[NL25] AK - R trips vs flush

• Axxius
      Axxius
      Bronz
      Registrace: 08.06.2011 Příspěvky: 485
      Zdravím,

Party, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $25 (100 bb)
      BB: $37.87 (151.5 bb)
      Hero (UTG): $27.21 (108.8 bb)
      MP: $11.92 (47.7 bb) fish
      CO: $22.08 (88.3 bb) fish
      BTN: $25 (100 bb)

Preflop: Hero is UTG with :Kd: :Ad:
      Hero raises to $0.75, MP calls $0.75, CO calls $0.75, 3 folds

Flop: ($2.60) :As: :3h: :6h: (3 players)
      Hero bets $1.23, MP calls $1.23, CO folds
      Cbetuji. Oba villaini jsou fishe - mají v rangi spoustu FD a slabších Ax. Ingame jsem se rozhodl pro half pot, zpětně se mi líbí vyšší sizing. Hrál bych bet/fold.

Turn: ($5.06) :Qd: (2 players)
      Hero bets $3.20, MP calls $3.20
      Queena toho moc nemění. Stále má v rangi spoustu FD i Ax. Barreluji.

River: ($11.46) :Ah: (2 players)
      Hero bets $8.16, MP calls $6.74 and is all-in
      OTR se zkompletovala flush a já přemýšlel, jestli hrát x/f nebo to tam poslat. Rozhodl jsem se pro 3. barrel skrz to, že přišlo :Ah: , které blokuje velkou část jeho flushí a na druhou stranu mi fish nikdy nezahodí žádné horší Ax. Na jakémkoliv jiném hearthu easy x/f.

Jak byste to hráli?

Díky za názory :)
  • 13 odpovědí
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      ,, Na jakémkoliv jiném hearthu easy x/f."
      :f_o: Mandatory shove a nie je to ani close imo.
    • Axxius
      Axxius
      Bronz
      Registrace: 08.06.2011 Příspěvky: 485
      OK, za ty pot odds by se to asi ani nedalo x/foldovat. A shove nám to ulehčí.

Já jsem si právě nebyl jistej jestli to nebyl spew na hearthu.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Jako myslim si, ze souper ma v calling rangi na riveru urcite vic hand co nas porazej nez naopak, takze value shove nemame. Nicmene musime se imo ptat na dve otazky: 1. vyplati se nam callnout jeho shove po tom co checkneme?
      A 2. Je jeho calling range sirsi, nez betting?
      Pokud na obe otazky odpovime ano, tak je to shove.
    • Bobes12
      Bobes12
      Stříbro
      Registrace: 23.12.2011 Příspěvky: 307
      Pesimisticky vzato soupeř může mít:
      9x FH Ax, 3x FH 33, 3xFH 66, 3xFH QQ = 18 komb
      horší Ax = 32 komb
      Flushe tak 45+ = 36 komb

EV shove/call = 0,37*18,2 - 0,63*6,74 = +2,49

To fakt není ani close. A to mu do range necpu ani Qx nebo PP tak 77+, které jsou tyhle ryby někdy schopné za půlku potu odcallovat / shavnout taky. Zrovna předevčírem něco podobného. Otevřu PF A8s, na flopu trips 8, na riveru zkompletovaná flush (bohužel ne ta moje, přitom board nízký, snad jenom jedna overkarta přes ty osmy). Jeden master shove za 2/3 potu, druhý call, já disciplinovaně fold, oba ukážou dva páry, ty osmičky na boardu a k tomu jeden 33 a druhý 77 :f_biggrin: .
    • Taaryn
      Taaryn
      Bronz
      Registrace: 30.11.2014 Příspěvky: 75
      Ahoj, mne na riveri vyšla naša equity na 32,5 %, ale vzhľadom k pot odds by sme potrebovali 37 %. Takže podľa mňa sú na mieste otázky, ako veľmi robí chyby dorovnávaním a ako veľmi je to fish? Ak súper nebude úplne hlúpi, tak bude mať asi ešte o trošku silnejšiu calling range na riveri, takže nám všetko dorovná. A pochybujem, že na neho máme dostatok informácií ohľadom skladania po shovnutí. Osobne by som tu preto iba checkol, a po jeho vsadení by som zložil.

Základnú chybu (ktorú by som spravil bez tejto analýzy aj ja :f_smile: ) vidím pred flopom. Ak by bola veľká šanca, že ma dorovná aj tento súper (o ktorom máme dostatok informácií na to, aby sme vedeli, že je to weak hráč), vsadil by som viac, pravdepodobne 4BB ($1), potom by na flope bolo v pote $3,35 a náš súper by mal v stacku $10,92. Z toho mi vychádza SPR proti tomuto súperovi o hodnote 3,25. A s týmto už by som hral na tomto flope, kde mám TPTK all-in, teda automaticky by som sa uviazal do potu a hral by som tak, aby som súpera donútil hrať o celý jeho stack a to bez ohľadu na karty na turne a riveri. Ak by som na flope netrafil TPTK, tak by som all-in nehral a bohužial by som musel zvažovať iné akcie.

Dajte vedieť, či to nejako pomohlo.
    • Bobes12
      Bobes12
      Stříbro
      Ahoj Taaryn, máš tam chybku, zapomněl jsi na jeden bet ve jmenovateli:

Eq*(pot + bet) - (1 - Eq)*bet = 0
      Eq*pot + Eq*bet - bet + Eq*bet = 0
      Eq*(pot + bet + bet) = bet
      Eq = bet/(pot + bet + bet)

Vzhledem k pot odds stačí 27%, takže to vychází i proti ještě pesimističtější range, než kterou jsem dal dohromady já.
    • Taaryn
      Taaryn
      Bronz
      ahoj Bobes12. Ďakujem za upozornenie. Ešte raz som to prerátal a súhlasím s tebou. Som si to pre istotu ešte raz rozpísal (po svojom).
      Oprav ma prosím, ak uvažujem nesprávne (zdá sa, že tu som robil dlhodobo chyby a pri tom je to relatívne jednoduché):

V pote je v momente rozdania river karty $11.46 a efektívny stack je $6.74.
      Teraz sa rozhodujem, či vsadím.
      Moje pot odds sú teda reward : risk = (pot + bet) : bet
      - bet je v tomto prípade vlastne ef. stack súpera, keďže idem all-in. Podľa toho, čo si aj ty napísal, chybu som urobil práve v tom, že som nepočítal s tým, že okrem aktuálneho potu vyhrám aj ef. stack súpera, ak ma dorovná (a budeme v showndowne, pretože equity sa počíta práve pre stav, že sa hráči dostanú do showdownu)
      Takže reward : risk = (11.46 + 6.74) : 6.74 = 2,7 : 1 => moja equity pre break-even je 27 %

A voila, zrazu nám našich 32,5 % equity proti súperovej rangi stačí a bet je ziskový :-)
    • Bobes12
      Bobes12
      Stříbro
      Jasně, takhle se to taky dá spočítat. Dokonce je to tu běžnější. Když já si na tu šanci (odds) nedokážu zvyknout, když jsem doteď používal pořád jenom klasickou pravděpodobnost.
    • Taaryn
      Taaryn
      Bronz
      Ahoj, mne to tiež chvíľu trvalo si uvedomiť a zvyknúť si ako vlastne tie percentá a pomery vzájomne "pracujú". Blbé je, že keď mi Equilab vypočíta hodnoty v % a ja to potom musím prepočítavať na pomer x : y :f_smile:

Bol by si ešte taký dobrý a mohol by si mi prosím ešte lepšie objasniť, ako si využíval tie kombá na výpočet equity? Nejako mi to nedochádza :-)
    • nanoo13
      nanoo13
      Zlato
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 1,870
      Caff....

V tejto hande nevidim tak ani problem v tom ci mozes betnut river alebo ch/c ako skor v tych sizingoch!!!
      Sam pises ze obaja supery su fische tak preco tomu neprisposobis aj sizing ...
      Flop bet 1,8 preco tam mas taky sizing?
      Turn pot 6,2 bet 4
      River superovy ostane tak malo v staku ze keby tam pride aj JOKER tak to tam musis poslat😃
    • Bobes12
      Bobes12
      Stříbro
      Taaryn: No vidíš, já to dělám obráceně. Když mi aspoň ten Equilab počítá v %, přepočtu i všechno ostatní na % :f_biggrin: . Komba jednoduše: poměr toho, co callne AND já vyhraju / všechno, co callne. Když vezmu, že callne jenom FH, flushe a Ax, porážím jenom těch 32 kom Ax, poráží mě 18 komb FH a 36 komb flushí. Takže 32/86 = 0,37.
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Když odhadujem eq na call, úplně stačí pamatovat si že na potbet potřebujem 33%, na půlpotu 25%. Podle betu pak rychle tipnem blíž k 33/25, to musí při hře stačit.
      Zrovna tak pro počítání komb stačí si pamatovat, že na call potbetu potřebujem aby měl lepší/horší komba v počtu 2:1 a pro půlpot 3:1. Kde horší jsou samozřejmě blufy plus část valuerange co porážíme.
      V tomhle spotu ale vůbec nejde o equity při x/c river, to by bylo úplně stupidní zahrání. Musíme si uvědomit, že on na riveru sám nebetne slabší eso a nemá blufy, my vybíráme mezi shove a x/fold. Jedinej způsob jak dostat value z horších es je betnout, x/c prostě není option.
    • Taaryn
      Taaryn
      Bronz
      Bobes12 ďakujem za objasnenie tých komb - je to jednoduchý výpočet :-)
      Shamway99 - super pohľad, zaradím to do hry :-)