Nejlepší banka

• Hlasování
    • Nejlepší běžný účet pro "běžného" občana?

• 15
        Fio
        21%
      • 15
        Airbank
        21%
      • 12
        mBank
        17%
      • 12
        Equa bank
        17%
      • 4
        Česká spočitelna
        6%
      • 4
        Zuno
        6%
      • 3
        ČSOB
        4%
      • 2
        UniCredit
        3%
      • 2
        Komerční banka
        3%
      • 1
        GE Money bank
        1%
      • 0
        JaT
        0%
      • 0
        Raiffeisen
        0%
      Celkem: 70 Hlasy
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,613
      Nedávno se tu řešilo v Koloseu, v sekci, která se toho uplně netýkala. Možná bude fajn, když tohle téma tady bude mít svoje vlákno.

Klíčové jsou dvě otázky:
      1)Jaký bankovní účet je nejlepší pro běžný vzorek populace
      2)Jaký pro pokerového hráče.

Mě osobně zaujalo, že Česká spořitelna teď zavedla poplatek 20 Kč za transakce na "hazard".:f_biggrin:

Osobně mám za to, že nejlepší služby nabízí následující:

Air bank
      *Solidní uchování hodnoty vzhledem k tipu produktu (1,5% p.a. ročně)
      *Výběry bankomatu neomezeně zdarma
      *Většina normálních věcí zdarma

mKonto
      *Většina služeb zdarma
      *SEPA zdarma v EUR

ZUNO
      *vedení účtů v jiných měnách zdarma
      *Příchozí SEPA ZDARMA
      -Nemá bankomaty ani výběry zdarma

Fio
      *Skoro vše zdarma
      *Přesun peněz mezi ČR a SVK, SEPA za 20Kč

UniCredit
      *Když vám tam chodí výplata, tak výběr !ze všech! bankomatů zdarma
      *Účty v cizí měně
      *Plno doplňových služeb
      -horší SEPA platby

Souhlasíte?

Dneska je takový množství bank, že už se teda bez Český obejdem. Ale zas je jich tolik, že...jak tak pozoruju...se v tom většina lidí (rozumněj těch, co to tolik neřeší a maj účet u Český už deset let) přestávaj orientovat. A Česká teď zase zvýšila ceník.:f_biggrin:

Hlasujte v anketě. Chybí vám tam něco? Určitě jsem na něco zapomněl.:f_drink:
  • 38 odpovědí
    • tennajkrajsi
      tennajkrajsi
      Stříbro
      Registrace: 05.06.2015 Příspěvky: 309
      Mě osobně zaujalo, že Česká spořitelna teď zavedla poplatek 20 Kč za transakce na "hazard".

slovenska sporitelna to uz ma davno :f_biggrin: 2€
    • Dano2903
      Dano2903
      Platina
      Registrace: 18.06.2007 Příspěvky: 216
      Na Slovensku má ZUNO výber zdarma z bankomatov Tatrabanky, výber musí byť nad 50 eur (možno bude niečo podobné aj v Česku?). A srandovná vec, výbery v zahraničí, kde je euro, je zdarma bez žiadnej podmienky. :)

ale ide o účet plus €2.8 mesačne, alebo bez poplatku ak budú bezhotovostné transakcie kartou v danom mesiaci €100 a viac...
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Jenže, to je u Zuno plus, což stojí 2,8 Euro. A to je ta zásadní informace, která Zuno u většiny lidí znevýhodňuje, protože náklady jsou důležité.

V CZ bývalo několik výběrů z Raiffeisen bank měsíčně zdarma i u bezplatné verze účtu. Ale pak to zrušili. A podle mě je to naprosto zásadní handicap u Zuna.
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,279
      ako casto vyberate z bankomatu, ze je to tak zasadna vec pre vyber uctu? ja teda vsade platim kartou. a vlastne cim viac platim kartou, tym mam viac vyberov z bankomatu zdarma. mbank.

imo najdolezitejsie je vedenie uctu zdarma a hned za tym, je support. dobra banka sa totiz pozna az ked nastane nejaky problem.
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Zlato
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 989
      Tuším, že zrovna včera jsem četl tento článek: Nové banky mají přes dva miliony klientů a vydělávají stovky milionů
      Úryvek: "Podle průzkumu společnosti STEM/MARK uvažuje 43 % Čechů o tom, že změní svou hlavní banku. Hlavním důvodem ke změně jsou pro 64 % lidí vysoké poplatky za používání účtu, pro 31 % nízké úroky u spoření a pro 17 % naopak vysoké úroky u půjček. Mezi další důvody ke změně patří třeba neochota banky vyhovět nějakému požadavku nebo špatný servis na pobočkách či po telefonu. Kdyby si dnes Češi znovu vybírali, kde si otevřou běžný účet, 55 % by si vybralo některou z pěti nových a jen 25 % některou ze tří velkých bank."

