[NL50] AJs UTGvsBTN IP x/r OTF

• LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $42.75 (85.5 bb)
      BB: $75.67 (151.3 bb)
      UTG: $51.69 (103.4 bb) (21/15 0% x/r 2.7% aggF 200hands)
      MP: $39.61 (79.2 bb)
      CO: $51.81 (103.6 bb)
      Hero (BTN): $50 (100 bb)

Preflop: Hero is BTN with :Ah: :Jh:
      UTG raises to $1.50, 2 folds, Hero calls $1.50, 2 folds

Mým odůvodněním pro bet je ten, že x/r se nebojím, proti jakémukoliv OP se stackoffnu s radostí, moje EQ je něco kolem 50% vůči OP, underdog jsem zde pouze proti setům, ale i tak mám 30%. Jen otázka zde je, zda-li to točit na flopu, nebo využít pozice a jít bet/call. Eventuálně si jít pro dvě streety??? Nepřipadá vám to příliš nitty jít pro value pouze dvou streetově? Nicméně ten raise je dost nuttish, myslím si, že se zde stackoffne i OP. Tj. QQ+. 22 v rangi nemusí mít, Jx blokuju, takže zůstavají 3 comba 66. Handy typu 26s, J6s nemá. Kdybych v tomhle případě šel bet/call, tak na jeho bet bych to na turnu callnul, ale river bych na shove zahazoval byť bych měl flush, prostě nečekám, že zde půjde shove na spárovaném boardu s horší FD.

Když nad tím přemýšlím, tak nit s 0 x/r zde FD raisovat nebude, takže to budou v podstatě sety/OP. Takže pro příště x/r call,

Flop: ($3.75) :6h: :2h: :Jd: (2 players)
      UTG checks, Hero bets $3, UTG raises to $11.50, Hero raises to $30, UTG raises to $50.19 and is all-in, Hero calls $18.50 and is all-in

Turn: ($100.75) :Jc: (2 players, 2 are all-in)
      River: ($100.75) :5h: (2 players, 2 are all-in)

Results: $100.75 pot ($2 rake)
      Final Board: :6h: :2h: :Jd: :Jc: :5h:
      UTG showed :6s: :6d: and won $98.75 ($48.75 net)
      Hero showed :Ah: :Jh: and lost (-$50 net)
  • 6 odpovědí
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Bronz
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,195
      Je mi záhadou, ako si prišiel na overpár v jeho range. Možno nejaký loose laggish hráč, ale nit určite nie, to nie je štandart play s OP (x/r as PFA mi celkovo príde underused). Bet/call a dúfať v improve, stackoff je spew. Size 3betu by som volil iný, skôr nejaký click back keď už, takto mu hovoríš, že už nefolduješ.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Videl jsem par hracu napr. flatnout 3bet OOP(dokonce i IP) s KK-AA a jit x/s OTF. Tohle je samozrejme trosku jina situace a pravdou je, ze nit s 0% x/r muze/nemusi takhle zahrat OP. Jestlize ma v rangi jenom sety, jeho raisy callovat a doufat, ze na turnu hitnu flush.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Bronz
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,195
      Lenže vtedy neboli preflop agresori a SPR v 3bp je menšie, takže to dáva zmysel. Imo vôbec to s týmto spotom nesúvisí.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Co si myslis o checkovani flopu s takovou handou? Mi tu dava smysl pouze bet/call. S tim, ze proti nitovi na sparovanem boardu v podstate na huge bet OTT muzu vyhodit i AJs. Na jakemkoliv nesparovanem boardu v podobe srdci bych sel huge bet a modlil se za blank river, kde to muzu poslat.
    • matusko
      matusko
      Bronz
      Registrace: 05.09.2010 Příspěvky: 5,896
      (Jedno ze zakladnich pravidel pokeru-pokud ma souper air nebo nuts, tak nechces reraisovat s bluffcatcherem):
      Proc chces 3betovat proti rangi, ktera obsahuje bud ruky s vetsi equitou nez AhJh nebo bluffy? Bluffy takto foldne a pokracuje jen s nutted casti range.

Samozrejme ma to nejake vyjimky:
      -Smysl by to mohlo mit, pokud bys chtel od nej inducenout nejaky oop float, ale to chce hodne specificke ready.
      -Smysl by to mohlo mit pokud by jeho range byla hodne bluffheavy a zaroven jeho bluffy maji vysokou equitu. v tomto pripade ziskas hodne tim, ze vyfoldujes eq jeho bluffu
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Máš pravdu, kdybych zde kromě setů započítal i OP(kromě AA), tak si ještě stojím obstojně, nicméně všechno ostatní mě crushuje a jeho bluffy(pokud tam vůbec nějaké má) chci v rangi jednoznačně nechat.

Díky za vaše názory a připomínky.