BLOG: Kam až dostanem bankroll?

• AnyGarbage
      AnyGarbage
      Bronz
      Registrace: 18.01.2013 Příspěvky: 25
      Zdravím, skúsim si založiť vlákno a prispievať o stave účtu. S pokrom som začal len nedávno (max. mesiac dozadu) a začal som s 10usd bonusom od PokerStrategy na PartyPoker. 22usd som vložil na PokerStars. Používam aj PokerTracker, ešte mám 9 dní free .. potom neviem .. či skočím s týmto, alebo si kúpim tú licenciu za 59$. Momentálny stav:

Stav na začiatku: 22$ (v tom: Stars 22 + Party 10 bonus)
      Aktuálny bankroll: 143,38$ (v tom: Stars 50,79 + Party 92,59)

Z toho "zisku" je ale 55$ bonus od PartyPoker za misie, a 20$ bonus od PokerStars za vklad.

Vykony na Stars: http://prntscr.com/bc27i3
      Vykony na PP: http://prntscr.com/bc27z0

Za posledné dni som na oboch dal dole po 5BI na NL2. Často hlúpe calls, ale dosť ma to serie .. nevychádzajú mi bluffy, ak mám dobrú ruku, súper má často lepšiu, prípadne zahodí .. celkovo mám pocit, že celé zle.

Sú takéto pády bežné alebo to hrám proste zle? Odohraných mám už 25000 rúk, no nemám pocit že by som NL2 porážal, rozmýšľam aj nad tým, že by som skúsil NL5, dokopy naň mám bankroll, ale má to zmysel keď si poriadne neverím ani na NL2?
  • 12 odpovědí
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Registrace: 13.11.2014 Příspěvky: 472
      25K ruk je tak malý vzorek, vůbec to o ničem nevypovídá. Tedy jednu věc to říká, že to porážíš, takže klid. Odehraj alespoň 100K hand a pak rozebírej grafy+celkově databázi. Teď sleduj hlavně svoji hru a snaž se zlepšovat.
      Jen tak mimochodem, na PS máš odhadem 3bb a na PP 20bb, kolik vlastně čekáš že budeš mít winrate? Tak 10-15 dlouhodobě je OK.
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      Registrace: 13.02.2013 Příspěvky: 154
      jo, swingy o 10 a více buy-inech jsou naprosto běžný. určitě nezkoušej vyšší limit v období, kdy máš swing. věnuj se víc analýze a snaž se nenechat se ovlivnit špatným runem a pořád hraj svojí winning strategii.
    • AnyGarbage
      AnyGarbage
      Bronz
      Podarilo sa mi z toho dostať, hoci som odohral len minimum hier, tak na PartyPoker som získal 5 vstupeniek do SnG 1usd a 5 vstupeniek do MTT 1usd. Podarilo sa mi ich využiť nad očakávania, keď som skončil +6usd za SnG a +25usd za MTT. Na MTT som bol raz na final table, ale vypadol som skoro a bolo z toho 4,5usd, a na druhom som skončil 9.-ty, pričom som nastupoval na late register keď boli blindy 300/600 so stackom 2000. Chvíľku som bol aj chipleader s 350.000 žetonmi :f_cool: , ale potom som sa hlúpo odhodil all-in preflop z BB, čo trošku ľutujem, ale tak boli to moje prvé turnaje tak možno ich občas skúsim. Každopádne som mal šťastie že som neprehral o dosť skôr, all-in tam padali preflop brutálne často, kvôli obrovským blindom. V tých MTT vidím value v tom, že keď je prize pool napr. 750usd a buy-in 1usd, a hrá ho len 200 hráčov, tak 550usd je v podstate ako bonus.

Na PokerStars som hral len zopár hier, ale skoro vždy sa mi podarilo stacknúť sa keď som mal monster = +6BI na 1000rúk.

