[NL5] 3 handy z NL2 od totálního amatéra

• yeaxify
      yeaxify
      Bronz
      Registrace: 29.12.2013 Příspěvky: 37
      Ahoj, mám tady další 3 handy, na kterých bych si rád nějak confirmoval, zda byl mnou zvolený postup správný nebo ne.

Party, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

SB: $3.30 (165 bb) - loose fish, 56 VPIP, 7,7 3BET
      BB: $3.03 (151.5 bb)
      UTG: $2 (100 bb)
      Hero (MP): $2.32 (116 bb)
      CO: $1.91 (95.5 bb)
      BTN: $3.76 (188 bb)

Preflop: Hero is MP with :Ts: :Td:
      UTG raises to $0.06, Hero calls $0.06, 2 folds, SB calls $0.05, BB folds

Flop: ($0.20) :3s: :5s: :9s: (3 players)
      SB bets $0.09, UTG folds, Hero calls $0.09

Turn: ($0.38) :9h: (2 players)
      SB bets $0.18, Hero calls $0.18

River: ($0.74) :Kh: (2 players)
      SB bets $0.02, Hero calls $0.02

thougth process: Calluji, s tím, že doufám, že na flopu hitnu set nebo budu mít top pair. Na flopu už zůstávám pouze se SB, který je loose fish, přisuzuji mu velmi široký range a jelikož hituji flush draw a mám overpair, určitě calluji (jsou zde navíc vysoké implied odds, protože mě jistě dobře vyplatí). Na turnu nevěřím, že má 9 a jsem ochoten foldnout max flush, který by mohl utvořit s vyšší kartou. Vše tedy calluji. Otázka je hlavně zda-li by jste se báli setu případně nějakého vysokého overpairu.

Party, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

Hero (SB): $2.64 (132 bb)
      BB: $2 (100 bb)
      UTG: $3.76 (188 bb)
      MP: $2.90 (145 bb) - loose fish, 56 VPIP, 7,7 3BET
      CO: $3 (150 bb)
      BTN: $2.13 (106.5 bb)

Preflop: Hero is SB with :Kc: :Ks:
      UTG folds, MP calls $0.02, CO calls $0.02, BTN folds, Hero raises to $0.10, BB folds, MP calls $0.08, CO folds

Flop: ($0.24) :5s: :Kh: :Tc: (2 players)
      Hero checks, MP bets $0.17, Hero calls $0.17

Turn: ($0.58) :7h: (2 players)
      Hero bets $0.42, MP raises to $2.63 and is all-in, Hero calls $1.95

River: ($5.32) :Js: (2 players, 1 is all-in)

thougth process: Zde jasný raise na 5BB preflop. Na flopu předpokládám že může mít soupeř opět skoro cokoliv. Protože vím jak moc je loose a jak moc betuje z předchozích hand, vyjímečně zde hraji slowplay a checkuji svůj set (je toto správný postup?). Na turnu už se trochu bojím flush draw, proto betuji (měl jsem to nechat vůbec dojít do stádia potenciální flush draw na turnu místo toho abych prostě betnul flop a ušetřil se starostí?) a následně calluji all-in.

Party, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      SB: $2 (100 bb)
      BB: $3.76 (188 bb)
      MP: $0.26 (13 bb) - loose fish, 56 VPIP, 7,7 3BET
      CO: $2.98 (149 bb)
      Hero (BTN): $5.06 (253 bb)

Preflop: Hero is BTN with :As: :Ad:
      MP calls $0.02, CO folds, Hero raises to $0.08, SB folds, BB calls $0.06, MP raises to $0.26 and is all-in, Hero calls $0.18, BB calls $0.18

Flop: ($0.79) :Jh: :7h: :Qd: (3 players, 1 is all-in)
      BB checks, Hero checks

Turn: ($0.79) :9s: (3 players, 1 is all-in)
      BB checks, Hero checks

River: ($0.79) :3c: (3 players, 1 is all-in)
      BB bets $0.57, Hero calls $0.57

thougth process: Preflop opět betuji. Pravděpodobně chyba že jsem místo 3betu šel call? Ale nechtěl jsem chodit moc deep do dvou hráčů, navíc dosti loose a příliš riskovat, protože myslím callují cokoliv. Na flopu se celkem bojím flush draw, jakehokoliv setu, případně double pair QQJJ, což bych zahrnul do range hráče na BB. Proto pouze checkuji až na river, kde celkem nervozně dorovnávám, ale věřím, že nic jiného než pár soupeři mít nebudou a zde je svým AAo dominuji. Opět mě zajímá, jestli jsem to prostě neměl giveupnout, vzhledem k tomu že soupeři to prostě callnou s čímkoliv a mohla tam být straight nebo nějaký set/double pair.
  • 8 odpovědí
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      #1 Vzhledem k tou, že má celkem vysoký 3bet, tak věřím tomu, že by handy jako AQs, AQo, AKo, AKs, JJ+ SQ preflop. Otázka je, co taková loose fish může callnout ve SB, v podstatě tu může mít strašně moc věcí, včetně nízkých PPs, SCs, Ax, Kx, Qx, Jx ruk. Podle toho jak to zahrál, tak buď měl nějaký nízký PPs 66-88, eventuálně tu mohli mít něco jako :As: x. Rozhodně tu nemá žádnou monster handu, 9x ruk bych se tu taky moc nebál, kterou by měl jít správně bet/fold(určitě ne se sizingem 2bb do tak velkého potu), takže call OTR, jde o to, že ty jej nemůžeš raisnout nikdy pro value na žádné streetě, protože pak by ses dostal už jenom do lepších hand, jakožto sety nebo flushe.

#2 Tvůj SQ se mi líbí, nicméně mi přijde jako ztráta value jít x/c, byť máš top set na úplně safe boardu, ten hráč ti bude callovat do mrtva AA, rovněž by měl AK, samozřejmě, že ti callne i nižší sety. Tvůj donk na turnu je úplně hrozný. Já bych šel po tom SQ prostě bet, bet, shove. Na těchto limitech nevymýšlej žádné fancy linie, nic neslowplayuj - budeš tím ztrácet jenom value.

#3 Tvůj PF sizing je docela velký vzhledem k jeho open raise, ale může být, obecně bys měl IP jít nižší 3bet sizing a OOP jít vyšší, ale tohle ber s rezervou, hráči to stejně exploitovat nebudou. Nicméně právě proto, že jsi deep, bys mohl jít i nějaký 4bet atp. protože budeš rád, když se dostaneš PF do all-inu s AA, nicméně call je okish. Jako flop můžeš čeknout, můžeš jít i bet, jde o to, že nemusí mít vždycky nutně jenom JJ-QQ, můžou mít i kdejaké SCs, malé páry atp. se kterými chtějí vidět flop a stackoffnout se takhle deep. Když jsi zvolil check na flopu, měl jsi jednoznačně betovat OTT, nějakých JJ-QQ bych se nebál, dost věřím, že by takový hráč to betoval už na flopu a šel si pro max value, po tom jeho checku OTT je capped a weak, nemá nikdy set, pravděpodobně ani KK. Betnul bych tam něco jako půlku potu a pak na takovém blank riveru betoval opět něco málo pro value. Kdyby to tam měl shipnout ať už na turnu nebo riveru, tak bych to foldoval, opět čekám minimum bluffů v deeep hrách, i když tohle je spekulativní, protože kde kdo takhle může přehrát i AQ, KK atp.
    • yeaxify
      yeaxify
      Bronz
      2Loooon:

add1)
      a) Přiznám se, že tím že hraji teprve třetím dnem, tak se úplně neorientuji v 3BET statistice. Kolik % je takový avg 3bet a kdy už se to dá považovat, že jej dělá příliš často?
      b) Říkáš, že nemá 9x, protože betuje pouze polovinu potu. Co lze obecně vyvodit z toho, když někdo betne polovinu potu? Osobně v tom zatím příliš nerozlišuji jestli někdo betne 1/2 nebo 2/3 potu.
      c) Nebojíš se monster handy, flush je nepravděpodobná z jakého důvodu? Typicky by ji imo mohly reprezentovat ty SCs.
      d) Nemůžu ho raisnout pro value, protože pak bych reprezentoval set nebo flush a on by foldnul. Pochopil jsem to správně?

add2)
      Asi máš pravdu, že jsem měl hned tahat value. Obecně už jsem to slyšel z více stran zbytečně to nepromýšlet a nekomplikovat. Pokud ti ten donk po callu přijde špatný, jak velký bet jsem na turnu měl dát? Pokud se to teda nevztahuje na to, že již předem neměl ten donk přijít, protože jsem neměl checkovat flop.

add3)
      Asi souhlasím, že na turnu po jeho checku jsem měl betovat, protože pravděpodobně nic neměl. Na druhou stranu ve hře byl ještě další hráč, který šel all-in a kdo ví co měl ten. Proto jsem chtěl spíše kontrolovat pot. Jinak určitě je pravda, že PF jsem měl re-raisovat. V podstatě předpokládám, že nemůžu mít lepší kombinaci než AA na PF all-in.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      1)
      a) Ideální je mít 3bet, asi tak kolem 6-8%, ale samozřejmě záleží na pozici. Např. lidi co mají 3bet kolem 3% a méně, tak jsou nitové (3betují jenom silné handy).
      b) Co se týká sizingu, tak záleží na boardu. Čím více board je wet (hrozí flushdraws, straightdraws atp.) tak chceš betovat více 2/3-3/4p. Tenhle board je wet a tudíž kdyby měl 9x ruku, tak by ji betoval close to pot.
      c) Monster handu nemá, jelikož jej bereme za fish, která ale umí 3betovat PF, tudíž počítáme s tím, že by handy jako JJ+, AKo atd 3betoval PF. Otázka jestli by SQ PF handy jako 9Ts/89s atp... to nevíme. Samozřejmě flush mít může, ale zase si myslím, že by flush betoval s vyšším sizingem, takže počítáme s tím, že buď to donkuje takhle nějaké PPs a nebo Ax v dané barvě (nemusí mít nutně flush)
      d) Ano, jde o to, že všechny horší handy(ty výše zmíněné) by ti foldnuly a ty se nechceš izolovat do lepších, chceš nechat v jeho rangi i ty horší.

2) Ve 3bet spotech pokud nechceš jít 2streetově (board je rainbow jako tento), stačí když betneš 1/2 potu, 1/2p OTT a vyjde ti to na shove OTR(pokud se nepletu, můžeš si to spočítat). Pokud je board wet a ty chceš jít bet,shove tak musíš zvolit vyšší sizing OTF.

3) Tebe ten hráč co šel all-in nezajímá, protože on už víc nevyhraje/neprohraje, takže i kdyby měl QQ-JJ, je to jedno, on vyhraje maximu 24bb od každého z vás či kolik měl. Ty chceš ale vyhrát co nejvíc, takže proto chceš betovat. Tvoje snaha by měla být taková, že chceš jít vždycky all-in PF. I kdybys měl 500bb deep a šel all-in a prohrál s AA proti KK tak by tě to nemělo rozhodit, protože jsi to zahrál tak jak jsi měl, holt ale občas to nevyjde. Jinak ti doporučuju, abys při 130bb deep odesával(jakožto začátečníkovi se nechceš dostat do těžkých spotů).
    • yeaxify
      yeaxify
      Bronz
      1)
      b) Takže je to tak, že když tam je např. ta flush draw tak chci betovat hodně na ochranu tak, aby soupeř měl na call nepříznivé odds? Rozumím tomu dobře?

2) Co přesně znamená jít 2streetově?:-)

3) Rozumím, s tím all-in hráčem mi to nějak nedošlo. "Odesávat" při 130BB deep znamená co? :D
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      2.) jít 2streetově = když se rozhoduješ na flopu a chceš jít do allinu v dalším sázecím kole => na turnu. Takže jak píše LooooN bys volil větší sizingy, aby to dobře vyšlo (abys nedával nějaký masivní overbet na tom turnu). Když bys chtěl jít třístreetově, tzn. skončit v allinu na riveru, tak jak píše LooooN bet 1/2 potu flop, 1/2 potu turn, all-in river.

3.) Pokud se jedná o fast forward (rychlý poker, nebo jinak zoom - tak se to jmenuje na pokerstars), tak aby ses vyvaroval deep hře, je lepší stůl opustit a otevřít nový, kde začínáš znovu se 100bb stackem.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      yeaxify původně napsal
      1)
      b) Takže je to tak, že když tam je např. ta flush draw tak chci betovat hodně na ochranu tak, aby soupeř měl na call nepříznivé odds? Rozumím tomu dobře?

2) Co přesně znamená jít 2streetově?:-)

3) Rozumím, s tím all-in hráčem mi to nějak nedošlo. "Odesávat" při 130BB deep znamená co? :D
      1) Přesně tak, jsou situace, při kterých (např. máš KK) a board je něco jako 89Tr do toho jsi OOP proti BTN, tak nechceš OTF betovat 1/3-1/2 potu, aby hráč s např. handou jako AJo dostal super pot odds na call na flopu, turnu i riveru a a viděl karty za hubičku. (Mimochodem tyhle boardy je ve většině případů lepší jít x/c, ale chtěl jsem ti dát jen ukázku, kdy je lepší volit vyšší sizing.)

2) V podstatě je to co píše Zeldy, představ si flop - 1. streeta, turn - 2. steeeta, river -3.streeta
      3) Už ti bylo zodpovězeno
    • yeaxify
      yeaxify
      Bronz
      1) Ok. Board 89Tr - to r znamená přesně co prosím? rainbow? A x/c je předpokládám check/call?
      Proč je tedy lepší jít x/c když mám na tomto boardu overpair a soupeři nabízím nepříznivé odds?

2) Super. Díky:-).

3) Teď nevím jestli je to myšleno tak, že při 130deep bych neměl hrát u stolu, kde se hraje takto deep a jít prostě jinam, kde nebudou takové tendence, nebo je to myšleno tak, ať se připojím na nový stůl s full stackem, protože v tomto případě bych už tady měl malý stack v případě prohry - mám nastavený autorebuy to max?
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      1) Řekněme, že jsi hráč na UTG/MP máš KK-AA (je to jedno v tomto případě), a callne tě hráč na BTN a board přijde 89Tr(rainbow tj. např. 8s9hTd[s-spade, h-heart, d-diamond, c-club]). Byť v tomhle spotu máš overpair, tak pro hráče na BTN je to z hlediska rangí lepší board a měl bys jít x/c(check/call), jelikož on tu má všechny nízké PPs tj. 22-TT(foldne většinu z nich, ale ty 88-TT určitě ne), hráč může mít handyj ako 89s, 87s, 9Ts atp. proti kterým si opět stojíš špatně a rovněž můžeš mít handy jako QJs, KQs atp. proti kterým máš opět malou EQ. Tvým účelem je na takovém boardu pot controllovat tj. nevložit do potu moc peněz a neprohrát moc.

3) Jde o to co hraješ. Jestli hraješ regular stoly a dostaneš se takhle deep, tak pokud se cítíš, že to zvládneš hrej dál, ale pokud hraješ fastfoward(zoom, snap poker či jakkoliv jinak je to nazvané), tak je lepší ten stůl vypnout a začít odznovu tj. opět se 100bb. Tvým cílem je dosáhnout toho, abys nehrál o moc velké stacky, když jsi začátečník. Sice můžeš víc vyhrát, ale taky můžeš nějakou handu přehrát a prohraješ místo 2USD např 10USD.