[NL10] slabé Ax proti weak hráčovi

• karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,151
      PokerStars - $0.10 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: $10.23 (VPIP: 18.18, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 11)
      Hero (SB): $11.48
      BB: $9.51 (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 6)
      UTG: $10.00 (VPIP: 25.00, PFR: 25.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 4)
      MP: $9.40 (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 5)
      CO: $16.96 (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 9)

Hero posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: (pot: $0.15) Hero has 4:heart: A:heart:

fold, fold, fold, fold, Hero raises to $0.25, BB raises to $0.50, Hero raises to $1.50, BB calls $1.00

Flop: ($3.00, 2 players) Q:diamond: 3:heart: A:club:
      Hero bets $1.43, BB calls $1.43

Turn: ($5.86, 2 players) 6:club:
      Hero checks, BB bets $2.12, Hero calls $2.12

River: ($10.10, 2 players) 5:diamond:
      Hero checks, BB bets $4.46 and is all-in, Hero calls $4.46

BB shows Q:spade: Q:heart: (Three of a Kind, Queens)
      (Pre 67%, Flop 94%, Turn 100%)
      Hero shows 4:heart: A:heart: (One Pair, Aces)
      (Pre 33%, Flop 6%, Turn 0%)
      BB wins $18.16

Hmm? Preflop mám Axs normálně ve 4bet bluffu v těchto pozicích a tady mě navíc rozčiloval ten jeho minraise, který si zasluhoval potrestat. Postflop hituju eso, tak se rozhoduju betovat pro value a protekci. Hráč se zdá být weak (nemá full stack a ten jeho min raise), takže je šance že bude callovat i různé Qx a GS a PP. Turn a river mi přijdou víceméně jako blanky...a tak se rozhoduju jít do bluffcatch módu. Ale nevím...přijde mi to dost thin. Samozřejmě má i dost silnějších Ax. Na druhou stranu vzhledem k těm sizingům a velikosti potu by takto mohl zahrát i řadu bluffů.
  • 15 odpovědí
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Nevim no, připadá mi že si to přepísknul. Flop se dá betovat i míň, když teda nechceš checknout a zahrát jen dvě streety bude asi lepší.
    • kkapis
      kkapis
      Bronz
      Registrace: 26.01.2010 Příspěvky: 228
      Ahoj, zacal bych s tim, ze bych nehral stejnou range proti fishi hraci jako proti regovi,takze ja bych pouze calloval jeho small 3bet. AP bych zacal x/c OTF a potom ses v guessing spote, zalezi, jak villain hral do te doby.
    • tOreee
      tOreee
      Bronz
      Registrace: 05.07.2011 Příspěvky: 1,048
      PF: je to FOLD na 3bet (na takhle nizky 3bet muzes mit i rozsirenou calling range ale nedelal bych to do borce na ktereho nemam vetsi vzorek a drzel bych se nejakych default rangi a A4s urcite neni v default 4betu OOP(teda v moji rangi) )
      pokud bych 4betoval tak bych 4betnul na 1,3 max

F: napis mi sem range s jakou bys ty v jeho situaci callnul(nebo jakou si myslis ze ma range) PF 4bet (to ze nehraje s fullstackem jeste neznamena ze je to 50/50 fish)
      Proc betujes na flopu ? Jako bluff ? nebo Protekci(proti cemu ?) ?
      Jeho sizing mi prijde vcelku normalni v 4bet potu kde jste oba cca 100bb deep

as played by checknul flop, turn a thin bet na rivru vs Qx TT+
      pokud by na nejake streete sam betnul tak bych jednou callnul jako bluffcatch
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Tak fold preflop se mi moc nelíbí, zvlášť na 2x 3bet. Axs ruce mám v 4bet bluff rangi v pozdních pozicích default. Myslím, že je to dost standart a dost to funguje. Tady je pravda, že jsem mohl zvážit, že je to slabší hráč...ale zároveň si za 6 hand nezahrál, takže to opravdu nebude 50/50 fish. Každopádně foldovat proti 2x je hrozně nity.

Jak jsem psal, na flopu betuju pro thin value a protekci. Čekám že mohu dostat call od rukou různých KQ, QT, QJ ale i od KT, KJ, JT a pak pps jako JJ, TT, KK, i 99 nebo 88 si dokážu představit.

