BLOG: Pokerem k lepšímu pocitu - do třetice všeho dobrého

• Kazi22
      Kazi22
      Bronz
      Registrace: 09.11.2013 Příspěvky: 125
      Zdravím všechny, kdo jsi jdete počíst blog o mé cestě, která, jak doufám, bude mít zdárný cíl. :welcome:

Stručně o mé maličkosti...
      Jsem momentálně nezaměstnaný a čekám na přijetí do jedné IT firmy Brně, které se protahuje o facku víc, než je zdrávo. Je mi 25 let, fyzička a kondička naprosto žádná :fouet:

Minulost
      Ano, není to poprvé, co se snažím pokerem najít lepší zítřky. Už kdysi jsem zkoušel cashku i SnG, leč pokaždé celkem neúspěšně. Poslední pokus o návrat k pokeru byl velmi tragikomický, a jaký to mělo rychlý nástup, tak rychlý to mělo i pád. :deadhappy:
      Když se zamýšlím zpětně, proč se mi nedařilo, napadá mě hned několik důvodů.
      Na první místo bych určitě dal nedostatek vnitřní odhodlanosti. Nedostatek chuti se postupně někam posouvat. Nedostatek motivace se zdokonalovat a zlepšovat.
      Na druhé místo bych pak určitě zařadil nezodpovědnost. Mnohdy nezodpovědné overcallování, nezodpovědné hraní pod vlivem několika drinků, nedostatečný režim a nezodpovědné studium.
      V neposlední řadě byl můj neúspěch také způsoben prokrastinací, nedostatkem času, který jsem pokeru věnoval a podobnými chybami.
      Leč jsem zpět, ponaučen a připraven se těmto chybám vyvarovat. :sfishg:

Proč to zase zkoušíš?
      K pokeru mě vede hlavně a především snaha najít si režim. Poker mě kdysi bavil a chci si z něj udělat závazek a koníček. Peníze stavím až na druhou, možná třetí kolej.
      Především se chci motivovat cestou se v něčem zdokonalit a zároveň mít důvod se ráno probouzet. Během posledních pár měsíců jsem se ke svému životu choval jak Kurt Cobain ke svému nervovému systému :transpire: , takže se nemůžu divit tomu, do jakých sr***ek jsem se svou vlastní vinou dostal.
      Problém je především v tom, že nemám žádný režim, nemám do čeho píchnout a nedokážu se dokopat k jakékoliv akci. Sám se nedokážu dokopat jít běhat, neustále sedím někde na pivu a necítím jakoukoliv vůli žít svůj život. Až jsem se najednou naštval a řekl si, že takto to dál nejde.
      Z neustálého alkoholu, nikotinu a válení se mám dost vysoký tlak, fyzicky ani psychicky se necítím dobře. Například dneska jsem dobíhal autobus. Jednalo se o 20 vteřin sprintu, po kterém, když jsem usedl do busu, jsem nemohl popadnout dech, hlava mi naprosto hučela a srdce mi málem vyletělo až na přední sklo. :spit: Naprosto mě to zarazilo.

Jak to všechno jen uchopit...
      Tak předně si musím stanovit cíle (nebo spíš konkretizovat, na hrubo je stanovené samozřejmě mám), abych si pak mohl naplánovat po drobných krůčcích cestu. Ty krůčky budou ze startu asi působit titěrně, ale pro mě to je obrození a velké skoky po sobě momentálně skutečně nemůžu chtít.
      Cíle se budou postupem času rýsovat ostřeji, v tuto chvíli vypadají takto:

Cíle mimo poker:

:spade: Zlepšit svou životosprávu
      Bude to znít až šíleně, ale momentálně jsem se svou životosprávou naprostý opak ke zdravému životnímu stylu. A když říkám opak, tak myslím opravdu totální opak. Žádný pohyb - pěšky 2 minuty do obchodu a z obchodu nebo na MHDčko je naprostý top pohybu (Když nepočítám svůj dnešní alá Usain Bolt sprint za busem :f_biggrin: ). Ráno (čti kolem 12té) si po probuzení dám kafe a cigaretu, můj žaludek o snídani už pár měsíců ani neslyšel. Pokud se donutím něco uvařit, tak většinou do té 16té odpoledne mám teplé jídlo. Večer, před odchodem někam do hospody, opět žádný gáblík pro žaludek a na prázdné břicho do sebe pošlu několik piv, panáků a pak to zalepím pokusem o hamburger nebo tortillou od vietnamce. A v podobném duchu se to odehrává každý den. Takže s tímto musím začít něco dělat. Urychleně.

