web - user experience

• Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,773
      Ahojte,

tak trochu sa podieľam na runovaní jednej dog training company, akurát sa všetko rozbieha. Chcem tých ochotnejších z vás požiadať o pomoc pri feedbacku na web. Nerobte z toho raketovú vedu, zaujíma nás hlavne prvý dojem a laický názor.

http://www.giacko.academy/

1. o čom je podľa vás web?
      2. čo by ste na webe zmenili/pridali/odstránili?
      3. ktoré informácie vám chýbajú?
      4. na ktoré tlačítka ste klikli?
      5. nejaké ďalšie postrehy?

Tí ochotní z vás, ktorí odpovedia budú mať u mňa prípadne 5% zľavu na prvú hodinu coachingu alebo veľké významné plus :)

PS: Ako ďalší reward - ak by ste niečo objednávali zo http://www.susienkovo.cz/ (prípadne i .sk) tak na konci objednávka do políčka SLEVA napíšte GIACKO a máte insta zľavu!
  • 11 odpovědí
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,281
      cau,

uvod je velmi vystizny a hned viem o com web je a ani nemusim nikam scrollovat, co je super. pacia sa mi farby, menej uz ta cervena, ked prejdem mysou na "chcem vediet viac". pride mi to agresivne, akoby na mna zastekal pes :D ten sedy box je tam trosku ako past na oko, imo na tom svetlom pozadi by stacil tmavy text (mozno ho aj lepsie zalomit, 4 riadky a v kazdom len par slov asi nie je ideal).
      pri tych veciach, co dokazete zaistit je vsade ikona pacicky. osobne by som skor preferoval nejaky piktogram korespondujuci s obsahom ( vyber steniatka - puppy dog, zdravotna starostlivost - kriz, vyziva - miska na stravu atd).

inak mi to teda pride ok. nie som majitel psa, takze neviem asi velmi posudit, co by som od sajty pozadoval viac.
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,407
      1. o nabízení služby na výběr a trénink psů
      2. osobně se mi tolik nelíbí kliknout na první dostupné nejbližší tlačítko a zjistit že mám zadat email.., (možná bych preferoval po nějakém času stráveném na webu aby to automaticky vyskočilo pokud bych to tam chtěl mít...)
      - "7 krokov k dokonale...." -> trošku to na mě působí lacině hlavně s kombinací tím emailem, možná bych spíš začal tím aby hned uživatel pochopil že jde o to co píšu v bodu 1, podle první stránky jsem to nepoznal

(nad totou větou je nějaký stín, který je jen veprostřed, dal bych to bud na celý nebo odstranil ten stín)
      Hodila by sa vám naša pomoc?
      Vyberte si jednu z možností

a pak je hned zatím

Ako začneme ?

má teda prvně uživatel zadat email nebo si vybrat jednu možnost..
      3. asi žádné
      4. na většinu podstatných
      5. overall bych jenom promyslel jestli není lepší ten obsah nebo strukturu koncipovat trochu jinak
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,386
      PumaPerez původně napsal

pri tych veciach, co dokazete zaistit je vsade ikona pacicky. osobne by som skor preferoval nejaky piktogram korespondujuci s obsahom ( vyber steniatka - puppy dog, zdravotna starostlivost - kriz, vyziva - miska na stravu atd).
      This, napadlo mě to stejný. Klidně by ty piktogramy mohly mít i jiný barvy. Je to pak takový intuitivnější.

Já obecně nemám moc rád webovky stylu "blog", kdy scrolluješ dolů a dolů a dolů, možná by neškodila nějaká lišta i nahoře.

