Tato stránka používá pro vylepšení služeb soubory cookies. Prohlížením stránky souhlasíte s používáním cookies. Pro více informací a změnu nastavení čtěte naši politiku cookies a soukromí. Zavřít

[NL50] AKo BBvsBTN OOP - 3bet spot

• LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $9.50 (19 bb)
      Hero (BB): $52.61 (105.2 bb)
      UTG: $229.73 (459.5 bb)
      MP: $76.27 (152.5 bb)
      CO: $58.84 (117.7 bb)
      BTN: $45.33 (90.7 bb)

Preflop: Hero is BB with :Kc: :As:
      3 folds, BTN raises to $1.25, SB folds, Hero raises to $4.25, BTN calls $3

Na takovém boardu betuju s celou svou rangí s takovýmto sizingem.
      Flop: ($8.75) :6d: :3s: :Ac: (2 players)
      Hero bets $2.74, BTN calls $2.74

Tohle je opět standardní sizing a cbet OTT. 5 vylepšuje pouze velice málo hand a to je 56s, A5s.
      Turn: ($14.23) :5c: (2 players)
      Hero bets $10, BTN calls $10

Otázka zůstává co na riveru, hráč sice neměl plný stack, nicméně byl skrytý z vyhledávání, tak předpokládám, že to nebyla úplná fish, proti fishi hráči bych shovnul, takhle jsem se rozhodl pro x/c(kterým jsem se nemusel nutně isolovat jenom do lepších hand), teď mě poráží sety, handy typu A5s, A6s, A3s, AJ a 56s. Porážím AQ a všechny jeho bluffy. Je zd lepší na takovém runoutě jít bet/fold? Jaký sizing volit v případě b/f? Ona je ještě otázka, zda-li nějaký hráč zde shovne close to pot nějaký bluff a není třeba lepší jít exploitativně x/f.

River: ($34.23) :Jd: (2 players)
      Hero checks, BTN bets $28.34 and is all-in, Hero calls $28.34

Results: $90.91 pot ($2.00 rake)
      Final Board: :6d: :3s: :Ac: :5c: :Jd:
      Hero showed :Kc: :As: and lost (-$45.33 net)
      BTN showed :6h: :6c: and won $88.91 ($43.58 net)
  • 11 odpovědí
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Bronz
      Registrace: 13.11.2014 Příspěvky: 472
      Ahoj, podle mě není důvod jít pro nízký sizing na flopu. Jestli je soupeř fish, tak chceš jít pro value, to je jasný a nemušíš pak řešit river. I kdyby tu soupeř byl reg (což je spíš méně pravděpodobné), tak pokud spolu nemáte ještě žádnou historii, tak se nemusíš starat o balanc a jdeš znovu pro value. Navíc neznáš jeho tendence a nevíš jestli nepůjde ch. behind i s AQ. Nerozumím jedné věci, pokud na téhle struktuře nechceš jít s AK 3 streets value, tak pak s čím?
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Souper sice nemel plny stack, ale vzhledem k tomu, ze mel vypnute vyhledavani (fish nema poneti, ze neco takoveho existuje), tak jsem usuzoval, ze se jedna o rega nebo alespon cloveka, ktery alespon trochu premysli, takovy clovek mi nikdy nezaplati 3streety s horsi handou (i AQ zde muze/nemusi zahodit), tim x/c OTR muzu pravde inducnout bluffy, kdyz shovnu uvidim uz jen zminene, sety, two pairs a eventualne split s AK, z toho co porazim jen AQ. Otazkou je zda-li bet/fold(v pripade betu, jaky sizing?) nebo dat souperi prostor na bluffy. Podle se me zda i exploitativne foldnou ten jeho skoro pot bet a bude to +EV, protoze lidi zde bluffovat nebudou dostatecne casto.

Pro value si zde pujdu 3 streetove s two pairs+. S AK se da o shove uvazovat na sparovanem/blank riveru. (Tj. Ne na T, J a Q)
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Bronz
      Já chápu to vyhledávání, může to být naznak že je fish, ale taky nemusí. Dneska si i ti slabší uvědomují že jsou "loveni" a snaží se nějak chránit, nebo mu to nastaví kamarád. Jen jsem chtěl říct že to není důvod nejít si pro value, jak jsem říkal i kdyby to byl reg, tak se přece hned od začátku nepotřebuješ balancovat, on neví že například takhle hraješ celou range.
      ktery alespon trochu premysli, takovy clovek mi nikdy nezaplati 3streety s horsi handou
      to se tedy pak nabízí nehorázný prostor pro 3 streets blafy v 3bet potech, jestli soupeři opravdu zahazují i AQ.
      protoze lidi zde bluffovat nebudou dostatecne casto.
      Pak tohle je tedy argument jít vždy pro bet, jinak ztrácíš value. Ale v tohle případě jsem přesvědčen že tu jít pro plnou value je určitě EV+ zvlášť BBvsBTN na téhle struktuře.
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Bronz
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,451
      Pokud si tu nechceš jít pro tři streety value, tak nedává smysl jít check-call river, protože tu soupeř nemá moc co bluffovat.

Takže pokud máš nějakej read, že lidi dostatečně necallují a foldnou ti tu i AQ, tak můžeš jít check-fold river no.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Kdyz nad tim premyslim, pravdepodobne mi zde dava nejvetsi smysl jit bet/fold. AK/AQ mi zde nikdy nikdo na bet neshovne a v pripade shove jsem stejne dead.

@Raisar
      Fish, ktera chce hrat nebude nikdy resit to, jestli ji ostatni budou huntit. Pokud je to clovek, ktery zna nekoho kdo hraje poker a tohle mu nastavi, ta uz to nebude fish, ale prinejmensim reg fish, ktera by mohla byt rovnez uvedomela a vedet ze zde ATo shove nebude super. Takze opet, z ceho svym shovem zde budu tahat value? AJ me porazi, AK splituje, JJ me porazi (pochybuju ze v tomto spote ma), KK mi foldnou, low suited esa foldnou (ty dvou parove me porazi), jedina handa z ktere budu tahat value a kterou mi muze foldnout je AQ. Zpetne se mi nelibi muj call ani trochu. Radeji bet/fold nebo explo fold.
    • Zeltzn1
      Zeltzn1
      Bronz
      Registrace: 15.06.2013 Příspěvky: 1,631
      dobry F sizing, betoval by som viacej na turne kedze tam uz betujes polarizovane a jamol by som river. Ak by som chcel ever xfoldovat AK na riveri, tak je to presne toto kombo, pretoze blockuje KcTc/KcQc floaty, ktore budu takmer vzdy bluffovat v tejto situacii
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Bronz
      LooooN - myslel jsem to tak, že špatný hráč sice ignoruje správný přístup ke hře, ale zas většina z nich není hloupá. Když si prohlížejí nastavení klienta, tak si toho dost možná všimnou. Zas takový pacienty bych z nich nedělal. :) Jenom jsem tím naznačil, že tenhle předpoklad je dost marginální, než abychom na tom stavěli hru.
      Ten sizing se mi na flopu pořád nezdá, potřebujeme proti neznámému hráči hned začít balancovat? Chápu že to teoreticky může v reg wars dávat smysl, ale proti unknow?
      Pořád se musím ptát, opravdu tu nemáme 3streets value v late pozicích, kde už dnes většina lidí otvírá přes 50% range? Jestli je to tak, tak můžeme na krásno vzít ATC a jít 3streets jako blaf a budeme vytvářet auto profit.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      @Zeltzn1

:f_drink: díky za tvůj pohled a užitečné rady, nad tímhle spotem jsem přemýšlel již chvíli a to, že vlastně blokujeme určitou část jeho bluffing range(blockujeme :As: a :Kc: ) mě až do tvého příspěvku nenapadlo. :profit:

@Rasi4R

Tohle není jenom otázka balancování, tohle je i otázka toho, že cheš aby tě callnul daleko wider, dejme tomu, že má :Jc: :Tc: (=BD FD) a když tu betnu v 3bet spotě 3/4p na úplně rainbow boardu, tak mi tu vyhodí úplně všechno, klidně může foldnout i AJ. Takže se akorát izoluji do lepších hand. Kdežto když zde betnu málo, tak mě může ze zvědavosti callnout se všemi PPs, zmíněnými BDFD handami atp. Do toho, ty peníze od něj do riveru stejně dostanu, jestliže má horší Ax ruce/eventuálně je to magor, který nefolduje handy typu KK/QQ.

Představ, že jsi na pozici buttonu, máš AQo, já jdu 1/2cbet OTF, 2/3 OTT a shipnu river. Přesně na tomhle runoutě, budeš opravdu happy-callovat AQo? Já tedy ne. Já ji snap-foldnu, pokud nebudu mít read, že jsi schopný crazy linií. Vezmi si, že tenhle R, na kterém dojde J, není ani senzační pro hráče, co má AK a je 3betor ani pro hráče (callera), která je na BTN a drží v ruce AQo. Protože 3betor zde může mít AJ/sety, ale i caller(i když ten tu má setů daleko víc). Jedinou handu, kterou bych zde happy jamoval je AJs (ale opět, z čeho zde tahám value?) AK/AQ zde nebude nikdo happy callovat, Značnou část Ax právě blokuji, takže jedině nějaké suited esa, které mají dva páry.
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Bronz
      LooooN - asi máš pravdu, vysoký sizing na téhle struktuře nebude ta nejlepší volba. Možná si tyhle spoty až příliš zjednodušuji.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 808
      Ja s tebou souhlasim rasi4r, nesouhlasim, ze tady lidi na 3/4 vyhodej AJ. Imo tady plati prima umera - cim vic betnem, tim min souper zadefenduje, ale zase z toho co callne dostanem vic. Mas looone snad nejak zanalyzovano, ze vs 3/4 souperi overfolduji (nebo defenduji spravne) a vs 1/3 underfolduji?

Overbluffujes tady 3/4 sizingem, kdyz si myslis, ze na to lidi overfolduji?
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      @bodycheck

AJo mi zde na flopu určitě nefoldne, ale otázka je, jestli na další huge sizing jej callne OTT, protože na blank R by jej správně měl zahazovat ve většině případů. V podstatě lidi co jdou 3bet PF a jdou bet, bet, bet tak v kolikati případech mají bluff? 1%? V 99% je to minimálně TPTK+. (Samozřejmě trochu přeháním, ale určitě se shodneme na tom, že tu bluffy budu mít(já i ostatní) opravdu zřídkakdy).

Analýzu těchto spotů jsem nedělal, ale co tak pozoruji, tak někteří lidé nedávájí žádný kredit maličkým cbetum a určitě zde raději půjdeš call s jakýmkoliv PPs, který nehitnul OTF na nízký sizing, než abys zde callovat nízké PPs na 3/4p cbet, když tvoje EQ že hitneš něco na T je ~10%
      .