[NL5] [SH] NL5 Missed value? TP+flushdraw

• mjez1
      mjez1
      Bronz
      Registrace: 29.06.2015 Příspěvky: 501
      Known Players:
      MP2: $3,07 - 61 bb
      MP3: $5,28 - 106 bb
      CO: $2,20 - 44 bb
      BU: $6,14 - 123 bb
      SB: $6,77 - 135 bb
      BB: $5,00 - 100 bb

0.02/0.05 No Limit Hold'em (6 Handed)
      Hand recorder for this hand: PokerStrategy.com SideKick 2.1.30121.1

Preflop: Hero is BU with K:heart: , 9:heart:
      SB posts small blind ($0,02), BB posts big blind ($0,05), 2 folds, CO raises for $0,15, Hero calls, SB calls, BB folds

Preflop K9s - standardní call na BTN, podle stacku je open raiser pravděpodobně fish

Flop: ($0,50 - 10 bb) K:spade: , Q:heart: , 2:heart: (3 Players)
      2 checks, Hero bets $0,25, 2 folds, Hero gets uncalled back ($0,25)
      SB checks, open raiser taky check, se svým TP a flush draw si handu chrátnit nemusím, ale chci dostat nějaké peníze do potu, proto betuji půl potu. Možná by byl lepší ještě menší sizing nebo raději check a nechat soupeře improvenout? SB mohl checkovat s čímkoli, může mít i páry a na T chytit set.
  • 5 odpovědí
    • tennajkrajsi
      tennajkrajsi
      Bronz
      Registrace: 05.06.2015 Příspěvky: 348
      K9s moc std na NL5 nieje
      urcite betovat F, ja by som dal aj vyssi sizing aspon 2/3
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,717
      Taky se mi to moc nezdá CO vs BTn....calluješ proti fiši a máš za sebou blindy. Co to je za hráče SB, BB????nebudou squezovat??
      Není teda lepší izolace? A jsi ochoten to callnout na jeho shaw za 44BB???
      Flop je cbet, teda alespon u mě. Mám TP FD....s fiší to chci hrát o stack.
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Stříbro
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,449
      Za mě úplně v pohodě call preflop. Nikdo nebude squeezovat light do 44bb deep ryby. Pokud se do hry připojí někdo další, tak mi to ani nevadí. I ten sizing na flopu mi přijde okay, hrál bych to stejně.
    • Taaryn
      Taaryn
      Bronz
      Registrace: 30.11.2014 Příspěvky: 75
      Ahojte, ja uvažujem podobne ako vinni48, t.j. ak dorovnám, tak čo sa bude diať, pripojí sa niekto ďalší?
      Ak sa nikto iný nepripojí, tak ak na flope trafím to čo ty, tak bez problémov, by som vsadil na flope aj menej s tým, že chcem byť dorovnaný alebo re-raisnutý - jednoducho, chcem donútiť súpera (fish) hrať o stack a to bez ohľadu na karty na turne a riveri.
      Lenže ak sa niekto ďaší pripojí a verím tomu, že by bol aspoň 1 call alebo raise, tak potom čo budem robiť na takomto skvelom flope proti rybe? Veď ostatní hráči môžu mať čokoľvek a očakával by som, že budú mať lepšie kombinácie ako ja.
      Ak by som to teda hral ja, tak asi zložím už preflop, dorovnal by som jedine v prípade, že by som si bol istý, že na takýchto pre nás skvelých flopoch by som súpera donútil hrať o všetko a že ostatní súperi sa nepripoja (zložia pred flopom).
      PF by som za žiadnych okolností neraisoval, pretože som presvedčený, že by ma súper (fish) dorovnal (navýšil) s lepšou kombináciou a všetky slabšie by zložil.

Som síce skôr začiatočník/mierne pokročilý, ale dovolím si ešte jednu radu :-) Dôvod - ochrana handy - nie je považovaný za dôvod na bet. Vsádzaš, lebo chceš peniaze od slabších hand alebo chceš, aby súper zahodil silnejšiu handu alebo nechceš, aby trafil svoj out, resp. lacno dokončil draw. V podstate som vôbec nepochopil, prečo chceš dostať peniaze na flope do potu. Aký si na to mal dôvod? Čo si tým chcel dosiahnuť? Prípadne, čo si očakával, že sa po tvojom vsadení bude diať?
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      K9s musí být OK handa na call btn vs CO, i když má half stack. Mi to přijde prostě dobře zahraný, co se starat o nějakej light sqz, to ať si ošéfuje short.