Plus to "chcem vediet viac" bych udělal jinou barvou než ta Matus Giacko citace a miniatura obličeje. Takhle mi ty barvy trošku splývají a nelákalo mě kliknout a hned jsem scrolloval dolů. (nabízí se třeba ta červená u "mám psa" / "chci psa")
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Zlato
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 2,991
      Dost mi tam chybí nějaká adresa, lokalita kde ten týpek působí. Okénko "Nechajte nám na Vás kontakt. Čoskoro sa Vám ozveme!" se mi nelíbí, přijde mi to jako weird způsob zahájení komunikace (jako zákazník bych tam mail nevložil a raději bych ke kontaktu použil ten formulář na správy úplně dole popř. napsal mail). Jinak jsou stránky celkem pěkný.
    • fazol
      fazol
      Zlato
      Registrace: 10.01.2010 Příspěvky: 178
      1. Je to web psího coache Matúš Giacko, který nabízí široký sortiment služeb od výběru psa/štěněte přes výživu, zdravotní starostlivost, atd. až po jeho samotný výcvik. Veškeré služby jsou srozumitelně a dostatečně popsané.

2. V dost věcech se budu opakovat. Šedý rámeček v úvodu na mě nepůsobí moc dobře, přiklonil bych se jen k tmavému textu, ale to může být věc vkusu. Tlačítko "Chcem vedieť viac" bych odstranil úplně. Člověk na něj klikne s očekáváním, že ho někam přesměruje a dostane se k dalším informacím ohledně výběru štěněte a výcviku psa a když na mě vyskočilo "Nechajte nám na Vás kontakt. Čoskoro sa Vám ozveme!" , byl jsem trochu zklamaný. :f_biggrin: , mail bych neposlal, ale pokračoval dál v čtení. Co se týče těch paciček u popisu služeb, tak měl PumaPerez super point, určitě stojí za zvážení.

Tlačítko "Mám psa" - celkem se mi líbí, že se mi otevře v novém panelu. Úvodní text na popředí fotky slečny se psem na mě působí zase dost nešikovně (myslím umístění přes slečnu, šedé rámečky... u "Chcem psa" je poloha o hodně lepší). Popis v pohodě. "Chcem prvú hodinu zdarma" - je fajn, že tohle Matúš nabízí a tady už chápu vyskakovací okno s žádostí o kontakt, i když možná bych ho pozměnil a dal tam něco jako "Nechajte nám na Vás kontakt nebo nás kontaktujte na -tady Matúšúv mail a číslo- Čoskoro sa Vám ozveme!"

Tlačítko "Chcem psa" - úvodní popis fajn, jen bych si možná ještě opravdu pohrál s formátováním textu a těmi šedými rámečky. :f_biggrin: U "Výcvik a starostlivosť" se mi moc nelíbí ten odkaz na "Mám psa" a nechal bych to ,jako ostatní nabízené služby, jen s popiskem.

Fakty o mně - tady bych si taky pohrál s barvami, takhle mě to nějak nezaujalo.

Odkazy na FB a Instagram jsou super, ale u FB je problém, že se člověk musí lognout a ne každý tam má účet.

3. Přidal bych podrobnější info o Matúšovi. Co mě teď rychle napadá např. vzdělání, certifikáty, zkušenosti ze zahraničí, atd.

4. Web jsem prošel celý, přečetl texty a klikl na většinu "tlačítek" kromě odkazu na mail, " Poslať kontakt" a "Odoslať zprávu".

5. Pes na úvodním obrázku má strašně dlouhý jazyk. :f_eek:
    • Shamway99
      Shamway99
      Stříbro
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,288
      V žádnym případě "pošlete email a my se ozveme". Tam dej možnost přímo napsat a zajisti si že můžeš odpovědět, prostě button bude tvoje mailová adresa pro tenhle účel.

Ze stránky je cítit že je to první nástřel. Body na první stránce by měly mít obrázek - je tak těžký najít fotku štěněte, krmiva, veterináře apod? Texty jsou nepřesvědčivý. Žádný objednáme a dodáme krmivo, místo toho "Každý pes nutně potřebuje správné krmivo... Víme jaké, najdeme nejvhodnější za výhodnou cenu" ... tohle platí o všech textech, popřemýšlej o větách Zistíme čo vášho psa motivuje... Nájdeme veterinára...Poradíme pri ošetrení.

Bylo by fajn mít každej ten bod ještě rozklikávací, pod tim krátkej příběh jak jste našli veterináře, odnaučili psa zlozvykum, postarali se o psa když byl majitel na dovolené. Třeba nemáte zatim vlastní, vem nějakej obecnej jak je dobrý najít správný štěně, žrádlo, veterináře atd...
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Díky moc za feedback, teším sa na ďalšie názory. Všetko spisujem do bodov a píšem k tomu aj koľko ľudí daný bod adresovalo. Čo sa týka ikoniek na miesto labiek, na tých sa pracuje, fakt sa nenašli nejaké vhodné free, robí na tom grafik.

Prečo si myslíte že nie je vhodné dať len mail a my napíšeme záujemcovi? Je to menej práce, tj. viac ľudí sa môže ozvať...? Je to síce netradičná idea, ale chceme ju otestovať, navyše tam máme aj stnd formulár, takže robíme zároveň tak trochu "A/B testing".

PS: "Chcem vedieť viac" a požiadavka na mail má zatiaľ naj. hejt od všetkých :)

PS2: Ako ďalší reward - ak by ste niečo objednávali zo http://www.susienkovo.cz/ (prípadne i .sk) tak na konci objednávka do políčka SLEVA napíšte GIACKO - a máte insta zľavu!
    • pLAYERsjsk
      pLAYERsjsk
      Diamant
      Registrace: 20.04.2009 Příspěvky: 3,300
      1. o čom je podľa vás web?
      trenuje tipek psy?
      2. čo by ste na webe zmenili/pridali/odstránili?
      pridal by som info ci je lepsie limp/raisovat alebo limp/callovat small PPs v HU 16-25bb deep
      3. ktoré informácie vám chýbajú?
      chyba mi info ci limp/raisovat alebo limp/callovat proti tomu nai iso raisu.
      4. na ktoré tlačítka ste klikli?
      na ziadne
      5. nejaké ďalšie postrehy?
      pri otvoreni stranky sa nieco ho zatriaslo. to sa mi nepaci
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Platina
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,302
      Můj pohled na věc:
      1) Design webu se mi líbí, přehledný, nepřeplácaný.

2) Nepůsobí na mě dobře už výše zmíňený způsob kontaktu. Když mám o službu nebo více informací zájem, chci vám hned napsat a zformulovat první vlastní otázky, ne vám dát vlastní kontakt a čekat jestli mi odpovíte, kdy mi odpovíte a nemít ani páru o tom, co bude obsahem vašeho mailu (když ještě neznáte moje dotazy, situaci...) Jsou to 2 kroky navíc, které celou komunikaci zdržují, a může to podle mě naopak dost lidí odradit.
      Na konci ale máte email i telefon, takže osobně bych vás kontaktoval jako první.
      Kontak bych umístil i navrch stránky (ne nijak extra výrazný, ale aby byl na očích)

3) Při pohybu na jakýchkoliv stránkách se cítím dobře když je mi známa struktura webu. Umístil bych navrch nějakou formu navigační lišty. (i s výše zmíněným kontaktem)

4) Facebook tlačítko bych omodřil, víc lidí to naprvní pohled trkne a kliknou. Já ho na první čtení přehlédl.

5) Kdybych byl v pozici, kdy si vybírám službu/výrobek, tak by mě také zajímal ceník služeb (pokud je to možné)
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,182
      chyba mi tam jednoznacne info kde sa trenuje (dufam ze som to neprehliadol). pre dost vela ludi to moze byt imo deal breaker ak je to v BA. plus hodiny kedy sa trenuje a obv cennik.

tiez sa mi nepaci ta forma blogu ze skrolujes dole jak mantak. ked sa klikne na chcem psa/mam psa tak celkom nerozumiem preco sa otvori nove okno. mne to pride rusive

ocenujem pouzitie belgicakov :D tiez mam doma taku bestiu :D
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Belgičákov dokonca cvičí(me) pre políciu, armádu a horskú službu. Jeden slúži aj v US na mexickej hranici.

Anyway, thx again za feedback, najprv budeme adresovať to čo sa najviac opakuje :)