:spade: Najít si režim
      Vstávání ve 12 a vysedávání kdo ví kde do 2... do 3 do rána nikdy nikoho na vrchol nedostalo. Tady to je jednoduché - nedopřávat si víc jak 8 hodin spánku. Kvalitu spánku podpořit pravidelným pohybem. Zároveň se chci naučit po probuzení snídat, na oběd obědvat, na svačinu si dát svačinu a na večeři si dát ......... nečekaně večeři :-) - jako každý normální člověk. Vyplnit svůj den různýma činnostma, ať už pokerem, tak i jinými koníčky, které jsem jaksi postupně pozazdíval. Čím dál tím víc mi dochází, že tady skutečně nebudu věčně a to, co teď dělám, je sprosté mrhání času.

:spade: Protřídit si okruh známých, zkusit zakopnout o normální vztah
      Nedávno jsem slyšel, že 3 lidi, se kterými se nejvíc stýkáš, hodně charakterizují Tvůj život. No měl bych se zamyslet, co mi kdo přináší a kdo mi co bere a podle toho určité kontakty omezit na nejnutnější. Také by nebylo od věci, až se dám do pořádku (jak psychicky tak fyzicky) pouvažovat nad nějakým normálním vztahem - vždycky (většinou) se životem kráčí lépe ve dvou a konkrétně já jsem někdo, kdo neumí být sám. Kdykoliv jsem sám, hroutí se kompletně celý svět kolem mě :censored:

To jsou asi tak nejzákladnější cíle mimo poker, které, když po nich půjdu, snad popostrčí můj život lepším směrem, než jen po dráze dolů - příští zastávka: peklo.

Pokerové cíle:
      :club: Dostat se do komfortní play - NL25
      Z dlouhodobého pohledu bych se rád dostal do fáze, kdy budu profitující reg na NL25. V tu dobu bych měl zároveň mít práci, takže bych si pokerem rád přivydělával. Pokud se pak stane, že chytnu nějakou neskonalou touhu zkoušet vyšší limity, svůj cílový limit si posunu a budu se mít za čím zase hnát :)

Cíle budu postupem času rozvíjet a vytvářet menší cíle, které mě k těmto main goals popostrčí.

Od zítřka začínám. Dám si do pořádku Pokertracker, pošlu si peníze na Pokerstars a začnu pěkně na NL2 zoom.
      Do blogu budu vkládat nejen svůj progres, zajímavé handy a novinky jak z pokerového, tak osobního života. Zajímavé materiály, na které jsem narazil, budu brečet nad swingama, radovat se z úspěchů, občas se chlubit nějakou svou fotkou. Zapisovat sem svou denní rutinu, své úkoly a jak se mi daří v tomto celkovém závazku k sobě samotnému.

Pro dnešek vše :-)
  • 8 odpovědí
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,146
      GL bro. Očekávám od tebe velké věci :f_biggrin: :f_drink:
    • Kazi22
      Kazi22
      Bronz
      Začátek plánování rutin - první krůčky
      Tak dneska jsem dokázal vstát už v 8 hodin a neposunout si budík na neurčito :f_thumbsup: ... Sice jsem unavený, ale na to si tělo časem zase navykne :-)

Životospráva
      :spade: Nespat déle jak 8 hodin
      :spade: Pravidelně snídat, obědvat, svačit a večeřet
      :spade: Vypít alespoň 1,5L tekutin (Ano i s tímto zápasím...)
      :spade: Každý den si dát nějaké ovoce nebo zeleninu
      :spade: Po probuzení vypít sklenici vlažné vody a udělat před jídlem 10 dřepů, kliků a sedlehů na probuzení organismu
      :spade: Každý den jít pěšky aspoň 30 minut

Poker
      Dávat si cíle v počtu hand na denní či týdenní bázi? Na denní bázi je málo prostoru k prokrastinaci, kdežto na týdenní si můžu plánovat i pohovory, schůzky, volnočasové aktivity apod. No nejspíš bude lepší dát si denní cíl a když ho nebudu stíhat, tak větší závazek bude týdenní cíl, který přes víkend budu prostě dohánět.
      :heart: Každý den odehrát 2000 hand, za týden pak alespoň 13000 hand (Snad se mi z toho nestane jen honění se za volume, stalo se vám to někomu?). Počet hand, které chci týdně odehrát bude nejspíš růst, jak se do toho začnu dostávat. Nemám vůbec odhad, jak dlouho se můžu zajíždět a co se bude dít... :)
      :heart: Označovat si handy během každé session (pochopitelně, ale černé na bílém to je závaznější)
      :heart: Před session si projít na rozehřátí hlavy svoje handy z minulého dne - nejzajímavější handu postout do HJ fóra, dát si kávu a rozjet session :s_thumbsup:
      :heart: Nehrát déle jak hodinu v kuse - poté vždycky na deset minut vypnout

:club: Nejdelší interval mezi postama do blogu - 3 dny

:diamond: Koutek pro zamyšlení :diamond: (občas tady vyzvracím něco, co mi proletí hlavou ohledně těch eixstenčních věcí apod... :D
      Zrovna jsem přemýšlel, jak se stalo, že jsem se dostal do takovéto situace. Do hlavy mi vstoupila otázka štěstí a smůly. Jako pragmatik na tyto dvě "veličiny" nevěřím. Převedl jsem si to na aktivitu a pasivitu. Svým pasivním přístupem jsem k sobě přitáhl souhrn událostí, které by se daly nazvat smůla, leč je to má vlatní chyba. Některé věci člověk neovlivní, ale nad těma se nemá cenu pozastavovat.

A teď hurá do rychlého úklidu, dát do kupy software, poslat si chechtáky a k večeru to rozjet. (Ještě mám povinnost vrátit malou službičku kamarádce a opravit ji noťas... :) )

• pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 635
      povedz mi, prečo majú radi ITčkári mimoňov?
      GL a môžme niekedy zbehnúť na :f_drink:
    • illbemillionaire
      illbemillionaire
      Bronz
      Registrace: 18.06.2012 Příspěvky: 155
      zdar gl gl, vetsina hracu co znam tak postradaji jakykoliv rezim, tak nevim jestli je to ten nejlepsi zpusob jak si ho vypestovat :D ,, jinak kdybys chtel zajit zacvicit nebo zabehat a jsi nekde z centra brna tak se ozvi , rad poznam podobneho ztroskotance jako jsem ja :f_biggrin:
    • Wdoomek
      Wdoomek
      Bronz
      Registrace: 31.07.2011 Příspěvky: 376
      GL mate! :f_drink:
    • Kazi22
      Kazi22
      Bronz
      Díky vám všem za podporu :-) :banana:

pepan47: Jasný, na pivko skočíme :) I karisek psal, že by jsme mohli, tak zajdeme všichni :s_drink: . A mimoně mám rád, protože jsou super :D Nebude to úchylka čistě ajťáků :D

illbemillionaire: Na běhání nebo cvičení se zatím úplně necítím, ale jak se někam pohnu, určitě skočíme protáhnout těla :)

Máme tady třetí den, takže je na čase dát nějaký report...

