[NL10] SH AKo OOP

• mjez1
      mjez1
      Bronz
      Registrace: 29.06.2015 Příspěvky: 429
      Known Players:
      MP2: $12,55 - 126 bb VPiP: 22, PRF: 19, AFq: 75, Hands: 32
      MP3: $45,72 - 457 bb
      CO: $10,10 - 101 bb
      BU: $23,00 - 230 bb
      SB: $10,91 - 109 bb
      BB: $10,00 - 100 bb

0.05/0.10 No Limit Hold'em (6 Handed)
      Hand recorder for this hand: PokerStrategy.com SideKick 2.1.30121.1

Preflop: Hero is BB with A:club: , K:heart:
      SB posts small blind ($0,05), Hero posts big blind ($0,10), MP2 raises for $0,25, 4 folds, Hero 3-bets $0,70, MP2 calls

Standard 3bet s AKo OOP
      UTG jenom callnull, jeho range může být QQ, JJ, TT, AK

Flop: ($1,65 - 16.50 bb) K:spade: , J:club: , 7:spade: (2 Players)
      Hero bets $0,94, MP2 raises for $2,50, Hero calls

F Mám TPTK, c-betuji, villain raisuje 2,6x, To by podle mě udělal s AK nebo JJ, nevím, jestli to tady měl být fold, z nějakého důvodu mu ty JJ neveřím a calluji

Turn: ($6,65 - 66.50 bb) 8:diamond: (2 Players)
      Hero bets $6,70 and is all in, MP2 folds, Hero gets uncalled back ($6,70)

T je blank a já jdu allin, nemám k tomu logické vysvětlení.
      Jak byste tuhle handu zahráli vy?
  • 7 odpovědí
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Asi bych mu dával trochu jinou range - sety JJ i 77, protože setminujou daleko víc než obvykle čekáme, zvlášť s pozicí. Nedal bych mu AK na ten raise flop, ale dal bych mu pár blufů se spadovou FD.
      Kvůli tomu bych asi nedonkoval turn, on už musí vzhledem k odds draw foldnout a jeho valuerange porazit nemůžem. To už je lepší x/c, má to samozřejmě nevýhodu že si může vzít kartu, ale s tim nic moc neuděláme.
    • tennajkrajsi
      tennajkrajsi
      Bronz
      Registrace: 05.06.2015 Příspěvky: 344
      UTG jenom callnull, jeho range může být QQ, JJ, TT, AK

tak to by musel byt extra nitka :f_biggrin:
      pri normalnom sizingu 88+, AQo+, Ajs, T9s+
      pri tvojom sizingu bude este sirsia a mal by tam mat vsetky PP
    • matokiko
      matokiko
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 874
      Ahojte, nie je ten 3b maly? Sme oop, nebude lepsie 0,8-0,85? Ten ai mi pride izolacny, co ta callne? Ako pise Shamway , draws foldne a dorovna len lepsie. Na blank R bet, na :spade: , :Qx: ,:Tx: ,:9x: asi ch/f.
    • nanoo13
      nanoo13
      Stříbro
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 1,870
      Caff...
      Suhlasim s tym ze ten sizing je hrozne maly normalne by som to raisol na 1 s tym ze som oop.
      Na tom flope by som hral ch/c alebo ch/r zalezalo by od jeho sizingu a snad aj od dakych readov,len proti fiske by som to betol na flope.
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Registrace: 13.11.2014 Příspěvky: 472
      Trochu mě zaujalo poznámka od "tennajkrajsi" o tom co bychom tu měli defendovat. Bude hodně záležet jakou máme RFI na UTG, ale budeme vycházet z nějakých 13-14 %(více loose range bez readů neprovažuji za profitabilní na micro). 13% je 172 kombinací, pokud tu budeme defendovat range abychom nebyli extra nit jak je napsáno, tak podle EQ budeme defendovat 126 kombinací, což nám dělá Ft3bet 27!!! To mi připadá dost zbytečné proti obvykle 2-3% BBvsUTG (naprostá většina regů).

Určitě záleží jakým způsobem defenduješ (máš 4bet range?), předpokládám že ano jak jsem to naznačil v obrázku. Pokud bych u tebe viděl tvůj Ft3bet 27%, tak bych začal 3betovat pouze nejlepší 3% AK+, AQs a budeš mít docela problémy a nevím jestli to dokáže pozice zachránit, nebo tvůj skill. V této situaci se chceme soustředit na range soupeře a ta nám jasně říká folduj.

Jinak k handě postflop, nemáme 3 streets value a soupeř tu má minimum flash draw, takže nepotřebujeme protektovat. Navíc pokud tu soupeř navýší proti nám, tak jsme v 90% obrovsky pozadu a musíme foldovat. Zkus si poctivě říct, co tu vlastně soupeř může blafovat. Vlastně tu dorovnáme a doufáme ve split, nebo minimálně stojíme proti combo draw.
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,697
      Co foldne na náš AIn na Turnu? Foldne i JJ? Kdybys měl KK-z preflop hry-zahral bys stejně?
      Jinak mi to nějak nesedí.
      Čekovat flop je taky divné. Necháme mu kartu zdarma?
      Je izolační přetočit flop, tak jako je izolační Allin na Turnu.....
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Registrace: 13.11.2014 Příspěvky: 472
      Podle mě by opravdu pomohlo, se tu podívat do nějakého kombonátoru, abychom si mohli uvědomit v jaké jsme tu situaci. Pokud tu soupeř defenduje trochu rozumně, tak tu má prakticky má jednu flash draw (AQs) a žádnou str. draw. Proto nemusíme tolik protektovat svoji handu.
      I kdyby defendoval mnohem více loose, tak stejně jeho raising range je o parník vpředu.
      Hero 33.62% 16.16% 17.46% AcKh
      Villian 66.38% 48.92% 17.46% JJ, 77, AKs, AsQs, AsJs, AsTs, JsTs, Ts9s, AKo
      A to nám to zlepšuje ještě 6 komb na split (AK), ty bych téměř vyřadil, protože většina lidí je nebude navyšovat, přece jenom budou respektovat naši pozici.
      Vidím tu problém v tom, že v těchto pozicích tu nemá žádné komba na nějaké blafy. Navíc je to dost pasivní limit, opravdu vidíte tolik blafů v těchto pozicích?