[NL10] defend bb/bu strategy on turn

• crank139
      crank139
      Bronz
      Registrace: 29.09.2010 Příspěvky: 427
      Zdravím, neviem ako reagovať v týchto prípadoch kedy hitnem na turne a podľa čoho sa rozhodovať, na flope to proste musím defendovať aby som tu neoverfoldol, v prípade že na turne nič nehitnem tak je to jasný fold no neviem čo z handou keď hitnem nejakú draw, v pozícii by som to skoro určite hral passive no oop sa tu tie pomery myslím že líšia, podľa čoho sa tu rozhodujete? teoretický by sa tu dalo aj callovať a v prípade hitu donknúť, ak som dobre počítal aby to na turne nebol stratový call stačí mi aby súper dorovnal len tretinu potu. za reakcie vopred dík

Poker Stars, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $25.87 (103.5 bb)
      Hero (BB): $25 (100 bb)
      UTG: $88.05 (352.2 bb)
      MP: $44.60 (178.4 bb)
      CO: $21.49 (86 bb)
      BTN: $19.06 (76.2 bb)

Preflop: Hero is BB with A 3
      3 folds, BTN raises to $0.50, SB folds, Hero calls $0.25

Flop: ($1.10) T 4 6 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $0.50, Hero calls

Turn: ($2.10) :5h: OR :8d: (2 players)
      Hero ???
  • 5 odpovědí
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      Skús hrať celú range a nie jednu handu vo vákuu.
    • crank139
      crank139
      Bronz
      veď to sa snažím aj robiť len tie handy nekokážem nijak správne roztriediť, keby som tu napr. x/raisoval na turne všetky flush draw tak budem mať veľký nepomer medzi value a bluff, hrať x/r napr. nejaké Ad-3d a hrať len x/c napr Ad-Jd kde môžem chytiť nejaké tp prípadne mám nejakú showdown value vs slabšie draw ktoré môže vzdať na riveri? alebo nejakéstraightdraw s blockrom s ktorým budem pokračovať aj na river v prípade že nehitnem? napr. 8-9s?
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      A value check/raise máš čo na týchto turnoch?
    • crank139
      crank139
      Bronz
      napr. pri turn s :8d: tak sety s T-T, 8-8, 4-4, 6-6 + T-8s ale to je myslím také na hrane čo je 18 comb
      okrem toho tam mám -+ 18 comb flush a
      nejaké straight draw asi16 comb J-9, tie offsuit tu môžem v pohode na flope foldnuť čiže ostanú J-9s 4 comba
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Ok, cool. Food for thought - niečo môžeš aj callnúť znova, prípadne raisovať rovno na flope. Tento board sa nám nebude moc dobre defendovať (záleží aj na tvojej preflop calling range), takže nejaký x/R pre protekciu a hrateľnosť na flope nie je od veci.

Ak máš takúto value range, pridať možeš približne 1:1 bluffov, niečo z toho bluffovať na riveri podľa sizingu. Imo na tomto boarde by si mohol mať viac ,,horších" floatov než A3s, napr. QdJd, Jd7d alebo niečo na ten štýl.
      - 5 ti A3 improvuje na pomerne shitty draw, 7 ťa nespasí a myslím, že budeš mať lepšie ruky na defend - nejaké pairs, lepšie draws...
      - 8 -> s Ad3d máš showdown value (občas betne QJ a checkne back river unimproved; nie je to situácia, vďaka ktorej si kúpiš nové Lambo, ale môže nastať) a občas ti hrá samotná overkarta. Takže za mňa x/c a skôr preferujem x/R s handami, s ktorými nemáš žiadnu showdown value ani šancu vyhrať unimproved, t.j. Jd7d etc.

Čo sa river play týka, preferujem turnovať nejaké páry na bluff už na turne s plánom bet river, niečo ako 74s, čo blokuje páry, sety a straights. Flushdraw by som hral x/R turn a x/f river, blockuješ mu ruky, ktoré môže sám foldovať na riveri (veľa hráčov si tu betne asi any backdoor, potom b/c flush turn). Na 5 skôr raise Q7s, napr. A7s môže byť aj call. Chceš drawovať na silné draws, nie že pôjdeš x/c alebo x/R, potom improvneš na bottom end straight a aj tak sa rozhodneš check/foldnúť.