[NL5] Q4s 4bet spot BTNvsSB

• Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Registrace: 07.11.2011 Příspěvky: 384
      Čau,
      SB je regish 23/16/5,7 poziční 3bet SBvsBTN 8% 5,8K hand

Q4s není můj std bluff 4bet, používám spíš trošku vyšší Qxs a Kxs+blocker ruky, takže menší chyba PF

Postflop jsem chtěl volit 2 streetový lvrg a shovovat T, jelikož tu mám slušnou equitu a počítám i FEq.

Jenže přišel c/shove, mám ale slušný odds 2,5:1(29%) a calluju s FD.

Hrál by někdo postflop jinak?

Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $5.45 (109 bb)
      BB: $5.07 (101.4 bb)
      UTG: $5.90 (118 bb)
      MP: $1.86 (37.2 bb)
      CO: $5.44 (108.8 bb)
      Hero (BTN): $6.37 (127.4 bb)

Preflop: Hero is BTN with 4 Q
      3 folds, Hero raises to $0.12, SB raises to $0.35, BB folds, Hero raises to $0.90, SB calls $0.55

Flop: ($1.85) 7 9 T (2 players)
      SB checks, Hero bets $1.40, SB raises to $4.55 and is all-in, Hero calls $3.15

Turn: ($10.95) 9 (2 players, 1 is all-in)
      River: ($10.95) 4 (2 players, 1 is all-in)

Results:
      $10.95 pot ($0.45 rake)
      Final Board: 7 9 T 9 4
      SB showed T T and won $10.50 ($5.05 net)
      Hero showed 4 Q and lost (-$5.45 net)
  • 5 odpovědí
    • Brejci
      Brejci
      Bronz
      Registrace: 04.08.2011 Příspěvky: 294
      Ahoj,
      no ja davam nizsi 4bet sizing, ale to je asi kazdeho osobna vec :f_biggrin: No a na flope by som foldol na raise :f_ugly:
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Registrace: 14.08.2015 Příspěvky: 413
      predem rikam, ze to nemyslim zle,ale ruku si prehral vsude,a je tam spousta malych chyb,ktere vyustily v todle..
      kde zacit..
      nvm,jestli standartne otviras BU 2,5 bb ... to neberu jako chybu,ale klidne bych otviral jen za 2..dava ti to pak vic/levnejsich moznosti co dal (jak se branit),ale neberu to jako chybu..

Co se mi nelibi, je vyber handy a hlavne velikost sizingu.. Sam pises,je to 4b bluff.. jeste jednou.. je to 4bet BLUFF!!!
      ....to primarne znamena, ze do potu NEchces davat zadny dalsi penize...

Takze se vratim, nikdo na nl5 te nebude nicit kvuli readum na tvuj sizing, takze sis klidne mohl usetrit nejakej ten bb a dat min.. 80 stacilo...

on callne tvuj 4bet oop - co mu davas za range???? ... jestli se nepletu 8% range je neco jako 88+ KTs+Ajo+ ATs+ + bych vyloucil ale z jeho range monstry...

A ted pride to hlavni - dam ti otazku, co budes delat s JJ QQ etc, kdyz cbetnes,a dostanes allin? ... zamysli se ;) ...
      snad vis, na co narazim. CO horsiho te tady x/p ??? VZDYCKY set a FD
      .... takze ten tvuj call s Qhigh flush draw je super prisernej, je to veeelka chyba (za me)

edit: otazka pro vsechny: byl by podle vas tady x back lepsi nez cbt?!

edit2: jeste se mi nelibi velikost cbetu.. ve 4betlym potu davas kolik? 3/4?!
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Registrace: 13.11.2014 Příspěvky: 472
      Souhlasím s argumenty mmorrona. 8% SBvsBU je spíše tight, určitě bych 4bety více zatáhnul (pokud neoverfolduje na 4bety). Proti 8% bych asi vyřadil všechny Qxs. Myslím, že rangově dává větší smysl proti tight hráčům používat Ax, Kx ruky jako 4bet bluf.
      Proti regům tu používám 1/3 p sizing c.b. v 4bet potu jak s value tak s blafy. Pro soupeře je pak mnohem těžší se tu defendovat. Je pravda že se tím sizingem dost izoluješ do lepších ruk. Není třeba nutit protihráče hrát správně.
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,719
      4bet bluff stačí. Víc neinvestuju a hraju xbek. Nemusíme se nikam hnát, když máme kartu zdarma a proto jsem pro xbek. Na ten raise jsem fold. navíc si myslím, že call mohl příjít jen kdyby jsme drželi :Ah: když chceš hrát na FD.
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Registrace: 07.11.2011 Příspěvky: 384
      Díky všem za komentáře :-) Jsem rád za každou radu, kterou zlepším svůj wr, takže příspěvky typu Mmorron jen vítám.
      S většinou poznámek souhlasím, ale k pár mám otázku:

Kolik bys cbetovat na tomhle boardě pro value? 1/3p? Ty bys tenhle board hrál na 3 streety?
      To že bluffuješ PF znamená, že už nemůžu nikdy bluffovat postflop?
      Ok, tady jsem si neuvědomil jak moc úzká bude SB range a že tu nemám co vybluffovat, takže zpětně bych volil x beh.

Za 2bb neotevírám, zase tak širokou range nemám.