[NL25] KTo vs ch/r-b-b

• NOmoreRUM
      NOmoreRUM
      Bronz
      Registrace: 26.10.2013 Příspěvky: 23
      Poker Stars, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $55.48 (221.9 bb)
      BB: $81.18 (324.7 bb)
      UTG: $30.92 (123.7 bb)
      MP: $87.70 (350.8 bb)
      Hero (CO): $32.55 (130.2 bb)
      BTN: $25 (100 bb)

Preflop: Hero is CO with :Ks: :Tc:
      2 folds, Hero raises to $0.75, 2 folds, BB calls $0.50

Flop: ($1.60) :9d: :Kd: :3c: (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.84, BB raises to $2.99, Hero calls $2.15

Turn: ($7.58) :Js: (2 players)
      BB bets $5.64, Hero calls $5.64

River: ($18.86) :3h: (2 players)
      BB bets $14.50, Hero calls $14.50

Results:
      $47.86 pot ($2 rake)
      Final Board: :9d: :Kd: :3c: :Js: :3h:
      BB showed :Ad: :3d: and won $45.86 ($21.98 net)
      Hero mucked :Ks: :Tc: and lost (-$23.88 net)

Ahoj, handa je myslim std od obou. Ja mam pravdepodobne nejlepsi bluffcacther, on by mel mit dostatek bluffu, o to ale ted nejde.. Podle jakych statu se rozhodujete na riveru (za predpokladu ze mate na soupere napr. 200hand) a jak se rozhodujete pokud mate lepsi sample napr. 3k hand? Na soupere jsem mel priblizne 200hand a v potaz jsem bral: 1) souperuv status (byl supernova, coz urcite neni std na nl25) 2) pfr/vpip 3) wwsf, w$sd, wtsd 4) flop agg%. Myslite ze tenhle spot bude populacne na nl25 dostatecne bluffovanej/under-bluffovanej/over-bluffovanej? Jak se bude menit populacni tendence na vyssich limitech? Jak byste hrali uplne readless (predpokladam ze: uvedomit si jak vysoko jsem v range, sestavit si GTO range- abych ne-overfoldoval nebo ne-over calloval a prizpusoboval bych svoje frekvence podle agresivity na danem limitu)? Diky moc
  • 5 odpovědí
    • crank139
      crank139
      Bronz
      Registrace: 29.09.2010 Příspěvky: 427
      zaujimavá handa tak dúfam že sa k tomu ešte niekto vyjadrí,

moj názor:
      standard to myslím nebude ani od jedného, keď tu súper ide barell off s flush draw tak to tu asi overbluffne,
      K-T podľa mňa nebude ok bluff catcher, blokuješ mu tu gutshoty ktoré by mohol takto zahrať s nejakou backdoor fd, neblokuješ mu tu sety

na súpera máš len 200 hand čiže v potaz môžeš brať len vpip/pfr
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Taky se mi zdá, že to neni best buffcatcher, jak píše OP.
      Nejlepší asi budou A9 co blokujou sety devítek a esa, porážeji nějakej dvoupár. Pak se teda budou přidávat Kx handy bez diamondu. Nevime jak vypadá celá range Nomorerum, ale asi bude KT spíš loose call.
      Možná by se ta handa hrála líp checkem na flopu, ale zas bez diamondu v tom velkej rozdíl nebude.
    • matusko
      matusko
      Bronz
      Registrace: 05.09.2010 Příspěvky: 5,896
      ake mu davas bluffy(konkretne vypis)?
      aku mu davas valuerange(konkretne)?
    • NOmoreRUM
      NOmoreRUM
      Bronz
      Registrace: 26.10.2013 Příspěvky: 23
      Shamway99: v range mam mnohem vic slabsich Kx, ktere bych checkoval.

Myslim, ze klicove pro vyreseni handy je to, jestli villain cc pre (co vs bb) QTo a K9o. Vzhledem k tomu, ze villain hral neco jako 21/15/6 a na nl25 se nedostatecne defenduji blindy, zvlast co vs bb (to se netyka jen co vs bb, ale vpodstate jakekoli early pozice vs bb... bvb nebo bb vs btn uz par lidi pochopilo ze defendovat loose se vyplaci)

Jak jsem premyslel in-game?
      In-game mi prisla villainovo value range extremne narrow, zvlast pokud mu blockuju s Tc 50% moznych str8s, cili mu v range zbyva 3c 99, 1c 33 a QdTd a 2c K9s. A3dd jsem mu do range nedaval, podle me ma ta ruka moc equity na to abych ji ch/r a pripadne musel foldovat na 3bet na flopu, navic souper bude casto Ax na turnu/riveru bluffovat. Z pohledu villaina bych si vybral slabsi Xd3d handy, problemem je ze jine v range nema... tim nerikam, ze to villain zahral spatne, jen ja bych na jeho miste hral jinak..

Matusko: zacnu s valuerange: 2c K9s, 1c 33, 3c 99, QdTd, bluffrange: minimalne Td8d, 8d7d, Td7d,nektere non pair AdX (Ad2d, Ad4d) - nevim mozna jsem mimo co se tyce bluffrange

Vlastne se mi zpetne ani tolik nelibi ze drzim Tc, sice blockuju 1 combo str8, ale take par dalsich bluffing comb.
    • matusko
      matusko
      Bronz
      Registrace: 05.09.2010 Příspěvky: 5,896
      K preflop : Akoze necallovat vs CO open broadway ruku ako QTo by som nazval naozaj kriminalne. A teda nesuhlasim s tymto predpokladom, podla mna QTo by mal mat fakt kazdy v tomto spote preflop(aj najvacsi nit of nits)

Ja jeho valuerange vidim takto: 33,99,QT(dajme tomu polku comb, niektore moze na F iba callnut),. K9 by som hodne discountoval a ani si nemyslim, ze to hlavne takto nitty hrac bude bombovat OTR.

Bluffs: toto je imo tazke, dost hracov sa teraz snazi hrat podla nich "dobre" na blockre, teda nie kazdy tu bude bluffovat OTR s flushdraw, pretoze blokuje tvoju folding range(aj ked obv flushdraws sa uplne vylucit nedaju). Ja by som mal na mieste villaina ako main bluffs niektore JT/JQ comba bez diamondu.

Problem ale vidim v tom, ze toto vela lower stakes hracov nebude takto hrat, pretoze maju mentalitu, ze ok bluffoval som na flope a teraz som na turne nieco hitol, tak checknem a skusim to shownut down(aj ked obv skoro ziadnu sd value nemaji a maju perfektne blockre na bluff). Teda myslim si skor, ze je to na lower stakes celkom dobry spot na overfold za teba-kebyze hram nl25 voci nejakemu tighter hracovi, tak pravdepodobne foldnem OTR na prvy krat asi uplne vsetko okrem AA+

Plus vacsina hracov vie, ze river board pair dost znizuje jeho pocet valuecomb a abc hraci v tychto spotoch basicly ~nikdy nebluffuju