BLOG : muhaxje JUST GRIND

• muhaxje
      muhaxje
      Bronz
      Registrace: 23.06.2016 Příspěvky: 5
      Zdravím všechny !

Tento blog vzniká na základě mé "lásky" k pokeru a mojí velkou soutěživostí.

Je mi 20 let jmenuji se Daniel a jsem z Plzně. S pokerem jsem se poprvé seznámil asi ve 14 letech když jsme s kamarády hráli o drobné na škole a od té doby se pokeru tak nějak nemohu zbavit. Poker jsem hrál vždy pro zábavu a potěšení ze hry což způsobilo i spousty prohraných peněz:f_frown: a to mě donutilo si o hře něco zjistit i po té teoretické části, tak jsem neváhal a přečetl si knížku Poker jako byznys od Dustyho Shmidta - to mi změnilo pohled na celou hru a přivedlo mě to i sem na PSGY - nechci být přece ryba :f_cool:

Momentálně mám spoustu času, tak jsem se rozhodl spojit příjemné s užitečným založit blog a opřít se do toho !

Chci začít úplně od začátků na NL2 ZOOM. Postupně studovat a probíjet se limity a k tomu mi snad pomůže i tento blog. Nechci si klást nějaké vysoké cíle prostě budu hrát, studovat, hrát a zase hrát a uvidíme jak to nakonec dopadne :f_biggrin: . Budu se snažit házet reporty po každé analýze svých odehraných hand. Zatím hraji bez HUDu myslím že na NL2 / NL5 není potřeba. Můj počáteční bankroll - 75$. Tolik do začátku a já du na svojí "první" session. :f_thumbsup: :f_cool:
  • 5 odpovědí
    • Vdolson92
      Vdolson92
      Bronz
      Registrace: 17.08.2011 Příspěvky: 161
      Ahoj a vítej na pokerstrategy :welcome:
      Hlavně ti přeju ať ti vydrží nadšení a doufám ,že zde najdeš vše potřebné pro zlepšení své hry.
      Zkus se zapojit do Bankroll challenge , třeba budeš jeden z dalších co se dostane až k 10 000$ :f_drink:
      Určitě budu sledovat . GL u stolů.
    • muhaxje
      muhaxje
      Bronz
      Nadšení věřím že vydrží do bankroll challenge jsem se zapojil , tak doufám že budu jeden z dalších pokořitelů :f_cool:

Mám za sebou prvních 3000 hand. Už v minulosti jsem měl na NL2 něco nahráno a co se týká studia microlimitů tak jsem si podrobně projel Confidantovo začátečnický kurz včetně video záznamů coachingů. Dále jsem se taky podíval na videa z anglické komunity - Through The Limits with Kris a Crush NL2 SH with bonecore - to mi pomohlo při tvorbě mé strategie a ujasnění si toho co a jak chci hrát - jednoduchou hru se solidní open raise range dostávat se do spotů kde budu hitovat a na streetách si chodit pro value z callů z horších hand. Zjistil jsem že na tomto limitu nemá cenu blaf betovat ani blaf catchovat. Jediný "blaf" používám cbet z pozice na flopu jako třeba :Kd: :7c: :5h: jinak hraji tak že když hitnu - sázím , když nehitnu a nemám dobré draws tak check / folduju. Sizing upravuji podle síly hand a možných soupeřovo draws. Taky se snažím hrát hodně proti limperům nebo fishkám co min. raisujou před flopem, které následně z pozice 3betuju s handama jako A2s+ , AT+ , KTs +, KJo+ , 22+ , JTs + občas i něco jako QJ nebo QT - většinou callujou a pak check / foldují na můj cbet. Proti limperům raisuju klasicky na 4bb + 1bb za každého limpera asi se 40-50% mojí range s tím že dost často foldují nebo jsou dost weak na flopu. Taky calluju spoty ze SB v případě že jeden hráč raisne na 3-4bb a dvá ho následně callnou na to mám range něco jako A2s+ nějaké suited connectory nebo AQ , KQ a samozřejmě pocket páry s tím že když hitnu monster na flopu dobře mi to zaplatí. Na preflop 3bet od protihráčů se snažím stackoffnout pouze AA, KK, QQ občas 4betnu AK s tím že na jejich následný all in zahazuji. Taky 3betuju handy jako AJ+ , KQ+ , QJs , JJ , TT z big blindu proti BU nebo CO.

Za uplynulou session jsem hrál asi hoďku 2 stoly abych měl čas a jistotu v mých jednotlivých krocích pak jsem přidal ještě jeden stůl. Bohužel jsem v prvních 1500 handách schytal spousty bad beatů - flush do silnější flushe , set do setu apod. a když už to přišlo tak oboum

MP2: $2,46 - 123 bb
      MP3: $2,43 - 122 bb
      CO: $2,52 - 126 bb
      BU: $3,50 - 175 bb
      SB: $2,20 - 110 bb
      BB: $3,92 - 196 bb

0.01/0.02 No Limit Hold'em (6 Handed)
      Hand recorder for this hand: PokerStrategy.com SideKick 2.1.30121.1

Preflop: Hero is SB with A:spade: , 4:spade:
      Hero posts small blind ($0,01), BB posts big blind ($0,02), MP2 folds, MP3 calls, 2 folds, Hero raises for $0,07, BB calls, MP3 calls

Flop: ($0,24 - 12 bb) A:diamond: , 5:heart: , 4:club: (3 Players)
      Hero checks, BB bets $0,15, MP3 folds, Hero calls

Turn: ($0,54 - 27 bb) A:club: (2 Players)
      Hero checks, BB bets $0,32, Hero calls

River: ($1,18 - 59 bb) 3:diamond: (2 Players)
      Hero bets $0,83, BB raises for $1,66, Hero calls, BB gets uncalled back ($0,01)

Když jsem mimo pozici a hitnu snažím se check , callovat první 2 streets , a nasledně na R value betovat nebo check / raise když mám pocit že protihráč trefil slabší handu a nechce jí zahodit Bohužel v této handě jsme měli obá A 4 .
      Zbytek session jsem pomalu sbíral ztracené BI zase nazpátek a nakonec jsem s končil s -3 BI.

Budu rád za rady nebo tipy co hrát jinak nebo co do strategie přidat, ale myslím si že touhle hrou se dá v pohodě probít přes NL2 / NL5 .
    • muhaxje
      muhaxje
      Bronz
      25k hand "úspěšně" odehraných. Bankroll utrpěl ztrátu -17 BI , což mi donutilo přehodnotit svojí hru a připustit si své chyby - jednoduše jsem neuměl skládat a snažil jsem se za každou cenu vyhrát každý spot do kterého jsem se dostal a při delších session jsem se začal "nudit" a spustila se série hrozných callů , nesmyslných 3betů apod.
      Vyhrávání na NL2 je v podstatě "nuda", obzvlášť když hraji bez HUDu. Teď už vím že musím nechat své pocity a ego ve skříni a držet se na tomto limitu své ABC hry jestliže se chci posunout na NL5.

CÍL 30.8 - 8.9

odehrát 35k hand a posunout se na NL5
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 777
      Jen tak namatkove co mi utkvelo v pameti:

- S hudem doporucuju hrat uz ted, cim driv se s nim naucis pracovat, tim lip. Minimalne ti to pomuze identifikovat herni styl jednotlivych souperu. Take nepochybne bude dost hracum i na techto limitech ve statech svitit cisla kde overfolduji a ty budes moci bluffovat i jinde, nez na flopu. Tim se dostavam k druhe veci

- spotu na profitabilni bluff bude imo dost i na techto limitech a stylem "nebluffuji, ani nebluffcatchuji" se jen okradas o value.
      - 50% izo raise je fakt dost, melo by se to pohybovat kolem tveho stnd. open raisu, spise trochu niz. To plati dvojnasob kdyz tam je ryb stejne plny stul, takze nemusis nejak prednostne hrat s limperem.

- Jinak asi si uvedomujes, ze na techto limitech nema cenu nic moc vymyslet a spis hrat primocarou hru a k tomu rozhodne patri valuebetovani silnych hand, slowplay sem patri jen v extremnich pripadech kdy mas imortal nuts a souperi nemaji s cim callovat, ale napr. to A4 v te hande bylo jasne bet bet bet. Lide jsou tady imo o dost pasivnejsi, nez na vyssich limitech a temito slowplayemi dost ztracis value a rozdavas free equity.
    • muhaxje
      muhaxje
      Bronz
      Cíl odehrát 35k hand nesplněn - neměl jsem bohužel na poker tolik času jak jsem očekával. Odehrál jsem 31k hand a skončil v mínusu 41,24 USD což mi donutilo zakoupit HM2 - kvůly grafům , historii apod. abych mohl efektivněji zlepšovat svoji hru.

Při zpětné analýze hand jsem přišel na to , že nedodržuji základní věci a po určitě chvíli se odchyluju od své A game až někam na Z - začínám vymýšlet nesmysly - následně propadám tiltu apod. like a Donkey

Hodlám se svojí hrou začít úplně od začátků podle nejzákladnějších strategií a přidávat do hry prvky kterým budu rozumět a budu vědět proč je dělám - abych nadále nepřeceňoval svoje schopnosti a nedělal nesmyslné plays.

Cíle do konce září - odehrát alespoň 35k hand
      - nastudovat si základní strategie a materiály
      - aktivně projíždět a analyzovat svoji hru