pohovor

• HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,407
      co odpovídat na otázky typu: "kde se vídíte za X let" na pohovoru ve firmě, pokud moje představy/cíle/odpovedi nejsou v souladu s nějakým kariérním růstem u nich ve firmě? (ale pro mě to není špatná volba u nich pracovat, třeba <3 roky?), napadli mě spíš jen troling odpovedi
  • 5 odpovědí
    • karisek
      karisek
      Zlato
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 2,650
      Myslím, že většina firem nestojí o lidi, kteří u nich chtějí pracovat jen chvilku. Tudíž pokud tu práci chceš, asi bych na to neodpovídal upřímně a přinejmenším nějak mlžil.
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      no právě to je mi jasný proto se ptám co ale tak nějak konkrétně jim odpovedet
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 555
      bluffuj, povedz že o 10 rokov sa vidíš ako generálny riaditeľ u nich :coolface:
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,223
      zkusil bych se zaměřit na konkrétní věci v short-termu které se hodí oběma stranám, např. můžeš říct že jsi very passionate about XY skills tedy pokud jdeš do marketingový firmy tak jim řekneš který marketingový skilly bys chtěl nejvíc rozvíjet v příštích 2 letech..

a pak je uplně v pohodě říct něco jako "nemám uplně jasnou představu kde budu za 5 let ale v tuhle chvíli vím že content marketing/PPC marketing/social media marketing/whatever mě hodně baví a chtěl bych zlepšovat svoje skilly a pracovat v tom oboru..."

a přidáš nějaký bullshitek typu že "když člověk aktivně tlačí svoji passion tak se budoucnost vyvine dobře ikdyž není zatím uplně jasná vize" načež se můžeš zeptat jakou oni mají vizi pro tvoji budoucnost u nich ve firmě ;)

mimochodem jedna z nejvíc důležitých věcí je projít si web a social media daný firmy a připravit si konkrétní otázky na ně kam se firma ubírá atd... ideálně pokud máš pocit že by někde mohli něco dělat líp nebo jim už něco doporučit.. ikdyby to bylo špatně tak tím ukážeš že jsi o jejich firmě přemýšlel... tohle jsou velmi důležitý věci pro rekruitera a když tuto část zvládneš dobře tak ti určitě odpustí připadný slabší odpovědi jinde
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      díky za rady :)