[NL50] river bet/call se setem?

• bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      IPoker, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $104.18 (208.4 bb)
      Hero (BB): $70.11 (140.2 bb)
      MP: $65.96 (131.9 bb)
      CO: $51.36 (102.7 bb)
      BTN: $62.01 (124 bb)

Preflop: Hero is BB with :9c: :9h:
      2 folds, BTN raises to $1.25, SB folds, Hero calls $0.75

Flop: ($2.75) :Td: :5d: :9s: (2 players)
      Hero checks, BTN bets $1.50, Hero raises to $5.07, BTN calls $3.57

Turn: ($12.89) :Ks: (2 players)
      Hero bets $10, BTN calls $10

River: ($32.89) :3c: (2 players)
      Hero bets $24, BTN raises to $45.69 and is all-in, Hero calls $21.69

Results:
      $124.27 pot ($3 rake)
      Final Board: :Td: :5d: :9s: :Ks: :3c:
      Hero mucked :9c: :9h: and lost (-$62.01 net)
      BTN showed :Qd: :Jd: and won $121.27 ($59.26 net)

Ahoj, otázka na riveru podle mě zní: dostanu více callů proti stnd sizingu 3/4 než proti shovu? Můj předpoklad byl, že ano - nějaké TPs například by proti tomu mohl spewnout, ale proti shovu by už měl pohodlnější fold... Jaký size byste volili vy?

A potom proti raisu jsem taky celkem zoufalý, nerad zahazuju když mám tak dobré odds, selektivní paměť je svině a mozek si neuvědomuje, že stačí vyhrát fakt málokdy... Na druhou stranu když někde prohrávám vždycky, tak tam prohrávám prostě vždycky :f_rolleyes: Callnuli byste? Nebo byste případně něco udělali jinak už dřív, abyste se vyhnuli této situaci? (např. ten shove) Já si říkal, že bude celkem cappnutý - QJ, KK, TT bude často raisovat někde dříve a potom už by ten poměr slabších (např. KT) ku silnějším mohl být příznivější. Jestli lze o nějakém poměru vůbec hovořit :)
  • 7 odpovědí
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      Checkujem turn, improvlo aspoň 15 komb QJ na straight, takže nemusí defendovať moc veľa horšieho do showdownu.
    • crank139
      crank139
      Bronz
      Registrace: 29.09.2010 Příspěvky: 427
      ten turn je hrozná karta :D ináč k tvojej prvej otázke tak z mojích skúsenosti dostávam viac callov nižžším betom aj 3/4 tu bude podľa mňa moc, niečo nad halfpot + mu dávaš priestor shovnuť tam nejaké missnuté draw
    • matusko
      matusko
      Bronz
      Registrace: 05.09.2010 Příspěvky: 5,896
      Ja by som callol rychlo a celkom rad. NL50 podla mna skoro kazdy shoveuje QJ na turne na tomto runoute(proste sa prilis boji toho, ze sa board pokazi-toto je ten psychologicky dovod, netvrdim, ze je zle mat shoving range IP za BTNa)
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Jo ten turn je taky pochybnej, ale musis brat v potaz to, ze on se callem na turnu cappuje, protoze dost QJ comb raisne na takto wet boardu... Jeho calling range uz potom tak silna neni a obsahuje dost veci jako slabsi 2P, pair+draw, draw atd... Nicmene to, ze mam 2 streety value po tom co se callem cappne nemusi znamenat, ze chci ten turn betovat, protoze se nechci vystavovat prave raisu, ale bet mi neprijde spatny proto, ze se potrebuju dost protektovat pred vecma jako prave pair+draw, nebo jen draw a z dost tech veci muzu dostat imo i 2 streety value (napr z AdKd, KdQd. QcTc napr.) zatimco checkem dostanu uz jen 0-1 streety z techto hand... Kdyz se vyjadrej dalsi lidi i k tomu turnu bude to fajn :)
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Matus a co turn? :)
    • matusko
      matusko
      Bronz
      Registrace: 05.09.2010 Příspěvky: 5,896
      hmmm, vzhladom na limit a 125bb mozno bet/fold? T je urcite bet, akoze jasne ze on ma asi vsetky QJ, ale vzhladom k jeho celkovej range to nebude az tak velke %. Check sa mi zda ako dooost nitfest, to co ziskame potcontrolovanim a davanim si sance na to, ze suckoutneme QJ na riveri podla mna nieje dost oproti tomu, ze ziskame value z kopy ruk a deny equity.

bet/fold navrhujem pretoze si skor nemyslim, ze ludia budu IP shovehappy za tuto depth aj s roznymi combodraws(radsej callnu, tiez sa boja, ze mas QJ :) )) )

Specificky tiez nizsie stakes takto straasne funguju. Preto by som aj velmi chcel callovat river na tvojom mieste.Imo si mal smolu QJdd a QJss su asi jedine ruky, ktore populacia bude hrat takto

bottom line: myslim, ze shoving range nl50 hraca za 125bb na tomto turne je strasne QJ heavy, mozno dokonca purely QJ
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Díky :)