Dál si pak říkám...když soupeř drží třeba nějaký ten gut shot a já checknu na turnu, tak ho to může inducnout své Khigh obracet na bluff. Na riveru už mu pak zbývá málo za čárou, tak to prostě zkusí vypálit ze zbytku.
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      " a tady mě navíc rozčiloval ten jeho minraise, který si zasluhoval potrestat."
      Ego ti rozhodilo myšlení, řek bych že obvykle neodevzdáš stack s toppair nic kicker.
      Taky bych to nefoldnul pre, něco si post musel zaplatit ale nemuselo to být všechno.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Proč hned ego? Však už tu píšu po třetí, že Axs mám standartně ve 4 bet rangi. A proti malýmu raisu? O to víc...protože tam má širší range a chci vidět foldy a insta money.
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      OK víš nejlíp jestli tam byl nebo nebyl mindset.
      Taky mě trochu iritujou ty malý 3bety, člověk tam pak najde všechno možný od AA po nějaký T7o, blbě se proti tomu hraje.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      No i kdyby tam byl mindset, tak jsem to zahrál tak, jak bych to zahrál i bez mindsetu. Co jsem podle tebe udělal tak tilty? Zatím jediné co si napsal bylo, že se flop dá betovat méně. Ok...tak třeba jo...ale zase méně než 1/3 si to nedokážu představit...co kdyby zase vymyslel nějaký kreativní minraise? Tak i kdybych vsadil $1 na flopu...tak by to vývoj handy nezměnilo .A dá se foldnout na turnu TP proti weak hráči na 1/2 sizing? A dá se to udělat na riveru taky proti 1/2 sizingu? To je imho oč tu běží.
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      No prostě snapfold na riveru a nazdar.
    • tOreee
      tOreee
      Bronz
      Registrace: 05.07.2011 Příspěvky: 1,048
      Ja bych flop nebetoval vubec ..
      Jakoze mas ve 4betnutem potu TP bez kickra value bet ? A protektovat se proti jeho KJs kde ma 4k je podle me nesmysl

turn + river je presne duvod proc nebetovat flop ..
      pokud checknes a on ma Qx ta se procheckuje do rivru kde mas thin v. prave z jeho Qx, slabsim pp...
      Pripadne mas 1 str. x/c proti jeho rnd bluffum, GS...
      A do unknow hrace proste nebudu na zoomu nl10 nikdy heroCallovat 2 str s marginalni handou v 4bet potu
    • tennajkrajsi
      tennajkrajsi
      Bronz
      Registrace: 05.06.2015 Příspěvky: 344
      Flop cbetovat je dost chyba (teda ak to nemas v plane zmenit na bluff) kedze tam mas max 1 street value

ale keby uz betujem flop tak idem b/b/shove
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,699
      Chlapci,jsem pro opatrnejsi postup. Nebyl bych moc nadšený v 4bet potu a s TP bez kikra.
      B B Shaw už né.
    • Tyradiel
      Tyradiel
      Bronz
      Registrace: 22.06.2013 Příspěvky: 753
      preflop bych callnul bluffovat do fish není dobrej nápad a value zrovna nemáš skrz to že ti klidně callne všechny Ax a většinou ten min 3bet je něco jako A2+ a všechny broadways... as played bych si šel pro 2 streety fish ti callne Qx GS etc.

dost záleží na fishy jestli víš že bluffuje R tak je lepší začít x pokud nebluffuje je lepší bet bet x/f R aby jsi tahal value z GS
      (taky musíš použít nizký sizingy skrz ten tvůj sizing preflop)
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      Registrace: 20.06.2011 Příspěvky: 1,895
      já bych ten minraise preflop dorovnal a bluffcatchnul bych dvě streety. Pokud bych se nějak rapidně nezlepšil, tak river ch/f.
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,443
      Ne4betuju preflop takovou handu proti rybě. Fold equity máme řekl bych přesně nula a z téhle handy se málokdy stane postflop valuehanda. Proti rybě budu 4betovat čistě lineárně pro value a za tenhle sizing 3betu budu happy callovat skoro všechno co jsem otevřel.