[NL5] Flush vs turn bet

• yeaxify
      yeaxify
      Bronz
      Registrace: 29.12.2013 Příspěvky: 37
      Ahoj, rád bych požádal o pomoc s touto handou, respektive jak by jste ji vy hráli. Poker jsem začal hrát teprve tento týden, a tak se jedná o handu z NL2 (NL5 prefix, protože NL2 tam nebyl:-)). Pravděpodobně je zahrána velmi špatně, proto ji sem dávám, případně bych rád přidal i několik dalších, ale zas to tu nechci zaspamovat.

Party, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $0.81 (40.5 bb)
      BB: $3.67 (183.5 bb)
      Hero (UTG): $4.03 (201.5 bb)
      MP: $2 (100 bb)
      CO: $2.38 (119 bb)
      BTN: $2 (100 bb)

Preflop: Hero is UTG with :Ah: :Jc:
      Hero raises to $0.08, MP folds, CO calls $0.08, BTN folds, SB calls $0.07, BB calls $0.06

Flop: ($0.32) :Tc: :4c: :5c: (4 players)
      SB checks, BB checks, Hero bets $0.23, CO calls $0.23, 2 folds

Turn: ($0.78) :3d: (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.37, Hero calls $0.37

River: ($1.52) :Qc: (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.80, Hero raises to $2.41, CO calls $0.90 and is all-in

Můžu vám tady postnout i výsledek, ale někde jsem četl, že by to pak mohlo zkreslovat váš případný pohled. Můj myšlenkový postup byl něco takového: AJ je bottom mého UTG range, proto ještě betuji na 4BB. Na flopu trefuji flush draw a proto value betuji na případnou flush - tímto krokem si vůbec nejsem jist, protože range hráčů na blindech a vlastně asi i CO by imo mohla být nějaké suited konektory nebo nižší pár s kterým callují v tužbě na trips, zvlášť když mají vysoké implied odds vzhledem k počtu zapojených hráčů a tak bych při opětovném zahrání spíše checkoval. Jediný CO mě calluje, jednalo se o poměrně loose hráče s VPIP cca 30, v dané situaci jsem si myslel že drží některý ze setů nebo top pair s další vysokou kartou. Na turnu checkuji, protože už nemám tak vysoké odds, avšak jeho bet ještě dorovnávám. Vím, že tyto odds asi nejsou v můj prospěch, avšak opravdu věřím, že má set a v tom případě jsem usuzoval na vysoké implied odds. Na riveru trefuji flush, pravděpodobně právě jásám na židli z euforie, checkuji a věřím, že ho trapnu do dalšího betu. To se opravdu děje a proto jeho bet raisuji a on jde all-in.

Je chyba zde betovat flop?
      Je chyba zde callovat turn?
      Je chyba zde callovat/raisovat jeho bet na riveru?

Předem velmi děkuji!
  • 6 odpovědí
    • crank139
      crank139
      Bronz
      Registrace: 29.09.2010 Příspěvky: 427
      preflop otváram normálne na 3bb, na flope určite nemáš value s takouto draw, kľudne by som to give-upol, tie boardy sú overfoldované HU ale takto multiway by som sa nato vykašľal, na takomto riveri sa ti tu reg určite nevysype zo setom
    • yeaxify
      yeaxify
      Bronz
      takže na flopu by jsi check/foldoval? na tom riveru máš zřejmě pravdu, když se na to kouknu z jeho strany, tak mít set a vidět, že soupeř trefí flush, tak určitě nebudu betovat... myslím, že jsem se focusoval příliš na to že došla flush a neviděl nic jiného a chtěl co největší value, což byla chyba

jinak ještě nejsem v té terminologii tolik zorientovaný, zkratka HU vyjadřuje přesně co prosím tě?

+ ještě bych se chtěl zeptat, flush draws jsou situace, s kterými si příliš nevím rady.. pokud mám nějaké vysoké karty a hitnu např top pair na flopu ale je tam teoreticka flush draw pro soupeře, jak dále postupovat? vyplatí se betovat ten top pair na value a ochranu nebo jenom checknout vzhledem k tomu, že jestli má opravdu soupeř flush draw tak pravděpodobně callne a pak si způsobím reverse implied odds? Tak samo pokud tu flush draw na flopu hitnu já, v případě že jsem např. jen proti jednomu hráči, mám ji betovat? tady do 3 hráčů to asi nemá smysl, ale když jich je méně?
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      Jak pise crank,

open 3bb by mel byt pro tebe standardní. Tyhle vysoke openy jsou davno fuc. Na flopu bych sel rovnez x/f, nemas nic, do vice hracu bluffovat nechces. O betu jako bluffu se da premyslet, kdyz jsi v pozici a procheckuje se flop, i turn, pak muzes dat 1/2cbet, ktery bude doat casto tisknout penize.

*HU (heads up) - 1on1

Co se tyka tveho dotazu, uplne mu nerozumim, protoze mas sto milion ruznych situaci a hracu. Zalezi na tom, jestli jsi v pozici nebo OOP atd. Neda se jednoznacne rict "Hraj to takhle a tak je to vzdy OK." Radeji vytvor vice temat a postni handy, se kterymi si nevis rady.
    • yeaxify
      yeaxify
      Bronz
      super, díky za pomoc... máš pravdu, úplně dobře jsem to neformuloval, radši vytvořím ty handy samostatně
    • dorsyflex
      dorsyflex
      Bronz
      Registrace: 26.11.2010 Příspěvky: 71
      vysledok mozes pokojne schovat do spojleru
    • yeaxify
      yeaxify
      Bronz
      Netuším jak se k té handě teď zpět dostat, v hemu už ji nemám. Ale soupeř vyhrál s Ax flushí.