Osobně si myslím, že pro "běžného" občana a/nebo pokerového hráče nebude žádná z uvedených nových bank špatnou volbou :f_thumbsup: (Air Bank, Equa bank, Fio, mBank, Zuno)
    • karisek
      karisek
      Zlato
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 2,669
      PumaPerez původně napsal
      ako casto vyberate z bankomatu, ze je to tak zasadna vec pre vyber uctu? ja teda vsade platim kartou. a vlastne cim viac platim kartou, tym mam viac vyberov z bankomatu zdarma. mbank.

imo najdolezitejsie je vedenie uctu zdarma a hned za tym, je support. dobra banka sa totiz pozna az ked nastane nejaky problem.
      A ono to u Zuna je vlastně podobné. Účet plus totiž má výběry z bankomatu zadarmo a lze mít tento účet plus zdarma, pokud za měsíc provedete platby kartou v hodnotě alespoň 3000 kč. Takže stačí být zvyklý platit za nákupy jídla kartou a máte i ten občasný výběr zadarmo a navíc i výběry v zahraničí zadarmo a můžete jít do mínusu bez poplatků a prostě všechno bude happy. :f_thumbsup: :f_biggrin:
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      Registrace: 20.06.2011 Příspěvky: 1,895
      V anketě nevidím mbank. Já mám od nich mkonto a jsem spokojený. Nevzpomínám si, jaký poplatek jsem u nich naposledy platil, naposled snad když jsem si omylem blokl kartu, tak 29kč za nový pin. Jinak myslím, že vše je zadarmo u nich. A myslím, že ani nemají nějaké zvláštní podmínky jako nákupy nad xxx tis. apod, aby byl účet za nula. Oproti ČS nesrovnatelné.
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      PumaPerez původně napsal

Já vycházím z toho, že ne každý je zvyklý platit kartou. A pak výběr zdarma není. A obecně mám za to, že lidé chtějí vybírat. Pravdou je, že když zaplatíte 3000 měsíčně, tak je po problému a výběr je zdarma. Vybírat se musí...pořád je ještě dost míst, kde kartou platit nejde.

Určitě se ale shodnem, že hlavní je vedení zdarma a zdarma i ostatní věci (přijímání/odesílání peněz, online výpisy, bankovnictví apd).

-mBank přidána
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,386

Za kolik si tam můžu spočnout? :f_biggrin:
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      Pinny1990 původně napsal

Za kolik si tam můžu spočnout? :f_biggrin:
      Mám pocit že ti to spíš po česku spočitají :f_biggrin:
    • RastyCZE
      RastyCZE
      Bronz
      Registrace: 24.07.2009 Příspěvky: 253
      Super. Něco takového jsem zrovna hledal.
      Účet má u Český spořitelny už 9 let a přemýšlel jsem nad změnou. Ty poplatky za vedení účtu a další blbosti jsou hrůza...
      Tak jsem zvědavej, jak se to tu rozjede a jestli vybere a změnim :)
    • mic223
      mic223
      Bronz
      Registrace: 25.07.2011 Příspěvky: 139
      Fredo107 původně napsal
      V anketě nevidím mbank. Já mám od nich mkonto a jsem spokojený. Nevzpomínám si, jaký poplatek jsem u nich naposledy platil, naposled snad když jsem si omylem blokl kartu, tak 29kč za nový pin. Jinak myslím, že vše je zadarmo u nich. A myslím, že ani nemají nějaké zvláštní podmínky jako nákupy nad xxx tis. apod, aby byl účet za nula. Oproti ČS nesrovnatelné.
      Právě, že mě mbank loni zklamala, od začátku přesvědčovali, že u nich základní služby budou vždy zdarma (na rozdíl od jiných bank - když začínali)... a najednou loni zavedli poplatek za kartu 29kč/měsíčně, pokud se s ní nezaplatí alespoň 500Kč v tom měsící... Jako chápu, není to moc velký poplatek, těch 500Kč zaplatit kartou taky není moc... Ale třeba já platím kartou tak 3x za rok, jinak hotově a tohle mě z principu naštvalo... Protože když slibuji, že to bude vždy bez poplatků a pak jeden zavedu, tak kde je garance, že to příště neudělají s něčím dalším... Podle mně je momentálně nejlepší volbou FIO...
    • JimmkCZ
      JimmkCZ
      Bronz
      Registrace: 10.06.2011 Příspěvky: 271
      GE money mělo jednudobu gratis free bez poplatku, naopak občas dostanu pár korun zpět při transakci u partnerů
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      RastyCZE původně napsal
      Účet má u Český spořitelny už 9 let a přemýšlel jsem nad změnou. Ty poplatky za vedení účtu a další blbosti jsou hrůza...
      hele zajdi k nim na pobočku a řekni že končíš, protože zvýšili poplatky. Já to tak udělal loni a nabídli mně na 5let vedení zdarma. Ale stejně jsem tehdy u nich skončil.

