[NL25] NL25 - AKs v 3bet pote na flope

• fefe13
      fefe13
      Stříbro
      Registrace: 08.04.2010 Příspěvky: 214
      Caute,

Aka je podla vas v tomto spote na flope najlepsia play?
      PF mam voci SB standarne IP len calling range... nakolko je vsak v hre BTN tak 4betujem. Hraci su zatial pre mna neznamy.

PokerStars - $0.25 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: $25.00 (VPIP: 42.86, PFR: 28.57, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 8)
      SB: $36.54 (VPIP: 34.78, PFR: 13.04, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 25)
      BB: $24.69 (VPIP: 21.05, PFR: 15.79, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 20)
      UTG: $25.00 (VPIP: 20.14, PFR: 17.99, 3Bet Preflop: 5.77, Hands: 141)
      Hero (MP): $26.14
      CO: $25.00 (VPIP: 22.73, PFR: 22.73, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 22)

SB posts SB $0.10, BB posts BB $0.25

Pre Flop: (pot: $0.35) Hero has A:spade: K:spade:

fold, Hero raises to $0.75, fold, BTN calls $0.75, fold, BB raises to $2.75, Hero raises to $6.00, fold, BB calls $3.25

Flop: ($12.85, 2 players) Q:heart: J:spade: 7:club:
      BB checks, Hero bets $6.00, BB raises to $18.69 and is all-in, fold

BB wins $23.73
  • 7 odpovědí
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Registrace: 07.11.2011 Příspěvky: 384
      Čau, z jakých důvodů nemáš proti SB na MP 4bet range? Jinak bych po sqz od BB clickbacknul jestliže na BTN není fish, jestli že je BTN fish, tak v tom případě bych jen calloval a pozval fish do potu.

Na flopu nevím z jakých důvodů betuješ, imo villaina s jeho pravděpodobně lineárním squezem flop brutálně hituje a nemáš šanci vyfoldovat nic lepšího a horší necallne. Check behind tu je podle mě jasná volba.
    • fefe13
      fefe13
      Stříbro
      Registrace: 08.04.2010 Příspěvky: 214
      Cau,

Mam tak zostavene range ze proti standarny hracom hram v pozicii len callom aj monster ale len IP.. OOP mam 4bet range. Samozrejme ak je hrac fish pripadne mam ine info tak 4betujem.

Ten sq a call PF som mu daval do range AKo,AKs,QQ-JJ, mozno.. TT este. AA-KK by OOP skor poslal rovno. Cize som chcel vyfoldovat nejake AK ..ale spatne ma hned napadlo ze skor som mal ch back.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,151
      Foldovat na flopu AK podle mě nemá moc smysl. Zaprvé ho blokuješ, takže AK tak často nemá a za druhý investovat půl potu, abych foldnul nějaké malé procento splitů mi přijde drahé. V pozici bych si v klidu checknul back a případně to zkusil ukrást na turnu.
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Ne4betovat se mi nelíbí z pár důvodů. Na těchto stakes dělá mnoho hráčů chyby ve 4bet spotech a utíká ti value. Jestliže defenduješ callem, musíš defendovat až okolo 50% range, protože soupeři dáváš šanci realizovat equitu. Navíc když hraješ jen call 3bet, mohli by hráči proti tobě 3betovat plno hratelných hand s kterýma budou realizovat hromadu equity a budou se snažit coolerovat tvojí silnou range.

Ale to je jen můj názor, třeba se mýlím.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,151
      Pompi tvoje pointy dávají smysl. Nicméně já nehejtuju ne4betovat IP naši continue range. Zaprvé mám pocit, že populační tendence je 4bety moc necallovat a buď pushnout nebo foldnout. A s handami jako AK, AQ, QQ pak máme docela těžké rozhodnutí. A s tou eqity to není tak hrozný, protože jim se to mimo pozici bude blbě realizovat a vzhledem k obrovským frekvenci ch/f postflop často vyhrajeme pot jenom díky naší výhodě pozice.
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Tak jasně, že když tam někdo bude mít 3bet <6%, tak je asi lepší udržet jeho bluffy v rangi callem, ale jestliže tam bude SB 3betovat lineárně, už bude muset mít i 3b/call, takže tak bych určitě 4betoval.

Btw. Teď koukám, že fefe13 píše, že proti SB nemá 4bet, ale v tomto spotu ho sqz BB. Proti BB už by mi to dávalo větší smysl, protože bude hodně callovat za dobrý odds a 3betovat spíš užší range a polarizovaně vůči mp. Ale proti sqz bych tu asi zase 4bet range měl a nechtěl bych zvát regy na BTN do potu.
    • Darkwshadow
      Darkwshadow
      Bronz
      Registrace: 09.12.2010 Příspěvky: 401
      vacsi 4b (ak tu mas aj light4b range tak nechces davat dobre odds na call), flop sa da x beh ak je oponent aktivnejsi, ale ani cbet nie je zly (otazka je ci tu este moze bluffovat? resp skor tu moze sam x/shovnut AK, KQs mozno aj AQs na ktore si mu dal dobre odds pf) ale zvolil by som vacsi sizing (3/4) > tak ako by som to zahral s AA/KK/AQ a tym padom uz nezahodim na shove skrz odds (ak nebude mat 100percent casu QQ/JJ). ale aj as played sa mi to nezda zle len podla mojho nazoru je skoda tejto handy na b/f ked mam polku stacku dnu... > cize by som to videl skor na x beh alebo bet/GII