Životospráva
      Kupodivu se mi zatím daří dodržovat všechny body :s_thumbsup: Pomalu si tím pěstuju ranní rutinu, tento třetí den jsem se vzbudil sám i bez budíku. Tělo si začíná zvykat na 8 hodin spánku, žaludek už ráno hlásí hlad, takže snídaně se stává klasikou :-)

Poker
      Tady je to lehce horší... ale nemůže jít všechno hladce... :sifflote:
      Volume zatím moc nestíhám, protože pořád někam volám, někde běhám a sháním si jednorázové brigádky, sháním si full time job, poslouchám naše, jak do mě po telefonu pořád ryjou atd atd. Člověka to dokáže otrávit a občas, i když mám čas, prostě nechci hrát a chci mít chvilku klid. Dneska jdu ještě na jednu noční brigádku, takže ještě pár hand zvládnu, ale volume budu honit, až bude všechno jakoby ustálené.
      Profit je zatím krásných mínus 5 BI ... Stáry mi moc nedopřávají tahat value, protože není z , kdežto já si připadám jak výherní automat. Trefuju TPTK do OP, flush do vyšší flush, můj set All in na flopu proti OP neustojí... Ale není to jen tímto, dělám i nějaké chyby...
      Včera jsem právě místo hraní věnoval rozboru hand s kariskem po :skype: , za což mu díky :-) Objevili jsme nějaké chybky, které by mohly dopomoct k lepší play :-)

Celkově mi ten rozlítaný způsob nesvědčí a nemám u pokeru pocit klidu na hraní. Taky hraju v leže v posteli, protože jsem se nedávno stěhoval a na stůl si teprve musím vydělat - Epic sad story - Grind for the table! :deadhappy: :yaoming:

:diamond: Koutek pro zamyšlení :diamond:
      Měl bych se odprostit od minulosti, kterou stejně nijak neovlivním a dívat se dopředu. Nejdůležitější je si uvědomit, že ani Řím nepostavili za den. Spousta chyb přichází ze zbrklosti a snahy svých cílů dosáhnout co nejdřív. Jedna věc je jít za svým cílem a druhá za ním sprintovat. Jak se píše v knize Konec prokrastinace - nejlepší je motivace cestou, a když tou cestou budu sprintovat, tak můžu přehlédnout spoustu věcí, kvůli kterým, to dělám. Měl bych myšlenkově zpomalit a výkonnostně zrychlit.

Handa na závěr:

PokerStars - $0.02 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: 110 BB
      SB: 115.5 BB
      BB: 211 BB
      UTG: 109 BB
      Hero (MP): 100 BB
      CO: 217 BB

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has J:club: J:spade:

fold, Hero raises to 3 BB, CO calls 3 BB, fold, fold, BB raises to 13 BB, Hero calls 10 BB, CO calls 10 BB

Flop: (39.5 BB, 3 players) J:diamond: 9:spade: 5:diamond:
      BB bets 30 BB, Hero raises to 63.5 BB, fold, BB raises to 97 BB, Hero calls 23.5 BB and is all-in

Turn: (213.5 BB, 2 players) K:heart:

River: (213.5 BB, 2 players) 6:diamond:

BB shows K:diamond: K:spade: (Three of a Kind, Kings)
      (Pre 82%, Flop 14%, Turn 98%)
      Hero shows J:club: J:spade: (Three of a Kind, Jacks)
      (Pre 18%, Flop 86%, Turn 2%)
      BB wins 206 BB

Za pár dní zase napíšu nějaký update...
      Mějte se, já mizím :)
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,146
      Kazi22 původně napsal
      Včera jsem právě místo hraní věnoval rozboru hand s kariskem po :skype: , za což mu díky :-) Objevili jsme nějaké chybky, které by mohly dopomoct k lepší play :-)
      :f_love:
      A pak se diví, že je - 5 BI, když si nechá radit od takové ryby. :|
    • Wdoomek
      Wdoomek
      Bronz
      Registrace: 31.07.2011 Příspěvky: 376
      My chceme update !:f_drink: My chceme update !:f_drink: My chceme update !:f_drink: My chceme update !:f_drink: My chceme update !:f_drink: My chceme update !:f_drink: My chceme update !:f_drink: My chceme update !:f_drink: My chceme update !:f_drink: