[NL10] bluff do 4 bet range

• karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,151
      Microgaming - €0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

CO: €10.00 (VPIP: 21.23, PFR: 17.81, 3Bet Preflop: 12.00, Hands: 149)
      BTN: €10.59 (VPIP: 27.69, PFR: 26.15, 3Bet Preflop: 10.00, Hands: 71)
      SB: €8.39 (VPIP: 52.94, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 17)
      Hero (BB): €10.72
      UTG: €11.62 (VPIP: 22.58, PFR: 16.28, 3Bet Preflop: 6.12, Hands: 707)
      MP: €4.04 (VPIP: 27.50, PFR: 17.50, 3Bet Preflop: 7.14, Hands: 42)

SB posts SB €0.05, Hero posts BB €0.10

Pre Flop: (pot: €0.15) Hero has J:spade: A:spade:

fold, fold, fold, BTN raises to €0.20, fold, Hero raises to €0.70, BTN raises to €1.50, Hero calls €0.80

Flop: (€3.05, 2 players) 4:spade: K:club: 6:club:
      Hero checks, BTN checks

Turn: (€3.05, 2 players) 2:spade:
      Hero bets €2.05, BTN calls €2.05

River: (€7.15, 2 players) 4:heart:
      Hero bets €7.17 and is all-in, BTN calls €7.04 and is all-in

Zajímal by mě váš názor. Mě se ten play i zpětně celkem líbí. Po checku na flopu v jeho rangi čekám především JJ,QQ,AQ a možná slowplay KK. Turn mi zvyšuje eq, tak se rozhodnu ruku obrátit na bluff (s tím že posílám river), s tím že mám blockery na AK. JJ, QQ by tu měl zahodit, right? Já mohu úplně v pohodě reprezentovat AK, KQs
  • 15 odpovědí
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 638
      ja by som ti nikdy nepriradil AK po callu OOP
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Proč nikdy? Mě přijde vcelku běžné, že hráči callnout AK a chtějí vidět zda něco na flopu hitnou. Ono jako točit AK do 4bet range je často dost izolační. Jako netvrdím že callovat AK OOP je nějaký dobrý play, ale rozhodně bych netvrdil, že to hráči nedělají. Navíc tady bych na nějaký min 4bet možná to AK callnul. Podle mě to reprezentovat můžu.
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Predpokladám, ze hráš loose. Btn je lag, a ak má Hud(alebo je všímavý), tak ti nepriradi AK, pretoze by si mal stack offovat. Mne sa hrá zlé in posiotion, keď nehitnem AK. Takže oop je to katastrofa. Ďalej jeho 4bet môže byť bluff. Už som sa s tým stretol viac krát na danom limite a sám som 4bet happy na btne vs blindy. A presne za ten sizing. Samozrejme nájdeš tam i kingov a esá, ale tak čo už. Do budúcna ti odporúčam to točiť, alebo si vytvor 5bet range.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      QQ-JJ imo nevyfolduješ. X/f river.
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Registrace: 13.11.2014 Příspěvky: 472
      Podle mě je dost diskutabilní jestli je profitabilní dorovnávat 4bet OOP s AJs. Vlastně se ten call vylučuje když použiji tvůj argument
      Ono jako točit AK do 4bet range je často dost izolační.
      , jestli je to pravda (o tom tedy mám pochybnosti), tak přece nemůžeš dorovnávat AJs, protože pak podle této logiky je to dost slabá kombinace. Z pohledu villiana by měl dorovnávat právě většinu JJ, QQ, reprezentuješ tu dost úzkou range. Navíc z jeho pohledu bych tu ve většině případu pouze checknul flop s AK.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      pepan: Podle mě děláš příliš radikální předpoklady o rangích. Já bych řekl, že se nedá říct, že tady NIKDY regish hráč nemá AK. Podle mě je to dost reasonable ruka, kterou tu zde očekávat. Není to něco, co by bylo nějak sick, když to tam někdo callne. Nikdy bych tam nečekal třeba ruku jako 42o... ale AK tam musíš čekat minimálně v určitém nezanedbatelném procentu případů. A i kdybych zrovna já to hrál tak, že bych to tam neměl, tak ze 71 ruk na mě soupeř určitě nemá takové ready, aby to mohl vyloučit.

Rasi4R: Jak se to vylučuje, že mi přijde izolační stackofovat AK do 4bet range, ale jsem ochotný callnout AJs? Můj point je, že když 5betnu AK, tak call 5bet range u regish hráčů je téměř vždy QQ+ a AK. Tudíž se izoluju do silnějších. Když callnu AJs, tak mu v rangi nechávám i bluffy a celkově mi to přijde úplně jiná situace.
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Možná máš jiné zkušenosti, ale nemyslím si že lidé na nl10 dostatečně 4bet blafují PRF, abych mohl dorovnávat takové karty. I když co říkáš může být teoreticky správně, ale to strašně záleží jak má tvůj soupeř sestavenou range. Zařadil bych AJs do callu a vyhnul bych se variančnímu spotu.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Jako pouze callnout AJs z BB proti 2x openu z BTN?
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Nevidím v tom problém, ale jestli jsi přesvědčený že dostatečně 4bet blafují, tak to dorovnávat můžeš. To záleží na tvých soupeřích, já mám prostě zkušenosti jiné a z toho vyházím.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      No spíš já jsem zvyklý hodně 3betovat...a zrovna proti BTN range 2x mi AJs přijde jako value 3bet.
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Vidíš,ze za 71 rúk už vieš určiť nita, alebo viac loos hráča. Sám hovoríš že dosť 3betujes, takže isto ťa vie putnut na laga.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      No a co? Víc 3 betuju, ale třeba nemám zmáknutý defend proti 4betu a připosraně calluju. Navíc já bych tu AK asi fakt callnul...takže nějaký lag staty VPIP/prf/3bet ještě neznamenají že tu nemám AK. Zrovna já jsem živý příklad, že agresivně 3 betuju, ale proti 4 betu jsem opatrný.
      A prostě stále si myslím, že tím, že nikdy tu já nebo jakýkoli regish hráč nebudeme mít AK přeháníš. Vsadil by si na tom třeba 500bb pot? :f_biggrin:

A navíc...ok...řekněme že hráč přemýšlí jako ty a je skálopevně přesvědčen že tu nikdy nemám AK. Stále to pro jeho JJ, QQ musí být tlak. Třeba tam mám slowplaynutý AA.
    • roflz00r
      roflz00r
      Bronz
      Registrace: 22.05.2013 Příspěvky: 60
      Tady na tomhle turn runoutu je problém, že tvoje range je plná fds a z Kx hand tam máš jenom KQs a AK občas (což perceived spíš 5betuješ). Tím, že se rozhodneš barrel off s handou jako AJs vlastně říkáš, že tam bluffuješ všechny fds, takže za něho je to easy call s JJ,QQ nebo jakýmkoliv párem co hitnuli. Z mojí zkušenosti na busted fd boardech hráči více blafcatchují, protože tě prostě putnout na fd (což v tomhle případě dává smysl).

S handou jako AJs mi přijde ok jít ch/c T a donk R když hitneš flush. Máš solid sd value a docela dost equity pokud stojíš např. proti Kx.
    • tennajkrajsi
      tennajkrajsi
      Bronz
      Registrace: 05.06.2015 Příspěvky: 345
      Rasi4R původně napsal
      Možná máš jiné zkušenosti, ale nemyslím si že lidé na nl10 dostatečně 4bet blafují PRF, abych mohl dorovnávat takové karty. I když co říkáš může být teoreticky správně, ale to strašně záleží jak má tvůj soupeř sestavenou range. Zařadil bych AJs do callu a vyhnul bych se variančnímu spotu.
      na PP taketo 2x 4bety boli vzdycky bluff
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,699
      AK Teda 5bet allin
      Dát tam 3 nebo 4 dolary v 5 betu a čekat co dojde je divné.
      Proti BTN je to asi AIn.