[NL5] 3bet spot vs donk bet/bet/bet. Overfolding?

• Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Registrace: 13.11.2014 Příspěvky: 472
      Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 2964342
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $5.04 - VPIP: 7, PFR: 6, 3B: 5, AF: 0,0, Hands: 95
      SB: $3.21 - VPIP: 21, PFR: 13, 3B: 3, AF: 0,6, Hands: 124
      BB: $5.25 - VPIP: 13, PFR: 10, 3B: 0, AF: 3,0, Hands: 92
      UTG: $9.69 - VPIP: 22, PFR: 14, 3B: 5, AF: 17,0, Hands: 149
      Hero (MP): $5.46 - VPIP: 22, PFR: 17, 3B: 6, AF: 2,4, Hands: 41807
      CO: $5.56 - VPIP: 28, PFR: 22, 3B: 13, AF: 2,7, Hands: 445

Pre Flop: ($0.06) Hero is MP with A :heart: J :diamond:
      UTG raises to $0.12, Hero raises to $0.40, 4 folds, UTG calls $0.28
      Ahoj, standart 3bet jako blaf.
      Flop: ($0.86) A :diamond: 6 :heart: 5 :spade: (2 players)
      UTG bets $0.41, Hero calls $0.41
      Nevím absolutně co si myslet o donkbetech v 3bet potech, také dost zvláštní sizing. Raise tu izolační, takže volím call.
      Turn: ($1.68) A :club: (2 players)
      UTG bets $0.80, Hero calls $0.80
      Tady jsem asi dost nepromyslel můj tah, pokud dorovnávám T, tak bych měl už dorovnávat i river?
      Teoreticky by tu neměl mít v Defend rangi horší Ax, navíc na těchto pasivních limitech téměř nikdo nepoužívá 3 barelly jako blaf. Také špatná struktura pro blaf.

River: ($3.28) 3 :heart: (2 players)
      UTG bets $2.34, Hero folds
      Chtěl bych se ujistit, že tu neoverfolduji. Dík za zpětnou vazbu.
  • 3 odpovědí
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      Ona se tahle handa da zahrat nekolika zpusoby. Jestlize si myslis, ze ma zde nejake buffy, tak jej nechej bluffovat a po tom co jej callnes OTT, callni i river (nicmene zde nevidim zadne bluffy a budes dlouhodobe krvacet). Jestlize planujes foldnout river na kterem nedojde J/nesparuje se boardu, explo fold OTT muze fungovat taky. (Dava ti tu nicmene skvele odds na call a stale muze bluffovat, takze call T a fold blank R je oka).

Dalsi moznosti jak si ulehcit zivot je pouziti raise OTF (kterym se prave izolujes do lepsich hand a nemusi byt huge, neco jako click back) a na jeho 3bet muzes s cistym svedomim zahodit. Kdyby ses ptal proc raisovat flop, tak je to proto, abys nemusel callovat flop, callovat presne takovyto to turn, kde ani nevis na cem jsi a pak callovat blank river s huge sizingem a brecet nad tim, ze hrac ma set nebo AK. Raisem docilis toho, ze okamzite vis na cem jsi a kdyz hras callne tak vetsinou muzes checknout back T a prehodnotit river.

Btw, dnes jsem si prochazel DB kde jsem mel vyfiltrovane spoty, pri kterym jsem sel call 3 streety a jsem v nich -$900, tj. overfoldovat OTR je +EV, pokud nemas ready, ze villain sem tam blufuje atp.
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Registrace: 13.11.2014 Příspěvky: 472
      Myslím že na Raise "pro info" bychom tu mohli vybrat jiné ruky například KQo (blokujeme AQ, AK). Mě zajímalo jak reagujete na nestandardní linie od soupeřů, co právě pak vídáte u soupeřů v showdownu.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      Ono se dá obecně říci, že jakákoliv nestandardní linie od soupeřů = value.