summer of grind

• xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      Nazdar komunita,

nejakú dobu som už poker nehral a myslel som, že asi aj natrvalo. Na leto nemám žiadne zaujímavé plány a objavil som toto zaujímavé promo, tak som sa rozhodol opäť hrať poker (zatiaľ dočasne). Začal som začiatkom mesiaca a mojim plánom bude odohrať 100 000 hand. Tento rok som poker prakticky nehral, tak budem hrať na najnižšom limite akom sa dá - nl10, čisto len pre útok na bonus. Predtým som za mesiac nedal ani polovičné volume a neorientoval ani na fast verzie pokru, tak to bude výzva.

Zatiaľ čo som odohral, tak som bol prekvapený tým, že nl10 nie je žiaden Moronfest a je nutný už istý skill na porážanie. Keď som beatoval tento limit ja, tak stačilo len počkať na valuehandu a stationy to odcallovali. Dnes to tam funguje ináč.

Nakoniec by som chcel pozdraviť všetkých, čo som na limite stretol karisek, Rasi4R, tennajkrajsi, Puma a včetci čo tam cez leto grindíte. gl hf
  • 25 odpovědí
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Registrace: 13.11.2014 Příspěvky: 472
      Ahoj, očekávej trochu tužší pole. Ta akce opravdu přiláká velké množství regů. Minulý rok to bylo celkem hardcore a držet kvalitní hru při takovém volume je dost náročné.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,153
      Taky zdravím :f_drink:
    • Petik33
      Petik33
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 27
      ahoj, chci hrat taky na party fast 25/100nl, ale na 25 mi nejde HUD a hem2 mi nenačita ani všechny handy co jsem odehral a na 100 jit rovnou nechci....hrajete někdo tu 25 a hud vam u hem2 funguje?
    • confidant91
      confidant91
      Coach
      Coach
      Registrace: 02.04.2011 Příspěvky: 5,692
      jo mě to funguje celkem ok, trochu ta laguje ale to bude spíš problém naprosto plnýho disku než že by lagoval pp.

Btw ať se vám všem daří u stolů!
    • Petik33
      Petik33
      Bronz
      na nl100 a i nl10 mi hud a import do hemu2 vsěch hand funguje, jen u nl25 mi to nejde a co jsem viděl na twitchy, tak i někdo další to zminoval, ale rešeni zatim nemam...včera vyšel update pro hem, ale stejně mi to nejde...
    • marrius1979
      marrius1979
      Bronz
      Registrace: 13.01.2012 Příspěvky: 747
      Ja hrãvam síce FR ale občas si otvorím NL 25 SH a mám pocit že všetko ide tak ako má.
    • EISSAZ
      EISSAZ
      Zlato
      Registrace: 11.01.2012 Příspěvky: 957
      Taky jsem měl problém s hudem, ale po dneční updatu nové betaverze hemu uz to jede. Jinak ten pool je celkem soft, akorat je to teda nit festival.
    • Petik33
      Petik33
      Bronz
      tak ted jsem stahnul ten update znova a hud mi furt nejde na nl25 fast, na normal stolech nl25 jde, tak nevim
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Pole je tuhšie ako som očakával. Tá úroveň tam je imo porovnateľná s nl50 regular z pred roku až dvoch (možno aj súčasná). Rekreačného hráča mám jedného asi na každý desiaty stôl.
      Tiež preflop hra miestnych regov nie je žiadna katastrofa. Vždy som mal problémy, keď som čelil agresii 3betov. Už to je limit, kde sa proti nemalej časti poľa oplatí mať light 4bet range (a proti niektorým individuám aj light 5bet). Keby som tam teraz nehral, tak tomu neverím. Edukačné stránky robia svoje...
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,153
      xpravda: Ze současného stavu NL10 FF na Partypokeru si určitě nedělej obrázek o obecné úrovni NL10. Ta promo dělá svoje.
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Registrace: 13.11.2014 Příspěvky: 472
      Já bych zase ty hráče tolik nepřeceňoval, některý jejich zahraní jsou fakt úsměvný. :)
      Ale je pravda, že většina hráčů nedělají výrazné chyby, takže překonat rake je už slušný výkon.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 776
      To je vtipnej paradox, jak se vsichni posledni dobou vysmivaj kvalite hracu na nl100 a uroven nl10 vsichni naopak vychvalujou :D
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Bronz
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,320
      xpravda původně napsal
      Nakoniec by som chcel pozdraviť všetkých, čo som na limite stretol karisek, Rasi4R, tennajkrajsi, Puma a včetci čo tam cez leto grindíte. gl hf
      dik, gl aj tebe ;)
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      @bodycheck: netvrdím, že tam hrajú superstar, ale z relatívneho hľadiska to je na nl10 veľmi solídna úroveň. keď som hral nl10 pred cca 4 rokmi, tak som sa tam len učil ako light 3betovať, teraz to tam automaticky robí 90% hráčov a preflop sa neboja ani náročnejších vecí. Ako povedal Rasi4R, môže to byť promo akciou. Zdá sa mi, že s hráčmi ako walkindude alebo dsaver som hrával nl50-100. Bolo to dávno a môže ísť aj iba o zhodu nickov, rozhodne ale patria medzi tých lepších hráčov. Hra miestnych regov zaostáva v postflop fáze.
      Ak hovoríš o hráčoch, ktorí sa vysmievajú nl100, dúfam, že nemáš na mysli rakeback pro, ktorý majú pure winrate 1bb/100. Pre mňa je dôkazom pre easy beatovanie trochu iná winrate

Rasi4R původně napsal
      většina hráčů nedělají výrazné chyby, takže překonat rake je už slušný výkon.
      Presnejšie je, že väčšina regov si nenechá ľahko vziať stack alebo veľký pot, pretože väčšina poľa je postflop zatiahnutá. Celé relatívne nitty pole tak vytvára krovie, v ktorom sa agresívnym hráčom bude dariť (treba ale vedieť, kde tou agresiou tlačiť)
    • grulo
      grulo
      Bronz
      Registrace: 26.12.2012 Příspěvky: 79
      Plus je to tam sami bot, preto maju ritky zatiahnute :)
    • WalkingDude
      WalkingDude
      Bronz
      Registrace: 28.05.2011 Příspěvky: 809
      xpravda: Ja jsem NL50+ nikdy nehral. A jestli budu nadale takovovej tiltujici lenoch tak ani nebudu..;-)
      Ale diky za docela solidni motivaci
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Mám za sebou prvých 30k hands a dokončenie prvého míľniku. Winrate nijako závratná, 5bb/100, ale po úvodnom -10BI downswingu za 10k hands spokojnosť (downswing spojený hlavne s adaptáciou na herné pole, po niekoľkých väčších zmenách hry to už išlo hore).

Už teraz ale bojujem s lenivosťou. Po 30 minútach ma to prestane baviť a už len pozerám na hodiny, kedy to utrpenie skončí. Volume mi robí hlavne 4 stoly fastu - hrávam iba 3 hodiny denne a stačí mi to, aby som bol bezvládny nudou. Motivácia i am poker pro je už asi nadobro za mnou. Tak ostanem len rekreačným hráčom
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Postupne sa učím o limite viac a viac a čím ďalej viac experimentujem s light 4betmi. Moje "obavy" sa potvrdili a tento move je na BTN a SB na 100% potrebný. Voči niektorým hráčom som chicken a na SB nestealujem s dobrými handami ako K6s a podobne. Do hlavy sa mi dostane iba myšlienka na steal/4bet a range medzitým ako keby som nevnímal. Rovnako keď som na BTN a mám steal s 98o, 87o a na blindoch sedia agro 3betori, tak niekedy vymäknem a priamo foldujem.

Limit je orientovaný na red line. Všetky blogy, ktoré teraz v súvislosti s nl10 čítam sa sťažujú na nepreplácanie value, čo je pravda. Na druhej strane keď súperi prejavia slabosť, tak sa na nich v pohode útočí.

Dnes sa mi hralo veľmi dobre. Celý deň BE alebo mierne v mínuse. Za jednu session som 2x vletel s KK do AA a vďaka malým potom som skončil iba málo v mínuse. Takéto session mi vlievajú chuť do hry, kde stojí variancia proti mne, ale cítim tú silu, že prehrávam ostatných v malých potoch. Nakoniec som sa dnes dostal do situácie, kde som ukončil session po výhre 3 potov za 2 minúty. Príval veľmi príjemných emócií :] . 2x som vyhral AA do KK a potom 3way pekný pot
      Party, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $16.18 (161.8 bb)
      BB: $5 (50 bb)
      UTG: $10 (100 bb)
      Hero (MP): $12.77 (127.7 bb)
      CO: $14.84 (148.4 bb)
      BTN: $10.12 (101.2 bb)

Preflop: Hero is MP with :Ts: :Th:
      UTG folds, Hero raises to $0.30, CO folds, BTN calls $0.30, SB raises to $1.32, BB folds, Hero calls $1.02, BTN calls $1.02

Flop: ($4.06) :2d: :3s: :Td: (3 players)
      SB bets $1.48, Hero calls $1.48, BTN raises to $8.80, SB calls $7.32, Hero raises to $11.45 and is all-in, SB calls $2.65

Turn: ($35.76) :Qc: (3 players, 1 is all-in)
      River: ($35.76) :9h: (3 players, 1 is all-in)

Results:
      $35.76 pot ($1 rake)
      Final Board: :2d: :3s: :Td: :Qc: :9h:
      SB showed :Kd: :Ks: and lost (-$12.77 net)
      Hero showed :Ts: :Th: and won $34.76 ($21.99 net)
      BTN mucked :6d: :3d: and lost (-$10.12 net)

btw, čo používate na konvert hand? handconverter.com mi nefunguje a toto čo som použil sa mi nepáči (rovnako ako ostatné veci, ktoré som narýchlo skúsil)

nakoniec pozdravujem ďalšieho človeka vyšších limitov, ktorého som stretol - punk z jihlavy
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 776
      Jestli máš hem2, tak v hand wieveru v pravo dole máš možnost "copy hand to clipboard" a jen vybereš aby to bylo v pokerstrategy formátu. :f_drink:
    • 1
    • 2