Reakce na pravdivé i nepravdivé informace v tématu ReCyclix

• mojeKawasakiZ750
      mojeKawasakiZ750
      Basic
      Registrace: 28.06.2016 Příspěvky: 2
      Zdar všichni,

shodou okolností jsem včera narazil zde na téma ReCyclix - zhodnocení peněz přes investici do recyklace plastů se 14% měsíčním výnosem viz link kolegy https://recyclix.com/?id=9a074f8dbcc6e5 . Stejně tak jako on bych zde mohl dělat reklamu sobě :-) https://recyclix.com/?id=31cf8cfc194f26 Ať si každý vybere :-)

Nicméně to není, na co chci reagovat. Já osobně používám ReCyclix 1,5 roku. Když jsem se registroval neměl ani český překlad, takže mám k tomu co říci. Dělat si tam účet, aniž by tam člověk nevkládal peníze, nemá absolutně smysl ! Taky mi přijde nefér napsat dostanete 20 EUR. Člověk by měl spíš napsat, že dostanete 20 EUR na nákup odpadu, kterých vám pak vydělává 14% každých pět týdnů, což dělá 2,8 EUR. Jsou tu ale následující ALE ! Kolega už ale nenapsal, že minimální výběr je 20 EUR, a aby mohl člověk udělat první výběr, musí mít aktivní účet, což znamená, že si musí udělat minimálně jeden deposit 20 EUR.

Proto pokud už od začátku nemáte v plánu dělat větší deposit, nemá smysl se zde registrovat. Tím samozřejmě neříkám, že ten systém nefunguje či že nevyplácí peníze. Jsem s ním spokojenej, ale vadí mi, když tomu lidi dělaj špatnou reklamu a úmyslně neříkaj všechno. Každý umí přiložit link https://recyclix.com/?id=31cf8cfc194f26 , ale málo kdo k tomu už napíše pravdu, že je podmíněnej deposit a za jakých podmínek se vyplácí zisk!

PS: komentáře typu, že rok a půl inkasuju peníze z Ponziho schématu si prosím nechte pro sebe, vložený peníze už mám dávno zpátky, peníze mi vyplácí a víc mě nezajímá :-)

Mejte se
  • 6 odpovědí
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,442
      :f_biggrin:
    • Leatherass09
      Leatherass09
      Bronz
      Registrace: 07.09.2014 Příspěvky: 266
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      že dostanete 20 EUR na nákup odpadu, kterých vám pak vydělává 14% každých pět týdnů

:D Cool story bro

'
    • sk1919
      sk1919
      Bronz
      Registrace: 10.02.2015 Příspěvky: 65
      Tak já taky něco přispěju, i když Recyclixu se to týká spíše nepřímo. O té společnosti vím prd, ale celá recyklace plastů je většinou zbytečný tunel na peníze. Kovy, sklo a částečně papír lze účinně recyklovat a dělá se to už desetiletí nebo rovnou staletí. Recyklace plastů je o dost složitější, zájem je prakticky jen o PET a někdy o HDPE. U nás se vyskytuje hodně přes 100 druhů plastů, každý má jiné vlastnosti a ze směsi separovaných plastů (žluté popelnice, u průmyslového odpadu je to jiné) se přímo nedá nic vyrobit. Žluté popelnice se vozí na třídicí linky, kde se z té směsi oddělí "využitelná" část, která někdy tvoří větší polovinu původní hmotnosti, někdy ani to ne. Nevyužitelná část jde v lepším případě na energetické využití, které se ovšem u nás moc nevyužívá, protože minimum investorů má odvahu postavit "spalovnu" na odpad.
      To je první část problematiky, další pokračování je, že i pro tu využitelnou část (cca polovina vytříděného) nejsou v EU zpracovatelské kapacity, takže se toho polovina vyveze mimo EU, dalších 40 % skončí jako palivo (opět energetické využití, jenže tak se to mohlo využít i bez zbytečného třídění společně se zbytkovým SKO) a posledních pár procent je skutečně zrecyklováno. Jedná se o údaje pro EU z roku 2012.
      Dle EKO-KOMu (monopolní společnost, která jen přesouvá peníze, nic jiného nedělají, teda ještě sebepropagaci) činí v ČR průměrné náklady na separaci a dotřídění tuny plastů cca 8000 Kč. Tyto peníze získává EKO-KOM od výrobců zboží především za plastové obaly. Výrobce funguje na trhu a tvoří zisk, takže tyhle peníze promítne do ceny zboží. Ve výsledku je tak popsaný mechanismus a tok peněz placen běžným spotřebitelem, který za své peníze dostává nanejvýš hezkou iluzi, že pomáhá přírodě a přispívá k oběhovému hospodářství.

To bylo jen tak pro představu, kde se ty peníze z Recyclixu berou. Ten jejich systém může fungovat, nic o nich nevím a jenom nechápu, proč si radši nenajdou normálního investora a místo toho loví dvacky na internetu.

Čerpal jsem hlavně ze svých vlastních zkušeností z odpadového hospodářství a z návštěv třídicích linek. Konkrétní čísla jsem použil z obdobného příspěvku J. Suzové v časopisu Odpadové fórum 9/2015, kde je např. dále uvedeno: "Z celkového ročního množství vytěžené ropy za rok na celém světě se pouze 8 % tohoto množství vyrábějí plasty. Přičemž 4 % ropy představuje energetická spotřeba na jejich výrobu a ze 4 % se skutečně vyrobí plastické hmoty. Z toho se na obalový plast spotřebuje 1,5 % z celkového množství vytěžené ropy. Evropská společnost tak za obrovských finančních nákladů zachraňuje jistý podíl z 1,5 % vytěžené ropy...".
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,146
      mojeKawasakiZ750 původně napsal
      PS: komentáře typu, že rok a půl inkasuju peníze z Ponziho schématu si prosím nechte pro sebe, vložený peníze už mám dávno zpátky, peníze mi vyplácí a víc mě nezajímá :-)
      A proč bychom si to měli nechávat pro sebe, když je to asi ta nejpodstatnější informace? To že z toho ty (a další) po nějakou dobu inkasujete peníze tu domněnku, že je to Ponziho schéma vůbec nevyvrací...naopak je to naprosto normální, že to nějakou dobu "funguje".

Celé je to pitchovina imho. Jasný, je to normálně zaregistrovaná společnost....jasný jsou schopný tomu dělat propagaci, a jakési konference atd. Ale to vůbec nedokazuje, že je to nějaká seriózní investiční příležitost. Za zhodnocení 14% za 5 týdnů by jim velcí investoři narvali prachů, že by nevěděli co s nima. Ale oni právě sbírají ty dvacky na internetu...proč asi? :f_biggrin:
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,442
      karisek původně napsal
      Za zhodnocení 14% za 5 týdnů by jim velcí investoři narvali prachů, že by nevěděli co s nima. Ale oni právě sbírají ty dvacky na internetu...proč asi? :f_biggrin:
      To mě na celým příběhu pobavilo nejvíc. :f_biggrin: Jen by mě zajímalo, zda už si Kawasaki vzal hypotéku a celou ji do byznysu investoval. Za rok ju zaplatí a bude mít na barák :f_biggrin: