Ahoj hraju jako saltazar88 a k pokeru jsem se poprvé dostal v roce 2012, když jsem měl úraz nohy a hledal jsem způsob, jak se bez pohybu zabavit. Ze začátku jsem jako skoro každá ryba dotoval lepší hráče. Hrál jsem většinou dolarové turnaje na pokerstars a moc se mi nedařilo. Tomu se ani nedá divit, když jsem sotva uměl základní pravidla a věci jako pozice mi nic neříkaly. Štěstí si na mě ale zasedlo, protože po měsíci, kdy jsem byl asi -100$ jsem během dvou po sobě jdoucích nočních dýchánků dorazil až na final table. V tom prvním jsme bral páté místo a ve druhém jsem byl dokonce druhý, ale tam to bylo trochu hořké, protože jsme šel do heads upu jako 3:1 chip leader. Ten soupeř si ale počíhal a obral mě. Ještě asi měsíc jsem se v tom plácal se střídavými úspěchy, ale spíš neúspěchy a nakonec vybral pár set dolarů a s hraním přestal.

Teď se posuneme asi o tři roky dál.

Na podzim 2015 jsem si vzpomněl, že mám pořád účet a sem tam z nudy si dal nějaký freeroll. Už ani nevím, kde se vzal ten impuls (třeba si vzpomenu později) a v lednu 2016 jsem vložil nějaké peníze a začal znovu hrát. Už mě moc nebavily MTT, protože já jsme typ člověka, který má rád výsledky hned a nebavilo mě čekat na nějakou trefu. Podlehl jsme kouzlu cash game, ale jako správné pokerové ucho jsme zamířil hned na NL10. Tam to bylo jako na houpačce, chvíli nahoře chvíli dole, ale nakonec promluvila kvalita soupeřů a já byl zase na nule.

A tak se dostáváme do současnosti.

Uvědomil jsem si, že štěstí člověk nemůže mít pořád a je třeba k tomu dodat i nějaký skill. Zaregistroval jsem se tady na Pokerstrategy, pořídil pokerovou literaturu a studuji a studuji. V mezičase jsem zakotvil na NL2, kde se plácám víceméně na svém, i když jsem trochu v plusu. Už se mi pomalu daří odhadovat karty soupeřů a tilt už nepřichází tak často (ale když dorazí, tak to stojí za to). Jak jsem psal, mám účet na Pokerstars (který už bohužel s Pokerstrategy nepropojím) a nově ještě jeden na Partypoker (které mě zase moc nebere a ten vizuál mě doslova štve).

Pomalu si ke hře buduji vztah a chci se zlepšovat. Mám vizi finanční nezávislosti, které bych jednou chtěl hraním dosáhnout. V tom mě teď brzdí škola, v které mířím do finiše. Příštích pár měsíců budu muset hraní omezit na minimum, ale hned jak to půjde, se hodlám vrátit.

Zdravím celou komunitu,

Saltazar