jak pokračovat dál a po chvilce plácání se na místě mě vášeň opustí, přestane mě aktivita bavit a vykašlu se na to.

Ale člověk je podle mě silnější a houževnatější než si sám může myslet a mnoho lidí už dokázalo vyjít ze svého stínu. Moc bych se chtěl stát jedním z nich a tvrdou, systematickou prací se posunout dál. Nemyslím tím, hrát nl 1000, ale prostě se jen zlepšovat a nehledat žádné zkratky na cestě za zlepšením, ve kterých se vždycky ztratím a pak už není cesty zpět.

Cíle:

Jelikož momentálně nemám téměř žádný BR a nechce se mi investovat (vyhazovat) peníze, začnu od nuly a z BR 12$ na Party pokeru se pokusím udělat safe BR na nl2 a při hře na microlimitech bych chtěl zlepšovat svůj mizerný mindset a pokusit se postupně zlepšit svou hru.

S ohledem na to, že hra na nl2 by pro mě neměla být problém, chci se prozatím zaměřit na zlepšování svého mindsetu. Před každou session chci provádět nějakým způsobem warmup. Jelikož jsem warmup prakticky nikdy před session nedělal, nevím přesně jak by měl vypadat. Zkusím si prozatím před každou session přečíst či shlédnout nějaký článek, popř. video, zaměřený na mindset po dobu alespoň 10minut.

Rozhodně nechci opět přepálit začátek a pak vše hodit za hlavu až se přestane dařit, proto bych si chtěl stanovit nějaká pravidla, který budu přísně dodržovat:

a) Budu hrát pouze když se na to budu cítit a budu mít potěšení ze hry
      b) Jestliže během session začnu jakýmkoliv způsobem tiltovat nebo se nudit, ukončuji hru
      c) Nikdy nechci hrát jen pro profit, chci hrát abych se zlepšoval a byl lepším hráčem
      d) Jestliže se při session přistihnu, že se nevěnuju hře na 100% (koukání na internet, mobil, telefonování,atd.), vypínám ihned session a znovu ji zapnu až budu mít vše vyřízený

Tyto pravidla nejsou kompletní, pokud zjistím něco, co mě znepokojuje, vyrušuje a omezuje v rozvoji a během práce na pokerové hře, tak vymyslím a přidám nové pravidlo.

Díky za podporu v mé práci na sobě samém, Pompi3
  • 37 odpovědí
    • Wdoomek
      Wdoomek
      Bronz
      Registrace: 31.07.2011 Příspěvky: 376
      Zdarec rád tě tu zase vidím ! Držím palce ať ti to vyjde, jsem na tom momentálně dost podobně :gl: .
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      Registrace: 05.04.2011 Příspěvky: 3,031
      Budu sledovat, ať se daří :welcome:

GL! :gl:
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      U tebe je jen otázka času, než budeš zase na nl25/50 :)
      good luck :f_thumbsup:
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Škoda toho, že jsi tak zavrhl investici do BR, sice na nl2 asi budeš mít dost velkou edge a může těch 6BI být relativně safe, ale i s dost dobrou wr stále nějaký 5BI+ swing není až tak extrémně nepravděpodobný. Raději bych si tam ještě pár dolarů poslal, než riskoval busto, co může být zase akorát rána pro mindset. GL každopádně, máš na to!
    • marrius1979
      marrius1979
      Bronz
      Registrace: 13.01.2012 Příspěvky: 747
      Ahoj a vitaj späť.Aj ja si ťa pamätám :) Tých 6BI je dosť málo podľa mňa.Mohol by si nejaký ten BI navyš investovať.Na NL2 by to nemal byť teoreticky problém pre nikoho.Stačí si napr.povedať-no tak si nedám 5 pív alebo tak niečo.Kľudne sa môž stať,že dostaneš nejaké suckouty napr.AA<KK,KK<AK a podobne.

Budem sledovať,GL v napredovaní.
    • balalajka4ever
      balalajka4ever
      Bronz
      Registrace: 06.10.2013 Příspěvky: 153
      Gl, at se daří, budu sledovat
    • mjez1
      mjez1
      Bronz
      Registrace: 29.06.2015 Příspěvky: 444
      Skvělý úvod, tak vydrž. :gl:
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Díky všem za podporu, vážím si toho, každý by chtěl mít takový bombarďáky v zádech. Bude ovšem záležet jen na mě, jestli se dokážu posunout dál a zlepšit negativní stránky svojí osobnosti.

Od posledního příspěvku se snažím držet toho co jsem si předsevzal a hrát poker s čistou hlavou, bez napětí, bez stresu, se stoprocentní koncentrací a dělat správná longterm rozhodnutí v každé handě. Dva dny jsou určitě málo na nějaké velké hodnocení, či závěry, ale musím říct, že mám z učiněných změn dobrý pocit. Před začátkem si vždy vše připravím, udělám desetiminutový warmup formou článku na posílení psychiky a nastavení správného rozpoložení. Sedám ke stolům, když jsem uvolněný, bez další práce a starostí, čeká mě jen pokerová session, nic víc. Během session se mi ze začátku stalo, že jsem automaticky rozklikl internet, ale hned jsem si uvědomil, že je něco špatně a vypnul ho. Včera už se mi to nestalo a můžu to brát jako určitý příslib zlepšení koncentrace. Snažím se nedívat do cashieru a zatím se mi to daří, ikdyž se při session nedaří profitovat, tak vím že se mi daří v psychologických aspektech a můžu hodnotit hru kladně, zavírám stoly s čistou hlavou a spokojeností z odvedené práce.

To je asi tak vše z průběhu posledních dvou dnů co stojí za rekapitulaci.

Díky všem za podporu a GL u vašich stolů
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Včera večer a dneska dopoledne po dlouhé době zase jen já a poker. Nevím kolikrát už jsem psal na blog, že mám dobrý pocit ze hry a pak přišel downswing a dobrý pocity byly pryč, mindset na pokraji propasti a tilt ve mně zasadil semínko beznaděje. Takže nechci psát, že vše běží jak má a že jsem už zlepšil psychologický aspekt hry a nic už mě nemůže rozhodit. To určitě ne.

Ovšem vím, že jsem na dobré cestě ke zlepšení a vidím všude okolo chyby, které jsem ve své mental game dělal. Jde o to vydržet a stále se snažit zlepšovat, ikdyž bude nejhůř, tak věřit že se to obrátí a věřit ve svoje schopnosti, věřit v to, že se jedná pouze o variance a neopouštět svojí vítěznou strategii. Za všech okolností se soustředit na nejlepší rozhodnutí z dlouhodobého hlediska a snažit se nebýt orientovaný na krátkodobé výsledky. Stále myslet na to, že člověk nemůže ovlivnit jaké karty a jaké runnouty přijdou. Sám hráč dokáže ovlivnit pouze to, jak na nastalou situaci zareaguje a musí zahrát handu tak, aby vyhrál co nejvíc a prohrál co nejmíň.

Každý den, každou session chci mít v hlavě text napsaný výše a hrát nejlepší poker, který jsem schopný produkovat. Nechci se soustředit na výsledky, chci se soustředit na každý detail hry, na každou handu, na svoje psychický rozpoložení a na svůj pokerový vývoj. Jestliže dokážu toto, výsledky se dostaví samy.

Milujte se, mějte se rádi, žijte naplno, život je krátký. Čau, Pompi3
    • marrius1979
      marrius1979
      Bronz
      Mám takú otázku zo zvedavosti. Tebe sa od 7.3.2016 podarilo na NL2 pri šiestich BI uhrať gold tu na PSGY?
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      To mi povídej :-) Měl jsem silver a dnes mám gold, tak nevím. Přitom mám 100,23 strategypoints a ani netuším, za co by jsem mohl mít levelup
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      Registrace: 20.06.2011 Příspěvky: 1,895
      Jsou věci mezi nebem a zemí, který nikdo nevysvětlí :f_thumbsup: :f_drink: :f_cool:

abych ti sem nepsal jenom spam, tak ti alespoň popřeji ať se daří. Je to hlavně o hlavě a věř mi...sám jsem toho důkazem :f_ugly:
    • marrius1979
      marrius1979
      Bronz
      Tak to rýchlo pozeraj gold články a videa.Hádam si môj predošlý príspevok nevšimne nikto z komptentných...GL,aby si ten swing rýchlo zažehnal :s_drink:
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Čau všem,
      návrat se zatím daří a na nl2 už mám safe bankroll, k dnešku cca 25 buy-inů. Stále pracuju na svým mindsetu a cítím se fajn a mám momentálně chuť se s tím porvat. Z minula vím, že mezi nl2 a nl5 na Party Pokeru není nějak závratný rozdíl a měl bych ho v klidu porážet. Momentálně přemýšlím nad investicí do bankrollu a posunout se pomalu na nl5. Herně na to doufám mám a finančně by to neměl být problém, jde o to, zda to bude pro mě +EV, ale to ukáže čas.

Cíle zaměřené na mindset jsem si už stanovil, dnes jsem přemýšlel o cílech výkonnostních a profitových.

Můj cíl, kterého bych chtěl dosáhnout je finanční a časová nezávislost, která by plynula z dostatečného profitu z pokeru. Finanční nezávislosti bych dosáhl za předpokladu, že by jsem si pokerem dokázal vydělat alespoň 1600$ měsíčně čistě jen hrou bez RB. To znamená mít dlouhodobý wr na nl100 3,2bb/100, na nl50 6,4bb/100 nebo na nl25 12,8bb/100 při odehrání 50K hand za měsíc. K tomuto cíli by mělo mé snažení po určitém čase dospět, ale nebude to zítra a nebude to ani za rok.

Dílčí cíle a plány:

1) Chtěl bych odehrát ještě pár tisíc hand na nl2 (objem odehraných hand cca 7K/týden), pak zainvestovat do bankrollu 100-200$ a s bankrollem alespoň 50buy-inů se přesunou na nl5, tím investice do BR z osobních financí končí (časové období: týden až 2týdny )
      2) Na nl5 by jsem chtěl nahrát 50buy-inů s wr okolo 10bb/100 a posunout se na nl10, kde potřebuju mít wr alespoň 6bb/100, aby se mi vyplatilo posunout se na tento limit (časové období: březen-květen)

Další možné dílčí cíle a plány s výhledem do budoucna:

3) Porážet nl10 alespoň 10bb/100 a mít br alespoň 50BIs než se přesunu na nl25 (časové období: vzdálená budoucnost)
      4) Porážet nl25 alespoň 10bb/100 a mít br alespoň 50BIs než se přesunu na nl50 (časové období: ještě vzdálenější budoucnost)

Nevím zda jsou moje předpoklady realistické, ale doufám že nejsou až příliš optimistické

Gl u stolů, Pompi3
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Času na poker moc není, ale snažím se mu věnovat alespoň maximum volného času co mi zbývá. Na nl2 to jde stále podle plánu a se splněnou promo za 25$ mám momentálně BR 93$, takže cíl mít safe BR na nl2 je splněný. Chtěl jsem si už poslat na účet 200$ a zkusit začít hrát nl4, ale bohužel mám problém s výběrem z jiné herny, kde mi ještě zůstal nějaký BR z minula. Takže nl4 musí ještě počkat, zatím poctivě hraju nl2 a pracuju na zlepšení své hry.

Tento týden jsem si pustil svoje video z privat coachingu s Katrisonem a připomněl jsem si, jaký největší leaky jsem se snažil pilovat minulý rok touhle dobou. Ze stats review bylo jasně patrný, že to co nejvíc sráží můj wr je hra na SB a to takřka proti všem pozicím. Nejvíc asi proti BU, kde se ty spoty opakují nejčastěji. Takže momentálně se snažím zapracovat na hře ze SB. Zřejmě největší problém je moje přílišná pasivita v těchto spotech postflop, takže jako první jsem se zaměřil na check/raising.

Přeju všem hezký svátky a ať se daří za stoly
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Ahoj všem

Návrat se zatím daří, na nl2 jsem nahrál tam okolo 50BI a cítím, že se můžu posunout dál, teď už investici do BR nezavrhuju a poslal jsem si část starého bankrollu, který jsem měl na netteleru na Pokerstars, kde mám po depositu 250$ a chci hrát nl5 a část na Party poker kde mám teď BR taky 250$ a zde bych měl i nejvíc hrát. Důvod proč jsem depositnul na Pokerstars je ten, že tam mám ještě asi 6000 Pokerstars coins a chci vyclearovat 75$. Navíc uvidím, jaký bude rozdíl mezi těmito dvěma hernami.

Dále bych chtěl pokračovat v plánu a nahrát dostatečný BR na to abych mohl s 50BI shotovat nl10. Hlavní atribut, který k dosažení tohoto cíle potřebuju, je udržet si disciplínu a mindset na vysoké úrovni.

