[NL25] BTN vs. MP 3bet bluff AJo preflop, flop checked, turned top pair top kicker

• msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Soupeř byl v podstatě unknown, bylo to na rychlých stolech. 33 hand, 33/18, 11.8 3bet. Nevím, jakou mu dát range. Ale viděl bych to nějak takhle (na tom turnu): JJ,KdKh,KhKs,KhKc,QdQh,QhQs,QhQc,AhKh,AhQh

A proti tomu je ten můj call dost na hraně - potřebujeme 25%, ale máme proti týhle rangi jenom 23,7%.

Pokud tam má víc FDs, tak je to asi call. Ale ať už to je jak to je, tak pokud bluffuje s overkartama přijde Q nebo K a znova to napálí, tak budu mít tough decision. Pokud přijde jakýkoli srdce tak budu mít tough decision. Imho je to fold, protože to bude vysoce varianční spot. Ale nevím, třeba jsem úplně mimo.

Záleží asi, zda ho spíš po těch 33 handách považujeme za spíš fish. Pak bychom nad tím asi uvažovali jinak.

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $22.27 (111.4 bb)
      BB: $18.61 (93.1 bb)
      UTG: $12.32 (61.6 bb)
      MP: $23.11 (115.6 bb)
      CO: $20 (100 bb)
      Hero (BTN): $24.91 (124.6 bb)

Preflop: Hero is BTN with J A
      UTG folds, MP raises to $0.60, CO folds, Hero raises to $1.80, 2 folds, MP calls $1.20

Flop: ($3.90) 6 3 4 (2 players)
      MP checks, Hero checks

Turn: ($3.90) J (2 players)
      MP bets $1.95, Hero ???
  • 15 odpovědí
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      Registrace: 16.08.2014 Příspěvky: 480
      call turn+většina riverů.
    • fazol
      fazol
      Bronz
      Registrace: 10.01.2010 Příspěvky: 204
      jakou mu dáváš defend range vs 3b PF? podle mě tam bude mít na flopu o hodně více FDs a v podstatě všechny je po tvém checku beh na flopu bude betovat na turnu... a jakou bys přiřadil range tobě z jeho pohledu, když checkneš beh flop?
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Právěže já jsem mu přiřadil range, kterou mám vs. unknown já sám. A ta je hodně tight a po tom checku tam mám právě to, co jsem vypsal v original postu.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Tightfold původně napsal
      call turn+většina riverů.
      A proč ? Mohl bys to rozvést ?
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      poráží tě jenom QQ, JJ, možná 66. Většina uknownů asi nebudou stejný niti jako ty+jseš na topu range a on bude valuebetovat split a možná někdy i horší. easy calldown
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Tightfold původně napsal
      poráží tě jenom QQ, JJ, možná 66. Většina uknownů asi nebudou stejný niti jako ty+jseš na topu range a on bude valuebetovat split a možná někdy i horší. easy calldown
      Ok a na kterých riverech necalluješ ?
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Tightfold původně napsal
      Jo a ještě se chci zeptat. Range na kterejch to mám vs. unknow založený jsou od weazela. Myslíš, že jsou ty range špatný ? (moc nitty?)
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      těžko říct, jsem randomclicker :f_biggrin: asi na K je fold ok. na Q těžko říct, asi taky fold.
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      nevím, jakou máš range. ale on určitě může mít 98s, T9s, ryby(a někdy dokonce i regové klidně callují všechny suited broadwaye), takže s AJ si stojíš královsky...
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Tightfold původně napsal
      nevím, jakou máš range. ale on určitě může mít 98s, T9s, ryby(a někdy dokonce i regové klidně callují všechny suited broadwaye), takže s AJ si stojíš královsky...
      Snad máš pravdu. Máš tuhle zkušenost a hraješ podobný micro limity ?
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,443
      Tu range mu dáváš fakt šíleně úzkou. AJ je v tomhle spotu nejspíš tvoje nejlepší handa, takže turn snap call a river většinou taky jak říká Tightfold. Co má soupeř v rangi si můžeš cucat z prstu, protože to nemáš čím doložit. Bluffů každopádně může mít hromadu a ty máš pozici, takže krásnej call.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Pinny1990 původně napsal
      Tu range mu dáváš fakt šíleně úzkou. AJ je v tomhle spotu nejspíš tvoje nejlepší handa, takže turn snap call a river většinou taky jak říká Tightfold. Co má soupeř v rangi si můžeš cucat z prstu, protože to nemáš čím doložit. Bluffů každopádně může mít hromadu a ty máš pozici, takže krásnej call.
      Na jednu stranu píšeš, že range cucáme z prstu. Na druhý straně, že teda může mít hodně bluffů. Tak jak k tomu teda přistupovat ? BTW: myslíš převážně semibluffy ?

Jako jo, asi máš (máte pravdu). Většinou lidi 4betujou i handy jako QQ. JJ komb má strašně málo. Asi může mít sety, protože lidi kolikrát callujou 3bety s malejma a středníma pocketama. A často teda callujou i nějaký suited broadwaye nebo dokonce connectory či dokonce one gappery.

A jak to zahrajete, když na river dorazej flush draws ?
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      Když přijde FD tak je to blbý ale asi taky call.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,150
      Range skutečně ve většině případů jen silně odhadujeme a u hráčů bez vzorku to bude o to víc. Samozřejmě pro účely analýzy si tam musíme dosadit nějakou pravděpodobnou range, ale určitě není cesta vzít weazlovu range, napasovat jí na nějakýho random hráče a dogmaticky se toho držet (mimochodem tu range co máš je MP vs 3bet OOP že? uvědom si, že to zahrnuje defend i proti CO, který by měl být trochu tighter). Respektive nemůžeš vzít ničí range (třeba twinovu, nebo confidanta) a prostě jí na někoho napasovat. Ty si musíš představit všechny možné kombinace, které tu určitý typ hráče může hrát. Třeba ruku jako KJs tam někdo mít bude, někdo jiný ne...takže i ty při analýze unknowna musíš počítat s tím, že to tam určité procento případů mít bude.

Takže jak už říkali kluci nade mnou...může (a většinou bude) mít širší range a my jsme příliš dobří na fold.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Jasně, už to čtu v jednom článku. Že je chyba přiřazovat stejný range protihráčům, který mám já sám. Máte recht.

Každopádně vaše zkušenost teda je, že tady je většinou easy call turn i river ? ok ..