Tato stránka používá pro vylepšení služeb soubory cookies. Prohlížením stránky souhlasíte s používáním cookies. Pro více informací a změnu nastavení čtěte naši politiku cookies a soukromí. Zavřít

[NL25] AA na drawy boardu proti 2 hráčům

• karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,188
      Microgaming - €0.20 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

CO: €23.90 (VPIP: 16.31, PFR: 11.88, 3Bet Preflop: 5.21, Hands: 807)
      BTN: €20.70 (VPIP: 16.67, PFR: 14.29, 3Bet Preflop: 19.05, Hands: 43)
      Hero (SB): €20.00
      BB: €21.82 (VPIP: 25.93, PFR: 22.66, 3Bet Preflop: 10.84, Hands: 1,189)
      UTG: €20.14 (VPIP: 26.71, PFR: 21.07, 3Bet Preflop: 8.46, Hands: 1,313)
      MP: €25.94 (VPIP: 67.50, PFR: 30.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 42)

Hero posts SB €0.10, BB posts BB €0.20

Pre Flop: (pot: €0.30) Hero has A:diamond: A:spade:

fold, MP raises to €0.40, fold, BTN raises to €1.20, Hero calls €1.10, fold, MP calls €0.80

Flop: (€3.80, 3 players) T:spade: 8:diamond: 9:diamond:
      Hero checks, MP checks, BTN bets €2.50, Hero raises to €5.40, MP calls €5.40, BTN calls €2.90

Turn: (€20.00, 3 players) 4:heart:
      Hero bets €13.40 and is all-in, MP raises to €19.34 and is all-in, BTN calls €14.10 and is all-in

River: (€61.60, 3 players) J:spade:

BTN shows Q:diamond: K:diamond: (Straight, King High)

Main Pot [€60.20]: (Pre 16%, Flop 38%, Turn 24%)
      Side Pot#1 [€1.40]: (Pre 67%, Flop 42%, Turn 24%)

Hero shows A:diamond: A:spade: (One Pair, Aces)

Main Pot [€60.20]: (Pre 70%, Flop 6%, Turn 0%)

MP shows J:heart: 7:club: (Straight, Jack High)

Main Pot [€60.20]: (Pre 14%, Flop 56%, Turn 76%)
      Side Pot#1 [€1.40]: (Pre 33%, Flop 58%, Turn 76%)

BTN wins €59.60
      BTN wins €1.40

Preflop jenom calluju, abych dal dobrou cenu rybě na MP zůstat v potu. Myslíte že je to chyba? Že to nestojí za to hrát multiway (i když s 1 rybou) mimo pozici? Každopádně přichází nepěkný flop. Co teď? ch/f mi přijde weak. Ch/c se mi taky nechce, protože nechci pasivně dotovat peníze do potu a pak se popadat za hlavu, když na turn dojde karta do draw. Tak volím ch/r a jsem v podstatě ochotný se stacknout na flopu a doufat, že soupeř(i) drží třeba PPs (což u BTN dává smysl, že by takhle hrál JJ+) nebo nějakou draw, které se nechce vzdát (to bych klidně čekal od ryby). Každopádně od obou přichází call a na turn přijde blank. Můj plán se tedy nijak nemění a hraju agresivně shavem, protože v rangích soupeřů stále čekám hodně draw. Co si o tom myslíte? Jak hrajete vy?
  • 6 odpovědí
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Bronz
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,451
      4betuju preflop 100% času. Tím bych začal.

As played teda nevím jestli se tu chci 3way stacknout na takovým boardu, když blokuju i nějaký flushdraws a můžu být často prakticky dead. Ještě když raisneš a MP to tam callne. To pro mě znamená prakticky vždy set a lepší.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 808
      Já osobně nepovažuji call PF za chybu a kdybych tady 4betoval, tak proto, že čekám stále častý call od velryby na MP. Ale spíš bych calloval, abych jí udržel co nejčastěji.

