[NL25] 3barrel z pohľadu GTO

• crank139
      crank139
      Bronz
      Registrace: 29.09.2010 Příspěvky: 427
      Zdravím, zaujíma ma váš názor na hru súpera a pohľad na tento problém zo strany GTO, platí tu ako napr. pri teorii check/r že by som tu mal mať pomer bluffov a value na flope 2:1 na turne 1:1 a na river 1:2? ak áno tak nejlepšia handa ktorú tu môže mať súper ako bluff môže byť práve to čo držal na ruke, môže to znamenať z najväčšou pravdepodobnosťou že river neblufuje? dík

Poker Stars, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $37.90 (151.6 bb)
      BB: $34.11 (136.4 bb)
      UTG: $34.01 (136 bb)
      MP: $44.49 (178 bb)
      CO: $25 (100 bb)
      BTN: $88.57 (354.3 bb)

Preflop: Hero is SB with K T
      2 folds, CO raises to $0.75, BTN folds, Hero calls $0.65, BB folds

Flop: ($1.75) J K 3 (2 players)
      Hero checks, CO bets $1.11, Hero calls $1.11

Turn: ($3.97) 7 (2 players)
      Hero checks, CO bets $2.25, Hero calls $2.25

River: ($8.47) 6 (2 players)
      Hero checks, CO checks

Results: $8.47 pot ($0.38 rake)
      Final Board: J K 3 7 6
      Hero showed K T and won $8.09 ($3.98 net)
      CO mucked T Q and lost (-$4.11 net)

ruka č.2
      toto je zas úplne opačná situacia, kde súper bude asi bluffovať veľa, aký read si odnesiete po tomto showdovne? po tomto reade odcallujete proti nemu na rovnakej struktúre aj Jx? dík

Poker Stars, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $25.78 (103.1 bb)
      Hero (BB): $54.93 (219.7 bb)
      UTG: $28.91 (115.6 bb)
      MP: $39.73 (158.9 bb)
      CO: $36.31 (145.2 bb)
      BTN: $25 (100 bb)

Preflop: Hero is BB with K T
      3 folds, BTN raises to $0.50, SB folds, Hero calls $0.25

Flop: ($1.10) K 9 3 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $0.63, Hero calls $0.63

Turn: ($2.36) 4 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $1.50, Hero calls $1.50

River: ($5.36) 2 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $3, Hero calls $3

Results: $11.36 pot ($0.51 rake)
      Final Board: K 9 3 4 2
      Hero showed K T and won $10.85 ($5.22 net)
      BTN showed J Q and lost (-$5.63 net)
  • 8 odpovědí
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      1) Nemyslím, že KTo je preflop winning call. Zo súperovej strany ok, blokuje tvoju folding range - missed backdoor flush draws, nejaké AcTc, AcQc, QcTc, ktoré možno callneš twice a foldneš river. Nemyslím, že check behind znamená, že nikdy nebluffuje.

2) Aké Jx chceš odcallovať? Nerozumiem.

Z jeho strany stnd, blokuje top tvojej range (KQ, KJ), ktoré by si mal callovať down. Frekvenčne nemusí byť out of line, prečo si myslíš, že toto je už overbluff?
    • crank139
      crank139
      Bronz
      1. na BB mám fish preto som calloval, ale tu i išlo skôr o to ako to zahrať správne na mieste súpera z pohľadu GTO, ja na jeho mieste tu odbarelujem práve Q-T keďže je to aj ruka ktorá sa dosť často skompletuje ale z pohľadu blockerov ako vravíš je ta ruka zas nič moc, čo tu mám potom zaradiť ako bluf, alebo tu mám len value? alebo by si tu odbarelloval tieto karty len nie s clubmi?

2.na tomto flope je kopa gutshotov čiže môže tu barrelovať Q-T, Q-J, J-T ale vlastne keď pozná svoju range tak to tu neodbarelluje všetko a nemusí byť hned overbluffer ako píšeš, sry malo tam byť 9x ruku, pýtal som sa preto lebo som myslel že to bol z jeho strany automaticky overbluff
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      1. Ja by som to i tak necalloval, pokiaľ nemám explo plán pre postflop. Urči si, koľko komb tvorí tvoja value range a na základe toho zistíš, koľko bluffov môžeš mať. Nevidím problém bluffovať všetky QT okrem tie s clubmi, nepamäťá sa to zle a je to fajn randomizer. Z pohľadu blockerov na top páry fajn, teda neviem, ako vyzerá tvoja preflop range, možno T9 bude lepšie (ak necalluješ KQ+, ale KT, K9s už áno).

2. Nemyslím, že je to nutne overbluff, schválne ako v 1) si spočítaj value range a koľko bluffov môže mať. Podľa šírky tvojej preflop calling range by niektoré 9x mohli byť calldown v teórii.

Postni výsledky sem keď tak :)
    • crank139
      crank139
      Bronz
      1. potom čo odoberiem tie Q-T bez clubov to potom overbluf na riveri nebude takže to je ok:f_thumbsup:

ale naskytá sa mi tu problém, nie je to práve ten typ handy ktorý si tu bude každý vyberať na bluf? nie je to potom ľahko čítateľné? že aha misslo tu milion straight draw tu vycallujem všetko

2.tuto môžem odbarelovať skoro všetky tieto suited handy, lepšie sa to pamatá
      podotázka: v prípade že barrelujem a doplní sa mi na riveri combo ktoré mám tiež v rangi tak budem na riveri rozširovať bluffy o ruky ktoré tam defaultne nemám?

otázka všeobecne k spotom :D : aké handy by si tu chcel vidieť v showdowne aby si si mohol povedať že aha tento to tu overbluffuje? dííík

pripomínam že riešim tie ruky z pohľadu villaina :D
    • crank139
      crank139
      Bronz
      ups tu mám ten pomer bluffov a value 1:3 čiže kľudne môžem pridávať bluffy
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Chýba ti tam board, 2pair komb KJ nie je 16, etc.

,,nie je to potom ľahko čítateľné? že aha misslo tu milion straight draw tu vycallujem všetko"
      Nerozumiem, čo myslíš, veď frekvencie si vieš krotiť.

,,v prípade že barrelujem a doplní sa mi na riveri combo ktoré mám tiež v rangi tak budem na riveri rozširovať bluffy o ruky ktoré tam defaultne nemám?"
      Na turne môžeš mať pomer value : bluff 1 : 1 približne, takže bluff range je vhodné skonštruovať tak, aby si mal covernuté rôzne runnouty - napr. v 2) príde J na riveri, tak odbarreluješ 65s, A5s, zatiaľ čo na blanku ich checkuješ behind.

,,aké handy by si tu chcel vidieť v showdowne aby si si mohol povedať že aha tento to tu overbluffuje?"
      Niečo bezequitové (pokiaľ board ponúka dosť draws) alebo handy, ktorých má frekvenčne moc, v 1) napr. AdTs - má tam T9, QT, Q9, ktoré sú vhodnejšie na barrel a nemajú žiadnu showdown value, takže barrelom ti ukazuje, že má out of line frekvencie.
    • headgenius
      headgenius
      Bronz
      Registrace: 18.03.2011 Příspěvky: 20
      handa č.2 - s AA máš snad taky 3 streety value ne ? myslim si že i s AK nějak těsnějc. tzn že těch blufů mužes mít zase víc.
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      Registrace: 20.06.2011 Příspěvky: 1,895
      headgenius původně napsal
      handa č.2 - s AA máš snad taky 3 streety value ne ? myslim si že i s AK nějak těsnějc. tzn že těch blufů mužes mít zase víc.
      Tyhle handy nemáš v range, nebudeš přece dorovnávat esa nebo AK proti BU preflop.