Aktuálny bankroll: 188,08$ (v tom: Stars 63,15 + Party 124,93)
    • AnyGarbage
      AnyGarbage
      Bronz
      Hlásim sa opäť, prešiel som postupne na NL4 resp. NL5 fast na partypoker. Na PokerStars som už dlhšie nehral. Škoda že nemám bankroll na misiu 30k hands = 150$ cash na NL10 ale ak sa bude dariť možno sa o to ešte pokúsim. Pred NL10 by som si chcel prejsť viac videí a článkov ako hrať, či bude treba niečo zmeniť a tak uvidíme :f_cool:

Moje výsledky: http://prntscr.com/bkjldf

Aktuálny bankroll: 253,91$ (v tom: Stars 63,15 + Party 190,76)

Edit: Robil som vklad 25usd, kvôli získaniu bonusu 25usd, tak aj preto je bankroll vyšší.
    • AnyGarbage
      AnyGarbage
      Bronz
      Dnes som skúsil NL10 Fast .. 5BI dole 1200 hier. :f_o:
      Posledná hra KK vs. KK prehrané na flush za 1,5BI. :f_biggrin:

Na PartyPoker mám už len 142$, idem hrať znova NL4-NL5.
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Výhoda je, že teď na PP díky té promoakci jsou všichni regové na nl10+, takže nl5 bude určitě dobře hratelná. Minulý rok to bylo během tohohle období hodně easy.
    • 1hajzlik
      1hajzlik
      Bronz
      Registrace: 17.07.2011 Příspěvky: 207
      Zdravim :) kde, respektive ako aktivujem tu misiu na PP 30k hands = 150$ cash na NL10??? nikde to neviem najst.

A inak GL AnyGarbage nech sa cim skor usadis minimalne na nl10 ;)
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
    • 1hajzlik
      1hajzlik
      Bronz
      Registrace: 17.07.2011 Příspěvky: 207
      diky moc :)
    • AnyGarbage
      AnyGarbage
      Bronz
      http://prntscr.com/bl1otk
      Takto vyzerá ten pokus na NL10 na grafe .. -44bb/100 .. v podstate som na nule :f_o:

Ešte som si prešiel niektoré handy v PokerTrackeri .. z tých najhorších som odhodil dokopy 48$ hoci som si bol takmer istý, že som horší .. dosť na hovby :f_biggrin:
      Celé to ale začalo celkom smolnou prehrou 1BI, neprišla mi FD, stackol som so short-stackom 2 páry na flope proti vyšším dvom párom .. a potom som to akosi chcel dohnať .. tak mi treba.

Na druhú stranu ak by som ešte viac foldoval, tak redline by išla dole ešte brutálnejšie, možno som foldoval, to čo som nemal. Aký je taký normálny stav red-line na NL10? Ja ju mám teraz -2BI / 1000 čo mi príde moc ..
    • AnyGarbage
      AnyGarbage
      Bronz
      Nakoniec som v lete vôbec nehral, aj kvôli práci, aj kvôli tomu swingu pár BI na vyššom limite .. hral som teraz posledné dva mesiace. Hrávam teraz NL4-5 zoom. Celkovo mám už vklady za 97$.

Aktuálny bankroll: 479,44$ (v tom: Stars 200,29 + Party 279,15)
      V čistom teda 382,44$.

Ak sa mi bude dariť tento mesiac na NL5, ďalší vyskúšam znova NL10.
    • AnyGarbage
      AnyGarbage
      Bronz
      Update za december. Tento mesiac som dosť študoval, sledoval rôzne videá a myslím, že mi celkom pomohli, teda vnímam to, že hrám kúsok lepšie.

Rád by som našiel nejaký podporovaný program alebo niečo, kde by som mal tabuľkovo, preflop range, calling range, 3bet, 4bet pre všetky pozície, ale nepodarilo sa .. ak niečo poznáte tak dajte vedieť, dík :f_drink:

Inak som aj shotoval NL10, no neúspešne som tam trošku spewol pár rúk a skončil som s -4-5BI čo je dosť. Takže mesiac som ukončil na NL5 a ďalší začnem na NL10. Verím, že ma hlavne obíde tilt.

V decembri som robil aj nejaké vklady kvôli bonusom a akciám a aj prvý výber, takže čo sa týka bankrollu tak momentálne som na tom takto:
      Vklady spolu 180, výber 136. Čisté vklady 44$.

Pokerstars: 183$
        Partypoker: 418,51$

Roll spolu 601,51$, teda pokrom + bonusmi som si polepšil tento mesiac o cca. 78$, škoda toho tiltu na NL10 :f_o: