[NL50] JTo resteal na SB vs BTN 3x steal

• Necromadx
      Necromadx
      Bronz
      Registrace: 24.01.2013 Příspěvky: 564
      Poker Stars $0.25/$0.50 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 2955644
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

Ahoj,
      Handa je součástí 8-game rotace, soupeř v podstatě unknown, v ostatních hrách je spíše LAGy ale pořád unknown, odehrál jsem s ním max 200 hand overall => readless.

Hero (SB): $38.15
      BB: $61.91
      UTG: $37.08
      CO: $201.20
      BTN: $51.53

Preflop 3x open vypadá scary, ale měli bychom mít nějaké bluffy v 3bet range ( hraju strategii 3bet / fold v těchto spotech ), abychom trestali široké stealy. Takže JTo jednou začas jako 3bet bluff vypadá jako standart.

Pre Flop: ($0.75) Hero is SB with T :diamond: J :spade:
      2 folds, BTN raises to $1.50, Hero raises to $5, 1 fold, BTN calls $3.50

Tady si nejsem moc jistý, pokud uvažujeme že soupeř má nějakou folding range vs 3bet preflop, tak by tento board ho neměl až tolik hitovat. Na druhou stranu mě taky nehituje skoro vůbec, proto bych se přikláněl k vybalancované checking range.
      Proto moje hlavní otázka zní: jak by taková vybalancovaná checking range měla vypadat?
      Můj plán by byl s betting range jít bet cca 60-70%, aby na turnu jsem měl pot size bet left a mohl jít pohodlně shove, takový handy najít bude snadny, viděl bych to na overpary bez spadu pro value? Nějaké flashdraws na blaf a backdoor flashdraw / backdoor straight draw jako potenciální two barrel blaf.
      Tím se dostáváme k checking range. Začal bych asi tím, že bych chtěl checkovat handy, kterým nevadí free karta a keré z free karty benefitujou nejvíc - to budou právě handy typu overkarty a backdoor flashdraw, overpary se spadem ( AA, KK... ). Když budu tedy checkovat, měl bych jít pak check / call, check / raise a check / fold.
      Check / raise: Sem tam overpary s jedním spadem pro value a pro blaf handy typu flashdraw + overkarty - výhoda je, že by těmto handam nemělo vadit pokud to půjde check check.
      Check / call: Asi bude záležet taky kolik soupeř betne, ale pokud budu uvažovat nějaký half pot sizing, pak bych check / calloval handy, které pořád mají nějakou equity a potenciál se improvnout, nejčastěji tedy handy typu backdoor flashdraw + overkarty. Potom bych si měl tuto range také chránit a přidat do ní nějaké value handy, napadá mě sem tam místo check / raise AA a KK, je check / callnout a pak je dostat do allinu bud na turnu a nebo na riveru.
      Check / fold: Tady budou prostě ty totální missy jako je KJ v srdcích a podobně.

Flop: ($10.50) 3 :spade: 4 :spade: 7 :diamond: (2 players)
      Hero checks, BTN checks

Turn mi přijde jako standart - jsem na spodku mojí range, tak bych měl jednou za čas blafnout.

Turn: ($10.50) 7 :heart: (2 players)
      Hero bets $5, BTN raises to $11.99, Hero folds

Final Pot: $20.50
      BTN wins $19.48
      (Rake: $1.02)

v NLHE jsem rekreační hráč a hraju to v podstatě jen jako součást 8-game rotace, ale zajímalo by mě, jestli moje úvahy jsou aspon trošku správné, popřípadě, jaký je váš názor?

Děkuji za jakýkoliv návrh. :f_drink:
  • 1 odpověď
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      Máš moc vysoké 3betting frekvencie, ak takto hráš JTo. Nájdeš omnoho lepšie handy.

,,pokud uvažujeme že soupeř má nějakou folding range vs 3bet preflop, tak by tento board ho neměl až tolik hitovat."
      Imo toto nie je úplne pravda. Ak otvára okolo 48% range, tak môže vs 3bet defendovať handy ako 64s, 65s, 76s etc., 33, 44. 77 určite má v range. Ďalej nejaké PPs, potom mu stačí floatovať AJ, AQ, fds, AdXd a A6s, 86s .... nemyslím, že bude mať veľký problém s defendom a že môžeme mať niečo ako 100% cbet.

,,Můj plán by byl s betting range jít bet cca 60-70%, aby na turnu jsem měl pot size bet left a mohl jít pohodlně shove"
      Neviem ako vyzerá tvoja range, ale asi by sa dalo, niektoré handy potrebujú protekciu (hlavne naše overpáry).

X/r s overpármi mi príde thin, neviem či stackne dostatok horšieho, predsa len má v range sety a straights, ktoré my možno nemáme?