[NL25] slabý trips proti 3 betu na turnu

• karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,151
      Microgaming - €0.20 NL (6 max) - Holdem - 2 players
      Hand converted by PokerTracker 4

SB: €20.00
      Hero (BB): €20.00

SB posts SB €0.10, Hero posts BB €0.20

Pre Flop: (pot: €0.30) Hero has T:spade: 4:heart:

SB calls €0.10, Hero checks

Flop: (€0.40, 2 players) 4:club: 5:diamond: 4:diamond:
      Hero bets €0.30, SB calls €0.30

Turn: (€1.00, 2 players) A:spade:
      Hero checks, SB bets €0.95, Hero raises to €2.80, SB raises to €9.35, Hero raises to €19.50 and is all-in, SB calls €10.15 and is all-in

River: (€40.00, 2 players) 7:diamond:

SB shows 2:diamond: 3:spade: (Straight, Five High)

Hero shows T:spade: 4:heart: (Three of a Kind, Fours)

SB wins €39.80

Jaká je tady podle vás EV toho mého shavu na turnu? Hráč je neznámý, ale vzhledem k tomu, že mám většinu regů na limitu označené jsem ho považoval spíše za rekreačního. In game i při první analýze jsem byl přesvědčen, že jsem tu dobře value shavnul. Soupeř se může vesele stacknout se silným Ax nebo minimálně s Ax v diamantech. Na druhou stranu vzhledem k jeho play preflop bychom tu vůbec silná Ax čekat neměli. Pak je tu ještě faktor, že pokud zde má postupku, která zde tvoří zhruba polovinu jeho value range, tak proti ní máme stále 23% equity. No uvítám komentáře.
  • 7 odpovědí
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Registrace: 07.11.2011 Příspěvky: 384
      Proč checkuješ turn? Máš valuebet a přišlo eso, který bude mít dost často jestli je to ryba, takže bych tu potoval nebo overbetoval. As played tu budeš spíš často behind po jeho mega 3betu. Jestliže bych věděl, že je to maniak tak easy SO, ale jestli je to spíš neznámý hráč a neznáš jeho tendence, tak bych zvažoval fold. Máš trips s celkem slabým kickerem a to asi na SO stačit nebude po jeho akci, která nevypadá moc jako nějaký bluff.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,151
      Hráči rádi stabují a tak jsem chtěl na tom esu získat nějakou extra value, protože očekávám, že řada hráčů si tam betne v podstatě any two, když projevím takovouhle slabost na tomhle turnu.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Pokud nemám na soupeře žádné reads ani staty (tedy je to unknown, což je i tento případ, pokud jsem to pochopil správně), tak budu po jeho completnutí raisovat any two. Potřebuji totiž zjistit, zda je schopen po jeho completnutí foldnout. Pokud fodne, tak už to je samo o sobě pro mě důležitá informace. Pokud callne tak taky. No a pokud se dostaneme do showdownu a ukáže mi např. nějakej totálni bullshit, tak mám na něho infa habaděj (velmi pravděpodobně fish) a využiju toho - v tomt případě bych 3betoval for value více wide, protože předpokládám, že má zkrátka širokou complete-calling range. Pokud by to byl ten první případ, že by foldnul, tak budu v raisování anytwo pokračovat. Čím častěji to bude vycházet, tím více si budou jistější, že je to extrémně +EV play, přičemž for value handy bych asi sizingoval vejš s tím,že chci zjistit, zda je tady tahle jeho complete-calling resp. complete-folding range elastická nebo ne.

As played betuju turn ze stejného důvodu - nevím o koho se jedná. Nevím, zda je to typ hráče, který zde bude dostatečně často stabovat. Nevím, zda je to typ hráče, který bude často foldovat na scary kartu. Právě proto betuju dál pro value s tím, že aspoň vydoluju nějaký info (i samotnej fakt, že by to tam položil, je pro nás už do jistý míry informace, kterou můžeme u něj v budoucnu využít, když se budeme rozhodovat např. zda doublebarrelovat na scary kartě) a nechci prostě zkoušet nějaký kreativnější linie. ABC straight forward solid poker.

As played je to tough spot. Ale znova - je to unknown. Takže musíme vycházet z nějakých obecných předpokladů, které se dají aplikovat na většinovou populaci současných hráčů na daném limitu a herně. Což v drtivý většině případů ve zkratce znamená, že tady na tom turnu nebluffuje. A pokud vyloučíme slabší made handy (top pair Ax), tak jsme strašně často behind. Imho fold.

Pozn.: Na spoiler se jdu podívat až teď - aha, takže tohle je prostě as played na poznámku, že turn 3betuje se silnou made handou a nebluffuje, dám si k tomu 3 otazníčky a při dalších ukázkách stejnýho playe budu postupně otázníky mazat a tím víc si budu jistej, že to pro něj platí (tedy, že jeho raise na turnu znamená často, že se jedná o silnou made handu, tedy že ji neslowplayuje). Samozřejmě to nevylučuje, že nemůže v tomto spotu bluffovat, ale to nevíme, takže je třeba si zase počkat na důkaz a do tý doby stále předpokládat, že tak nečiní, protože tomu tak u většiny hráčů na daném limitu je.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Registrace: 14.08.2015 Příspěvky: 413
      napsal si todle...: že mám většinu regů na limitu označené jsem ho považoval spíše za rekreačního.

akce byla: Hero checks, SB bets €0.95, Hero raises to €2.80, SB raises to €9.35, Hero raises to ...

nechce se mi to vypisovat cely, proto jsem to udelal takle - snad z toho poznas, jak si "protirecis"

1) podivej se na velikost jeho 3betu ott.. a podivej se na velikost potu ott.. ted se zamysli.. znovu si precti, co to je za hrace ....tramtadadaaa.. odpoved je... NENI to dobrej shove ;)

EDIT: 445A ... ty takle prehrajes T4.. no.. kolik hand te porazi? ... AA A4 45 55 23 J4 Q4 K4.... to neni malo na to ze se ott do 1e potu stacknes za 20 ;) ;)
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 638
      ak by som bol presvedčený, že villain je ryba, tak je to easy stack off. Pokiaľ nevieš, tak by si mal hrať nejakú default obozretnú hru.
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Mě překvapilo že si postflop mimo pozici. To je neúplnej stůl 6max, tak bys měl mít pozici na SB, nebo ne?
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Registrace: 07.11.2011 Příspěvky: 384
      Jakmile jsi někde HU, tak je SB/BTN imo