Mezi věci na kterých chci momentálně zapracovat patří:

:spade: Udržení si koncentrace po celou dobu session
      :heart: Snažit se zahrát vždy co nejvíc +EV momentálně hraný spot a nepoštět se do akcí typu: Už jsem do potu moc investoval, takže teď to tam prostě pošlu a vybluffuju ho -> na místo toho si chci být vědom kde si stojím ve své rangi, jaký mám blokery jeho folding range a jaké mám blokery jeho calling range, co je to za hráče, mám tu vůbec fold equity?
      :diamond: Zlepšení své hry na blindech
      :club: Učení se vlastních ranges a snažit se dodržovat svoje ranges

Přeju všem GL u stolů
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Dnes jsem zapnul PS reg stoly a TableScanTurbo. Zjistil jsem, že mě strašně tiltuje, když mi tam vyskakuje milión stolů, horší hráči u stolu většinou dlouhou dobu nevydrží, pořád musím koukat jestli nejsem u stolu, kde jsou jen regové nebo se nerozpadá stůl a přidávat další stoly, který se mi přidávaj z waitlistů a většinou už tam ani nesedí hráči, kvůli kterým jsem měl ten stúl ve waitlistu a mám najednou 5-6stolů a potřebuju je rozsortovat a pořád sledovat hru. Ale to se fakt nedá takhle dávat skoro celou session. Prostě mě tohle dostává do diskomfortní zóny a nemůžu se soustředit na všechny rozhodnutí a všechny detaily, který potřebuju vzít v úvahu při zahrání konkrétního spotu.

Takže si říkám, že začnu hrát asi zoom, vyclearuju bonus a přesunu se na Party poker, kde nejsou přecpaný waitlisty, jelikož tam žádný nejsou a nemusím se skoro starat o to jestli je stůl v pohodě nebo ne, protože většinou na každým stole sedí dostatek hráčů, který herně (alespoň doufám a mám takový pocit) převyšuju a není to takový blázinec jako na Pokerstars - už jsem si na to zřejmě za tu dobu co tam nehraju odvykl a nedělá mi to moc dobře.

Uvidím, jak se mi bude dařit na zoomu. Zatím se tam cítím rozhodně lépe než na regulár stolech.

Btw. Neměl by pro mě někdo z vás radu na nastavení TST? Zřejmě bude i z velké části chyba v mém neumění, nastavit si správně tento program.
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Asi tak 4 dny jsem se nekoukl do cashieru, což je pravděpodobně můj rekord. Chtěl bych pro začátek začít tím, že se budu do cashieru koukat jen jednou za týden a později tuto dobu prodlužovat. Mělo by to snad mít pozitivní účinek na postupné odstraňování mého result oriented přemýšlení.

Musím říct, že není lehký přestat se dívat na to, jaká částka zrovna svítí na mém pokerovém účtu. Včera jsem tak krátce přemýšlel proč mám vlastně nutkání se dívat stále do cashieru. Napadlo mě, že to je zřejmě proto, abych se přesvědčil, zda moje převáděná hra funguje a měl nějaký feedback na mojí hru. A možná, že právě tahle myšlenka mě přivede k tomu, že by mi to už nemělo dělat problém.

Proč bych se přece měl dívat do cashieru pro nějaký feedback, když profit či ztráta za jednu session je jen jedna velká variance, ať už pozitivní, či negativní. Takže teď by to neměl být zase takový problém, vydržet alespoň týden. I když tam se bude jednat taky o variance, ale už ne s takovým výkyvem. Za měsíc už by měl být výkyv ještě menší a kontrolovat cashier méně často, než jednou za měsíc už mi přijde trošku moc (nebo se mýlím?).

Toto už určitě milión lidí napadlo, možná jsem to i četl, ale většinou je to v životě tak, že dokud na to nepřijdeš sám, nebo si to neprožiješ, tak je pro tebe težký nějak s tou informací naložit ve svůj prospěch. Určitě ale budu rád, když mi tento krok pomůže k menším výkyvům nálady a v menším přemýšlení v krátkodobém horizontu.

GL všem, Pompi3
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 639
      Ahoj, ja sa do cashieru momentálne pozerám 2x do mesiaca, pri reportoch do BRCH, inak by som možno vydržal aj bez pozerania... Moja zvedavosť sa pozrieť je síce stále primerane vysoká, a dosť sa pozerám na výsledky v grafoch. Napriek tomu sa cítim pohodlnejšie keď neviem koľko presne mám v pokladni, pretože ak viem že tam mám určité číslo, tak už proste nechcem spadnúť ani o $ nižšie. Avšak ak nepoznám stav, tak mi nevadí ked prehram zopár BI.... Len toľko, určite to pomáha ak sa nebudeš aj mesiac pozerať....
      GL
    • 1
    • 2