Pinny, tvé důvody pro 4bet jsou klasické? Tedy odmítnutí equity sharu s MP?

Na flopu bych to asi leadnul pro value s fishky a určitě tomu hraje i fakt, že ten board nás hituje imo jednoznačně nejvíc, takže donkovat často tady nebude od věci.

Když už jsme checkli, tak raise mi přijde jako overplay a radši bych jen callnul, abychom se neizolovali do lepšího, i když občas se asi stackne s horším OP, tak stejně proti jeho stackoff rangi nebudem nějak moc happy + chci udržet MPho častěji ve hře. I když důvody pro raise asi také najdem.

As played na turnu bych to tam také poslal, protože BTN si na turnu oslabil range tím, že jen callnul, takže shove pro value a protekci tam máme imo do obou.
    • Yntos
      Yntos
      Basic
      Registrace: 04.11.2015 Příspěvky: 54
      S rekreantem určitě hrát chceme, ale když už ne4betovat, tak IP... OOP 3bet spot bez absolutní pozice se nám bude hrát imo dost špatně.

Nevím, jestli bych tu z tohoto důvodu vůbec chtěl mít nějakou cold call range, spíš by se mi tu líbila lineární 4betovací range, sť máme na flopu alespoň iniciativu, navíc cold callem dáváme OR příliš dobré odds.

Tento board naši range podle mého názoru moc dobře netrefuje...imo pokud tu budeme mít nějakou cold call range, tak 88 ani 99 tu nebudou moc ziskové PF v cold callu. Příliš často půjdeme 3way na flop a příliš často přijde over karta. Tento board tedy nejlépe trefuje hráče na MP, který tu má QJs i všechny sety.

Protože hrajeme proti rekreantovi, nemá moc cenu se koukat na to, jak dobře board trefuje naši range, ale spíš jak board trefuje naši konkrétní handu. Balancovaní chceme být proti regovi, ne proti rekrantům.

Být HU s tím rekreantem, tak ačkoliv ho to masivně trefuje, stackoff na flopu by asi nebyl problém (stackne částo nějaký pár+GS atd.), proto bych cbetoval, jinak proti regovi máme na tomto flopu začínáme témeř 100% range checkem.

Po cbetu BTNa jsem možná i v giveupu, ačkoliv to možná bude dost tight, jeho cbet range je tu mega silná... Ano, z nějakého GTO pohledu (v závislosti na rangi) tu musíme asi 1 streetu s AA docallovat, ale na případný další cbet musíme imo na turnu zahodit. Pro rekreanta je to asi nejlepší board, co může přijít (ačkoliv i reg v jeho pozici má všechny sety, 2pairs, postupky).
      Naše A of diamond navíc blokuje případná draw, proto raise na flopu (pokud hráč na BTN nebude také rekreant) je imo hodně overplay a turn již je jen důsledek.
    • rends
      rends
      Bronz
      Registrace: 19.10.2011 Příspěvky: 275
      PS: kolikrát jsme si na trenincích s Katrisonem říkali a omleli: board 789 nebo T98:"zahodím esa face up a jdu se občerstvit"...
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Call preflop není špatný nápad, ale jsme MIMO POZICI. Takže já tady jdu pro 4bet all the time. Kdybychom byli na BTN, tak to klidně callnu s podobnou myšlenkou.

A na dalších streetách budu maximálně check callovat rozumný sizingy, případně bet foldovat, případně check foldovat vs. silný sizingy. Board je mokrej jako voda sama.
    • Darkwshadow
      Darkwshadow
      Bronz
      Registrace: 09.12.2010 Příspěvky: 403
      4b aj IP aj OOP. > for value. dokonca tu esa asi nikdy nebudem trapovat pf. ryba moze do 4b rovno poslat AK/QQ, chcem velky pot, mame super handu.. (specialne tuna sme OOP takze 4b imo > as played call flop, if checked to OTT bet big a prehodnotit river)