mic223 původně napsal
      Fredo107 původně napsal
      Právě, že mě mbank loni zklamala, od začátku přesvědčovali, že u nich základní služby budou vždy zdarma (na rozdíl od jiných bank - když začínali)... a najednou loni zavedli poplatek za kartu 29kč/měsíčně, pokud se s ní nezaplatí alespoň 500Kč v tom měsící... Jako chápu, není to moc velký poplatek, těch 500Kč zaplatit kartou taky není moc... Ale třeba já platím kartou tak 3x za rok, jinak hotově a tohle mě z principu naštvalo... Protože když slibuji, že to bude vždy bez poplatků a pak jeden zavedu, tak kde je garance, že to příště neudělají s něčím dalším... Podle mně je momentálně nejlepší volbou FIO...
      nemá to Fio taky tak nějak podobně, že musíš mít na kartě nějakou útratu, aby byla zdarma? Já jsem to řešil loni a právě mbank mi vycházela tak nějak ok jakožto pro běžného uživatele. Ale mám jako záložní i FIO účet za nula (bez platební karty). Protože co chce běžný uživatel? Popíšu to u mbank.
      :diamond: Chce si tam poslat výplatu........0kč,
      :diamond: nakoupit sem tam (kartou)... 0kč (debetní... myslím, že mají i kreditku, která i 1% vrací, ale to nevím, teď se o to moc nezajímám)
      :diamond: zaplatit něco - nájem, obědy děckám, telefon,.....0kč
      :diamond: vybrat hotovost ..... 0kč (3x do měsíce z jakéhokoliv bankomatu)
      :diamond: a možná chce mít o tom i přehled - výpisy (elektronicky), emaily....0kč (sms o aktuálním zustaktu chodily zadarmo, ale už je zpoplatinily za 2kč/sms ale maily pořád za 0kč)

Toto vidím já jako u běžného uživatele jako nejvic využivané služby... U spořky mi stejné služby vycházely na cca 300 kč/měsíc. Možná je teď u nějaké jiné banky něco jinak, nevím, ale vloni jsem to viděl takhle a jsem rád, že jsem banku změnil.

Teď můžeme polemizovat o tom, jak je to s bezpečností. U ČS se mi za 10 let nestalo nikdy, že by mi někdo vytuneloval konto, takže můžu říct, že to maj asi Rakušáci podchycený. U Poláků jsem krátce.. cca rok a zatím vůbec nic. Největší strach jsem měl ale z Rusáků v Sberbank, kde mám spořící konto kvůli super výhodnému úroku (i nad 300k) a nemůžu říct půl křivého slova na ně. Zatím vše ok. Tak se budu modlit a věřit, že to tak zůstane i v budoucnu.
    • mic223
      mic223
      Bronz
      Registrace: 25.07.2011 Příspěvky: 139
      Fredo107 původně napsal
      nemá to Fio taky tak nějak podobně, že musíš mít na kartě nějakou útratu, aby byla zdarma?
      Pokud vím, tak mi tam nic neúčtujou, i když jsem s kartou zaplatil za poslední rok jen 4x... Akorát mají standardně Mastercard zadara, takže když chceš Visu, tak musíš zaplatit jednorázově 150Kč za vystavení Visa karty (na 4 roky myslím), jinak nic...

Co ještě může být u FIO výhoda je celkem rozumný počet poboček (včetně pokladny), když potřebuješ vložit peníze, protože u mbank a podobných toto může být někdy celkem problém...
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,407
      "nejlepší banka" závisí na vlastních preferencích, pro mě je nejvýhodnější asi equa bank, snad vše zdarma (hlavně bankomaty, ze všech bankomatů) bez žádných podmínek jako platit kartou, mít pravidelný měsíční příjem nebo tak něco.
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Tak jasně. Vždycky taky záleží na tom, komu chodí na účet kolik peněz, kdo je zvyklý platit kartou apd., protože se od toho odvijí konkrétní podmínky.

Naštěstí už je tady trh tak rozsáhlý, že "nové" banky si už zkrátka nemůžou dovolit nabrat lidi a pak ustoupit a výrazně zhoršit podmínky.
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      Registrace: 27.05.2011 Příspěvky: 5,955
      Muzete pls hodit nejakej link kde je psane o tom ze ceska sporka zvedala poplatky? Nejak sem to nezaregistroval.
    • RastyCZE
      RastyCZE
      Bronz
      Registrace: 24.07.2009 Příspěvky: 253
      RastyCZE původně napsal
      hele zajdi k nim na pobočku a řekni že končíš, protože zvýšili poplatky. Já to tak udělal loni a nabídli mně na 5let vedení zdarma. Ale stejně jsem tehdy u nich skončil.

Tak jsem si zašel na pobočku ČS, že budu chtít zrušit účet a přejít k jiné. Paní jen vysvětlila, co a jak a nic nenabídla. :D
      Takže si ted projdu, která je nejvýhodnější a udělam novej účet.

-Má někdo odkaz na nějaké aktuální srovnání osobních účtů?
    • 1
    • 2