[NL50] JJ 3bet spot SBvBTN OOP, facinng 2x overbet OTR

• LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $57.78 (115.6 bb)
      BB: $53.16 (106.3 bb)
      UTG: $48.29 (96.6 bb)
      MP: $62.61 (125.2 bb)
      CO: $50 (100 bb)
      BTN: $124 (248 bb)

PF je stnd
      Preflop: Hero is SB with :Jh: :Js:
      3 folds, BTN raises to $1.01, Hero raises to $4, BB folds, BTN calls $2.99

Má cenu zde betovat např. s 1/3sp sizingem? Nebo je lepší jít x/c?
      Flop: ($8.50) :Kh: :4h: :7d: (2 players)
      Hero checks, BTN checks

Mým cílem bylo zde repovat FD v :diamond: :diamond: , kterou můžu, ale nemusím cbetovat OTF, řekněme že jsem ji chtěl x/r OTF, ale soupeř checknul, tak jsem se ji rozhodl repovat tímto způsobem(je zde lepší overbet v případě, že máme handy typu :Ad: :diamond: ? Zahrát i stejným způsobem naše trips?)
      Turn: ($8.50) :Jd: (2 players)
      Hero bets $8.08, BTN calls $8.08

Logicky s busted FD, bych měl jít shove OTR(nicméně po pot bet callu/overbetu OTT) nečekám moc FE OTR, v tomhle spotě byl můj myšlenkový proces takový, když jsem se rozhodl repovat svou FD OTT a missnul ji OTR, tak že tímhle způsobem způsobím nějaký induce od soupeřových bluffů, řekněme :Ah: :heart: , :diamond: :diamond: atp. Když jsem čelil 2x overbetu OTR, kterého jsem zde chtěl docílit, tak jsem si říkal, že by stále zde mohl mít i handy typu :7h: :6h: , :Kc: :6c: , nicméně smysl zde dávají i KK. Moc nevěřím, že by mě OTT callnuly 66. Prohrávám v tomhle spotu proti 3c KK zbytek porážím.
      River: ($24.66) :6s: (2 players)
      Hero checks, BTN bets $111.92 and is all-in, Hero calls $45.70 and is all-in

Results: $116.06 pot ($2.00 rake)
      Final Board: :Kh: :4h: :7d: :Jd: :6s:
      Hero showed :Jh: :Js: and lost (-$57.78 net)
      BTN showed :Ks: :Kc: and won $114.06 ($56.28 net)
  • 4 odpovědí
    • matusko
      matusko
      Bronz
      Registrace: 05.09.2010 Příspěvky: 5,896
      Moc se mi to nelibi, myslim, ze vetsina villainovych ruk je weak sd value a nebude betovat when checked to, takze jen missujeme value. Nemyslim, ze je dulezite si tady protectovat checking range, tvoje hlavni linie by mela byt bet(vyplyva to z toho jak vypada slozeni obou rangi, kdyz tento spot hrajes tak, ze checkujes JJ na flopu, tak hodne ruk, ktere maji jen 1 street value pravdepodobne chces checkovat znova na turnu a ne leadovat za potsize)

As played nezda se mi, ze je tu neco k rozebirani, snapcall a rychly cashout jeho 50ti dolaru
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      Ahoj,

díky za komentář. Nejsem si jistý, jestli jsem tě dobře pochopil, pokud zde půjdu bet OTF, tak jaký sizing bych měl volit? 1/3 - 1/2? (Lidi 1/3 sizing moc nerespektují a s radostí jej raisují pomalu s any two), co dělat v případě, že zde půjdu s betem 1/3, eventuálně 1/2 a čelím raise? Takový spot je vskutku nepříjemný, jelikož byť mám JJ tak na tomhle boardu má spoustu EQ handa jako :Qh: :Ah: , kterou villain rozhodně v rangi může mít (berme v potaz, že QQ+, AKo by 4betoval/stack offoval PF). Takže proti jeho rangi (až na sety 77 a :heart: :heart: )si stojím celkem obstojně, poráží mě OTF handy jako KQs/KQo, handy jako KTs, KJs a ze setů nejspíš jenom 77. (44 může/nemusí callovat).
    • matusko
      matusko
      Bronz
      Registrace: 05.09.2010 Příspěvky: 5,896
      To s protectovanim checking range jsem myslel pro situaci kdy jsi necbetnul flop a betnul turn.

Urcite nemusis betovat vsechny midpary na Flopu. Betovat vic polarizovane a pak checkovat je urcite hodne solid strategie.

K tomu, ze vuci 1/3 raisujes any2- tak to asi nebude moc dobra strategie proti nekomu, kdo ma trochu rozmyslene co dela postflop ve standartnich spotech. Bude schopen ti dat maly 3bet balancovane s extremne dobrym risk rewardem, hodne stredne silnych ruk proste callne, nasadi ti nekolik oop floatu.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Ja tady betuju flop pro value a protekci. 56s v rangi muze mit a hearts fds taky, muze MIT Ax a Qx, takze to he dalsich 6 karst, co nam vadi. Nasledne bet turn a check call rozumnej bet na riveru (nechat ho zabluffovat jeho missnuty draws).

A jako jak to zahral villain mi taky moc smysl nedava, ledaze by na nas mel nejakej read...