BLOG: Axif Ti dá ICMizer na 3 mesiace ZDARMA

• Axif1
      Axif1
      Bronz
      Registrace: 19.11.2011 Příspěvky: 1,139
      Čo bolo, bolo, teraz skúsme nájsť. To podstatné, to čo je v nás. (moja pokrová minulosť v kocke)

Budem hrávať HU hypers a časom si pričuchnem aj k spinom.

Začínam na low stakes - 7s.

Chcem sa prepracovať na mid stakes (30s), vybudovať si safe roll (200 BI) a crushovať ich (3 % ROI). Počas celej svojej cesty sa budem držať nasledovného:

Dnes som lepší, ako som bol včera a zajtra budem lepší ako som bol dnes. Každý swing je skúškou mojej viery. Viery v seba samého. Vytrvalosť je jedinou cestou k úspechu, musím byť silný.

A ako sa dostanem na mid stakes? Budem hrávať solid volume (momentálne nedokážem kvantifikovať) najprv na jednom stole, keď budem confident vo väčšine spotov, pridám aj druhý stôl. Ďalej sa budem usilovne venovať štúdiu hry.

--------------

Axif1 původně napsal
      Predtým, než začnem dnešnú session, tak si sem napíšem ciele pre NOVEMBER 2016:

Každý boží deň spravím nasledovné:

RÁNO

Ráno si dám sprchu horúcou vodou a nakoniec studnou (v prípade, že som chorý, tak studenú vodu vynechám)
        Vstanem do 9:00 (cieľ je dostať sa minimálne na 7:00 a upravím si to podľa toho, aká bude ráno akcia)
        Meditujem niekoľko minút (nie som momentálne schopný to kvantifikovať, zameriam sa hlavne na kvalitu)
        Vypijem najmenej pol litra vlažnej vody
        Umyjem si zúbky kefkou, a aj dentálnou nitkou

CEZ DEŇ

Cvičím s vlastnou váhou podľa princípu "Grease to groove"
        Prechádzam sa, aspoň pár minút na prečistenie hlavy
        Bavím sa s neznámymi a rozširujem kruhy svojich známych (tu vôbec nezávisí na postavení danej osoby)

VEČER

Večer si napíšem denníček - niekedy to bude mentálny denník, inokedy zase zážitkový
        Učim sa cudzí jazyk minimálne 15 minút, pretože pravidelnosť je kľúč
        Čítam si literatúru, ktorá ma posúva vpred, minimálne 30 minút (nie, beletria to nie je)
        Umyjem si zúbky kefkou, a aj dentálnou nitkou
        Počítač vypnem minimálne hodinu predtým, ako pôjdem spať

Pokrové ciele

500 hier týždenne
        Minimálne 30 minút štúdia, keď mám grinding day
        Konštantne zlepšujem svoju IP aj OOP game a za toto ďakujem hlavne svojmu coachovi :f_drink:
        Som maximálne sústredený na každý svoj move
        Plne sa sústredím na každý jeden move, ktorý robí villain
        Ak mám pocit, že autopilotujem, dám si snap pauzu
        PT používam jedine na reviews a kontrolu volume
        Pred prvou session daného dňa, si čítam poznámky, ktoré mi ukážu, na čo sa mám zameraťä
        Experimentujem s dĺžkou session, momentálne som na 60 minútach a príde mi to GTO :f_drink:

Niektorí sa môžu spýtať - a čo keď to nedodržíš? Ako sa potrestáš?

Ako som už povedal - samotné premýšľanie o trestoch je nastavenie na neúspech.

Som nastavený na víťazstvo. Na víťazstvo nad sebou samým.

Bude to plodný mesiac. Pôjdem navštíviť Nurnberg a tiež Londýn. Našťastie iba jeden výlet bude s mojou frajerkou :f_biggrin: :f_cool:

A samozrejme budem, ako Lenin hovoril: grindiť, grindiť, grindiť.

Tieto riadky si buď prepíšem alebo rovno vytlačím a budem ich mať vždy pri sebe, so sebou, na sebe, v sebe. Nech viem, čo mám robiť. Lebo pamäť mám... čo som to vlastne chcel do boha povedať? :D

Ako ste si mohli všimnúť, nie sú tam žiadne negatívne formulácie. Dôvod je jednoduchý - keď si napíšem - nebudem chodiť na facebook, tak prvé čo mi napadne je "budem chodiť na facebook", kapiš to?

Samozrejme budem navštevovať sociálnu sieť, no za celý mesiac to spraví možno pár hodín, ani to nie. Pretože už tam nevediem konverzácie o ničom. V 90 % času budem pridávať príspevky. A v 10 % času napíšem ľuďom, od ktorých budem niečo potrebovať.

Môže ich to štvať, som si toho vedomý. Ale ja nepíšem ľuďom iba tak. A reciprocita funguje. Ak chcú niečo oni odo mňa a mám čas, chuť a motiváciu. Není problém. Len si dávam veľký pozor, aby ma ľudia nevyužívali. V minulosti som bol veľký dobrák a vypomstilo sa mi to. Teraz som veľký kokot, ale snažím sa nájsť tú správnu hranicu. Pretože často sa učím na vlastných chybách. Je to bolestivá, ale efektívna cesta.

Otázka na Teba!

Chalani, akým spôsobom si značíte svoje denné rutiny? Ja som kedysi používal buzzer lístok z knižky Konec prokrastinace, ale zistil som, že ten formát nie je moc pre mňa :D

No, kým nenájdem nič lepšie, tak ho asi budem využívať. Hlavne ma štve, že tie informácie sú uvedené lineárne. Ja chcem niečo ako mind map. Máte nápady, tipy, rady?
  • 410 odpovědí
    • prosvk
      prosvk
      Bronz
      Registrace: 28.12.2009 Příspěvky: 691
      1st glgl!
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Bronz
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,356
      prosvk původně napsal
      1st glgl!
      Už to není takový úspěch jako býval, ale gratz :f_drink:

Jinak Axifovi držim palce, nechceš přiblížit jak máš v plánu studovat? Jaké programy používat, odkoho nějaká ta videa, články, koučingy... Myslím že to by mohlo být zajímavé...
    • Axif1
      Axif1
      Bronz
      PokerStars - $6.85+$0.15|20/40 NL (2 max) - Holdem - 2 players
      Hand converted by PokerTracker 4

SB: 19.4 BB (VPIP: 64.71, PFR: 46.67, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 18)
      Hero (BB): 5.6 BB

SB posts SB 0.5 BB, Hero posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has 6:club: 4:diamond:

SB calls 0.5 BB, Hero checks

Flop: (2 BB, 2 players) A:heart: 9:spade: 9:club:
      Hero bets 1 BB, SB calls 1 BB

Turn: (4 BB, 2 players) J:spade:
      Hero checks, SB checks

River: (4 BB, 2 players) 3:spade:
      Hero bets 3.6 BB and is all-in, Axif said, "call", Axif said, "pls", fold

Hero wins 4 BB

Villain trochu tankoval, tak som musel použiť psychologické zbrane hromadného ničenia.

_____________________________________________________________________________________

PokerStars - $6.85+$0.15|10/20 NL (2 max) - Holdem - 2 players

SB: 15 BB (VPIP: 69.77, PFR: 41.03, 3Bet Preflop: 22.22, Hands: 44)
      Hero (BB): 35 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has 8:heart: J:heart:

Flop: (2 BB, 2 players) 3:diamond: A:spade: 7:heart:
      Hero checks, SB bets 1.5 BB, Hero calls 1.5 BB

Turn: (5 BB, 2 players) 4:club:
      Hero checks, SB checks

River: (5 BB, 2 players) Q:diamond:
      Hero bets 2.25 BB, SB calls 2.25 BB

SB wins 9.5 BB

Mal som ready na jeho sizing. River mu zachránil (pred)kožku.

_____________________________________________________________________________________

PokerStars Hand #156315131516: Tournament #1625069820, $6.85+$0.15 USD Hold'em No Limit - Match Round I, Level II (15/30) - 2016/07/23 0:08:12 CET [2016/07/22 18:08:12 ET]
      Table '1625069820 1' 2-max Seat #2 is the button
      Seat 1: slava0077 (432 in chips)
      Seat 2: Axif (568 in chips)
      Axif: posts small blind 15
      slava0077: posts big blind 30
      *** HOLE CARDS ***
      Dealt to Axif [5s 6h]
      Axif: calls 15
      slava0077: checks
      *** FLOP *** [4c Th 7h]
      slava0077: checks
      Axif: bets 30
      slava0077: raises 30 to 60
      Axif: calls 30
      *** TURN *** [4c Th 7h] [8d]
      slava0077: bets 85
      Axif: raises 155 to 240
      slava0077: raises 102 to 342 and is all-in
      Axif said, "I think"
      Axif said, "u have"
      Axif said, "2 pair"
      Axif: calls 102
      *** RIVER *** [4c Th 7h 8d] [5c]
      *** SHOW DOWN ***
      slava0077: shows [Js 7s] (a pair of Sevens)
      Axif: shows [5s 6h] (a straight, Four to Eight)
      Axif collected 864 from pot
      slava0077 finished the tournament in 2nd place
      Axif wins the tournament and receives $13.70 - congratulations!
      *** SUMMARY ***
      Total pot 864 | Rake 0
      Board [4c Th 7h 8d 5c]
      Seat 1: slava0077 (big blind) showed [Js 7s] and lost with a pair of Sevens
      Seat 2: Axif (button) (small blind) showed [5s 6h] and won (864) with a straight, Four to Eight

When a soulread goes wrong.
    • Axif1
      Axif1
      Bronz
      Ic3g3org3 původně napsal
      prosvk původně napsal
      1st glgl!

Jinak Axifovi držim palce, nechceš přiblížit jak máš v plánu studovat? Jaké programy používat, odkoho nějaká ta videa, články, koučingy... Myslím že to by mohlo být zajímavé...
      6 písmen - prosvk

Ďakujem, že mi držíš palce. Verím, že Tebe sa tiež darí a dúfam, že sa nestretneme na mid stakes :P
    • prosvk
      prosvk
      Bronz
      Ic3g3org3 původně napsal
      prosvk původně napsal
      1st glgl!
      Mne stačí málo k spokojnosti.

65o - to je handa, ktorú by som sa v tejto stack size snažil hrať checkom. A to preto, že tam je pomerne kopec lepších draws, ktoré ťa callnu a x/r je dosť bolestná možnosť.

Inak epic chat game! :f_drink:
    • Axif1
      Axif1
      Bronz
      prosvk původně napsal
      65o - to je handa, ktorú by som sa v tejto stack size snažil hrať checkom. A to preto, že tam je pomerne kopec lepších draws, ktoré ťa callnu a x/r je dosť bolestná možnosť.

Inak epic chat game! :f_drink:
      Znovu sa budem na podobné spoty pozerať inak. Vďaka :)

Chat game ma kedysi učil istý p. Colman. Ešte si to musím poriadne zopakovať a vymyslieť nové lines, lebo používam staré veci.
    • matsach
      matsach
      Bronz
      Registrace: 13.06.2012 Příspěvky: 241
      Rád vidím, že jsi se do toho znovu pustil ! :)
      Hodně štěstí, věřím že na 30s proskáčeš během chvilky :) Ať se daří !
    • Axif1
      Axif1
      Bronz
      Ďakujem Vám za podporu hoši.

Dnes som si dal super short session po 7 hodinom tripe vlakom a prikladám jednu handu k tomu:

PokerStars - $6.85+$0.15|15/30 NL (2 max) - Holdem - 2 players

Hero (SB): 15.83 BB
      BB: 17.5 BB (VPIP: 50.00, PFR: 53.33, 3Bet Preflop: 100.00, Hands: 16)

Hero posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has 7:club: J:diamond:

Hero calls 0.5 BB, BB checks

Flop: (2 BB, 2 players) 2:diamond: 5:club: K:diamond:
      BB bets 1 BB, Hero calls 1 BB

Turn: (4 BB, 2 players) 2:club:
      BB checks, Hero checks

River: (4 BB, 2 players) J:spade:
      BB bets 1 BB, Hero raises to 2 BB, BB calls 1 BB

Hero shows 7:club: J:diamond: (Two Pair, Jacks and Twos)
      (Pre 60%, Flop 17%, Turn 7%)
      BB shows 5:heart: J:heart: (Two Pair, Jacks and Fives)
      (Pre 40%, Flop 83%, Turn 93%)
      BB wins 8 BB

Snažím sa vymýšľať funky lines a hľadám spoty, kde môžem maximalizovať value.

Jeho hra mi prišla celkom face up a myslel som si, že má 5x. Nebol som ďaleko od pravdy. len tá druhá karta... :D
    • Axif1
      Axif1
      Bronz
      Včera som sa účastnil môjho prvého CrossFit tréningu. Vyskúšal som niečo nové a celkom sa mi to páčilo.

Po tréningu sme si dali ešte kliky v daždi - to bola paráda!

Schválne či uhádnete, ktorý som :D

• Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Bronz
      růžové tílko vpředu?
    • Axif1
      Axif1
      Bronz
      Uznávam, že máš lepší reading skill ako Daniel Negreanu :f_cool:
    • pokerpet77
      pokerpet77
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 784
      ahoj , vzhľadom na to že si pinkám HU HT určite budem sledovať tvoj blog, tak nech sa darí a prispievaj čo najčastejšie :gl: ....aké je na tomto formáte dobré ROI ?
    • Axif1
      Axif1
      Bronz
      pokerpet77 původně napsal
      ahoj, vzhľadom na to že si pinkám HU HT určite budem sledovať tvoj blog, tak nech sa darí a prispievaj čo najčastejšie :gl: ....aké je na tomto formáte dobré ROI ?
      prosvk původně napsal
      1st glgl!
      matsach původně napsal
      Rád vidím, že jsi se do toho znovu pustil! :)
      Hodně štěstí, věřím že na 30s proskáčeš během chvilky :) Ať se daří!
      Ďakujem Vám veľmi pekne za podporu chalani :)

Verím, že Vám sa bude dariť minimálne tak dobre, ako doteraz. Ale dúfam, že ešte lepšie!

@Pokerpet77: neviem Ti povedať, aké je solídne ROI. Na to Ti budem vedieť odpovedať prosvk :)
      Prispievať budem o pokri aj o veciach mimo neho. Budem postovať aj zaujímavé handy, tak verím, že sa zapojíš do diskusie.
    • prosvk
      prosvk
      Bronz

Ako intermediate powerlifter mi je niekedy až zle z crossfit coachov. Určite by som si dával veľký pozor na to, aké cvičenia robíš a hlavne, ako sú vykonané.

@ROI low stakes je teoreticky možné mať 8-10% roi -- vy by ste teda mali mieriť na niečo ako 5-6%
    • Axif1
      Axif1
      Bronz
      Z duše nenávidím filozofiu CrossFitu. Ale povedal som si, že je odo mňa nefér hejtiť niečo, čo som ani nikdy nevyskúšal.

Robili sme iba základné cviky: drepy, angličáky, brušáky... Bolo to fajn. Ale keď som videl tých ľudí okolo, ako robia zhyby alebo muscle upy, tak mi bolo až ľúto ich kĺbov.

Coacha som sa opýtal, ako veľmi dbajú na techniku. On mi otvorene povedal: "Technika by mala byť vždy prvoradá, ale niekedy je až na druhom mieste."

Ďalšie pozitívum bol tímový duch, ktorý víril vo vzduchu.

Skúsenosť dobrá, ale na CF tréning už pravdepodobne nepôjdem.

V skratke sa to dá opísať takto: "CF je súhrn silových a kondičných prvkov, kde je rýchlosť prevedenia na prvom mieste a technika až na mieste druhom."

Inými slovami - poďme sa zraniť :f_biggrin:
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Bronz
      U nás na kicku je to hlavně o technice, kterou trochu uvolníš při sparingu a úplně zapomeneš při zápase :D
    • Axif1
      Axif1
      Bronz
      Hypers vymierajú...

SB: 34 BB (VPIP: 50.00, PFR: 40.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 6)
      Hero (BB): 16 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has 4:club: 9:club:

Flop: (2 BB, 2 players) 9:spade: 6:club: 4:diamond:
      Hero checks, SB checks

Turn: (2 BB, 2 players) 7:heart:
      Hero bets 2 BB, SB raises to 4 BB, Hero calls 2 BB

River: (10 BB, 2 players) 4:spade:
      Hero bets 11 BB and is all-in, SB calls 11 BB

Hero shows 4:club: 9:club: (Full House, Fours full of Nines)
      (Pre 39%, Flop 93%, Turn 82%)
      SB shows 5:heart: Q:club: (One Pair, Fours)
      (Pre 61%, Flop 7%, Turn 18%)
      Hero wins 32 BB

Hero (SB): 24.5 BB
      BB: 25.5 BB (VPIP: 73.68, PFR: 52.63, 3Bet Preflop: 33.33, Hands: 19)

Hero posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has 6:spade: T:heart:

Hero raises to 2 BB, BB calls 1 BB

Flop: (4 BB, 2 players) Q:spade: 5:heart: 6:diamond:
      BB checks, Hero bets 1 BB, BB calls 1 BB

Turn: (6 BB, 2 players) 7:club:
      BB checks, Hero checks

River: (6 BB, 2 players) 6:heart:
      BB bets 3 BB, Hero raises to 7.5 BB, BB calls 4.5 BB

Hero shows 6:spade: T:heart: (Three of a Kind, Sixes)
      (Pre 41%, Flop 83%, Turn 75%)
      BB mucks 4:club: K:heart: (One Pair, Sixes)
      (Pre 59%, Flop 17%, Turn 25%)
      Hero wins 21 BB
    • Axif1
      Axif1
      Bronz
      Sú noci, kedy sa cítim svieži a plný energie. A toto bola jedna z nich.

Nedalo sa mi spať, tak som si zapol session. Cítil som sa skvele, tak som zamixoval aj 15s. Hral som zopár hier proti regom a čo sa chipEV týka, skončil som v pluse (proti celému fieldu).

"Vstal som" o 5:30 a išiel som sa vyšialiť na záhradu. Lapil som kosačku a pokosil som časť záhrady. Kašlať na nočný kľud, táto kosačka ide na tichý pohon.

Spät k pokru...

Musím si zvyknúť na väčšie swingy, čo mi chvíľu potrvá. A potom to už bude fajn.

Klamal by som, keby som povedal, že sa každý deň naučím niečo nové... Ja sa naučím každý turnaj niečo nové.

Stále skúšam, kde si môžem dovoliť bluffovať. Zisťujem v ktorých spotoch môžem vypáliť väčší value bet. Zoznamujem sa s blockbetom. A veľmi rád premieňam SD value na bluff (ak je na to vhodný spot a textúra).

Začínam zvažovať streamovanie na Twitchi, niečo na spôsob from zer0 to h€ro. Každopádne, najskôr potrebujem nový počítač, takže idem makať, hehe.

Aby to tu nebolo len z pokrového súdka, tak napíšem i voľačo z toho reálneho sveta.

V posledných dňoch sa intenzívne venujem skladaniu rubikovej kocky. Som schopný ju poskladať za niekoľko minút. Idem podľa začiatočníckej metódy. Keď zlepším svoj čas a naučím sa rýchlejšie rozhodovať, tak sa začnem učiť pokročilú metódu. Rubikova kocka ma vždy fascinovala. A nikdy som netušil, ako ju mám poskladať. Konečne prišiel ten deň.

Ak budete mať záujem o perfektný návod, dajte mi vedieť. Rád sa s Vami podelím. Je robený presne pre ľudí ako som ja - ťažkopádnych a nelogicky zmýšľajúcich (na strednej som prepadal z matematiky).

Cvičenie som poslednú dobu zanedbal, pretože som sa sťahoval a riešil som iné veci (nič dôležité, len si to potrebujem zracionalizovať).

Včera som bol s ocom a frajírkou na griboch a podarilo sa nám nájsť parádne kúsky. V priebehu dňa ich pofotím a nahádžem ich sem. Podarilo sa mi nájsť najväčší dubák, aký som kedy videl. Bol veľký ako krava! Nazval som ho teda kravčík.

Po hubačke som zistil, aký dôležitý je life balance. Keď len grindím celý deň a jediná fyzická aktivita je - spiatočná cesta na záchod - tak sa cítim ako kapusta. Ani ten grind mi nejde od ruky. Jednoducho hemisféry neojebeš.

Aby som nezabudol - frajerka mi začína píliť uši s dovolenkou. Ja jej pre istotu nehovorím o tom, čo mám vydělané. Zatiaľ to nie je veľa, ani málo. Som na dobrej ceste. A že tá cesta bude ešte dlhá, haha.

Každopádne nechcem ísť na dovolenku len preto, aby som niekam išiel. A moja predstava o dovolenke sa nezhoduje s tou jej. Ona sa chce vyvaľovať na pláži. Mňa to nebavííííííííí. Napadol mi kompromis - spravíme jednu časť dovolenky podľa mňa a druhú podľa nej. Aby sa nepovedalo...

Eto vsio.
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Zlato
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      Axif1 původně napsal
      V posledných dňoch sa intenzívne venujem skladaniu rubikovej kocky. Som schopný ju poskladať za niekoľko minút. Idem podľa začiatočníckej metódy. Keď zlepším svoj čas a naučím sa rýchlejšie rozhodovať, tak sa začnem učiť pokročilú metódu. Rubikova kocka ma vždy fascinovala. A nikdy som netušil, ako ju mám poskladať. Konečne prišiel ten deň.

Ak budete mať záujem o perfektný návod, dajte mi vedieť. Rád sa s Vami podelím. Je robený presne pre ľudí ako som ja - ťažkopádnych a nelogicky zmýšľajúcich (na strednej som prepadal z matematiky).

Na tohle bys návod neměl? :-) Ne vážně, ten návod sem klidně postni...