[NL10] BU JJ vs 3bet BB.

• Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Registrace: 13.11.2014 Příspěvky: 472
      Party Poker $10.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 2964276
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

MP: $8.28 - VPIP: 32, PFR: 9, 3B: 5, AF: 1,4, Hands: 151
      CO: $14.56 - VPIP: 17, PFR: 10, 3B: 0, AF: 4,0, Hands: 93
      Hero (BTN): $10.00 - VPIP: 22, PFR: 17, 3B: 6, AF: 2,4, Hands: 41043
      SB: $39.61 - VPIP: 25, PFR: 15, 3B: 5, AF: 1,3, Hands: 144
      BB: $11.01 - VPIP: 20, PFR: 11, 3B: 8, AF: 13,0, Hands: 106
      UTG: $19.05 - VPIP: 26, PFR: 10, 3B: 5, AF: 3,1, Hands: 145

Pre Flop: ($0.15) Hero is BTN with J :diamond: J :club:
      3 folds, Hero raises to $0.30, 1 fold, BB raises to $1.20, Hero calls $0.90
      Ahoj, anonymní casual stoly na PP bez statů, standart call v těchto pozicích.
      Flop: ($2.45) 8 :club: 9 :spade: T :heart: (2 players)
      BB bets $2.33, Hero ?
      Naše optimální play? I proti nejhoršímu scénáři (set, postupky) jsme 50:50. Chceme nechat soupeřovi co nejširší range, potřebujeme se protektovat například proti AK?
  • 10 odpovědí
    • Toncek
      Toncek
      Bronz
      Registrace: 30.12.2012 Příspěvky: 308
      Ahoj,

tohle hraju 4bet/call. Proti TT+,AKs,AKo to máme skoro 50:50, tak mi to preflop přijde o něco lepši než call.

Equity Win Tie
      MP2 56.77% 55.40% 1.37% TT+, AKs, AKo
      MP3 43.23% 41.86% 1.37% JJ
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      To je hodně optimistickej odhad 50% equity. Možná máme 50% proti cbet range, i to trochu pochybuju, ale ne proti range co pokračuje na raise.
      Raise je možnej, ale je to bluff.

E. pardon já myslel že mluvíme o flopu. Pre samozřejmě de 4b i call. Ale ten flop je zajímavej. Na úplně blbym flopu pro BB on dá vysokej cbet a docela tipuju že ten overpár často má. My máme špatný implied, nějakou SD value. Asi bych hrál raise/fold na 3b/ po callu vzal free kartu na turnu.
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Jsem se trochu přehlédnul v equilabu, ten nejhorší scénář (sety, postupky, overpáry) máme 34%.
      Toncek původně napsal
      Ahoj,

tohle hraju 4bet/call. Proti TT+,AKs,AKo to máme skoro 50:50, tak mi to preflop přijde o něco lepši než call.
      Že by se soupeři byli ochotní jít AI s TT nebo JJ se mi zdá příliš optimistické, AK, QQ+ bych viděl jako standart. V tom mě přesvědčil Katrisone že je lepší tu ruku dorovnat a využívat chyb postflop od soupeřů.

Shamway99 původně napsal
      Asi bych hrál raise/fold na 3b/ po callu vzal free kartu na turnu.
      Pokud bychom tu šli raise, tak pot už by byl tak velký že bychom nemohli přece zahodit.
      IN play jsem měl spíše pocit že ten sizing je slabost a shovnul jsem, soupeř zahodil, ale zpětně si myslím že dorovnat je lepší play. Nechat soupeřovu range co nejšírší, na druhou stranu je naše ruka dost zranitelná a nemusíme na turnu už získat žádnou value navíc (většina lidí na microstakes není schopna barellovat jako blaf). Jsem z toho celkem rozpolcený.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Vzdycky je dobre sledovat (ja to mam i v HUDu) jak se meni 3betprocento u villaina na jednotlivych pozicich. Muzes se podivat kolik mel na BTN, SB a BB ? Dale je dobre sledovat jaky ma 3bet vs hero (byla mezi vami nejaka historie ci dynamika ?). Dale me zajima kolik %stealujes na BTN a dale jak moc jsi stealoval za pritomnosti tohodle soupere behem dane session. Tohle vsechno je mozna ne zcela nutne ale rozhodne vhodne zhodnotit pokud premyslime zda call 3bet nebo 4bet/call ci 4bet/shove. Pozn.: taky nas zajima jakou ma 4bet range, ale uz na vyse zminene staty mame spis maly vzorek a na toto nesmirne maly. Proto je dobre delat si poznamky - mel jsi na neho nejakou poznamku ?

Jinak ten flop je zajimavej. Blby je, ze kdyz to raisneme, tak on zahodi asi vsechny bluffy (neni tam mozna ani FD se kterou by se mohl event. rozhodnout pokracovat callem nebo reraisem). Bude pokracovat se setama (pokud je tam ma, spis ne imho), two pairs (pokud je tam ma, imho muze mit), postupkou (pokud ji tam ma, imho muze mit) - vaechno to proste zavisi na tom, jak hraje BB. Kazdopadne je dalsi otazkou zda je schopny zahodit po nasem raisu overpair.

Overall zajimava handa.
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      V popup okně 3bet pozice vs pozice mám, ale tento stůl je jak jsem psal Casual (tedy bez HUDu), navíc obecně na mikro je problém získat nějaký větší vzorek.
      4bet/call JJ podle mě není dobrá strategie (jen proti velmi agroo hráčům) a to z jednoduchého důvodu, hráči na microstakes obecně 3betují příliš málo na blindech, takže nebudeme získávat dostatečné množství dead money pokud půjdeme AI. Vybíráme z dvou možností call-raise, fold je podle mě chyba.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Nemyslel jsem 3bet pozice vs pozice. Jenom total 3bet na danych pozicich.

Nechapu jak jsi myslel ty deadmoney pokud pujdeme ai. Muzes to rozvest ?
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Overall statistiky na jednotlivých pozicích jsou zavádějící. Pokud někdo například napadá tvůj UTG open z BB a ty vidíš overall 7%, tak ti to nic nemůže říct. Jeho skutečný 3bet BBvsUTG bude například 2%, nebo naopak někteří hráči se snaží exploitovat regy vysokým 3bety vs early pozice. Jsou různé extrémy, většina populace má například extrémní 3bet SBvsBTN, ale už jsou velmi tight SBvsCO.
      AK, JJ, TT nebo i AQ není jednoznačně pro value, pokud soupeř dorovná tak ve většině případů je to flip nebo jsem pozadu. TT-JJ-AQ jsou kombinace vysloveně pro balanc, aby nás nemohl soupeř exploitovat light 5betem a jejich profit tvořit především dead money (když soupeří položí na náš AI). Tato strategie je vhodná jen proti velmi agresivním hráčům s vysokým 3betem a 4betem/5betem. Proto to na micru není dobré, hráči příliš málo 3betují loose mají úzkou 5bet range.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Rasi4R původně napsal
      Overall statistiky na jednotlivých pozicích jsou zavádějící.
      Neplanoval jsem na konkretnim cislu zalozit nasi celou strategii. Zajimalo me predevsim, jak se to overall u nej lisi pozicne. Pokud je to clovek, kterej ma vsude malo anebo na early pozicich malo a na BTN a blindech podstatne vic.
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Rasi4R původně napsal

Pre Flop: ($0.15) Hero is BTN with J :diamond: J :club:
      3 folds, Hero raises to $0.30, 1 fold, BB raises to $1.20, Hero calls $0.90
      Ahoj, anonymní casual stoly na PP bez statů, standart call v těchto pozicích.
      [/color]
      :)
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Jezis ja jsem vul ... Sry.