[NL5] zoom CO vs SB facing donk bet od Zeldyman

• pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 638
      Poker Stars $5.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 2887823
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $5.55 - VPIP: 35, PFR: 18, 3B: 13, AF: 1,0, Hands: 17
      SB: $5.00 - VPIP: 27, PFR: 22, 3B: 8, AF: 2,4, Hands: 160
      BB: $5.34 - VPIP: 0, PFR: 0, 3B: 0, AF: 0,0, Hands: 5
      UTG: $4.53 - VPIP: 0, PFR: 0, 3B: 0, AF: 0,0, Hands: 1
      MP: $5.28 - VPIP: 20, PFR: 20, 3B: 0, AF: 0,0, Hands: 5
      Hero (CO): $6.87 - VPIP: 28, PFR: 23, 3B: 9, AF: 2,3, Hands: 107444

Pre Flop: ($0.07) Hero is CO with 9 :diamond: A :diamond:
      2 folds, Hero raises to $0.12, BTN calls $0.12, SB calls $0.10, 1 fold

Flop: ($0.41) 7 :club: A :spade: 5 :club: (3 players)
      SB bets $0.30, Hero calls $0.30, BTN folds

Turn: ($1.01) 4 :diamond: (2 players)
      SB bets $0.55, Hero folds

In game som zeldyho putol na silnejšie eso, ale to by mal c/c, takže otázka znie je to správny fold?
      Čo všetko vidíte donkovať na zoome? Sú to vždy sety, alebo skôr draw handy?
  • 12 odpovědí
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      Ahoj. Asi bych tam minimálně ještě jednu streetu callnul. SB je víc na loose stranu a preflop nesqueezuje a jen calluje, takže bych očekával (capnutou) širší range/nějaké trash handy. AK, AQ(s) by asi squeezoval, tak se dají vyloučit z range. OTF SB donkuje v multiwayi, což asi neudělá s úplným trashem. OTT pak přichází pravděpodobně nic neřešící karta (32, 36, 68 by moc mít nemusel, respektive donkoval by je otf?) a snižuje sizing, takže by villain nemusel nic mít. Kdyby měl set, tak bych neočekával, že ubere na sizingu, takže setů tady moc mít nemusí. V tomto spotu bych určitě ješte callnul nebo možná i raisnul pro info(protekci) :D Těžko říct, já ten zoom nehraju běžně, tak těžko odemně očekávat standard play. Teď jsem na jinem pc a nemam přístup k historii, tak stejně nevím, co jsem držel a tu handu si ze včera už nepamatuju (odpoledne určitě ze zvědavosti mrknu :D a jestli budeš chtít, tak to sem postnu).
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      Flop: ($0.41) 7 :club: A :spade: 5 :club: (3 players)
      SB bets $0.30, Hero calls $0.30, BTN folds

Turn: ($1.01) 4 :diamond: (2 players)
      SB bets $0.55, Hero folds

Podívej se na ty jeho sizingy. Do potu o 41c betuje skoro 30c(3/4potu) a na druhé streetě do potu o $1.01 betuje už jenom 0.55c(1/2potu), logicky kdyby měl dobrou handu. tal by betoval opět 2/3-3/4p. Lidi se naučili v mwp donkovat úplně se vším. Každopádně kdyby ten hráč měl dva páry+, tak by betoval podstatně více. Tu jeho range vidím na nějaké slabší eso, eventuálně na FD, kterou chce vidět za levnou cenu. Ten tvůj fold je strašně nity. Rozhodně call. Můžeš ho i exploitativně raisnout(nedávat mu dobré pot odds na call s FD, pak by ji měl zahodit), s tím že když to callne tak má ve většině případech eso a měl bys checkovat OTR, kdyby šel donk bet OTR tak bych to foldoval.
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Máme spolu menšiu históriu, takže tvojmu donku som dával váhu. Nechcel som to raisovať na flope, pretože donk sizing šiel blízko k potu a myslím, že najlepšia play je call flop + nevieme ako sa vyjadrí BTN.

To čo píšete, že turn sizing vylučuje set je vec názoru imo, slabší bet pre udržania Ax ruky, alebo pre induce by som nevylúčil, ale ok ak vylúčime sety v tom prípade by to mal byť easy call, alebo raise.
      Osobne som za call, ja calldavnujem dve streety v pohode, len to že máme spolu nejakú históriu a dlho som tankoval, tak som sa rozhodol pre fold.

GG :) nemusíš pozerať čo si držal :) nabudúce to muckneš v SD :D
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Tak jsem se na to díval a pro ty, koho by to zajímalo, tak jsem měl:
      :Ac: :Qh:
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      :wtf: ???

Zajímal by mě jeden, jediný důvod proč zde flatuješ top své range obzvláště proti takovým to hráčům?

V dnešní době se na SB flatuje fakt všechno... :wtf:
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      :coolface:
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,443
      @Zeldyman xD tohle jsem ti nedal do range ani v jednom z dvaceti paralelních vesmírů

Z toho co Zeldyman měl aspoň vidíte, že nemá smysl psát tu miliony předpokladů, natož těm předpokladům dávat nějakou velkou váhu.

Já třeba lidem běžně nedávám odds na call s FD a stejně ji callují (klidně i OOP).

Stejně tak sizing play bývá u spousty lidí úplně random. Což vůbec nemusí být chyba. Někdo sizingem ukazuje sílu své handy, někdo se ním snaží inducovat bluffy, někdo sizingy mixuje. Nepřikládal bych té sizing play tudíž takovou váhu. (o to víc pokud navzájem ví že jsou z psgy, to se pak někdy dějí zajímavý věci :D )
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Já hlavně nevidím jediný důvod ve flatování AQo OOP. Je to super handa na squeeze, obzvláště proti late pozicím. Takhle dává super odds na call ještě BB a sám se pak Zeldyman dostává postflop do složitých situacích, ve kterých neví co s tou handou dělat. Přijde mu tam další club a on udělá co? Přišla mu tam 4, která už vylepšuje 6x ruce a očividně Zeldyman si uvědomuje, že lidi zde můžou mít sety, dva páry a lepší proto taky jde se sizingem dole, ten jeho sizing zde není pro žádný induce, ale zobrazuje weakness. Za mě failplay all day long. :facepalm:

Jak na nl50/25 ZOOM vidím celé dny lidi callovat ve SB úplně všechny možné sra*** a to ti lidi mají staty "regů", není výjimkou tam vidět při MP openu, že tam nějaký hrdina callne 22, 89o atp. :spit: :facepalm:
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,443
      Však ano, AQ je samozřejmě squeeze. Ale to že je to samozřejmost pro tebe ještě neznamená, že to tak lidi nutně budou hrát. Obzvlášť na NL5. Tam rozhodně nebudu počítat s tím, že lidi hrají ukázkově. To teď konkrétně nemířím na tuhle handu v podání Zeldymana, protože od něj bych čekal jasnej squeeze - proto píšu, že jemu bych AQ do range nedal asi nikdy a většině regů taky ne.

Proč Zeldyman snížil sizing si netroufám odhadovat, nevidím mu do hlavy. U mě třeba nižší sizing nemusí znamenat weakness. Proč donkoval je taky otázka. Třeba hrál 4 stoly, viděl že má TPGK a najednou si myslel, že byl agresor, tak "cbetoval".

A co se zoomu týká, tak už tam nějakej čas nehraju, ale na NL25+ většina regů na SB hrála tehdy lineární range a moc se tam necallovalo. A že by tam někdo reggish calloval 98o vs. MP, to nepamatuju. To na PartyPokeru a dalších hernách jedou lidi jiný bomby. NL25+ zoom mi vždycky připadal docela předvídatelnej a i proto jsem měl při přechodu na jiný herny docela problém, protože každej "reg" byl svým způsobem zvláštní pacient, kterej potřeboval specifickou léčbu. :f_biggrin:
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      AQo ma napadlo ako prve, len som ju potom vylucil, lebo squeeze. Takze si kladiem otazku, ci takuto liniu chceme v buducnosti napadat a tocit na bluff top par? Moje odpoved je skor nie, lebo na nl5 nas mozu dorovnat aj s AT.. urciti hraci..
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      LooooN původně napsal
      Přijde mu tam další club a on udělá co?
      Mal by pokracovat v betovani, tak aby mu vysiel shove na riveri, pretoze drzi clubove eso a voci paranoidnym hracom ako som ja vyfolduje aj set, ale znova na nl5 toto nedoporucujem robit a mozno ani nie na stovke, ale tam som nikdy nehral, tak musite vy posudit..
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Říkám že hraju nestandardne :D (na Zoomu, natož NL5 tak jsem random button clicker). AQ normálně squeezuji, ale ne 100% času. Už si přesně nepamatuju důvody, ale např. co se týče sizingu, tak LooooN to dobře vystihl :s_thumbsup: