BLOG - 101.6USD to GOD mode

• Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      Registrace: 16.07.2016 Příspěvky: 1,034
      Zdar,

rozhodl jsem se založit blog, bude to něco podobného, jako challenge z 50 dollarů na 10k, vlastně to samý, až na začátek a konec. Začínám s 2,5k CZK, takže něco pod 100 dolarů, důvod je ten, že o challengi z 50 USD jsem se dozvěděl až potom, co jsem vložil na Bwin 2,5k. Uppps, průser, no snad tenhle problém překonám. Druhá změna bude u konce tohoto blogu, který bude končit nějak takhle - možná se i opálím jako Ivey. Důvod proč tenhle topic zakládám je, že mi pomůže zdokonalit moje skills a snad to taky někomu někdy pomůže (i když si nedělám moc naděje :D ).

Něco o tom jak na tom jsem s pokerem. Je mi čerstvě 18 a jelikož neporušuju zákony, tak hraju teprve pár měsíců (od května). Začal jsem u bet365, na turnajích s Buy-in max. 2€. Takhle se mi povedlo vyhrát 1 turnaj a na cca 5 skončít na final tablu, profit 1500. Nebylo to špatný, tak jsem dál hrál turnaje, ale už mi to moc nešlo a postupně jsem se rozhodl, že přejdu na cash games. Hrál jsem NL5 (na betu nižší není) a párkrát i NL10. Takhle se mi povedlo ztratit 1k CZK, takže profit už činil jen +500. Takhle jsem chvíli stagnoval, ale potom jsem se začal zvedat. No, nic netrvá věčně (tady to netrvalo snad ani den) a když jsem si jednou vzal NB do postele, že si dám jedno 1€ Sitngo for fun před spaním, tak se mi povedlo missclicknout koupení buyinu do spin´n´go za 20€, no když mi to tam vyskočilo, tak jsem myslel, že mi je*ne. Ale tak odehrál jsem to, dokonce se mi povedlo vyřadit jednoho hráče, když jsem na riveru chytnul v all-inu flush (moje šance na turnu byly tak 15% na výhru). Nakonec se mi to nepovedlo vyhrát, takže docela rána pro můj bankroll a byl jsem v podstatě tam, kde jsem byl, když jsem začínal s pokerem. Dlouho jsem přemýšlel, než jsem usnul, nakonec mi došlo, že za to může bet365, i přes můj nepochybnej skill level v touch pad controllu, se mi povedlo kliknout na spin´n´go, když jsem byl v záložce sit´n´go, to se prostě u solidního kasina nesmí stát...

Takže, po pár dnech jsem se rozhodl přesídlit na Bwin, kde hraje víc hráčů, což byl hlavní faktor. Vložil jsem 2,5k a začal hrát (to je tak 2 týdny). Doteď jsem se tak nějak učil a pročítal tady tohle fórum, a jelikož jsem teď onemocněl, tak nemám, co dělat - zakládám blog (btw ta nemoc je hnus, jediný, co mi je, je že mě bolí v krku, ale fakt brutálně, v podstatě nemůžu jíst, protože při polykání to je nesnesitelný, no homo, doktorka mi řekla ať si dám tantum verde :D ).

Takže, i přes chybu (počáteční bankroll 2x větší než má být) jsem se rozhodl pro následující plán. Projdu si poctivě NL2 (i když už bych asi mohl skočit na NL4) a dokud tam neudělám 50USD, tak tam zůstanu, pak budu klasicky stoupat až do nebe.

Důležitý info:

-zatím používám HM2 - trial 10 days remaining, co bude potom, těžko říct, přemýšlel jsem o pkrstrategy elephant (prý je free, a mě se zatim nechce investovat 100USD do HM2), potřebuji hlavně VPIP, PFR a 3BET statistiky, to přepodkládám obsahuje?

-tady jsou moje staty z dosud odehraných hand na Bwin https://ctrlv.cz/93Xa (kritizujte prosím)

-ještě používám sidekick, sice když už mam HM2, tak bych se pravděpodobně obešel bez něho, ale k diskuzi hand je nezbytný a navíc se mi líbí, jak je jednoduše zpracovanej (pochopil jsem ho i já)

Je mi jasný, že jsem na spoustu věcí zapomněl (to ta nemoc :D ), takže si zkuste něco domyslet. Ještě promyslím, jak často sem budu házet nějaký reporty ze sessions atp. Zítra bych sem asi mohl hodit zítřejší session review a nějaký diskutabilní handy.

PS: Tady jedna handa na zasmání (musel jsem ukončit session, protože jsem se už skoro měl ztracené BI ze začátku session zpátky, prostě jsem to psychicky nezvládl :D ). Podle mě jen bad beat, ale jestli vidíte nějakou chybku, tak povídejte.
      Known Players:
      MP3: $2,02 - 101 bb
      CO: $2,36 - 118 bb
      BU: $6,89 - 345 bb
      SB: $0,14 - 7 bb
      BB: $2,77 - 139 bb

0.01/0.02 No Limit Hold'em (5 Handed)
      Hand recorder for this hand: PokerStrategy.com SideKick 2.1.30121.1

Preflop: Hero is BB with K:club: , T:club:
      SB posts small blind ($0,01), Hero posts big blind ($0,02), 2 folds, BU raises for $0,08, SB folds, Hero calls

Flop: ($0,17 - 8.50 bb) A:diamond: , A:club: , K:spade: (2 Players)
      Hero checks, BU checks

Turn: ($0,17 - 8.50 bb) 3:club: (2 Players)
      Hero bets $0,08, BU raises for $0,18, Hero calls

River: ($0,53 - 26.50 bb) 5:club: (2 Players)
      Hero checks, BU bets $0,51, Hero raises for $1,53, BU bets $6,12, Hero bets $0,98, BU gets uncalled back ($4,12)

Villain měl quads...

PSS: Už jsem to hledal asi 100x, ale nikdy jsem to nepochopil, co je rakeback? :D

Kdo to přečetl, tak si za odměnu může připomenout kvalitní scénku, z kvalitního filmu https://www.youtube.com/watch?v=bApyMu5yO1I

GN, c´ya zejtra
  • 34 odpovědí
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,146
      Snad ti to nadšení vydrží :f_biggrin:

- nevidím results handy, ale hádám že měl 33?

-rakeback: hernám platíš poplatky z odehraných potů. Všimni si, že když dáš třeba allin za $5 a soupeř callne za $5...tak nevyhraješ $10, ale třeba jen $9.70...protože 30 centů si vzala herna. Výše a způsob výpočtu těchto poplatků se herna od herny liší...každopádně se těmto poplatkům říká rake. Rakeback pak neznamená nic jiného, že z těchto zaplacených poplatků dostáváš něco nazpátek. Většinou prostřednictvím VIP systému herny (koupíš cash nebo třeba vstupenky v nějakém jejich VIP obchodu za nějaké body - ty body se ale právě generují na základě raku/poplatků). Snad je to jasnější :f_thumbsup:
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      karisek původně napsal
      Snad ti to nadšení vydrží :f_biggrin:

- nevidím results handy, ale hádám že měl 33?

-rakeback: hernám platíš poplatky z odehraných potů. Všimni si, že když dáš třeba allin za $5 a soupeř callne za $5...tak nevyhraješ $10, ale třeba jen $9.70...protože 30 centů si vzala herna. Výše a způsob výpočtu těchto poplatků se herna od herny liší...každopádně se těmto poplatkům říká rake. Rakeback pak neznamená nic jiného, že z těchto zaplacených poplatků dostáváš něco nazpátek. Většinou prostřednictvím VIP systému herny (koupíš cash nebo třeba vstupenky v nějakém jejich VIP obchodu za nějaké body - ty body se ale právě generují na základě raku/poplatků). Snad je to jasnější :f_thumbsup:
      -jj na ty results jsem zapomněl, už jsem to tam doplnil, měl pocket AA

-rake znám, ale ten rakeback mi nebyl jasný, teď už to chápu, díky moc

Nadšení by mohlo vydržet, ale podle toho jak se vyvíjí moje nemoc to spíš vypadá na starve to death :D
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,146
      A co to teda je za nemoc? Obyč angína to asi nebude ne? Každopádně GL ve vyléčení...vím jak se cítíš, taky bojuji se zdravotními problémy momentálně :f_mad:
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      No ono to asi není nic hroznýho, možná jenom moc brečím, teploty nemam, jen ten krk, angína to prej není, čekám zítra na výtěr, prostě od čtvrtka mě bolí v krku a zatím se to nezměnilo (možná zhoršilo) a už prostě nemůžu skoro jíst, dneska jen 2 jídla, jestli to takhle půjde dál, tak ztratím všechny poctivě vykorbený kila :f_mad:
      Navíc takhle o prázdninách to prostě sucks :D jednou se mi povedlo se zápalem plic vydržet doma měsíc a půl (červenec-srpen) :D Snad to zítra poleví, to samý přeju tobě :D
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      Update:
      Včera jsem dal kratší session (400hand). Hnedka z kraje jsem dostal asi 3 bad beaty, takže už jsem byl trochu v tiltu, ale hrál jsem dál. Nehrál jsem zase tak špatně, ale už jsem nebyl ochotný počkat na dobrou příležitost a když jsem dostal AK a pre-flop re-raise, tak jsem šel all-in. Není to zase tak špatný, ale lepší by bylo se podívat na flop, než jít rovnou all-in, kdybych nebyl v lehkým tiltu, tak věřím, že bych to zahrál lépe, i proto jsem session ukončil.

Dneska už to bylo lepší, na hru jsem byl namotivovaný a hrál docela dobře, čekal na dobré spoty. Každopádně, hned v prvních 15 minutách jsem dostal 3x KK, poprvé mi to foldli pre-flop, na další bude odkaz dole a v posledním připadě přišly na board 4 karty stejné barvy a villain betnul docela hodně, tak jsem musel foldnout. I přes tohle jsem nebyl v tiltu a čekal na dobrý spoty, což nakonec vyústilo v profit na konci session. Btw snad poprvé jsem se dostal s AA do all-in pre-flop :f_drink:

2 handy z dneška: AKo
      KK

Taky jsem si uvědomil, že zapomínám na pozici a moc se podle ní nerozhoduji, takže už si dávám bacha a hned to vypadá líp :) Zjišťuju, že nejdůležitější je trpělivost, není třeba se nikam hnát, příležitosti přijdou. Což ale není tak jednoduchý, že? Zvlášť když vám villain nesmyslně callne 9 10 do all-inu a trefí full house, to mu rovnou dávám terč na jeho stack :D
      Jinak myslím, že můj největší problém bude sizing betů, abych vytěžil, co nejvíce z hand, kdy jsem něco trefil, kdo zná nějaký článek na tohle téma, tak posílejte :)
      Úkol: Do zítra musím zchecknout nějakou teorii, moc tomu nedávám, za 2 dny jsem zkouknul jen 2 videa od cornieho o QQ a AK :f_cry:
      PS: Musím začít dávat delší sessions, 1000 hand denně není dost, chce to 2k ideálně (což teda s mojí leností není asi reálný :D )
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      Update:

BR: 107,38/150 USD (až bude 150USD posunu se na NL4)
      Typ: hlavně full ring
      Od včerejška mi přijde, že zvládám hrát svojí A game a konečně to začíná fungovat. Až teda na dnešní ráno, kdy jsem hned v prvních 20 handách chytnul 2 bad beaty - nižší straight do vššího, pre-flop all in - na riveru přišel flush. Odpoledne už vše běželo správným směrem a vrátil jsem se zpátky na ranní výši BR.

Ještě otázečka, přemýšlel jsem nad sizingem standardního pre-flop raisu když otevírám hru. Co je vhodný (na mikro limity) 3BB nebo 4BB? Nebo to záleží na člověku? :)

Ještě mě napadlo něco k mojí rangi, měl bych otevírat AJo, ATo z MP nebo to je fold?

PS: Pár hand jsem postoval do eng hand disc. fóra, budu to házet tam, protože tam je více lidí - rychlejší a početnější reakce :) (QQ)
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      Update:

BR: 120,8 USD
      Typ: preferuji FR, ale vzhledem k občasnému nedostatku hráčů se musím někdy spokojit s 6-max

Úspěšně pokračuji v předvádění A game a buď jsem teďka na vlně lucku nebo fakt začínám crushovat NL2. Uvidíme na konci týdne, možná už to bude vypadat na NL4. Jinak, vypozoroval jsem, že ráno prostě neprofituju, nevím čím to je, ale ráno vždy prohraju tak 2 BI a odpoledne pak vyhraju 3x tolik. Je možný, že to je protihráčema, ale těžko říct, možná jen náhoda.

Konečně se mi taky daří dělat větši volume, včera překonán rekord, nahrál jsem přes 2k hand. Postupně taky doupravuji svoji range, zjistil jsem, že KJo je dost diskutabilní handa, takže ji přestávám hrát, když nejsou vhodný podmínky. Taky jsem strašně moc 3betoval, ale to se mi povedlo v posledních dnech usmernit.

PS: narazil jsem na dost kvalitního týpka, tady jeden zajímavej song BlaBla
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      Update:
      BR: 140 USD

Poslední tři dny nějak stagnuju, přijde mi, že dostávám poměrně dost bad beatů, ale pořád se držím v plusu a neprohrávám, takže si nemůžu stěžovat. Vypadá to, že se brzo přesunu na vyšší limit, snad se mi to povede doklepnout do dvou, tří dnů.
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      Update:
      BR: 150 USD

Konečně jsem se prokousal NL2 a čeká mě první pokus na NL4, tak snad to dopadne. Pravděpodobně to zkusím už dneska, popř. zítra. Zatím jsem jel na 6 stolech, na NL4 zezačátku uberu 2.
      Shrnutí mojí dosavadní hry:

Staty - https://ctrlv.cz/jNn2
      Graf - https://ctrlv.cz/SozL

Kdyžtak se někdo vyjádřete ke grafu/statům, na čem bych měl zapracovat atp., díky :)
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      Update:
      BR: 159 USD

Přešel jsem na NL4 a přijde mi, že v pohodě zvládnu 6 stolů. Problém je, že oproti NL2 je to rozdíl jako prase, ty lidi hrajou prostě úplně jinak. Blufuje se tady prakticky neustále, přijde mi, že sem chodí hrát hráči, co si chtějí užít hru a snaží se prostě a jednoduše vyblufovat úplně ze všeho. Dá se říct, že top pair je v 75% absolutní nuts. Btw, zatím čím lepší handu jsem měl, tím větší šance na prohru. Už se mi povedlo např. trefit nižší set do vyššího, AK (2 páry) do setu atd. Pár dní mi asi potrvá, než se adaptuju na tenhle crazy styl, ale snad se zadaří. Zatím jsem zjistil, že Cbet je tu účinný minimálně a pokud nehitnu, tak nemá cenu betovat.
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      Update:

BR: 175 USD

Včera jsem si prožil asi největší "loosing streak" za mojí krátkou kariéru. Podařilo se mi v relativně krátkém čase prohrát 4,25BI (no dobře, takhle v BI to nezní tak strašně, ale podařilo se mi spadnou na hranici NL2, tak jsem z toho byl docela špatnej :D ), každopádně v session jsem pokračoval dál (což asi nebylo správné rozhodnutí, ale přišlo mi, že dokážu hrát pořád poměrně kvalitně) a povedlo se mi nahrát 3BI zpět, ale potom zase ztratit 1BI. Největší prohry byly pre-flop all iny s AK, QQ. Pomalu zjištuju, že tohle prostě nejsou handy na all-in (standardně, na limitech kde hraju). Chce to prostě hrát více tight, nepoštět se do zbytečných akcí, nepřehrávat handy a čekat až něco budu mít. Dneska se mi zase povedlo nedodržet pravidlo fold QQ na 4 bet a šel all-in, villain samozřejmě s KK. V poslední době si začínám hodně všímat, jak agresivně sází soupeři a respektovat to, což se mi osvědčilo a zachránilo několik BI.

Pomalu mi přijde, že se na NL4 začínám usazovat (=herně bych na to měl mít, takže až se budu muset vrátit na NL2 tuhle výmluvu nemůžu použít :D ). Jinak, tenhle týden jsem pryč, k pokeru se dostanu převážně večer. Tím se mi otevřelo poměrně dost času na projíždění teorie, takže čtu, čtu a čtu...

Btw, dneska jsem chytnul bad beat (nižší set do vyššího) a zjistil jsem posun v mind setu, bral jsem to jako přirozenou součást hry a prostě na to zapomněl, což jsem bral za osobní uspěch :D . Když jsem nad tím potom přemýšlel, tak jsem si uvědomil, že do tiltu mě dostane, když zahraju něco ne uplně správně (třeba lehce zariskuju) a pak prohraju, to se potom docela naseru. Takže lék je jasnej, prostě to chce hrát dobře :D

PS: Jak jsem minule psal, že NL4 je zběsilý, tak to beru zpět, byly to jen první 2 dny, pak se lidi uklidnili a hrajou normálně :D
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      Update:

BR: 161 USD

Tak jsem se nějak zasekl, sice jsem půlku týdne teďka nehrál, ale nějak se nemůžu pohnout z místa, navíc ještě mírně klesám. Nevím, čím to je, ale přijde mi, že nad tím asi moc přemýšlím. Myslím, že bych měl hrát víc jednoduše a ne tolik přemýšlet nad range soupeře, protože to na takhle nízkým limitu asi nemá moc cenu. Takže plán je následující, budu se snažit hrát víc ABC a vyhýbat se složitým spotům. Budu taky hodně navštěvovat HJ forum a koukat, na co nejvíce hand, to by mě snad mohlo hodně pomoci. Jinak mi nepřijde, že bych hrál nějak 2x špatně, sice to asi není úplně čístá A game, ale spíš mi přijde, že mám smůlu poslední dobou. No, snad to přejde a za týden to uvidím zase v lepších barvách :) .
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      Update:

BR: 182 USD

BR moc nenarostl, ale musím říct, že jsem spíš měl bad run a prostě smůlu, než že bych hrál nějak dvakrát špatně. Skoro 2 týdny se to táhlo a smůla mě neopouštěla, takže asi můžu být rád za to, že jsem nikdy nebyl moc v mínusu. Po žádné session jsem snad nebyl víc jak 12 USD v mínusu, v čemž teda na druhou stranu vidím docela štěstí a jsem za to rád :D . Každopádně mě to dost psychicky nahlodalo, ono 2 týdny se nepohnout z místa není nic moc. Každopádně vypadá to, že už je to pryč a poslední 3 dny se mi hraje dobře. Konečně začínám chápat jak to na NL4 funguje, co si zhruba můžu dovolit atp.

Momentálně si myslím, že můj největší problém je malé volume, tenhle týden to byla tragédie, radši ani nechci koukat kolik jsem nahrál hand, takže cíl na příští týden je hrát hodně, ideál 2k hand denně a víc (při hraní na 6 stolech). Taky doufám, že tohle vyřeší z části škola, a až skončí prázdniny, tak se přepnu do pracovního režimu a budu poctivě klikat :) .

Jinak pořád postuju handy do judging fóra a snažím se i radit ostatním, tak doufám, že jim neříkám úplný blbosti :D . Čtu články, blogy, prostě vše co mi přijde pod ruku. Zrovna včera jsem koukal na https://www.youtube.com/watch?v=2mt-ig_8T9M a fakt mě to dostalo, prostě paráda.
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      Update:

BR: 183 USD

Na BR je vidět, že progress tam je, ale ještě to není úplně ono. Poslední 2 (možná víc, už si to radši ani nepamatuju) týdny jsou fakt tragédie, vůbec se nehýbu a hlavně jsem vůbec nevěděl čím to je. Nebýt dneška tak na BR svítí o 5 BI míň. Díkybohu jsem se dneska už kousnul a zamyslel se nad tím, jak hraju a proč nemůžu projít ani blbým NL4. Koukal jsem na různý statistiky v HM2 atp. a myslím, že jeden z hlavních problémů bude moje hra na blindech, kde mám po 55k handách -33BB/100 (SB) a -69BB/100 (BB). Nevím kolik je ideál, ale tohle přijde i mně trochu hodně, takže na tom zkusím zamakat. Další věc jsem vypozoroval z grafu (https://ctrlv.cz/tssw) a je jí red line, která mi přijde, že jde až moc strmě dolů. V neposlední řadě upravuji trochu range, jednoduše řečeno, hraju moc loose, ale to fakt jednoduše řečeno, bude ještě chvíli trvat, než to vypiluju.

Všechno tohle bude v praxi znamenat, že budu o dost víc 3 betovat a celkově budu o hodně agresivnější a hlavně zminimalizovat slowplay, tam mi přijde, že přicházím o hodně value, takže odteď prostě jen betovat a betovat, když něco villain bude mít, tak mě přeci stejně callne. Na druhou stranu se nesmím nechat unést a nezapomenout sem tam foldnout, abych se nějak blbě nestacknul. Taky snažím se experimentovat s open sizingem, protože jsem párkrát zaslechl, že je dobrý 2BB z buttonu a další věci, tak se snažím zjistit, co bude nejlepší pro NL2. Ještě si myslím, že by mohla být chyba v příliš vysokém Ft3bet, mám 73%, kdyžtak řekněte, kolik bych tak měl mít.

Sessions se mi zpočátku týdne dařilo dělat po 2k handách (asi 2 dny), potom 2 dny kolem 1500, 1 den jsem nehrál a včera jen 777. Takže volume by taky mohlo být lepší, ale hodně to přisuzuji faktu, že se mi herně nedařilo, což mi sebralo celkem chuť do hry. Ještě, že tady jsou neděle, který všechno spraví. Dneska jsem hrál asi 1500 hand (možná dám ještě jednu session) a byl to první den, co mi přišlo, že fakt hraju na NL4 (=limit for fish), lidi hráli špatně, callovali, když jsem něco měl. Těžko říct jestli jsem měl prostě jen štěstí nebo to byla moje změna hry, ale povedli se mi i pěkný bluffy proti pár "regular players", což mi taky dost zvedlo sebevědomí (jak málo stačí :D ). No, to uvidíme za týden, ale snad už jsem konečně přišel na to, jak beatnout tenhle trapnej limit :) .
    • sEg1X
      sEg1X
      Stříbro
      Registrace: 24.03.2014 Příspěvky: 153
      Prečítal som si tvoj Blog je pekný a dobre sa číta. Budem ta sledovať ,zaťial to vyzerá že to niekam dotiahneš :)
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      sEg1X původně napsal
      Prečítal som si tvoj Blog je pekný a dobre sa číta. Budem ta sledovať ,zaťial to vyzerá že to niekam dotiahneš :)
      Díky, díky, konečně někdo něco napsal :D .

Update:

BR: 220 USD

Tak dá se říct, že tenhle týden hot run jako prase, tedy aspoň do pátku. Hlavní změna v mojí hře je, že jsem začal aktivně používat 3 bet, přečetl o tom nějaký článek a prostě ho zařadil do svojí hry. I když to pořád není ono a stejně jako u c bet, i tady cítím, že to ještě plně nechápu a nevím kdy přesně použít, a kdy přesně couvnout zpátky, tak myslím, že to rapidně zvedlo mojí winrate - i když těžko říct, jestli jsem se proste zrovna nesvezl na vlně hot runu. Hot run spočíval převážně v tom, že na stolech bylo strašně moc fish a furt mě callovali, když měli horší handu. Bohužel už o víkendu to začlo vyprchávat, fish začli ubývat, což teda nechápu jak je to možný, ale najednou byly prostě stoly plný TAGů. Navíc jsem začal hrát, jako bych měl nějakou obrovskou edge a snažil se - hlavně teď o víkendu - soupeře přehrávat, místo toho, abych chodil pro value. Jednoduše řečeno, když se mi chvíli daří, tak pak začnu mít pocit, že to crushuju a hraju víc loose. Řešení je, udržet svojí hru pořád stejnou a nenechat se ovlivňovat okolnostmi, což teda je asi jedna z nejtěžších věcí imo. Ale to by mělo přijít se zkušeností, takže asi netřeba se tím nějak dvakrát zatěžovat - tím neříkám, že se nebudu snažit o progress v týhle oblasti, ale že hlavní faktor bude asi čas.
      Kromě 3 betu jsem se taky začal soustředit víc na stealování blindů - za účelem vylepšení mojí red line - a taky začal používat různé velikosti sázek (viděl jsem zajímavý videjko, kde týpek ve zkratce říká "Proč bych měl balancovat velikost sizingů, když si toho moji protihčáči stejně nevšimnou", což teda na micru platí, takže se snažím v každým spotu betovat tak, abych za co nejmenší částku, dostal kýžený výsledek.
      Co jsem tak zkouknul graf, tak úhel pod kterým padala red line se zmenšil o třetinu/polovinu (což je teda fakt by oko :D ), což si myslím, že je super a aspoň z něčeho můžu mít radost, jelikož, po včerejšku, kdy jsem měl 230USD, jsem myslel, že už bych to dneska mohl doklepnout na NL10, ale tak co už, zase nemůžu chtít zázraky, snad se mi to povede v nadcházejícím týdnu. Ještě přemýšlím, že bych šel na NL10 až s 260 USD, aby to bylo víc safe, ale to se budu rozhodovat podle momentální nálady.
      Jinak dnešek byl celkem katastrofa, kromě pokru (kde jsem odpálil asi 3 BI) se mi povedlo narazit na kole do auta (za jízdy), přední kolo je zdeformovaný, já naštěstí žiju :D . Jinak to byla moje vina, což mě teda dost sere, navíc když pořád na kole nadávám na řidiče, jak neuměj přemýšlet u toho řízení. Ale tak aspoň sbírám zkušenosti do života :D .

Edit: Na nl10 jdu až s 300USD, jelikož jsem začínal na 100, tak to mám o 50USD vše posunutý.
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      Update:

BR: 192 USD

Momentálně procházím těžkým downswingem. Přijde mi až neuvěřitelný, jakou smůlu mám. Díky tomu, že jsem měl smůlu, tak jsem občas zahrál i nějakou handu špatně, takže něco jsem prohrál i díky chybám, ale většinou prostě smůla. Donutilo mě to napsat na eng část PSGY fóra a odpovědí mi přišlo pár odkazů na úplně basic věci. Většinu z toho už jsem četl a viděl, ale takhle jak to teď procházím znovu, tak si spoustu věcí upevňuji a připomínám detaily, které už jsem zase zapomněl. Tady je odkaz asi na nejdůležitější videa pro microstakes - https://www.pokerstrategy.com/video/?query=No-Limit+Starter+Course&content_type=0&game_type=0&table_size=0&language%5B%5D=en&submit=Search. Jinak jsem ještě sehnal šikovně udělanou tabulku s PF rangema v excelu, takže teď v podstatě vím v 90% situací, jak bych to měl standardně zahrát. Nicméně i když jsem hrál přesně podle tabulky a postflop scénáře z videa, tak smůla mě neopustila. Rozhodl jsem se jít na NL2, to bylo včera. Odehrál jsem tam asi 2k hand a byla to tragédie. Tolik suck outs, že už jsem ani nevěřil vlastním očím a symbolem toho se staly PF AI s AA/KK. V 2. části session už jsem při každým AA/KK počítal, že přijdu o stack. Když jsem potom koukal do equilabu, tak se mnou šli borci all in třeba, když měli šanci vyhrát 7%, ale stejně to urvali :D . Takže jsem se rozhodl, že dám tak 2-3 dny od pokeru pauzu. Počítám, že tak úterý/středa začnu hrá na NL2, udělám BR tak na 205USD a pak půjdu zas na NL4.
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      Update:

BR: 216 USD

Tak tenhle týden trhal rekordy a řekl bych, že byl nejlepší jednak, co se profitu týče, tak i herně jsem se cítil dobře. Když se tak podívám na rozdíly BR mezi různými updaty, tak to vypadá, že se nic moc neděje. Stejně tak to je i teďka, ale v tomhle týdnu toho bylo fakt dost. Navíc jsem začínal až někdy v úterý a to navíc jen tak zlehka + přes víkend jsem byl pryč, takže jsem vůbec nehrál, takže v podstatě poker tenhle týden dostal prostor jen v 4,5 dne. Každopádně, hned v úterý jsem spadnul asi ještě na cca 185 USD, takže nic moc. Popravdě už jsem byl docela dost nasranej a řekl si, že to prostě musím začít crushovat. Upustil jsem částečně od nastudovaných materiálů a začal hrát hodně aggro (to jsem byl ještě na NL2). To zapříčinilo, že jsem hrál o větší stacky a tím pádem, taky větší stacky prohrával, když jsem bluffoval a soupeř něco fakt měl. Na druhou stranu jsem ale vyhrával větší stacky, a to i když jsem já nic neměl. Nakonec jsem zjistil, že tenhle styl je aspoň na NL2 hodně profitabilní a během 2 dnů se vyhoupnul zpátky na 210 USD. V pátek jsem se rozhodnul, že už jsem v pohodě a můžu se vrátit na NL4 a dal ještě krátkou session (před odjezdem na víkend). Pokračoval jsem v agresivním stylu, ale přeci jen jsem trochu ubral a hrál trochu víc tight. Hned na úvod se mi povedlo zahodit 3/4 stacku s A10, když jsem měl pár A a soupeř měl AK. To mně trochu srazilo a začal jsem přemýšlet, jestli bych měl pokračovat v agro hře, ale řekl jsem si, že to byla prostě smůla a že zas tak často s párem do vyššího kickeru nenarazím, tak jsem pokračoval. Nakonec jsem během půl hodiny skončil v profitu 5 USD, takže celkem pohoda. Dnes jsem se vrátil a dal asi 30 minutovou session a musím říct, že už nedokážu hrát tak agresivně, což mě teda dost mrzí. Prostě jednoduše řečeno jsem vypadl z tempa a vrátil se k pasivnímu pohodlnému stylu, což podle mě nebude způsob jak crushnout NL4. Takže úkol na příští týden je, najít plán jak totálně přehrát hráče na NL4. Myslím, že cesta zase povede přes agro styl, budu muset chodit pro poty, vždy když to půjde, hodně stealovat blindy atp. Shrnul bych to asi tak, že začínám mít pocit, že každý limit se dá určitou strategií dobře crushovat a chce to jenom zjistit, co tam platí, což se podle mě ze článků nedočtu, ty mi dají jenom nějaký základ, který pak použiji, ale přijít na to musím sám. Chce to ze začátku asi hodně experimentovat a zkoušet, co si můžu dovolit. Taky mi přijde, že jak na stole párkrát zahrajete agresivně, tak se vás všichni bojí a foldují, takže profit jde o to víc nahoru.
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      Update:

BR: 241 USD

Konečně trošku posun v BR. Je zajímavý, jak se dokáže za takovou chvíli, změnit postoj ke hře. Ještě před týdnem jsem myslel, že na NL4 prostě asi nemám. Dneska už tam hraji fakt v pohodě a cítím se při hře pohodlně. Ze hry mám konečně po delší době celkem dlouhodobě dobrý pocit a můžu říct jedno, není lepší pocit, když jste v "laufu", přemýšlíte nad hrou a držíte si nějaký nadhled, to mi pak přijde, že každý rozhodnutí je správný. Těžko říct, jestli to tak je nebo mám prostě štěstí :D . Co se hry týče, tak jsem přestal hrát s otevřenou tabulkou PF ranges. Takhle s odstupem si myslím, že hlavně tohle pomohlo, protože jsem u většiny spotů koukal do tabulky a nesoustředil se moc na hru, jaká je dynamika stolu. Začal jsem teda hrát víc podle sebe a hlavně aktivně na stolech (3 bet se pohybuje kolem 10-13%). Co jsem tak pochopil, tak nastudovat teorii je dobrá věc, ale chce to taky nezapomenout u hry přemýšlet (vědět, kdy se můžu odklonit od teorie) a nespoléhat se 100% jen na to, co jsem nastudoval. Jinak hraju pořád 6 stolů a přijde mi, že to zvládám v pohodě, takže asi měnit nebudu. Ještě jeden postřeh. Co jsem četl blogy ostatních, tak tam psali, že se nedokážou soustředit na hru po delší dobu. Nevim jestli na to jsem schopný koukat objektivně, ale přijde mi, že u mě to problém není, hraji prostě to co mám a když začnu hrát hodně loose, tak si to uvědomím (někdy po delší době, než bych měl :( ) a začnu hrát zase dobře. Navíc se vždycky tak nějak challengnu, že musím foldnout, co nejvíc hand (samozřejmě jen těch, co mám, AA bych nefoldnul asi v žádným stavu :D ) a s každou foldnutou handou se mi hraje líp :D .

Přemýšlel jsem, že bych šel na NL10 dřív, takže podle pocitu, možná už na 275 USD. Snad to zvládnu už tenhle týden :f_cool: .
    • 1
    • 2