[NL5] Dávka pochybně zahraných hand z NL2 #2

• yeaxify
      yeaxify
      Bronz
      Registrace: 29.12.2013 Příspěvky: 37
      Ahoj, snad příliš nespamuji, ale před chvílí jsem zahrál kvalitní 4 hodinovou -3BI session a potřeboval bych zkonzultovat ty "nejlepší" kousky. Všechno je hráno na NL2.

Party, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $1.11 (55.5 bb)
      BB: $2.01 (100.5 bb)
      Hero (MP): $2.01 (100.5 bb)
      CO: $2.06 (103 bb)
      BTN: $2.16 (108 bb)

Preflop: Hero is MP with :Qd: :Td:
      Hero calls $0.02, CO folds, BTN calls $0.02, SB completes, BB checks

Flop: ($0.08) :2h: :Ac: :Ad: (4 players)
      SB checks, BB checks, Hero checks, BTN checks

Turn: ($0.08) :9c: (4 players)
      SB checks, BB checks, Hero checks, BTN checks

River: ($0.08) :Ts: (4 players)
      SB checks, BB checks, Hero bets $0.06, BTN raises to $0.16, SB calls $0.16, BB folds, Hero calls $0.10

thought process: Nevím proč jsem tady limpoval, normálně bych tuto handu z MP raisoval na 3BB. Nicméně jelikož nic nemám jsem v check/fold modu. OTR dorazí T, a protože flop ani turn nikdo nebetnul a protože mám pozici na dva hráče a ani jeden z nich nebetuje, provádím value bet. Navíc předpokládám, že A nikdo nemá, protože by ho value betoval alespoň již OTT. Nicméně raise OTR může dělat asi jedině se slowplay Ax, ale tuto variantu na tomto limitu moc nepředpokládám.

Party, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

SB: $2.03 (101.5 bb)
      BB: $1.86 (93 bb)
      UTG: $2.47 (123.5 bb) - fish se 71 VPIP, 12 PFR
      Hero (MP): $2.09 (104.5 bb)
      CO: $2.10 (105 bb)
      BTN: $2 (100 bb)

Preflop: Hero is MP with :Ah: :Kc:
      UTG raises to $0.04, Hero raises to $0.16, CO folds, BTN calls $0.16, 2 folds, UTG calls $0.12

Flop: ($0.51) :Ks: :9c: :Jh: (3 players)
      UTG bets $0.02, Hero raises to $0.28, BTN folds, UTG calls $0.26

Turn: ($1.07) :Qc: (2 players)
      UTG bets $0.30, Hero calls $0.30

River: ($1.67) :8c: (2 players)
      UTG bets $0.30, Hero calls $0.30

thought process: Reraise s AK. OTF UTG betne 1BB, což považuji za totální nesmysl a znak fish a value betuji svůj top pair. Nechci aby se soupeři podívali na další karty. Soupeř calluje, přisuzuji mu něco jako Kx, Jx. Vzhledem k jeho VPIP 71 a možné široké range nevěřím v set. Donk bet a následný další bet callují, protože nevěřím, že drží dobrou handu a chci z něj dostat value. O tomto hráči si myslím, že vůbec neví co dělá a pouze se mě snaží blafnout.

Party, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 4 Players

SB: $2 (100 bb)
      BB: $2 (100 bb)
      Hero (CO): $2.18 (109 bb)
      BTN: $2 (100 bb)

Preflop: Hero is CO with :Td: :Ts:
      Hero raises to $0.06, BTN calls $0.06, SB folds, BB raises to $0.10, Hero calls $0.04, BTN calls $0.04

Flop: ($0.31) :Kh: :Tc: :3c: (3 players)
      BB bets $0.08, Hero raises to $0.27, BTN folds, BB calls $0.19

Turn: ($0.85) :Jd: (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.40, BB calls $0.40

River: ($1.65) :8c: (2 players)
      BB checks, Hero bets $1.17, BB raises to $1.23 and is all-in, Hero calls $0.06

thought process: Hráči na BB po 3betu přiřazuji něco jako AA, AK, KK. BU má range podstatně širší. OTF BB betuje a utvrzuje mne tak v tom, že drží pravděpodobně AK nebo AA. Se svým setem chci určitě budovat value a proto raisuji. OTT mě J nijak nerozhodil, když BB pouze checkuje a betuju opět value a ochranu proti flushi. OTR BB opět check, a tak si myslím že mu zůstalo něco jako AK, AA a flush nemá a opět value betuji.

---------

Mám z této session omarkovaných asi 5-10 dalších hand, takže když se vyřeší tyto 3, rád bych postnul do tohoto tématu pokračování. Zvlášť ty, kde jsem hodně deep a ne vždy to dopadne dobře:-).
  • 4 odpovědí
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Zlato
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      #1 jak píšeš, preflop to nelimpovat. Flop/turn check/fold jak píšeš, river slowplaynuté eso občas uvidíš, ale vzhledem k tomu, že tě raisnul tak málo, tak bych to callnul - může mít horší desítku nebo někdy i random bluff na tomto limitu.

#2 souhlasím s tvým myšlenkovým pochodem :s_thumbsup: Raise by neměl smysl (by byla overplay a izolace do lepšího, jedině kdybys na něj měl read, že je maniak, vsází každé kolo s celou range a neumí zahodit, to pak jo :-)

#3 preflop standard řekl bych. Tomu bb bych ale přiřadil širší range. S takovým sizingem tam klidně může mít i jiné handy, navíc jste jen ve 4. Raise na flopu určitě, jak píšeš z důvodu value a protekce, navíc jeho malý sizing... kdybys jen callnul dáváš dobré odds hráči za tebou. Na turnu bych vsadil rozhodně víc, opět důvod protekce a value. Callnul raise na flopu, tak callne i vyšší sázku. Klidně close to pot a zbytek do all-inu na riveru, když nepřijde flush. Když přišla, tak bych to na riveru raději checknul back. Poraží tě straighty, flushe, vyšší sety. NL2 je pasivní limit a klidně to tam může mít.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      #1 Své handy PF nelimpuj, otvírej je s normálním sizingem např. UTG - 3bb, MP - 2.5bb, CO - 2.3bb, BTN - 2bb-2.1bb, SB-2.5bb-3bb. V podstatě jediná pozice, ve které se dá občas limpnout je SB, např. máš handu jako A3o, nebo 75s atp. a máš na BB fish, která hraje strašně moc hand a víš, že ti nikdy PF nefoldne, tak ji limpneš a dostaneš se na flop za hubičku, nicméně od tohoto konceptu zatím můžeš upustit, jelikož chceš hrát postflop co nejméně a vydělávat co nejvíce PF. Jina kdykoliv čelíš raise OTR po tvém betu, tak pokud nemáš set nebo nuts, tak ti radím, aby ses naučil exploitativně foldovat (můžeš mít např. set, ale dojde postupka/flush), ti lidi v 90% nebluffují a skoro vždy mají nuts. V té handě se vsadím, že měl dotyčný Ax nebo TT.

#2 :f_drink: určitě raise OTF, na dalších streetách je lepší jít x/c

#3 Tohle je jeden z boardů, kde nevěřím, že hráč má KK/AA, jelikož na flopu betuje strašně málo, spíše má FD/SD a chce vidět levně kartu OTT. Tohle je přesně typ boardu, kde bys měl raisovat hodně a to tak, abys mohl jít shove OTT(když nepřijde club), kdyby se board spároval, tak opět můžeš jít se sizingem tak, aby ti to vyšlo na shove OTR. V tomhle spotu jsi to měl raisovat tak na .55-.60 a jít all-in OTT.
    • yeaxify
      yeaxify
      Bronz
      1) Díky. Asi souhlasím s tím že na NL2 raise OTR bych měl jít fold pokud nemám nuts. Co jsem zatím zpozoroval, tak opravdu většinou nebluffují.

Ostatní 2 handy jsou mi asi jasné. Dovolím si vám tady postnout results pro feedback, případně pro další rozvoj diskuze a brzy připojím dalším handy.

Results:
      $0.56 pot ($0.02 rake)
      Final Board: :2h: :Ac: :Ad: :9c: :Ts:
      SB mucked :Qh: :Tc: and lost (-$0.18 net)
      BB mucked and lost (-$0.02 net)
      Hero mucked :Qd: :Td: and lost (-$0.18 net)
      BTN showed :Ah: :4d: and won $0.54 ($0.36 net)

Results:
      $2.27 pot ($0.11 rake)
      Final Board: :Ks: :9c: :Jh: :Qc: :8c:
      UTG showed :Qd: :Qs: and won $2.16 ($1.12 net)
      Hero mucked :Ah: :Kc: and lost (-$1.04 net)

Results:
      $4.11 pot ($0.20 rake)
      Final Board: :Kh: :Tc: :3c: :Jd: :8c:
      BB showed :Qc: :Ac: and won $3.91 ($1.91 net)
      Hero showed :Td: :Ts: and lost (-$2 net)

S tou jedničkou to naráží na ten fold proti OTR raise na tomto limitu. Musím říct, že z dvojky jsem byl celkem zklamaný při hře, ale i tak stále věřím, že dlouhodobě je to správný play. U trojky mě to taky poněkud dostalo, mohl jsem určitě do range s tak nízkým 3betem přiřadit i nějaké AQ a určitě nebetovat OTR, protože mohl mít tu straight nebo flush. OTT bet je imo stále ok se setem.
    • yeaxify
      yeaxify
      Bronz
      Další 3 handy ze stejné session. Budu rád, když opět napíšete svůj názor.

Hero (SB): $2.43 (121.5 bb)
      BB: $2.11 (105.5 bb)
      UTG: $2.03 (101.5 bb)
      MP: $3.79 (189.5 bb)
      CO: $0.83 (41.5 bb)
      BTN: $2.53 (126.5 bb)

Preflop: Hero is SB with :7d: :Ad:
      2 folds, CO calls $0.02, BTN folds, Hero raises to $0.06, BB folds, CO calls $0.04

Flop: ($0.14) :Ac: :4h: :2d: (2 players)
      Hero bets $0.10, CO calls $0.10

Turn: ($0.34) :5h: (2 players)
      Hero bets $0.24, CO calls $0.24

River: ($0.82) :4c: (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.43, Hero folds

thought process: PF si chci izolovat fish, za kterou hráče se stackem <1BI a relativně vysokým 50 VPIP povazuji. Jelikož jen limpnul, přisuzuji mu nějaké SCs, nízké eso nebo nížší pár. OTF value betuji a protektuji pro straigth. OTT opět betuji, nevím jestli zde už nebyl lepší x/c. OTR myslím, že má straigth a folduji.

Party, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 4 Players

SB: $3.75 (187.5 bb)
      BB: $2.50 (125 bb)
      Hero (CO): $2.06 (103 bb)
      BTN: $2.04 (102 bb)

Preflop: Hero is CO with :Ts: :Kc:
      Hero raises to $0.06, BTN folds, SB calls $0.05, BB folds

Flop: ($0.14) :9h: :2d: :5s: (2 players)
      SB checks, Hero checks

Turn: ($0.14) :Kh: (2 players)
      SB bets $0.14, Hero raises to $0.44, SB raises to $3.69 and is all-in, Hero folds

thought process: PF jasný bet. OTF pouze checkuji, myslím, že cbet nespadá do mé pomyslné range a callnul by. OTT myslím, že má Kx, věřím, že raisem ho donutím foldnout, na následný shove folduji, věřím v range jako AK-KK. Tento hráč byl navíc spíše reg a hrál poměrně tight.

SB: $1.99 (99.5 bb)
      BB: $2.17 (108.5 bb)
      UTG: $2.20 (110 bb)
      MP: $2.66 (133 bb)
      CO: $3.66 (183 bb)
      Hero (BTN): $2.43 (121.5 bb)

Preflop: Hero is BTN with :Jh: :Js:
      3 folds, Hero raises to $0.06, SB calls $0.05, BB calls $0.04

Flop: ($0.18) :6d: :Qs: :Jd: (3 players)
      SB bets $0.18, BB folds, Hero raises to $0.39, SB calls $0.21

Turn: ($0.96) :2h: (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.69, SB calls $0.69

River: ($2.34) :5c: (2 players)
      SB checks, Hero bets $1.29, SB folds

thought process: PF jasný bet. Hráč na SB je loose fish a chci s ním jít HU. Jsou chyba ten sizing 3BB, mám to změnit na 2BB? Je to kvůli tomu, že chci hrát vyšší range z BU, tak abych nepřišel o tolik peněz? OTF přišel celkem silný bet, který si ale vyjadřuji tím, že tento hráč opět moc neví co dělá, QQ by byla opravdu haluz a vím, že mi callne už teď snad cokoliv a proto ho raisuji. OTT, kdyby přišel flush, co by jste dělali? Já bych pokračoval už spíše x/c. Nicméně takhle je to jasný value bet. OTR jsem all-in. Jsou ty sizingy správně tak, abych jej přinutil all-in OTR?